PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ανάρτηση για 206 1.4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 15:45:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Άρα εσύ προτείνεις ή αντιστρεπτικές 19-19 (φαντάζομαι καινούριες) σαν αυτές του 1.6 που να κάνουν το πολύ κανά 150 συν τοποθέτηση ή αμορτισέρ δίλιτρου-RC (καινούρια ή μεταχειρισμένα) plus μεταχειρισμένα ελατήρια του 1.6 (να κάνουν αυτά κανά 60-70 ευρώ maximum, άρα 230 για τα άλλα Question Question Question ) με πιο ρεαλιστική τη δεύτερη λύση. Right;


Τελικά τι λύση βρήκες για το "ταπεινό" 1.4? Εγώ πάντως που άλλαξα μόνο αμορτισέρ (Record SP) είδα ερκετή διαφορά σε κρατήματα (ίσως επειδή και οι μαμίσιες ήταν τελειωμένες πριν, όπως λέει και ο Snake). Τώρα θέλω να πάω για ελατήρια και ότi άλλο είναι απαραίτητο (σκέφτομαι για ράβδους 19.5mm προς το παρόν) για να εξαλείψω το ψήλωμα που εμφανίστηκε και να σκληρύνω λίγο ακόμα...


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 15:53:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σταθη τι δε σου αρεσει στο αμαξι?

αν ειναι οι κλισεις βαζει αντιστρεπτικες απο πιο μεγαλο μοντελο
αν σου πεταει πολυ κωλο βαζεις ραβδους


γενικα τα ελατηρια ειναι λιγο μπερδεμενη ιστορια αστα για το τελος
συν οτι σε 2 περιτπωσεις με ρεκορντ οταν εβαλαν ελατηρια χαμηλωματος εχασε το αμαξι σε αποδοση αντι να κερδισει συν οτι κοπαναγε συν οτι τα εφτυσαν εν τελει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 16:24:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτά που με απασχολούν είναι τα εξής:
1. Το αυτοκίνητο έχει ψηλώσει μπρστά με τα Record SP, οπότε σκεφτόμουν με ένα ελατήριο χαμηλώματος θα κάτσει λίγο πιο κάτω από το μαμά ύψος.
2. Το τιμόνι έχει γίνει πιο ελαφρύ και σαν να μην είναι τόσο σαφές ιδιαίτερα στα πολλά χλμ/ώρα.
3. Αν μπουν ελατήρια χαμηλώματος (πιο σκληρά) καλό? θα ήταν αν μπει κάτι σκληρότερο πίσω.

Οι κλισεις δε με απασχολούν και τόσο πολύ γι' αυτό και λέω να αφήσω προς το παρόν την ενασχόληση με αντιστρεπτικές. Από κρατήματα είμαι σχετικά ικανοποιημένος, αλλά επειδή δεν έχω πολύ εμπειρία σε τέτοια θέματα, φοβάμαι μήπως έχει κάτσει λάθος η ανάρτηση, όπως είπα μπροστά είναι ψηλό και πίσω μοιάζει χαμηλότερο. Κανονικά ο κώλος δεν πρέπει να είναι πιο ψηλά? Πρέπει να μετρήσω και αποστάσεις με ακρίβεια για να είμαι σίγουρος.

ΥΓ. Για να μετρηθεί ύψος μπρος πίσω, μετράμε την απόσταση των προφυλακτήρων από το έδαφος ή την απόσταση των θόλων από το έδαφος καλύτερα?


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 16:41:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ayto με το υψος το ειχε και ο σπυρος..για ρωτα τον

το υψος το μετρας στα μαρπσιε
εκει που πιανει ο γρυλλος μετα τη μπροστα ροδα και μπροστα απο τη πισω...
για τσεκαρε...
λογικα μπροστα πρεπει να εισαι καπου 14-15 και πισω καπου στο 19
επισης γραψε και τι λαστιχα εχεις(μαρκα λαστιχα) ...

