PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Υποβραχιόνιο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gigi (luigi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 00:44:40    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Υποβραχιόνιο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατι σε εργοστασιακο υποβραχιονιο δεν υπαρχει απ οτι καταλαβαινω... Sad
εχει βαλει κανεις τιποτα ποιοτικο aftermarket?-για 206 λεμε-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 07:32:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει εργοστασιακό.
Μια βόλτα σε μια peugeot και μπορεί να το δεις και από κοντά εάν έχουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 07:51:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: 206 - Υποβραχιόνιο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gigi έγραψε:
κατι σε εργοστασιακο υποβραχιονιο δεν υπαρχει απ οτι καταλαβαινω... Sad
εχει βαλει κανεις τιποτα ποιοτικο aftermarket?-για 206 λεμε-

Τι κάνεις luigi;;!!

Εγώ έχω βάλει aftermarket υποβραχιόνιο, από Ιταλία.

Θα το δεις στο παρακάτω link.

http://www.speedup.it/index.php?filtercartype=PEUGEOT&filtercarmodel=&fuseaction=home.1040014,1040016,1040018,1040015,1054848,1073278,1118975,1039988,1040017


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Voulis (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS 1.4 16V

Ένταξη: 26 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 08:25:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να και το εργοστασιακό :
http://www.peugeot.gr/accessories/details.php?model=206&category=Ανεση%20εσωτερικού&subcategory=Διαμόρφωση%20εσωτερικού&item=8
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gigi (luigi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 15:04:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ ωραια,παιδια ευχαριστω
μαλλον για τον γνησιο θα παω,μονο που δεν θα τον προλαβω για το ταξιδι του πασχα,αφου μου ειπανε σε κανα 2 αντιπροσωπειες που πηρα οτι εχουν τελειωσει και πρεπει να γινει παραγγελεια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimitris2003 (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 12:31:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τοποθέτησα το εργοσταστιακό ακοθμπιστήρι (έτσι το τιμολογεί η peugeot) στο 206cc μου.

Απλά να είσαι προετοιμασμένος ότι δεν είναι και πολύ σταθερό.

Είναι πολύ ψηλό και στηρίζεται μόνο σε 2 βίδες στο πάτωμα με αποτέλεσμα όταν το πιέζεις στο πλαι να παίζει λίγο.

Η τοποθέτησή του πραγματοποιήθηκε στην LION Θεσσαλονίκη.

Καλή Ανάσταση σε όλους.


peugeot,206cc, 1.6, 2002
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gigi (luigi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 15:48:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οπα!!!!
σωστος ο παικτης... Smile
τελικα βρηκα,και αυριο γινεται η παραλαβη-τοποθετηση
θα το προσεξω αυτο και θα ενημερωσω..
ακους εκει,εργοστασιακο εξαρτημα και να μην εχει τελεια εφαρμογη Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimitris2003 (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 16:50:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμ Μάλλον δεν είναι θέμα εφαρμογής.
Απλά έχει μεγάλο ύψος οπότε μόνο και μόνο από τη βάση, είναι δύσκολο να στηριχθεί 100%.

Από τη άλλη το ότι είναι ψηλό είναι καλό, γιατί χωρά μέχρι και μπουκάλι νερό, μισού λίτρου.

Από την άλλη είναι ψηλό γιατί ο διάδρομος, στον οποίο πατάει το ακουμπηστήρι, είναι πολύ χαμηλά πίσω από τις ταχύτητες.

Λεπτομέρειες πάντως. Laughing


peugeot,206cc, 1.6, 2002
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gigi (luigi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 18:10:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειδωμεν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gigi (luigi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Απρ 2007, 19:52:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον,τοποθετηθηκε...
αρκετα σταθερο,με μεγαλο αποθηκευτικο χωρο.
ομως το υψος του και γενικα η θεση του ειναι μετρια.
ελπιζω να το συνηθησω,αλλιως τζαμπα το 'πρασινο'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimitris2003 (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Απρ 2007, 07:29:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.


peugeot,206cc, 1.6, 2002
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Απρ 2007, 13:34:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimitris2003 έγραψε:
Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.


