PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Στο ρελαντί...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 11:22:53    Θέμα δημοσίευσης: Στο ρελαντί... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα! όταν είναι κρύο το αμάξι και το βάζετε μπροστά, τρέμει λίγο ολόκληρη η καμπίνα μέχρι να ζεσταθεί λιγάκι? και επιπλέον όταν πάτε να ξεπερκάρετε την ώρα που είναι κρύο ακόμα, καμία φορά πάει να σας σβήσει? εμένα καμιά φορά το κάνει και πρέιε να δώσω λίγο παρπάνω γκάζι από το συνηθισμένο! αλλά μόνο στην αρχή. μετά όλα μια χαρα. μήπως είναι και η αργή απόκριση που έχει το ηλεκτρονικό γκάζι? ευχαριστώ!


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 11:26:11    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στο ρελαντί... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lem-x24 έγραψε:
καλημέρα! όταν είναι κρύο το αμάξι και το βάζετε μπροστά, τρέμει λίγο ολόκληρη η καμπίνα μέχρι να ζεσταθεί λιγάκι? και επιπλέον όταν πάτε να ξεπερκάρετε την ώρα που είναι κρύο ακόμα, καμία φορά πάει να σας σβήσει? εμένα καμιά φορά το κάνει και πρέιε να δώσω λίγο παρπάνω γκάζι από το συνηθισμένο! αλλά μόνο στην αρχή. μετά όλα μια χαρα. μήπως είναι και η αργή απόκριση που έχει το ηλεκτρονικό γκάζι? ευχαριστώ!


Ναι θέλει λίγο παραπάνω γκάζι λόγο της αργής απόκρισης του ηλεκτρόγκαζου...είναι και κρύο το αμάξι. Φυσιολογικό είναι.



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 11:28:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στο ρελαντί... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

soler έγραψε:
lem-x24 έγραψε:
καλημέρα! όταν είναι κρύο το αμάξι και το βάζετε μπροστά, τρέμει λίγο ολόκληρη η καμπίνα μέχρι να ζεσταθεί λιγάκι? και επιπλέον όταν πάτε να ξεπερκάρετε την ώρα που είναι κρύο ακόμα, καμία φορά πάει να σας σβήσει? εμένα καμιά φορά το κάνει και πρέιε να δώσω λίγο παρπάνω γκάζι από το συνηθισμένο! αλλά μόνο στην αρχή. μετά όλα μια χαρα. μήπως είναι και η αργή απόκριση που έχει το ηλεκτρονικό γκάζι? ευχαριστώ!


Ναι θέλει λίγο παραπάνω γκάζι λόγο της αργής απόκρισης του ηλεκτρόγκαζου...είναι και κρύο το αμάξι. Φυσιολογικό είναι.



Ευχαριστώ πολύ φίλε! να σαι καλά και ασφαλείς διαδρομές εύχομαι τώρα που είναι καλοκαίρι και τα αμαξάκια μας κάνουν πολλά χιλιόμετρα ( με μπάνια και ψαρέματα)


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 12:09:01    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στο ρελαντί... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lem-x24 έγραψε:
καλημέρα! όταν είναι κρύο το αμάξι και το βάζετε μπροστά, τρέμει λίγο ολόκληρη η καμπίνα μέχρι να ζεσταθεί λιγάκι? και επιπλέον όταν πάτε να ξεπερκάρετε την ώρα που είναι κρύο ακόμα, καμία φορά πάει να σας σβήσει? εμένα καμιά φορά το κάνει και πρέιε να δώσω λίγο παρπάνω γκάζι από το συνηθισμένο! αλλά μόνο στην αρχή. μετά όλα μια χαρα. μήπως είναι και η αργή απόκριση που έχει το ηλεκτρονικό γκάζι? ευχαριστώ!