αυτη η ασαφεια παντως δε νομιζω να φυγει απο τα ελατηρια...
κανε μια σωστη ευθυγραμμιση για αρχη (εχει ενα απαιχτο μαστορα πατρα ο σπυρος που ειχα κανει και εγω) δωσε καργα συγκλιση δηλαδη /\ τους τροχους και φτιαξε λιγο πιεσεις λαστιχα. αυτες ειναι οι απλες ευκολες λυσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grpap (Γρηγορης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) xs (2004)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 529
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 18:47:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι σαν ταχυπλοο που τρεχει τι σαφηνεια να εχει το τιμονι;Μολις φτιαξει η διαφορα υψους το τιμονι θα αποκατασταθει.Το ειχα παθει κι'εγω οταν αλλαξα ραβδους και δεν ηταν σωστο το υψος πισω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 19:30:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

grpap έγραψε:
Αν ειναι σαν ταχυπλοο που τρεχει τι σαφηνεια να εχει το τιμονι;Μολις φτιαξει η διαφορα υψους το τιμονι θα αποκατασταθει.Το ειχα παθει κι'εγω οταν αλλαξα ραβδους και δεν ηταν σωστο το υψος πισω.


συμφωνώ
εστω και 1 cm να εχει σηκωθεί μπροστά εχει μετατωπισθεί το κέντρο βάρους κλπ κλπ
πρώτα θα εβρησκα τρόπο να ξαναπετύχω σωστό υψος* μπρος / πίσω και μετά οτιδήποτε άλλο.

abaleo αν δεν βιάζεσαι πολύ πιθανό να υπάρχουν "ενδιαφέροντα" ελατήρια προς πώληση σε λίγο καιρό (AVO από stevon)

*(ή και λίγο χαμηλότερα εμπρός σε συνδιασμό με αλλαγμένες ράβδους και λίγο λιγότερο χαμήλωμα πίσω σε σχέση με εμπρός)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Φεβ 2008, 04:08:54    Θέμα δημοσίευσης: ταχύπλοο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ιδού και 2 φώτο από το "ταχύπλοο" (ακριβής ο όρος που έθεσε ο grpap Laughing ), που τραβήχτηκαν σε δρόμο χωρίς αντιληπτή κλίση. Μου φαίνεται ότι το χαμήλωμα μπροστά είναι ψιλο-απαραίτητο... Εκτός κι αν ψηλώσω και πίσω για off-road καταστάσεις!





---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Downhill (Θανάσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 Gt

Ένταξη: 09 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 256
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιούλ 2008, 12:38:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα! Εχω καιρό να επισκευτώ το φορουμάκι λόγω υποχρεώσεων και τώρα ενόψη Αυγουστιάτικης ηρεμίας είπα να περάσω μία βολτα...

Εγώ προς το παρόν έχω ελατήρια eibach (κόκκινο) με τo αμορτισέρ του rc και λάστιχα uniroyal sport σε ζάντα 195/16/45. Πηγαίνω συχνά για μπάνιο στην Ψάθα και ακολουθώ την ορεινή διαδρομή που είναι γεμάτη διαδοχικές στροφές σε ανηφορικά και κατηφορικά κομμάτια και έχω μόνο θετικά να πώ για το τωρινό setup.

Δεν σκέφτομαι ακόμα να αλλάξω κάτι αλλά πρόσφατα πήρε το μάτι μου την εξής διαφήμηση....


Alpha Shocks,
Αναρτήσεις ALPHA για Peugeot 206
Βελτίωση ουσίας προσφέρει η εταιρεία «*********» με αμορτισέρ «κομμένα και ραμμένα» στα μέτρα του Peugeot 206.

τις εχει δοκιμάσει κανείς?

