PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Καινούριος...και λιπαντικά
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 161, 162, 163  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2002, 11:11:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΣσσσσςςς.. κρυβε λογια, χεχε Laughing Laughing Laughing

Ελπιζω την αλλη φορα που θα χω βενζινη να το παρεις καμια βολτα να δεις αποδοση αλλα φοβαμαι μη δυσαρεστηθει ο DimiP που αυτη τη στιγμη εχει τη παγκοσμια αποκλειστικοτητα Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2002, 11:30:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω με Alex/Ofitzi οτι και το δικο μου 1.4 δουλευει με θερμοκρασια νερου εως 90 C.
Mονο με σπασμενο βεντιλατερ (στο ατυχημα) μου ανεβασε >90 C αλλα και μια φορα ακομη στην Εθνικη με παρατεταμενη 5η και 160-170 χλμ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ με a/c αναμενο.
ΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ. δεν μπορω να το εξηγησω αλλα δεν με νοιαζει κιολας.

οσο για τις τρελες δοκιμες, ωστε πηγατε Πεντελη πουλακια μου ε;;;;
Alex προτεινω στην επομενη συναντηση (οχι Συνελευση) να κοβεις εισητηριο για αυτους που θα θελουν να οδηγησουν η συνοδηγησουν το 206 σου. θα βρεις λεφτα να αγορασεις και τα ηχεια μου ετσι.... Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ofitzis (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2003

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: Aθήνα-Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2002, 14:46:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

οσο για τις τρελες δοκιμες, ωστε πηγατε Πεντελη πουλακια μου ε;;;;


Kαλά μην φανταστείς ότι κάναμε και καμιά ανάβαση.Περιοριστήκαμε σε 1 απλή γύρα Μελίσσια-Πεντέλη καθώς υπήρχε έντονο "ενεργειακό" πρόβλημα... Wink


I may be slow
but I am in front of you!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2002, 16:51:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ως 1100 επιβεβαιωνω τις θερμοκρασιες νερου του Alex.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ofitzis (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2003

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: Aθήνα-Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 14:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς Svstouk: Στέφανε αν θυμάμαι καλά στο Σείριο μου είχες πει ότι αλλάζεις μόνος σου τα λάδια.Τι κλειδάκι χρειάστηκες και από που το προμηθεύτηκες;Είναι δυνατόν να αλλάζουμε μόνοι και το φίλτρο Question Question


I may be slow
but I am in front of you!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 15:37:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ofitzis έγραψε:
Προς Svstouk: Στέφανε αν θυμάμαι καλά στο Σείριο μου είχες πει ότι αλλάζεις μόνος σου τα λάδια.Τι κλειδάκι χρειάστηκες και από που το προμηθεύτηκες;Είναι δυνατόν να αλλάζουμε μόνοι και το φίλτρο Question Question



Πού το θυμάσαι ρε θηρίο;!!!

Για να μην σου πω ψέματα, δεν θυμάμαι ακριβώς τι κλειδί χρειάζεται για την τάπα του κάρτερ, αλλά δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο. Αν έχεις κλειδιά, σίγουρα είναι κι αυτό μέσα! Wink

Το φίλτρο λαδιού το βγάζω με καστάνια και προέκταση, με ένα καρυδάκι στο αντίστοιχο μέγεθος. Δεν είναι δύσκολο, μόνο που πρόσεξε να μην φοράς ρούχα που χρειάζεσαι......

