PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χρωμα στις δαγκανες των φρενων

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 18:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Χρωμα στις δαγκανες των φρενων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα να ρωτησω κατι, θα ηθελα να μαθω κατα ποσα θα επηρεαστει η αποδοση των φρενων μου, θελω να βαψω τις δαγκανες μου χρυσες.! το εχει κανει κανενας? Ρωταω για την αποδοση απο την εννοια μηπως λογω του χρωματος ανεβαζουν περισσοτερη θερμοκρασια, εχει κανεις ιδεα απο τιμες γιατι δεν μπορω να το κανω μονος μου.

Ευχαριστω και αναμενω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostasvti (kost@s)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 25 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 316
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 15:13:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξαρταται με τι θα τις βαψεις. Μπορεις να παρεις ειδικο χρωμα απο χρωματοπωλειο που αντεχει θερμοκρασιες και νομιζω οτι υπαρχει ειδικα για τετοιους σκοπους. Επισης υπαρχουν και ετοιμα κιτακια περιπου στα 20 ευρω.
Αν το κανεις με χρωμα απο χρωματοπωλειο σε σπρει προσεξε :
-μη γινουν ολα χρυσα εκει κατω
-κανονικα θελει γυαλοχαρτακι και ασταρακι και μετα χρωματακι για να γινει σωστη δουλεια!


φωτογραφία (1)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 18:56:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις παλιές μου δαγκάνες τις είχα βάψει με το κιτ της duplicolor (γύρω στα 20ε από πράκτικερ). Είναι σε κουτί, προσθέτεις hardener και τις βάφεις χωρίς αστάρι. Με 2 χέρια είχαν γίνει άψογες και για όσο τις είχα δεν είχε σκάσει πουθενά, αρκεί να μη φάνε κανένα χτύπημα κατά την αλλαγή τακακιών/δίσκων πχ.

Αλλά για να κάνεις σωστή δουλειά (και όχι με σπρέυ κλπ πασαλείματα) πρέπει να τις βγάλεις, να τις πάρεις στο χέρι και να αρχίσεις το βάψιμο αφού τις καθαρίσεις πολύ καλά με συρματόβουρσα από υπολείμματα τακακόσκονης...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 20:46:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?products_id=1684
Cool


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 21:23:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειμαι τιχερος απο τιν αποψη οτι το αμαξι λογο του οτι εχω κολητο μηχανικο μπορω να το αφησω μεσα 2-3 μερες γιατι ελεγα να βγαλω τελειως τις δαγκανες πρωτα να τις περασω διαβρωτικο να γινουν λαμπαδα και μετα να τριψω να ασταρωσω και να τις βαψω.
Ερωτηση? αν τις περασω βερνικι θα βελτιωσω καθολου το αποτελεσμα η δεν χρειαζετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 21:24:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το εχω υποψιν για τα καπακια αλλα τα συγκεκριμενα δεν ειναι βιδωτα ειναι κολητα και δεν βαζω κολλες στα φρενα μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 00:53:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bερνίκι? Για να γυαλίζουν? Αν τις βάψεις με γυαλιστερό χρώμα δεν υπάρχει λόγος. Αν και πίστεψέ με, η όποια γυαλάδα, θα έχει εξαφανιστεί στο 1ο φρενάρισμα!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Δεκ 2010, 20:28:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα μου εχει κατσει να το κανω(οχι το βερινικι το βαψιμο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PREDATOR_GR (Βασίλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 GT

Ένταξη: 26 Δεκ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2014, 17:30:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ερχόμενο Σάββατο θα βάψω τις δικές μου στο cc. Θα ποστάρω φωτογραφίες Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2014, 17:54:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με το διαβρωτικο δε καθαριζουν.οπως ειπε κ πιο πανω ο φιλος,θα τις βγαλεις τελειως,θα βγαλεις τα λαστιχακια που εχουν,κ θα τις τριψεις με συρματοβουρτσα για να καθαρισει κ να "αγριεψει" καλα η επιφανεια κ μετα θα τις βαψεις...


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1704s (PHP: 59% - SQL: 41%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on