PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - Αλλαγη Ρ/CD
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alexgr (Αλέξανδρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) (2001)

Ένταξη: 20 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 17:50:33    Θέμα δημοσίευσης: 307 - Αλλαγη Ρ/CD Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτησω αν αντικαταστησω το μαμα R/CD του 307 (Clarion RD3) για να βαλω ενα με mp3, στη συνεχεια θα λειτουργει κανονικα ο υπολογιστης ταξιδιου, η γενικος θα εχω κανενα προβλημα οποιασδηποτε μορφης?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 18:01:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω που το αλλαξα σε 206 δεν εχω κανενα προβλημα και ο υπολογιστης ταξιδιου δουλευει μια χαρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 18:11:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανένα απόλύτως πρόβλημα με τον υπολογιστή
η οθόνη σου θα σου δουλευει κανονικά όσον αφορά τις ενδείξεις θερμοκρασίας/υπολογιστή/ημερομηνίας κλπ κλπ
εκτός από τις σχετικές με το rcd ενδείξεις.
επίσης δεν θα λειτουργεί το χειρηστήριο του rcd του τιμονιού.

για να λειτουργήσει το χειρηστήριο αυτό καθώς και για να σου δείξει ενδείξεις του rcd η οθόνη του υπολογιστή χρειάζεσαι ένα σχετικό αντάπτορα.

αυτές τις μέρες το ψάχνουμε για άλλο 307 του club πως και τι γίνεται με τα 307.
Εχουν γραφτεί μερικά πράγματα εδώ για το 206 βέβαια αλλά παρόμοια πράγματα ισύουν και στο 307 (ή εστω αυτό ελπίζουμε)
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=191953#191953


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
alexgr (Αλέξανδρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) (2001)

Ένταξη: 20 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 18:57:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία, ευχαριστω! επίσης επειδη μαλλον θα βαλω και ηχεία στην εταζιερα εχει κανενα σχετικο θεμα σχετικα με το ξυλομα του ταμπλο για να περασω καλωδια κλπ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 20:01:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Wink Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alexgr (Αλέξανδρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) (2001)

Ένταξη: 20 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2007, 08:39:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά εκανα την αλλαγή η οθονη δουλεύει κανονικα. Αλλα εχω ενα προβληματάκι ενω το stereo δουλεύει κανονικα οταν βγαλο το κλειδι εκτος οτι μενει ανοιχτο ακομα για κανενα 1-2 λεπτα χανει τη μνημη του μετα. Το στερεοφωνικο ειναι συνδεμενο με τι φισα ΙSO που ειχε μαζι του και κατα τα αλλα δουλευει κανονικα. Εχω ακουσει οτι μαλλον πρεπει να γινει αλλαγη θεσης σε καποια καλωδια τροφοδοσιας απο τη φισα.
Εχει μηπως αντιμετωπίσει κανεις παρομοιο προβλημα και μπορει να βοηθήσει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2007, 09:46:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexgr έγραψε:
Τελικά εκανα την αλλαγή η οθονη δουλεύει κανονικα. Αλλα εχω ενα προβληματάκι ενω το stereo δουλεύει κανονικα οταν βγαλο το κλειδι εκτος οτι μενει ανοιχτο ακομα για κανενα 1-2 λεπτα χανει τη μνημη του μετα. Το στερεοφωνικο ειναι συνδεμενο με τι φισα ΙSO που ειχε μαζι του και κατα τα αλλα δουλευει κανονικα. Εχω ακουσει οτι μαλλον πρεπει να γινει αλλαγη θεσης σε καποια καλωδια τροφοδοσιας απο τη φισα.
Εχει μηπως αντιμετωπίσει κανεις παρομοιο προβλημα και μπορει να βοηθήσει?


το έχω αναφέρει και αλλού.
δες εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=196435#196435
ισχύει ακριβώς το ίδιο και σε εσένα. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
alexgr (Αλέξανδρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) (2001)

Ένταξη: 20 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2007, 10:56:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ το εφτιαξα Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2007, 11:41:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool Cool Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Απρ 2007, 14:54:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex τι κοστος?Που?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlexGr2006 (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 2.0 (16V) 180hp

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΠΟ,ΟΥΤΕ ΕΛΠΙΔΑ...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Απρ 2008, 08:00:56    Θέμα δημοσίευσης: 307cc ΟΘΟΝΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛ ΠΙΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ....ΤΕΣΠΑ... ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΚΑΤΙ? ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ GPS...


