PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Σημάδι από κουτσουλιές
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 09:00:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

VaggeLena έγραψε:
crusader έγραψε:
crusader έγραψε:
Επίσης αρχίζω να πιστεύω ότι τα εμπνέει το μπλε χρώμα. Δέκα αμάξια να είναι παρκαρισμένα στο δικό μου θα πάνε να ξαλαφρώσουνε Evil Mad Mad


Λοιπόν πλέον είμαι σίγουρος για το παραπάνω!!!
Εδώ και 5 μέρες πρέπει να μετακόμισε νέα οικογένεια περιστεριών στη γειτονιά και μαντέψτε ποιανού αυτοκίνητο μόνο έχει κουτσουλιές κάθε πρωί Crying or Very sad Mad Mad


Άρα έχεις τις εξής επιλογές αγαπητέ crusader:
    *βαφεις το αμάξι σε ενα χρωματάκι που να εμπνέει λιγότερο τους φίλους μας τα πιτσουνάκια
    Πολλά λεφτά...
    *το κουκουλώνεις κάθε βράδυ και ησυχάζεις (βεβαια σε λίγο καιρό αντί για κουκούλα θα έχεις κουτσούλα!)
    Βαριέμαι...
    *εξολοθρεύεις τα πτηνά με συνοπτικές διαδικασίες (και μετά διοργανώνεις και το πιτσούνι-μπαρμπεκιου) Wink
    Θα έρθουν οι συγγενείς τους για εκδίκηση!!!
    *ή απλά κατεβαίνεις κάθε πρωί με φακιόλι, νεράκι, βετεξάκι και αρχίζεις δουλειά (γιατί η καλή νοικόκυρά είναι δούλα και κυρά-χωρίς παρεξήγηση)!!!
    Ε όχι και φακιόλι!! Έχουμε και μια υπόληψη...
Laughing


Καμιά άλλη πρόταση; Cool


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κωσταντίνος (Κώστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 12:47:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Κωσταντίνος έγραψε:
Καλησπέρα! Νέο μέλος, ενθουσιασμένο από το τεράστιο υλικό που υπάρχει εδώ. "Ξεφυλλίζοντας" το forum βρήκα αυτή τη συζήτηση και έχω μια απορία. Είμαι κάτοχος ενός Qucksilver (δηλαδή χρώμα γκρί/αλουμίνο), το έχω 5 μήνες. Πρίν κάποιο καιρό, σε ανύποπτο χρόνο το πηγαίνω για πλύσιμο σε βενζινάδικο. Το αφήνω, και όταν περνάω να το πάρω το εξής συγκλονιστικό παρατηρώ.

Στο καπώ υπάρχουν 3 σημάδια, σαν τα "νερα" που κάνουν τα ξύλα, τα οποία είναι "ανάγλυφα". Δηλαδή, είναι σαν να υπάρχει μια πολύ λεπτή μεμβράνη πάνω στο καπώ, σαν πλαστικό, πάνω από το χρώμα, και αυτό έχει φαγωθεί προς τα μέσα. Το χρώμα φαίνεται διαυγές, καθαρό, αλλά υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Ο τύπος που μου το έπλυνε υποστήριξε πως οι κουτσουλιές που είχε επάνω (που όντως υπήρχαν) τα άφησαν, αλλά το σχήμα δεν είναι φυσικό, σαν κουτσουλιά, είναι σαν να έχει "τρέξει" κάποιο διαβρωτικό. Υπάρχει πιθανότητα να έκανε τίποτα αλχημείες; Είναι φυσικό αυτό που περιγράφω;


ειναι σιγουρα απο κουτσουλια! μην ανησυχεις! Twisted evil απλή γνήσια και μαλιστα απο αλανιαρικο περιστερι Evil Evil
Α! μην το παλευεις ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! μονο αν βαψεις ολο το μερος η τοπικα!


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Πόσο πάει το μαλλί για βάψιμο? Ποιότητα/αντοχή; Οχι οτι θα το κάνω, αλλά έτσι για να ξέρω πόσο μου κόστισαν τα αλανιάρικα περιστεράκια της γειτονιάς...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaggeLena 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 16

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 13:29:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:


Άρα έχεις τις εξής επιλογές αγαπητέ crusader:
    *βαφεις το αμάξι σε ενα χρωματάκι που να εμπνέει λιγότερο τους φίλους μας τα πιτσουνάκια
    Πολλά λεφτά...
    *το κουκουλώνεις κάθε βράδυ και ησυχάζεις (βεβαια σε λίγο καιρό αντί για κουκούλα θα έχεις κουτσούλα!)
    Βαριέμαι...
    *εξολοθρεύεις τα πτηνά με συνοπτικές διαδικασίες (και μετά διοργανώνεις και το πιτσούνι-μπαρμπεκιου) Wink
    Θα έρθουν οι συγγενείς τους για εκδίκηση!!!
    *ή απλά κατεβαίνεις κάθε πρωί με φακιόλι, νεράκι, βετεξάκι και αρχίζεις δουλειά (γιατί η καλή νοικόκυρά είναι δούλα και κυρά-χωρίς παρεξήγηση)!!!
    Ε όχι και φακιόλι!! Έχουμε και μια υπόληψη...
Laughing

Καμιά άλλη πρόταση; Cool


Rolling eyes
Χμμμ.....μπορείς πάντα να κολλήσεις ένα αυτοκόλλητο στην οροφή που να λέει WC Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 13:43:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

VaggeLena έγραψε:
Χμμμ.....μπορείς πάντα να κολλήσεις ένα αυτοκόλλητο στην οροφή που να λέει WC Laughing


...κι ένα βέλος που να δείχνει προς Αμπελόκηπους ίσως; Rolling eyes Laughing


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaggeLena 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 16

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 14:04:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:
VaggeLena έγραψε:
Χμμμ.....μπορείς πάντα να κολλήσεις ένα αυτοκόλλητο στην οροφή που να λέει WC Laughing


...κι ένα βέλος που να δείχνει προς Αμπελόκηπους ίσως; Rolling eyes Laughing


Μπα μάλλον τα περιστέρια προτιμάνε την Απέραντη Θλιμμένη Ανταρκτική για ξαλάφρωμα !



ΥΓ: παρατηρώ μια απέχθεια για τους Αμπελόκηπους ή μου φαίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 15:25:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

VaggeLena έγραψε:
crusader έγραψε:
VaggeLena έγραψε:
Χμμμ.....μπορείς πάντα να κολλήσεις ένα αυτοκόλλητο στην οροφή που να λέει WC Laughing


...κι ένα βέλος που να δείχνει προς Αμπελόκηπους ίσως; Rolling eyes Laughing


Μπα μάλλον τα περιστέρια προτιμάνε την Απέραντη Θλιμμένη Ανταρκτική για ξαλάφρωμα !



ΥΓ: παρατηρώ μια απέχθεια για τους Αμπελόκηπους ή μου φαίνεται?


1. Προφανώς πληκτρολογείς πιο γρήγορα απ' ότι σκέφτεσαι αλλιώς δεν θα έγραφες τέτοια "πατάτα"...
(Δεν θα το αναλύσω παραπάνω κάτσε και βρες το μόνη σου...)
2. Σου φαίνεται...
3. Εγώ κάνω πάντα χαβαλέ αλλά εσύ μάλλον τα πήρες σοβαρά τα πράγματα και το "έσκισες" το θέμα...

αυτά... BE ROCK! Wink



®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1887s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on