PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ 207 1,4 (90HP)

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
NXONTZ (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 1,6 R.G ( 2006)

Ένταξη: 17 Ιαν 2015
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Μάϊ 2015, 16:39:44    Θέμα δημοσίευσης: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ 207 1,4 (90HP) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή πρόκειται να προβώ σε αγορά ( αν μου δώσει το ΟΚ και ο μάστορας που θα το ελέγξει) του παραπάνω Peugeot μοντ 2006 να ρωτήσω κάθε πότε έχουμε σερβις ( 15.000 ή όχι ) , κόστος περίπου και πότε αλλάζουμε ιμάντα ( άλλος λέει 60 άλλος 70 κλπ ) και πόσο το κόστος σε λογικά πλαίσια

Ευχαριστώ Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Μάϊ 2015, 17:05:14    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ 207 1,4 (90HP) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NXONTZ έγραψε:
Επειδή πρόκειται να προβώ σε αγορά ( αν μου δώσει το ΟΚ και ο μάστορας που θα το ελέγξει) του παραπάνω Peugeot μοντ 2006 να ρωτήσω κάθε πότε έχουμε σερβις ( 15.000 ή όχι ) , κόστος περίπου και πότε αλλάζουμε ιμάντα ( άλλος λέει 60 άλλος 70 κλπ ) και πόσο το κόστος σε λογικά πλαίσια

Ευχαριστώ Smile


καθε περιπου 20000 το μεγάλο και καθε περιπου 8000-10000 το μικρό τώρα ιμάντα δυναμό μπορείς να δεις και μονο σου αν χρειάζεται ή όχι μπορείς να το δεις και εσύ αν ανοιξεις το καπό


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NXONTZ (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 1,6 R.G ( 2006)

Ένταξη: 17 Ιαν 2015
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Μάϊ 2015, 10:16:50    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ 207 1,4 (90HP) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
NXONTZ έγραψε:
Επειδή πρόκειται να προβώ σε αγορά ( αν μου δώσει το ΟΚ και ο μάστορας που θα το ελέγξει) του παραπάνω Peugeot μοντ 2006 να ρωτήσω κάθε πότε έχουμε σερβις ( 15.000 ή όχι ) , κόστος περίπου και πότε αλλάζουμε ιμάντα ( άλλος λέει 60 άλλος 70 κλπ ) και πόσο το κόστος σε λογικά πλαίσια

Ευχαριστώ Smile


καθε περιπου 20000 το μεγάλο και καθε περιπου 8000-10000 το μικρό τώρα ιμάντα δυναμό μπορείς να δεις και μονο σου αν χρειάζεται ή όχι μπορείς να το δεις και εσύ αν ανοιξεις το καπό


ΟΚ Ευχαριατώ πολύ φίλε μου Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NXONTZ (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 1,6 R.G ( 2006)

Ένταξη: 17 Ιαν 2015
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 18:18:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακόμα ψάχνω παιδιά αφού το προηγούμενο δεν....έλεγε από κοντά και είχε κάποια θέματα
εχω βρεί από γνωστό μοντ 2006 ( 1,4 sport 90hp με πανοραμική οροφή μη ανοιγόμενη με λίγα χλμ και προσεγμένο) αλλά με δύο μείον

1) Επειδή ο νυν ιδιοκτήτης ( και ηλικιωμένος ) το άφηνε στον ήλιο μόνιμα έχουν ξεθωριάσει τα φανάρια στην πάνω μεριά και φίλος μου λέει θα φτιάξει αλλά όχι τελείως. Eπίσης κάπου διάβασα για περιπτώσεις που λόγω της έκθεσης στον ήλιο έχει φουσκώσει το ταμπλώ ( στο συγκεκριμένο δεν είdα τίποτε αλλά μπορεί να γίνει αργότερα );Τι ισχύει τελικά;;

2) Toυ έχει χαλάσει το κομπιουτεράκι που ανοίγει τις πόρτες και η Peugeot μου λέει για 100 εβραίους. παίζει κάτι άλλο πιο φθηνό;

Αναμένω απαντήσεις από τους έχοντες και κατέχοντες Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 18:59:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NXONTZ έγραψε:
Ακόμα ψάχνω παιδιά αφού το προηγούμενο δεν....έλεγε από κοντά και είχε κάποια θέματα
εχω βρεί από γνωστό μοντ 2006 ( 1,4 sport 90hp με πανοραμική οροφή μη ανοιγόμενη με λίγα χλμ και προσεγμένο) αλλά με δύο μείον

1) Επειδή ο νυν ιδιοκτήτης ( και ηλικιωμένος ) το άφηνε στον ήλιο μόνιμα έχουν ξεθωριάσει τα φανάρια στην πάνω μεριά και φίλος μου λέει θα φτιάξει αλλά όχι τελείως. Eπίσης κάπου διάβασα για περιπτώσεις που λόγω της έκθεσης στον ήλιο έχει φουσκώσει το ταμπλώ ( στο συγκεκριμένο δεν είdα τίποτε αλλά μπορεί να γίνει αργότερα );Τι ισχύει τελικά;;