θα βοηθήσει πολύ στο να μην ακουμπάει (τόσο πολύ ίσως και καθόλου) ο αγκώνας σας στο υποβραχιονίο μιας και η νεκρά και η 4η έρχονται αισθητά πιο μπροστά.

Περισσότερα για αυτό εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7130


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
gigi (luigi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Απρ 2007, 15:10:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
dimitris2003 έγραψε:
Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.


θα βοηθήσει πολύ στο να μην ακουμπάει (τόσο πολύ ίσως και καθόλου) ο αγκώνας σας στο υποβραχιονίο μιας και η νεκρά και η 4η έρχονται αισθητά πιο μπροστά.

Περισσότερα για αυτό εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7130
επεστρεψα εχοντας κανει 1.200χμ...
τον συνηθησα...
δεν ξερω αν καταλαβα καλα,παντως εγω θελω οταν αλλαζω ταχυτητες να εχω παντα ακουμπησμενο τον αγκωνα,οποτε το προβλημα μου ειναι στην 3η και την 5η γιατι για να τις κουμπωσω χανω επαφη με το υποβραχιονιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billisdim (Dim)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Απρ 2007, 16:41:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω υποβραχιονιο στο αλλο μου αμαξι το βεκτρα απο τη μανα του, και γνωμη μου ειναι οτι χρησιμευει μονο σε ταξιδι,να ξεκουραζεται το χερι, η οταν εχεις κανει τις αλλαγες σου και απολαμβανεις πεμπτη ταχυτητα.. Στο κατω κατω,αν ηθελες να αλλαζεις ταχυτητες χωρις να κουνας αγκωνα κτλ, ας επαιρνες η αυτοματο, η με τις ταχυτητες στο τιμονι σειριακες Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Απρ 2007, 23:28:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gigi έγραψε:
MEMsound έγραψε:
dimitris2003 έγραψε:
Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.


θα βοηθήσει πολύ στο να μην ακουμπάει (τόσο πολύ ίσως και καθόλου) ο αγκώνας σας στο υποβραχιονίο μιας και η νεκρά και η 4η έρχονται αισθητά πιο μπροστά.

Περισσότερα για αυτό εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7130
επεστρεψα εχοντας κανει 1.200χμ...
τον συνηθησα...
δεν ξερω αν καταλαβα καλα,παντως εγω θελω οταν αλλαζω ταχυτητες να εχω παντα ακουμπησμενο τον αγκωνα,οποτε το προβλημα μου ειναι στην 3η και την 5η γιατι για να τις κουμπωσω χανω επαφη με το υποβραχιονιο...


μάλιστα.
το αντίθετο από αυτό που λέεω παραπάνω δηλαδή.
για να επιτύχεις αυτό που λές με το quickshift θα πρέπει να κάνεις την σχετική ρύθμιση στην τοποθέτηση του όπως γράφω εδώ οπότε και να μείνει 2/4/οπισθεν στην εργοστασιακή θέση και να έρθουν προς τα πίσω η νεκρά αλλά και οι 1/3/5...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
gigi (luigi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Απρ 2007, 19:56:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πωπω,η πατεντα της πατεντας... Very happy
αλλα αρκετα πειραγματα ειχα κανει στο λεον μου,και δεν ειχα το κεφαλι μου ησυχο μετα...
οποτε λεω να μεινω σε τελειως εργοστασιακα δεδομενα,κι ας κουναω το κουλο μου για να μπει η 3η/5η Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Απρ 2007, 14:49:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως παιδες μεγαλη δουλεια το ακουμπηστηρι,το εβαλα και εγω εργοστασιακο και την εχω καταβρει,το εχω συνηθησει τοσο πολυ που οταν μπαινω σε αμαξι χωρις ακουμπηστηρι στραβωνω Laughing .
Μια χαρα ειναι και για το ταξιδι αλλα και για την κινηση!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2832s (PHP: 49% - SQL: 51%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on