PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κοντυτερα Ζαμφορ-μπαρακια

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάϊ 2014, 16:12:37    Θέμα δημοσίευσης: Κοντυτερα Ζαμφορ-μπαρακια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε μαγκες που θα βρουμε κοντυτερα μπαρακια γιατι αλλαξα αμορτισερ εβαλα ρυθμιζομενα και δεν κανουνε αυτα που ειχε, εχω φαει εδω τον κοσμο δεν εχει ανθρωπος τιποτα,απο που να παραγγειλω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάϊ 2014, 18:43:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για τι αμάξι μιλάμε?????


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάϊ 2014, 19:47:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. Για 206 λογικά
2. 10 πόντους το χαμήλωσες?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάϊ 2014, 20:31:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για 206 παιδια το χαμηλωσα καπου στους 5,5 με 6 ποντους αλλα η θεση την οποια εχουνε τα αμορτισερ για να μπει το ζαμφορ ειναι πολυ χαμηλα.
http://i.ebayimg.com/t/COIL-OVER-COILOVER-PEUGEOT-206-ADJUSTABLE-SUSPENSION-/00/s/MjY3WDQwMA==/z/n~YAAMXQydtTM9sF/$_12.JPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάϊ 2014, 21:20:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάτι δεν λες σωστά...
Τα έχεις βιδώσει κανονικά κι έχεις κάποιο πρόβλημα; Ποιό είναι αυτό..;
Γίνε συγκεκριμένος για να καταλάβουμε και να βρούμε λύση.


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάϊ 2014, 22:11:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα εχω βιδωσει κανονικα παιδια, και επειδη αυτα εχουνε μακρια ελατηρια δηλαδη στην ουσια ειναι 2 ελατηρια μαζι, και δεν ειναι τοσο κοντα οσο ητανε της προηγουμενης αναρτησης λογο του οτι ειναι ρυθμιζομενα, εχει σαν αποτελεσμα η βαση που μπενει η μια ακρη του Ζαμφορ και πιανει επανω στο αμορτισερ αναγκαστικα να ειναι τοποθετημενη πιο χαμηλα απο το εργοστασιο λογο του μεγαλου μηκους του ελατηριου το οποιο εχει η αναρτηση, οποτε δεν μπενει και το Ζαμφορ,το ζαμφορ τση μανας του ειναι περιπου καμια 30ρια ποντους εμεις τωρα θελουμε ζαμφορ το οποιο να ειναι 20 περιπου απ οτι μετρησαμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2014, 10:12:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν καταλαβα καλα,
θα πρεπει οπως εχεις τοποθετησει το αμορτισερ να βαλεις ενα γρυλακι την κατω πλευρα της δισκοπλακας (προσεκτικα) και να σηκωσεις σιγα σιγα με το γρυλο ολο το ακρο , αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα να συμπιεστει το ελατηριο και η οπη απο το αφτακι του ακρου να ερθεις στο υψος που θελεις για να κουμποσει το μπρατζακι της ζαμφορ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2014, 20:44:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eυχαριστω πολυ παιδια το προβλημα λυθηκε ειναι αυτο ακριβος που ειπε ο φιλος B.M-SPORT το κολπο με το γρυλακι,να περασουμε στο αλλο προβλημα τωρα το ελαστικο επειδη εχω βαλει 17ρα με 205/40 ξυνει ενα ελαχιστο σε μια σπειρα του αμορτισερ δεν εχω βαλει αποστατες ειχα παλιοτερα 1,5 ποντο αλλα οι τροχοι βγενανε πολυ εξω και δεν μου αρεσε στο αμαξι,μιλαμε οτι θελει καποια χιλιοστα για να μην ακουμπαει το πολυ μισο ποντο,ευχαριστω πολυ μαγκες να εισαστε καλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0994s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on