Όταν βγάλεις αυτό το μαύρο το καπάκι του φίλτρου, το φίλτρο είναι μέσα σε αυτό και για να βγει θέλει απλώς αρκετό τράβηγμα. Wink

Συμβουλή : αν δεν λυπάσαι κάποια ευρώπουλα, πήγαινε σε ένα βενζινάδικο να κάνεις την αλλαγή. Σκέψου ότι μόνος σου θα χρειαστείς και κάποιο δοχείο να μαζέψεις αρχικά τα λάδια, και κατόπιν ένα άλλο για να τα αποθηκεύσεις μέχρι να τα δώσεις σε κάποιο βενζινάδικο (είπαμε, προσέχουμε το περιβάλλον για να έχουμε). Αν πάλι το κάνεις γιατί έτσι σου αρέσει, προχώρα αγορίνα μου και ό,τι χρειαστείς πες το μου! Κι εγώ μαζί σου!! Wink Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Δεκ 2002, 12:48:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
ofitzis έγραψε:
Προς Svstouk: Στέφανε αν θυμάμαι καλά στο Σείριο μου είχες πει ότι αλλάζεις μόνος σου τα λάδια.Τι κλειδάκι χρειάστηκες και από που το προμηθεύτηκες;Είναι δυνατόν να αλλάζουμε μόνοι και το φίλτρο Question Question



Πού το θυμάσαι ρε θηρίο;!!!

Για να μην σου πω ψέματα, δεν θυμάμαι ακριβώς τι κλειδί χρειάζεται για την τάπα του κάρτερ, αλλά δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο. Αν έχεις κλειδιά, σίγουρα είναι κι αυτό μέσα! Wink

Το φίλτρο λαδιού το βγάζω με καστάνια και προέκταση, με ένα καρυδάκι στο αντίστοιχο μέγεθος. Δεν είναι δύσκολο, μόνο που πρόσεξε να μην φοράς ρούχα που χρειάζεσαι......

Όταν βγάλεις αυτό το μαύρο το καπάκι του φίλτρου, το φίλτρο είναι μέσα σε αυτό και για να βγει θέλει απλώς αρκετό τράβηγμα. Wink

Συμβουλή : αν δεν λυπάσαι κάποια ευρώπουλα, πήγαινε σε ένα βενζινάδικο να κάνεις την αλλαγή. Σκέψου ότι μόνος σου θα χρειαστείς και κάποιο δοχείο να μαζέψεις αρχικά τα λάδια, και κατόπιν ένα άλλο για να τα αποθηκεύσεις μέχρι να τα δώσεις σε κάποιο βενζινάδικο (είπαμε, προσέχουμε το περιβάλλον για να έχουμε). Αν πάλι το κάνεις γιατί έτσι σου αρέσει, προχώρα αγορίνα μου και ό,τι χρειαστείς πες το μου! Κι εγώ μαζί σου!! Wink Wink


Και για κάθε ενδεχόμενο,έχε μαζί σου και μια extra τάπα γιατί το πιθανότερο είναι μετά να μην βιδώνει...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Δεκ 2002, 13:03:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:

Και για κάθε ενδεχόμενο,έχε μαζί σου και μια extra τάπα γιατί το πιθανότερο είναι μετά να μην βιδώνει...


Τι μου θύμησες τώρα, την τελευταία φορά που άλαξα λάδια αλλάζω και τάπα (ω τι παράξενο θα πείτε). Το παράξενο είναι το φαινόμενο της εύρεσης τάπας χωρίς προβλήματα, και εξηγούμε. Πάω σε κατάστημα peugeot και ζητάω τάπα - βίδα για το κάρτερ. Μου δίνουν μία καινούργια... και τι βλέπω Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ήταν σε χειρότερη κατάσταση απο την δικιά μου (είχα μαζί μου για δείγμα την παλιά). Λέω στο παλικάρι "μεγάλε, η τάπα δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει χαλασμένες βόλτες" και μου δίνει μια αλλη η οποία ήταν ω του θαύματος σε καλύτερη κατάσταση, αλλά και αυτή είχε κάποιο μικροπροβλήματα. Δεν άντεξα και του λέω "δώσε μου σε παρακαλώ το κουτί να ψάξω μόνος μου". Αυτό και έγινε, βρήκα την καλύτερη και την πήρα.
Συμπέρασμα, προσοχή στις νέες τάπες - βίδες του κάρτερ μπορεί να έχουν πρόβληματα.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Δεκ 2002, 13:21:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

konstantinos έγραψε:

Τι μου θύμησες τώρα, την τελευταία φορά που άλαξα λάδια αλλάζω και τάπα (ω τι παράξενο θα πείτε). Το παράξενο είναι το φαινόμενο της εύρεσης τάπας χωρίς προβλήματα, και εξηγούμε. Πάω σε κατάστημα peugeot και ζητάω τάπα - βίδα για το κάρτερ. Μου δίνουν μία καινούργια... και τι βλέπω Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ήταν σε χειρότερη κατάσταση απο την δικιά μου (είχα μαζί μου για δείγμα την παλιά). Λέω στο παλικάρι "μεγάλε, η τάπα δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει χαλασμένες βόλτες" και μου δίνει μια αλλη η οποία ήταν ω του θαύματος σε καλύτερη κατάσταση, αλλά και αυτή είχε κάποιο μικροπροβλήματα. Δεν άντεξα και του λέω "δώσε μου σε παρακαλώ το κουτί να ψάξω μόνος μου". Αυτό και έγινε, βρήκα την καλύτερη και την πήρα.
Συμπέρασμα, προσοχή στις νέες τάπες - βίδες του κάρτερ μπορεί να έχουν πρόβληματα.


Φαντάζομαι ότι δεν του άφησες την δική σου την παλιά... Αν ναι,κάπου σε εκείνο το κουτί θα βρίσκεται Laughing


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Δεκ 2002, 13:34:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:

Φαντάζομαι ότι δεν του άφησες την δική σου την παλιά... Αν ναι,κάπου σε εκείνο το κουτί θα βρίσκεται Laughing


Οχι βέβαια. Το παράδοξο είναι όμως οτι ήταν όλες σφραγισμένες... Shocked
Κάπου αλλού παίζεται το παιχνίδι. Mad Mad


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Δεκ 2002, 22:09:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shocked Shocked Shocked

Γιατί ρε παιδιά έχει πρόβλημα η τάπα;!

Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα, κι ούτε πιστεύω θα έχω.

Πρόβλημα μπορεί να παρουσιαστεί αν χρησιμοποιήσεις μεγαλύτερο κλειδί και έτσι "φάει" τις βόλτες




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Δεκ 2002, 10:00:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Shocked Shocked Shocked

Γιατί ρε παιδιά έχει πρόβλημα η τάπα;!

Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα, κι ούτε πιστεύω θα έχω.

Πρόβλημα μπορεί να παρουσιαστεί αν χρησιμοποιήσεις μεγαλύτερο κλειδί και έτσι "φάει" τις βόλτες


Καλημέρα, η δικιά μου η τάπα - βίδα είχε πρόβλημα, γιατί κάποιος κύριος θεώρησε σωστό να βιδώσει την τάπα - βίδα στραβά και να την σφίξει χωρίς να ελέγξει εάν το κάνει σωστά. Οι φαγωμένες στροφές σε μια βίδα δεν είναι και ότι καλύτερο, πόσο μάλλον για την βίδα - τάπα του κάρτερ.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Δεκ 2002, 15:30:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

konstantinos έγραψε:
Svstouk έγραψε:
Shocked Shocked Shocked

Γιατί ρε παιδιά έχει πρόβλημα η τάπα;!

Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα, κι ούτε πιστεύω θα έχω.

Πρόβλημα μπορεί να παρουσιαστεί αν χρησιμοποιήσεις μεγαλύτερο κλειδί και έτσι "φάει" τις βόλτες


Καλημέρα, η δικιά μου η τάπα - βίδα είχε πρόβλημα, γιατί κάποιος κύριος θεώρησε σωστό να βιδώσει την τάπα - βίδα στραβά και να την σφίξει χωρίς να ελέγξει εάν το κάνει σωστά. Οι φαγωμένες στροφές σε μια βίδα δεν είναι και ότι καλύτερο, πόσο μάλλον για την βίδα - τάπα του κάρτερ.