επίσης αντιμετωπίζω ένα "πρόβλημα" το οποίο δεν ξέρω κάν αν υφίσταται (!!!) γιατί τα μηχανήματα όλα αναφέρουν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα, όμως εγώ αισθάνομαι το αυτοκίνητο να "τραβάει" ελαφρώς δεξιά. Το περίεργο είναι οτι μόλις άλλαξα λάστιχα το πρόβλημα μειώθηκε αλλά όσο περνάει ο καιρός μου φαίνεται να ενισχύεται...(γι'αυτό επιμένω παρά τις διάφορες μετρήσεις)
Είχε κανένας κάποια ανάλογη εμπειρία μετά την αλλαγή αναρτήσεων?

Προσωπικά δεν μπορώ να το συγκρίνω με "πρίν και μετα" μετατροπής γιατί το πήρα απευθείας απο αντιπροσωπεία με αλλαγμένα ελατήρια....


Careful What You Wish You may Regret It
Careful What You Wish You Just Might Get It


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Downhill στις Παρ 25 Ιούλ 2008, 12:51:22, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιούλ 2008, 12:41:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ομορφο το ταχυπλοο...
βγαλε το 1,4 μοτερ και βαλτου με 4χρονη μαρινερ 150αρα μηχανη...
θα κάνεις πειραια - αιγινα σε 20 λεπτά... Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kostas600 (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 19 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2010, 15:02:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά την βοήθειά σας.Είμαι νέο μέλος και ψάχνω στην Θεσσαλονίκη να βρω αμορτισέρ record για το 206.Με όσα καταστήματα μίλησα δεν γνωρίζανε.Όποιος γνωρίζει, ας βοηθήσει.Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2010, 15:45:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο μην τα συνδυάσεις με ελατήρια χαμηλώματος. Wink

Μπορώ, αν θες, να ρωτήσω αντιπρόσωπο Πάτρας ποιός είναι στη Θεσσαλονίκη, αν και φαντάζομαι τα παιδιά πάνω θα ξέρουνε. Cool


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2010, 15:59:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευελπιστω τελος του μηνος να μπουν καινουργιες αναρτησεις μιας και οι παλιες παιζει να μην εχουν αλλαχτει και ποτε στα 90.000 Mr. Green


Θα ειναι καλη η επιλογη για αρχη
1: Αμορτισερ RC
2: κραταω τα μαμα ελατηρια
3: κραταω τις μαμα ραβδους
3: Αντιστρεπτικες απο τ 1.6
4: τοποθετηση/ευθυγραμμιση πουπακη

Δυστηχως δεν περισευουν με την καμια για καλη αναρτηση...


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas600 (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 19 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2010, 16:20:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Μόνο μην τα συνδυάσεις με ελατήρια χαμηλώματος. Wink

Μπορώ, αν θες, να ρωτήσω αντιπρόσωπο Πάτρας ποιός είναι στη Θεσσαλονίκη, αν και φαντάζομαι τα παιδιά πάνω θα ξέρουνε. Cool



Αν δεν σου κάνει κόπο, κάνε μια ερώτηση γιατί με Αθήνα που μίλησα, δεν ξέρανε για Θεσσαλονίκη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2010, 16:38:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από Τρίτη, που θα γυρίσω Πάτρα, θα ρωτήσω και θα σου πω. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kostas600 (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 19 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2010, 16:58:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Από Τρίτη, που θα γυρίσω Πάτρα, θα ρωτήσω και θα σου πω. Wink



Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas600 (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 19 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 21:45:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai, αν σε πρόλαβα, δεν χρειάζεται να ρωρήσεις για τα record στον αντιπρόσωπο Πάτρας. Τα βρήκα επιτέλους. Αύριο το πρωί θα τα πάρω. Ευχαριστώ πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
anton 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 10 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Οκτ 2011, 22:18:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εν πρώτοις πάντως θα βάλω τα αμορτισέρ της μάνας του, μετά τις συμβουλές του φόρουμ
τώρα μου μένουν οι ζάντες και να δω που θα βάλω λάστιχα, αφού κάνω έρευνα αγοράς
Για αντιπροσωπία της Ελευσίνας είναι καλή; Είδα στο φόρουμ καλά λόγια, αλλά η γυναίκα μου που το πάει εκεί δεν είναι ευχαριστημένη και μάλλον έχει δίκιο, το αμάξι έχει πολλά προβλήματα και πάει και έρχεται αλλά δε λύνεται τίποτε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Οκτ 2011, 10:08:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

