PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 Rallye-20 μέρες στο συνεργείο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Αύγ 2008, 16:22:52    Θέμα δημοσίευσης: 207 Rallye-20 μέρες στο συνεργείο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους.Ξεκίνησε με μπουκώματα όταν πάταγα απότομα το γκάζι, μετά από 100χλμ άναψε ESP FAULTY, ANTIPOLLUTION FAULTY, ENGINE MAN FAULTY.Από τότε το ψάχνουν και δεν βρίσκουν τί έχει.Έχουν αλλάξει αισθητήρα γκαζιού, μετρητή αέρα turbo, μετρητή κενού (το λέω σωστά;), ρελέ και αισθητήρα esp αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;;;; Το έχει ξανακούσει κανένας αυτο; Το αυτοκίνητο έχει 7500χλμ.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Αύγ 2008, 17:34:47    Θέμα δημοσίευσης: .. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ατυχια φιλε μεγαλη μαλ***α κοιτα εχει ακουσει πολλα ατομα με διαφορα προβληματα,αλλα εσυ τα εχεις ολα μαζεμενα sorry κιολας..Φιλε τι να σου πω,ζητα να σου παρουν αλλο. Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Αύγ 2008, 18:20:57    Θέμα δημοσίευσης: Re: .. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μόνο που μου απομένει είναι αυτό. Αν χρειαστεί θα βάλω και δικηγόρο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Αύγ 2008, 22:03:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως αν σκέφτεσαι να ξεκινήσεις δικαστική διαμάχη, να έχεις υπ'όψη σου ότι είναι μια πολύ επίπονη διαδικασία και θα πρέπει να είσαι οπλισμένος με πολύ υπομονή, η αντικατάσταση είναι πολύ δύσκολο να επιτευχθεί. Θα εξαντλήσουν κάθε περιθώριο επισκευής. Διάβασε λίγο αυτό, θα σε βοηθήσει:

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=13517&postdays=0&postorder=asc&start=0



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Αύγ 2008, 22:13:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο μόνος λόγος που δεν το έχω κάνει ακόμα είναι γιατί μου έχουν δώσει αυτοκίνητο αντικατάστασης. Βέβαια Rallye δεν είναι, ένα Ford Focus 1.6 μου έδωσαν καινούριο και με διαβεβαίωσαν ότι θα το κρατήσω μέχρι να φτιαχτεί το δικό μου. Crying or Very sad Confused Sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Αύγ 2008, 22:58:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είναι να κινηθείς δικαστικά να μιλήσεις με το δικηγόρο του άλλου παλικαριού . . .αυτός έχει τρέξει και γνωρίζει την διαδικασία !
Μια ιδέα λέω . . . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 21:17:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακόμα δεν θα κάνω κάποια νομική κίνηση, γιατί την ψάχνουν τη βλάβη. Το αυτοκίνητο όταν συνδέεται με το διαγνωστικό δείχνει κάθε φορά και διαφορετικές βλάβες. Αλλάζουν το ένα και φαίνεται ελλατωματικό κάτι άλλο. Πάντως από ότι μου έχουν πει μέχρι τώρα τα προβλήματα πιθανότατα τα δημιουργεί το esp που δίνει λάθος ενδείξεις στον εγκέφαλο με όλα τα συνεπακόλουθα. Αύριο θα έχω νεότερα, κάτι άλλο θα αλλάξουν σχετικό με το esp (θα μάθω αύριο) και βλέπουμε. Πάντως αν καταλήξουμε στα δικαστήρια, ελπίζω να μην χρειαστεί, οπωσδήποτε θα χρειαστώ τη βοήθεια του nick207 για να συμβουλευτώ τον δικηγόρο του.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Αύγ 2008, 17:13:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά φαίνεται πως διορθώθηκε το πρόβλημα. Μου άλλαξαν τον αισθητήρα πίεσης του μεταβλητού χρονισμού (σωστά το λέω;;Wink και το αμάξι συνήλθε. Τώρα δεν εμφανίζει καμία ένδειξη και δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Από ότι μου είπαν αυτό οφειλόταν για όλα τα προβλήματα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1191s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on