.............είπα κι εγώ!!! Cool




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Δεκ 2002, 21:00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Σημερα στο καθιερωμενο ελεγχο της σταθμης του λαδιου διαπιστωσα οτι για 7550κλμ που τα εχω εχουν πεσει ασυνηθιστα πολυ.Θυμιζω οτι αυτη την φορα μου εβαλαν για πρωτη φορα Texaco 10/40.Νομιζω οτι τα λαδια αυτα η καναν τοσο καλη δουλεια και καταναλωθηκαν η (και αυτο ειναι η εκτιμηση μου) ειναι ψιλομαπα Mad Με Bp και Shell εβγαζα ανετα και 15000 κλμ
Οποτε το μεσημερακι ετρεξα για καινουργιο λαδακι(πολλα -ακι μα ποιος ειμαι ο Μαμαλακης Laughing Laughing )
Και πρωτοτυπησα...Ναι πηρα MOTUL Exclamation
Oχι ομως τα 300V τα οποια μου φανηκαν υπερβολικα(τουλαχιστον για 1100)και πανακριβα(7500 δρχ το 2λιτρο) αλλα τα 6100 synergie 10W40 technosynthese με 4988 (14,64 Ευρω) το 2 λιτρο
Βασικα ξεκινησα για τα 4100 αλλα ειχε μονο τα 20/50 και η διαφορα ηταν μονο 130 δρχ το 2λιτρο μπουκαλι οποτε Wink
Οποτε μολις τα βαλω ετοιμαστειτε για κριτικη σε αλλη κατηγορια πλεον.Τωρα θα φανουν τα Motul αφου τα 300 ειναι η κορυφη τους οποτε λογικο να ειναι καλα .Τωρα θα φανει τι ψαρια πιανουν

Τα MOTUL 6100 μπηκαν.Ξεκινα η περιοδος αξιολογησης
Τωρα που τους πηγα δικα μου λαδια για πρωτη φορα μου επεστρεψαν το υπολοιπο.Με την αλλαγη φιλτρου χρησιμοποιησαν περιπου 3.3-3.4 λιτρα(1100cc)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Δεκ 2002, 23:18:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά, δεν μπορεί το δικό μου να παίρνει 3 λίτρα ΜΕ φίλτρο λαδιού!

Κι αυτό που λέω είναι εξακριβωμένο. Αλέξανδρε περίμενε λίγο καιρό να αρχίσει να μαυρίζει το λάδι να δεις πού θα είναι η ένδειξη. Confused




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Δεκ 2002, 23:48:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Ρε παιδιά, δεν μπορεί το δικό μου να παίρνει 3 λίτρα ΜΕ φίλτρο λαδιού!

Κι αυτό που λέω είναι εξακριβωμένο. Αλέξανδρε περίμενε λίγο καιρό να αρχίσει να μαυρίζει το λάδι να δεις πού θα είναι η ένδειξη. Confused

To μπουκαλι των Motul ειναι βαθμονομημενο ανα 100 ml.
Οποτε σιγουρα βαλαν τοσο (για την ακριβεια 3.350 ml)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2002, 09:08:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Svstouk έγραψε:
Ρε παιδιά, δεν μπορεί το δικό μου να παίρνει 3 λίτρα ΜΕ φίλτρο λαδιού!

Κι αυτό που λέω είναι εξακριβωμένο. Αλέξανδρε περίμενε λίγο καιρό να αρχίσει να μαυρίζει το λάδι να δεις πού θα είναι η ένδειξη. Confused

To μπουκαλι των Motul ειναι βαθμονομημενο ανα 100 ml.
Οποτε σιγουρα βαλαν τοσο (για την ακριβεια 3.350 ml)


Ναι, δεν αμφιβάλλω ότι σου έβαλαν όσο λες. Απλά ο κινητήρας με 3 λίτρα ΚΑΙ φίλτρο φτάνει στο maximum!