2) Toυ έχει χαλάσει το κομπιουτεράκι που ανοίγει τις πόρτες και η Peugeot μου λέει για 100 εβραίους. παίζει κάτι άλλο πιο φθηνό;

Αναμένω απαντήσεις από τους έχοντες και κατέχοντες Very happy


με τα φανάρια ειναι φθορά που εχουνε ολα τα αμάξια πας σε ενα carwash και στο φτιαχνουν,για το ταμπλώ αν δεν εχεις δει κατι θα ειναι ενταξει απλα αν τ παρεις και το αφινεις στον ηλιο παρε μια ηλιοπροστασία


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 21:39:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.my-locks.gr/peugeot/

Εναλλακτικα για ακομα πιο φθηνα ebay
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2015, 08:29:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν το ταμπλο ειναι το κλασσικο πλαστικο, δεν παθαινει τπτ. Αν ειναι δερματινο επενδυμενο ταμπλο, μακρια. Εχω δει σε 307 με δερματινο ταμπλο, το φουσκωμα/σκασιμο του αιωνα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ACE2007 (Thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Απρ 2015
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Σεπ 2015, 18:08:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχουν πολύ καλύτερα αυτοκίνητα από το 207. Κυρίως πολύ πιο αξιόπιστα αλλά και με καλύτερη ποιότητα κατασκευής από αυτό το μοντέλο.

Εγώ το κράτησα 4 μήνες και το πούλησα αφού άρχισε να βγάζει ένα σωρό προβλήματα και δεν ήμουν διατεθειμένος σε καμία περίπτωση να γίνω ο χρηματοδότης των συνεργείων Γαλλικών αυτοκινήτων...!

Μακρυά και στραφείτε σε άλλες μάρκες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Σεπ 2015, 19:09:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν τι αλλο εβγαλε δηλαδη και σε απογοητευσε τοσο? Στον θερμοστατη ειχαμε μεινει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
307__:)(dimitris) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6 black

Ένταξη: 07 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 318
Τόπος: agrinio

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Σεπ 2015, 23:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ACE2007 έγραψε:
Υπάρχουν πολύ καλύτερα αυτοκίνητα από το 207. Κυρίως πολύ πιο αξιόπιστα αλλά και με καλύτερη ποιότητα κατασκευής από αυτό το μοντέλο.

Εγώ το κράτησα 4 μήνες και το πούλησα αφού άρχισε να βγάζει ένα σωρό προβλήματα και δεν ήμουν διατεθειμένος σε καμία περίπτωση να γίνω ο χρηματοδότης των συνεργείων Γαλλικών αυτοκινήτων...!

Μακρυά και στραφείτε σε άλλες μάρκες.

Ευχαριστουμε για τις συμβουλες φιλε αλλα ο ανθρωπος δεν σε ρωτησε τι αυτοκινητο θα παρει αλλα τι προβλημα αντιμετωπιζει, αν ειχες 207 και το πουλησες για τα προβληματα του μπραβο σου αλλα δεν σε ρωτησε κανενας , γιαυτο τωρα μπες στο forum της μαρκας αυτοκινητου που αγορασες και σχολιασε εκει το απροβληματιστο οχημα σου


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
NXONTZ (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 1,6 R.G ( 2006)

Ένταξη: 17 Ιαν 2015
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Σεπ 2015, 22:25:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειρήνη υμίν παίδες. Επειδή εγώ άνοιξα το θέμα θα πώ ότι στα αυτ/τα είναι και θέμα τύχης κάποια πράματα και καταστάσεις. Είχα Alfa Romeo με 100.000 + xlm που δεν έκανε κιχ και άλλο Alfa που έβγαλε 3 ζημιές μέχρι τα 50.000 χλμ. Εχω σήμερα BMW με 110.000 χλμ άψογη και φίλος με το ίδιο αυτ/το άλλαξε 3 πολλαπλασιαστές στα 40.000 χλμ Shocked

...Να προσθέσω ότι...... ψάχνω ακόμα και έχω βάλει και στις επιλογές μου και το 206cc Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Σεπ 2015, 08:55:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Αν το ταμπλο ειναι το κλασσικο πλαστικο, δεν παθαινει τπτ. Αν ειναι δερματινο επενδυμενο ταμπλο, μακρια. Εχω δει σε 307 με δερματινο ταμπλο, το φουσκωμα/σκασιμο του αιωνα


αν ειναι δερματινο δε παιζει ρολο η μαρκα
το δερμα σκαει απτον ηλιο
(τωρα αν η πορσε βαζει δερμα απο δεινοσαυρο και δε χαλαει δε το ξερω)

παντως στο δικο μου και αποτι μου ειχανε πει στην αντιπροσωπεια και στα 207cc γιαυτο το λογο δε βαζουν γνησιο δερμα αλλα δερματινη
για να μην εχεις θεμα με τον ηλιο και σκασιμο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1454s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on