anton έγραψε:
Ευχαριστώ TopGear (Χρήστος) για την βοήθεια. Είμαι πελαγωμένος τι να κάνω καθώς μέχρι τώρα δεν είχα Γαλλικό αυτοκίνητο, οπότε οι συμβουλές είναι πολυτιμότατες. Πάντως είναι πολύ καλό αυτοκίνητο, τελικά κακώς ήμουν γιαπωνεζόφιλος!
Επίσης τα άλογα είναι 75 οπότε είναι το 8βάλβιδο
Παιδιά τι έγινε; Η Peugeot μάνδρας μου έδωσε τιμή 460 για τα αμορτισέρ τοποθετημένα τα γνήσια. Επίσης με ανησυχεί ότι χάλασαν στα 35.000 χιλιόμετρα με ελάχιστη χρήση όπως καταλαβαίνετε τώρα 9 χρόνια από τη σύζυγο. Θα τα σκάω κάθε 35.000? τώρα θα τα κάνω αυτά τα χιλιόμετρα σε 2 χρόνια!
Δυστυχώς το άλλο θέμα που άνοιξα, μου το κλείδωσε ο sps (Spyros), οπότε για αμορτισέρ ρωτάω από εδώ.
Τώρα περιμένω τα μαντάτα από την Μάνδρα να μου πουν πόσο θέλουν για ζάντες-λάστιχα 185/60-14

Καλημερα!
Δεν κλειδωσα κανενα θεμα, εξαλου δεν ειμαι μοντ, απλα θα κλειδωθηκε λογω του οτι υπαρχουν πολλα τοπικ σχετικα με αμορτισερ για 206.

Για μενα, βρες κατι που να επισκευαζεται, ωστε να μην χρειαστεις να ξανααγορασεις.
Με τα λεφτα που σου λενε για μαμα αμορτισερ, μπορεις να βρεις κονι κοκκινα, gaz(στειλε μεηλ στην αγγλια), ή bilstein sport.
Για μενα τιμια αμορτισερ ειναι και τα al-ko και record sp!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
anton 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 10 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Οκτ 2011, 10:22:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρομαι που λύθηκε η παρεξήγηση και σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Ξέρω ότι τα κονι κόκκινα ρυθμίζεται η απόσβεση οπότε θα γίνουν όσο μαλακά θέλω πριν όμως τα βάλω. Όμως αυτός που ρώτησα για τα Monroe μου είπε ότι δεν υπάρχουν koni για 206. μπορεί να εννοούσε ότι δεν έχει αυτός; που να παω αλλού φθηνά;
Τα bilstein τα έχω δει και στο φόρουμ όμως φοβάμαι ότι θα το σκληρύνουν, πράγμα που δεν το θέλω. Απολαμβάνω την Γαλλική άνεση μαζί με την απαράμιλλη φινέτσα του 206
Αυτά τα al-ko και record sp δεν τα έχω ξανακούσει. Θα αντέχουν στο χρόνο, είναι επισκευαζόμενα;
ΥΓ. Για να ευθυμήσουμε λίγο: Μου θυμίζω την διαφήμιση:
Φιλαράκι, είναι καλό αυτό; Γιατί δεν βλέπω να κυκλοφορούν και πολλά!
http://www.youtube.com/watch?v=EPT_ii4cZrE&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=zx1XVEAuzhg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Οκτ 2011, 11:12:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα αλκο kai record δεν ειναι επισκευαζομενα, αλλα ειναι οικονομικα και μια χαρα για τη χρηση που τα θες!
Για τιμες αν θες σου λεω που να ρωτησεις.
http://www.record-france.fr/
http://www.al-ko.com/shock-absorbers.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 6 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1406s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on