Και εμένα στην Peugeot, όταν είχα πάει για το σπασμένο δείκτη λαδιού, μου βάλανε 3,3 λίτρα ΧΩΡΙΣ ΦΙΛΤΡΟ!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

Φαντάσου πού είχε φτάσει το ύψος του λαδιού!

Γι'αυτό και πήγα και τα πέταξα, αν και ολοκαίνουρια SHELL ULTRA Sad και έβαλα τα MOTUL. Επαναλαμβάνω, με 3 λίτρα και φίλτρο, ο δείκτης λαδιού έφτασε στο maximum.




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Δεκ 2002, 01:55:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα πήγα και πήρα 3 λίτρα TOTAL QUARTZ 9000 10W/50 SYNTHETIC και ένα φίλτρο λαδιού PURFLUX.

Τιμή 9 ευρώ/λίτρo το λάδι και 9 κάτι το φίλτρο.

Τα Motul είχαν συμπληρώσει 5000 χλμ, αλλά δεν είχαν πρόβλημα (το ένιωθα στον τρόπο λειτουργίας της μηχανής). Απλά έχω τη λόξα να αλλάζω κάθε 5000 χλμ τα λάδια μου για να καθαρίζει ο κινητήρας από τη μαυρίλα και τα σωματίδια που κατακρατάει το λάδι.

Ο πειρασμός να σας πω τις πρώτες εκτιμήσεις μου είναι μεγάλος, αλλά δεν θα πέσω στην παγίδα. Θα πρέπει να περιμένουμε (κι εσείς και ακόμη περισσότερο εγώ) να κάνω κάνα 2000 χλμ πριν σας πω την άποψή μου, όσο πιο αντικειμενικά μπορώ. Wink

Υπομονή! Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Δεκ 2002, 02:39:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Σήμερα πήγα και πήρα 3 λίτρα TOTAL QUARTZ 9000 10W/50 SYNTHETIC και ένα φίλτρο λαδιού PURFLUX.

Τιμή 9 ευρώ/λίτρo το λάδι και 9 κάτι το φίλτρο.


Η τιμή των λαδιών μου ακούγεται καλή εάν είναι 100% συνθετικά.
Το φίλτρο είναι σαφώς ακριβό! Το ίδιο ακριβώς το 206club στην Θεσσαλονίκη το παίρνει 6,5Ε.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Δεκ 2002, 09:53:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Svstouk έγραψε:
Σήμερα πήγα και πήρα 3 λίτρα TOTAL QUARTZ 9000 10W/50 SYNTHETIC και ένα φίλτρο λαδιού PURFLUX.

Τιμή 9 ευρώ/λίτρo το λάδι και 9 κάτι το φίλτρο.


Η τιμή των λαδιών μου ακούγεται καλή εάν είναι 100% συνθετικά.
Το φίλτρο είναι σαφώς ακριβό! Το ίδιο ακριβώς το 206club στην Θεσσαλονίκη το παίρνει 6,5Ε.


Σε άλλη αποθήκη το παίρνω 8 ευρώ, πιο κάτω δεν το έχω βρει κι έχω κοιτάξει σε τέσσερις αποθήκες, κι όχι μαγαζιά! Crying or Very sad

Μιας και κάποια στιγμή αναφερθήκαμε στο χρώμα των λιπαντικών, απλά να αναφέρω ότι τα συγκεκριμένα είναι σχεδόν διάφανα.

Από ό,τι λέει είναι 100% συνθετικό. Ίδωμεν Μίλτο μου! Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 161, 162, 163  Επόμενη
Σελίδα 15 από 163

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2905s (PHP: 52% - SQL: 48%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on