Κάνε έναν καθαρισμό στην πεταλούδα της εισαγωγής.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 13:49:07    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στο ρελαντί... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
lem-x24 έγραψε:
καλημέρα! όταν είναι κρύο το αμάξι και το βάζετε μπροστά, τρέμει λίγο ολόκληρη η καμπίνα μέχρι να ζεσταθεί λιγάκι? και επιπλέον όταν πάτε να ξεπερκάρετε την ώρα που είναι κρύο ακόμα, καμία φορά πάει να σας σβήσει? εμένα καμιά φορά το κάνει και πρέιε να δώσω λίγο παρπάνω γκάζι από το συνηθισμένο! αλλά μόνο στην αρχή. μετά όλα μια χαρα. μήπως είναι και η αργή απόκριση που έχει το ηλεκτρονικό γκάζι? ευχαριστώ!

Κάνε έναν καθαρισμό στην πεταλούδα της εισαγωγής.


τώρα το πήρα το αμάξι! δε νομίζω να έχει κάτι τέτοιο που λες. και το κάνει μόνο όταν είναι κρύο. εν πάση περιπτώση, πως γίνεται αυτό?


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 13:59:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και το πήρες τώρα το αμάξι θα έχει και την εγγύησή του,οπότε ενας καθαρισμός πεταλούδας στην αντιπροσωπεία δεν είναι άσχημο Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 14:03:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panos 206 έγραψε:
Μιας και το πήρες τώρα το αμάξι θα έχει και την εγγύησή του,οπότε ενας καθαρισμός πεταλούδας στην αντιπροσωπεία δεν είναι άσχημο Wink



συμφωνώ σε αυτό που λες απλά λέω ότι επειδή είναι καινούριο μου φαίνεται κάπως δύσκολο να χρειάζεται καθαρισμό η πεταλούδα. μόνος μου δε μπορώ να το κάνω?
απλά ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά. αλλά σας λέω ότι ενώ ζεσταίνεται δεν κάνει τίποτα τέτοιο. μόνο στην αρχή όταν είναι κρύο


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 14:23:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς δεν έχεις συμπληρώσει κατάλληλα το προφίλ σου έτσι ώστε να μπορούμε να δούμε τί αυτοκίνητο έχεις για να σε κατατοπίσουμε.

Εάν έχεις τον κινητήρα 1.4 16v με τα 90hp, μπορείς να δείς το how-to που έχω φτιάξει εγώ:

206 - HOW TO: Καθαρισμός ηλεκτρ. πεταλούδας γκαζιού (ET3J4)

Ενώ αν έχεις το 1.6 16v με τα 110hp, μπορείς να δείς το how-to που έχει κάνει ο Giannis307 με βάση το δικό μου how-to:

307 - HOW TO: Kαθαρισμός ηλεκτρ. πεταλούδας γκαζιού (TU5JP4)

Ακόμα και αν έχεις διαφορετικό αμάξι από 206 και 307, η διαφορά είναι στα χωροταξικά του κινητήρα και όχι στα μηχανικά, οπότε η διαδικασία είναι η ίδια.


ΑΝ κάνεις τον καθαρισμό και ΔΕΝ δεις διαφορά, τότε μάλλον πας για αλλαγή πολλαπλασιαστή, εντός εγγύησης.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 15:27:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Δυστυχώς δεν έχεις συμπληρώσει κατάλληλα το προφίλ σου έτσι ώστε να μπορούμε να δούμε τί αυτοκίνητο έχεις για να σε κατατοπίσουμε.

Εάν έχεις τον κινητήρα 1.4 16v με τα 90hp, μπορείς να δείς το how-to που έχω φτιάξει εγώ:

206 - HOW TO: Καθαρισμός ηλεκτρ. πεταλούδας γκαζιού (ET3J4)

Ενώ αν έχεις το 1.6 16v με τα 110hp, μπορείς να δείς το how-to που έχει κάνει ο Giannis307 με βάση το δικό μου how-to:

307 - HOW TO: Kαθαρισμός ηλεκτρ. πεταλούδας γκαζιού (TU5JP4)

Ακόμα και αν έχεις διαφορετικό αμάξι από 206 και 307, η διαφορά είναι στα χωροταξικά του κινητήρα και όχι στα μηχανικά, οπότε η διαδικασία είναι η ίδια.


