PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 Rallye-Πάλι στο συνεργείο...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Αύγ 2008, 20:29:37    Θέμα δημοσίευσης: 207 Rallye-Πάλι στο συνεργείο... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρατήρησα ότι όταν έστριβα το τιμόνι και πάταγα γκάζι, ο κινητήρας έκανε διακοπές. Στην ευθεία το αυτοκίνητο δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Έχει κανένας ιδέα τί μπορεί να είναι πάλι αυτό; Αύριο πάω πάλι συνεργείο.
πριν από τρείς μέρες το πήρα από το συνεργείο
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=13690


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Αύγ 2008, 20:32:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σου μπαίνει μήπως το esp;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Αύγ 2008, 20:35:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Σου μπαίνει μήπως το esp;

Όχι. Το κάνει και με το ξεκίνημα με πρώτη αλλά το esp δεν μπαίνει


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 00:36:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

amafic έγραψε:
drdino έγραψε:
Σου μπαίνει μήπως το esp;

Όχι. Το κάνει και με το ξεκίνημα με πρώτη αλλά το esp δεν μπαίνει


φυσικα το κανει και στην 1η το esp ...βασικα αντισπιν...οταν στο κανει αυτο δοκιμασε κατι...βγαλε off το esp κ καντο χωρις... να δεις αν το κανει
εχω την εντυπωση οτι καποιες φορες το κανει χωρις να προλαβει να αναψη το λαμπακι
ελπιζω να μην εχεις κατω απο 1000 στροφες οταν το κανει αυτο η τπτ 1200 κ τσαρουχωνεις τερμα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 05:50:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
φυσικα το κανει και στην 1η το esp ...βασικα αντισπιν...οταν στο κανει αυτο δοκιμασε κατι...βγαλε off το esp κ καντο χωρις... να δεις αν το κανει
εχω την εντυπωση οτι καποιες φορες το κανει χωρις να προλαβει να αναψη το λαμπακι
ελπιζω να μην εχεις κατω απο 1000 στροφες οταν το κανει αυτο η τπτ 1200 κ τσαρουχωνεις τερμα

Κάτω από 1000 στροφές το πιό πιθανό είναι να μου σβήσει. Νορμάλ ξεκίνησα και μου το έκανε, για να καταλάβεις ξεπάρκαρα μέσα στην πόλη με στριμμένο το τιμόνι και μετά πήγαινα με χαμηλή ταχύτητα για να το παρακολουθήσω. Το κάνει και εν κινήσει αν έχω στρίψει το τιμόνι περίπου στο 1/4 ή περισσότερο. Θα το δοκιμάσω αυτό που λες με το esp.

Υ.Γ. Μόλις μου άλλαξαν τον αισθητήρα που προκαλούσε τα προβλήματα, ότι άλλο είχαν αλλάξει (βλ. παρακάτω link), ξαναέβαλαν επάνω τα παλιά γιατί διορθώθηκαν οι βλάβες... Οπότε παίζει να φταίει το esp
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=13690


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fisikelas (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


205 1.9

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 10:52:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πούλησε το και παρε το EVO . Μπηκα και εχυσα! 300 αλογα απο τη μανα του ...


Anal !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 11:26:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fisikelas έγραψε:
Μπηκα και εχυσα!

Στο ταμπλώ?

Στο παρ-μπριζ?

Στο βρακάκι σου?

Πού ακριβώς?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fisikelas (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


205 1.9

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 11:29:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στον κώλο σου ! χαχαχαχαχαχα ! Laughing Αστειεύομαι Very happy


Anal !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 11:31:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fisikelas έγραψε:
Στον κώλο σου ! χαχαχαχαχαχα ! Laughing Αστειεύομαι Very happy

Εγώ νόμιζα στα μούτρα σου! χαχαχαχαχαχα ! Laughing Αστειεύομαι Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fisikelas (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


205 1.9

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 11:36:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lol Laughing Laughing Laughing Ας απαντησει καποιος σοβαρα επιτελους στο Post Laughing Laughing Laughing Laughing


Anal !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 14:34:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως ο γερος μου που το πηρε 1-2 φορες στην αρχη ετσι την πατησε Laughing
δεν θελει καθολου κοπο να μπει αντισπιν στην 1η παντως...το δυσκολο ειναι να μην μπει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2008, 18:19:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
παντως ο γερος μου που το πηρε 1-2 φορες στην αρχη ετσι την πατησε Laughing
δεν θελει καθολου κοπο να μπει αντισπιν στην 1η παντως...το δυσκολο ειναι να μην μπει Laughing

Μιά μέρα έκανα μια γρήγορη εκκίνηση σε φανάρι με βρεγμένο δρόμο και άναψε και με τετάρτη...
Τέλος πάντων, δοκίμασα το "κόλπο" με το esp και έπιασε. Όταν το απενεργοποιούσα το αυτοκίνητο δούλευε κανονικά, αλλά μετά τα 50χλμ/ωρα άναβε πάλι και... τα ίδια. Πήγα συνεργείο και μου άλλαξαν τη μονάδα esp. Όταν έφυγα μετά από 2 χλμ έκανε διακοπές και στην ευθεία και σταμάτησε να δουλεύει το turbo!!! Ατμόσφαιρα δούλευε κανονικά!!!??? Το άφησα μέσα να μου αλλάξουν την αντλία του esp...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Σεπ 2008, 19:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά μια φίσα στην πλεξούδα Shocked φαίνεται πως έφταιγε για το τελευταίο πρόβλημα.Δεν έκανε καλή επαφή και σταμάτησε να δουλεύει το turbo Confused , όπως επίσης έκανε διακοπές κι ο κινητήρας Mad . Την άλλαξαν και το αυτοκίνητο πετάει... Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1294s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on