PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ζαντες 17 η 16 αραγε ?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
trunksthelord (giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 10 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Νοέ 2012, 23:04:49    Θέμα δημοσίευσης: Ζαντες 17 η 16 αραγε ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά .έχω μια απορία . έχω το 207 gt που φορεί από την μάνα του 17ρες ζάντες 205-45-17 λάστιχο . έχω στραβώσει όλες τις ζάντες 2 φορές και δεν ξέρω τι να κάνω . τώρα θα μου πείτε να μην πέφτω στις λακκούβες . κιομος σπάνια θα πέσω . έλεγα να βάλω 16ρες με 215-55-16 αλλά δεν ξέρω θα έχει τελείως άλλη συμπεριφορά στον δρόμο ?τι προτείνετε ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2012, 01:03:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

215 se 16?
kart thes na ftiakseis?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2012, 01:04:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

16αρες με 215 πελμα? αν βρεις τετοια διασταση ελαστικο βαλτο..

αν δεν σε ενδιαφερει η εμφανιση τοτε απο αισθηση μια χαρα θα ειναι.
θα ειναι και ποιο σβελτο με τις μικροτερες..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2012, 14:43:36    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ζαντες 17 η 16 αραγε ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

trunksthelord έγραψε:
τι προτείνετε ?


Ως γνωστόν έχω 16άρες στο δικό μου GT.
Δεν το μετάνιωσα ποτέ. Επιπλέον οπτικά δεν βλέπω καμιά ιδιαίτερη διαφορά. Ίσως αυτό οφείλεται στο σχέδιο της 16άρας.
Από ελαστικό έχω βάλει 205/50/16...
Δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα με την συμπεριφορά του. Από θετικά έχει κερδίσει σε άνεση και βελτιώθηκε πολύ η συμπεριφορά στις ανωμαλίες, λακκούβες κλπ...
Οι απότομες αντιδράσεις του αμαξώματος σε λακκούβες κλπ... μειώθηκαν δραματικά.Επιπλέον λειτουργούν σωστά οι αισθητήρες πίεσης. Επίσης η έγκαιρη αλλαγή διάστασης ζάντας και ελαστικών βοήθησε για να μην εμφανιστούν τριγμοί μέσα στο αυτοκίνητο.

Το μόνο αρνητικό είναι η τιμή των ελαστικών. Λίγες οι επιλογές και κάπως ακριβές.
Τα λάστιχα εμένα μου κόστισαν 450euro...AVON ZV5
Ωραίο λαστιχάκι. Αγγλικής κουλτούρας. Μαλακό, άνετο, πολιτισμένο και πολύ καλό κάτω από όλες τις συνθήκες Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
trunksthelord (giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 10 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2012, 17:15:09    Θέμα δημοσίευσης: απαντηση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι θα λεγάτε για 215-50-17? Ανεβάζεις λίγο το προφίλ και δεν έχεις τόσους κραδασμούς στην ζάντα η είναι δώρο άδωρο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Νοέ 2012, 18:20:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιζει να βρισκει στο πιατελο του αμορτισερ μπροστα....συν οτι θες και αλλες διαδικασιες γιατι το κοντερ θα κλεβει αβερτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
trunksthelord (giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 10 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2013, 12:46:07    Θέμα δημοσίευσης: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΣΟΣ!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με τα λάστιχα και τις ζάντες !το μπροστινό δεξί λάστιχο πέταξε βυζί και είμαι τώρα με την ρεζέρβα !τι να κάνω ?ωστόσο όλες μου οι ζάντες είναι σπασμένες ?να πάρω άλλες 17 γιατί τα λάστιχα είναι καινούργια και να αλλάξω το χαλασμένο η να βάλω 16 με καινούργια λάστιχα μην τοίχων και έχω πάλι προβλήματα ?το λάστιχο που έχω είναι 205/45/17!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2013, 14:56:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σπασμενες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2013, 16:16:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με 20 psi κυκλοφορείς?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0899s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on