ΑΝ κάνεις τον καθαρισμό και ΔΕΝ δεις διαφορά, τότε μάλλον πας για αλλαγή πολλαπλασιαστή, εντός εγγύησης.


Ευχαριστώ φίλε! επειδή φαίνεται να το έχεις ψάξει το θέμα σου κάνει εντύπωση αυτό που λέω ότι μου το κάνει μόνο όταν είναι κρύο. αν όντως είναι βρόμικη η πεταλούδα ή ο πολλαπλασιαστής δε θα το έκανε διαρκώς και επιπλέον δε θα το έκανε και όταν ζεσταινόταν ο κινητήρας?


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούλ 2008, 21:35:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι δεν μου κάνει εντύπωση διότι όπως σου είπα, δεν βοηθάς. Συμπλήρωσε σωστά το προφίλ σου με την μάρκα, μοντέλο και χρονολογία του αυτοκινήτου σου για να ξέρουμε για τί μιλάμε Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2008, 10:00:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Όχι δεν μου κάνει εντύπωση διότι όπως σου είπα, δεν βοηθάς. Συμπλήρωσε σωστά το προφίλ σου με την μάρκα, μοντέλο και χρονολογία του αυτοκινήτου σου για να ξέρουμε για τί μιλάμε Smile



το 307 έχω(1.4 και 90 άλογα) το πήρα το 2007 και έχει 11000 χμ. δεν ξέρω αν θες κάτι άλλο για να βγάλεις συμπέρασμα


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2008, 12:46:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχεις 1 έτος κυκλοφορίας οπότε είσαι μια χαρά!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2008, 13:56:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Έχεις 1 έτος κυκλοφορίας οπότε είσαι μια χαρά!

το πήγα μια βόλτα στην πεζό. δεν έδειξε τίποτα ο εγκέφαλος. ούτε πεταλούδες ούτε πολλοπλασιαστές ούτε τίποτα! το πιο πιθανό όπως μου είπε είναι νοθευμένη βετζίνα! και μου το έκανε παιδιά τις τελευταίες 2 βδομάδες που ΄'εβαλα κατοστάρα! ήμαρτον στο συγκεκριμένο πρατήριο έβαζα εδώ και καιρό και όλα ήταν μια χαράμε την απλή που έβαζα! τώρα όμως που έβαλα τρεις φορές την κατοστάρα μου έκανε νερά!


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Invisible (Invi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) Quicksilver (2003)

Ένταξη: 26 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2008, 00:48:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lem-x24 έγραψε:
το πήγα μια βόλτα στην πεζό. δεν έδειξε τίποτα ο εγκέφαλος. ούτε πεταλούδες ούτε πολλοπλασιαστές ούτε τίποτα! το πιο πιθανό όπως μου είπε είναι νοθευμένη βετζίνα! και μου το έκανε παιδιά τις τελευταίες 2 βδομάδες που ΄'εβαλα κατοστάρα! ήμαρτον στο συγκεκριμένο πρατήριο έβαζα εδώ και καιρό και όλα ήταν μια χαράμε την απλή που έβαζα! τώρα όμως που έβαλα τρεις φορές την κατοστάρα μου έκανε νερά!


Το ίδιο πρόβλημα το είχα κι εγώ πρίν 2 χρόνια. Αλλά τελικά ήταν η βενζίνη, γιατί σε επόμενο γέμισμα δε μου το έκανε... Απλά σταμάτησε με το που έφυγα απο το βενζινάδικο...


Ότι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2008, 16:57:10    Θέμα δημοσίευσης: .. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πουλα το προλαβαινεις.. Laughing Razz Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1628s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on