Peugeot 307cc 2.0 (16V) 180hp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2008, 10:14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωτα απολα γραψε με μικρα γραμματα και οχι με κεφαλαια.....
Μετα δες μια εδω για οτι αφορα το χειρηστηριο στο τιμονι...
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11784&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F7%E5%E9%F1%E7%F3%F4%E7%F1%E9%E1+%F4%E9%EC%EF%ED%E9%EF%F5&start=20

Μετα

Για οθονες μπορεις να παιξεις με ανακλινομενη η με μια 2 din τωρα το τι θα εχει σαν λειτουργειες εχει να κανει με το ποσα εχεις να δωσεις και μονο με αυτο....Λογικο ειναι οσο μεγαλλητερη απαιτηση εχεις τοσο μεγαλληερο και το κοστος... Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kalxas (axilleas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307 1.6 2001

Ένταξη: 12 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Απρ 2008, 13:44:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και χρόνια πολλά
σκέφτομαι να αλλάξω και εγω το clarion και να βάλω ενα μη εργοστασιακό ραδιο cd, αλλά δεν θέλω να χάσω τις ενδείξεις στην οθόνη, ποια ηχοσυστηματα προτείνετε και τι πρεπει να κανω για να μην χασω τις ενδειξεις?


MEMsound έγραψε:
κανένα απόλύτως πρόβλημα με τον υπολογιστή
η οθόνη σου θα σου δουλευει κανονικά όσον αφορά τις ενδείξεις θερμοκρασίας/υπολογιστή/ημερομηνίας κλπ κλπ
εκτός από τις σχετικές με το rcd ενδείξεις.
επίσης δεν θα λειτουργεί το χειρηστήριο του rcd του τιμονιού.

για να λειτουργήσει το χειρηστήριο αυτό καθώς και για να σου δείξει ενδείξεις του rcd η οθόνη του υπολογιστή χρειάζεσαι ένα σχετικό αντάπτορα.

αυτές τις μέρες το ψάχνουμε για άλλο 307 του club πως και τι γίνεται με τα 307.
Εχουν γραφτεί μερικά πράγματα εδώ για το 206 βέβαια αλλά παρόμοια πράγματα ισύουν και στο 307 (ή εστω αυτό ελπίζουμε)
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=191953#191953
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Απρ 2008, 20:27:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρηκες την απαντηση μονος σου... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Max307 (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307 1.4 (8v) xr-r(2003)

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Γυθειο - λακωνια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 12:54:54    Θέμα δημοσίευσης: αλλαγη cd player σε 307 '03.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κυριοι peugeotφιλοι....χαιρετε...ειμαι σχετικα καινουργιο μελος...εχω ψαξει παρα πολυ στο θεμα που απασχολει τα αυτο/τα μας οσον αφορα τον ηχο...βρηκα οτι τα αυτοκινητα απο 2000 εως 2005 εχουν διαφορετικο can-bus..οποτε δεν τιθεται θεμα εμφανισης των στοιχειων ηχου,rds cd player στην οθονη μας....τα υπολοιπα στοιχεια εμφανιζονται σωστα...το μονο που πρεπει να εφοδιαστουμε ειναι εναν ανταπτορα ωστε να χειριζομαστε απο εκει το player...εγω εχω εναν της connect2 και αποδιδει σωστα.... Very happy


Δεν τρεχω γρηγορα...απλα πεταω αργα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
HATZHS (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 307 1.4 (16V) (2006)

Ένταξη: 16 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Οκτ 2009, 22:50:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα φιλοι μου...εχω ενα 307 κ αλλαξα την μαμισια πηγη κ εχω βαλει μια sony...δεν με νοιαζει τοσο πολυ που δεν μπορω να χρησιμοποιησω το controlaki sto τιμονι οσο την οθονη την μαμισια που δειχνει ωρα ημερομηνια κοινος της πληροφοριες...υπαρχει καποιος τροπος ωστε να μπορω να πειραξω την οθονη??? πχ να μπορω να αλλαξω ωρα ημερομηνια κτλ κτλ?ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Οκτ 2009, 22:54:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τα κουμπακια που εχει δεξια αριστερα?η απο το χειρηστηριο ισως?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
HATZHS (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 307 1.4 (16V) (2006)

Ένταξη: 16 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Οκτ 2009, 23:20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα ειχε κουμπακια δεν θα ειχα προβλημα θα ηταν το μονο ευκολο...το θεμα ειναι οτι ολες οι ρυθμισεις τις εκανα απο το μαμισιο radiocd που ειχε...ολα τα peugeot εχουνε κουμπακια διπλα στην οθονη το 307 δεν εχει τπτ...γιαυτο ρωταω αν υπαρχει κανενας αλλος τροπος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Οκτ 2009, 23:27:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aπο το κοντρολακι δεν μπαινει στο μενου?Δλδ δεν χειρηζεσαι trip computer Κλπ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
HATZHS (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 307 1.4 (16V) (2006)

Ένταξη: 16 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Οκτ 2009, 23:29:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το controlaki το μονο που κανει για την ωρα ειναι με το πλαινο κουμπι εμφανιζει στην οθονη πληροφοριες για την βενζινη χιλιομετρα κτλ...παλιοτερα πριν αλλαξω πηγη αλλαζε σταθμους τραγουδια κ τα σχετικα...ολες τις βασικες ρυθμισεις για την οθονη την εκανε η πηγη...εσυ ποιο 307 εχεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0992s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on