PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - Τέστ Ελαστικών/Προτάσεις
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2010, 13:56:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχετε άποψη για φθηνό χειμερινό ελαστικό σε διάσταση 195/65/15;Το θέλω για να πηγαίνω σε χιονοδρομικά κυρίως.Πήρα αλυσίδες και καλές μάλιστα,είναι πανεύκολες στην τοποθέτηση αλλά η ουρά έφευγε πολλές φορές και ήμουν συνέχεια σε ανάποδο τιμόνι Very happy .Δε θέλω όμως να κάνω τον "ήρωα" διότι οι άλλοι δε μου φταίνε σε τίποτα,οπότε προσανατολίζομαι σε αγορά χειμερινών.Αν έχεις κάποιος εμπειρία με τέτοια,ας μου προτείνει κάτι.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2010, 16:11:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμπειρία από χιονολάστιχα έχω, αλλά όχι στις δικές σου διαστάσεις
τα λάστιχα είναι τα bridgestone blizzak LM18, πολύ καλό χιονολάστιχο.

Από άλλους φίλους χιονοδρόμους ξέρω ότι βάζουν michelin alpin



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2010, 18:33:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

imaginas έγραψε:
Πήρα αλυσίδες και καλές μάλιστα,είναι πανεύκολες στην τοποθέτηση αλλά η ουρά έφευγε πολλές φορές και ήμουν συνέχεια σε ανάποδο τιμόνι


θελει παρα πολυ προσοχη η οδηγηση στο χιονι
υπαρχει σχετικο τοπικ επι τουτου αν θες περισσότερες λεπτομερειες Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιούλ 2010, 11:02:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μετα απο 1500 περιπου χλμ με τα TOYO T1R απο Μιχαλη απλως να πω οτι δεν υπαρχει το λαστιχο!!
Το δοκιμασα σε εθνικη και κυριως σε ανοβοκαταβασματα (Πεντελη/Σχοινια+Ευβοια) και προσπαθεις απλως να βρεις τα ορια του καθε φορα(βεντουζα λεμε Laughing )


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomahawk (Κώστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Αύγ 2010, 22:09:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αδελφή μου έχει το 307 1.4 16V 06 μοντ (ναι αυτό που καίει φλάντζα κεφαλής Laughing ) και πρέπει να αλλαχθούν τα ελαστικά, ίσως και οι ζάντες μαζί (αν βρεθει κάτι value for money).

Τι ελαστικό προτείνετε στις εργοστασιακές διαστάσεις (195/65/15), κάτω των 300Ε;

Οι ζάντες που έχει πάνω είναι σιδερένιες και λέμε να τις ξεφορτωθούμε κάποια στιγμή και να βάλει αλουμινένιες.

Αν ξέρετε κανένα λαστιχάδικο (και ζαντάδικο) με καλές τιμές δεκτό (με πμ αν δεν επιτρέπετε για λόγους διαφήμισης).

Τέλος, βρήκα αυτή τη προσφορά, αξίζει;
http://www.tasoselastika.gr/offers/P6000_prosfora.html

Μένω Αιγάλεω, οπότε κάτι εδω γύρω θα με βόλευε!

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Αύγ 2010, 23:33:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ έχω τα Dunlop Sp Fast Responce.Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.Θέλουν λίγο ζέσταμα βεβαίως,αλλά άπαξ και ζεσταθούν δεν ανησυχείς.Τα έχω δοκιμάσει και σε ορεινό επαρχιακό δίκτυο και σε Εθνική Οδό.Σε πόλη δεν κινούμαι πολύ και δεν μπορώ να πω εντυπώσεις με ακρίβεια.Στη βροχή είναι καλούτσικο,σε κρύο δρόμο καλό,σε χιόνι εννοείται απαράδεκτο,σε στεγνό αν έχει ζεσταθεί,το αμάξι κολλάει.Τα είχα πάρει 300€.Μπορεί να τα βρεις και φθηνότερα.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Αύγ 2010, 10:35:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomahawk έγραψε:
Η αδελφή μου έχει το 307 1.4 16V 06 μοντ (ναι αυτό που καίει φλάντζα κεφαλής Laughing ) και πρέπει να αλλαχθούν τα ελαστικά, ίσως και οι ζάντες μαζί (αν βρεθει κάτι value for money).

Τι ελαστικό προτείνετε στις εργοστασιακές διαστάσεις (195/65/15), κάτω των 300Ε;

Οι ζάντες που έχει πάνω είναι σιδερένιες και λέμε να τις ξεφορτωθούμε κάποια στιγμή και να βάλει αλουμινένιες.

Αν ξέρετε κανένα λαστιχάδικο (και ζαντάδικο) με καλές τιμές δεκτό (με πμ αν δεν επιτρέπετε για λόγους διαφήμισης).

Τέλος, βρήκα αυτή τη προσφορά, αξίζει;
http://www.tasoselastika.gr/offers/P6000_prosfora.html

Μένω Αιγάλεω, οπότε κάτι εδω γύρω θα με βόλευε!

Ευχαριστώ!


ριξε ενα τηλ/μηνυμα στο Μιχαλη (δες μερικα ποστς πριν)
(mikerrgp) ειναι και σχεδον στη γειτονια σου Idea Idea


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Αύγ 2010, 12:49:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγοράζεις από camskill τα φτηνότερα σοβαρά λάστιχα, δλδ Kumho ή Hankook και πας σε ένα βουλκανιζατέρ να τα τοποθετήσεις. Κόστος, χοντρικά, 240 + 30 = 270 ευρώ. Οι τιμές στα εδώ λαστιχάδικα είναι κατά τι ακριβότερες. Δες, πάντως κι εδώ, μπας και παίξει καμιά προσφορά. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Αύγ 2010, 15:09:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Dunlop τα είχα βάλει με 300€ σε δόσεις με πιστωτική,στον Φωκά στο Περιστέρι,κοντά στο μπουρνάζι.280€ τα είχε μετρητοίς.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomahawk (Κώστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Αύγ 2010, 22:40:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον θα πάρω όλους τους λαστιχάδες τηλέφωνο γιατί δε θέλω να παραγγείλω απο εξωτερικό για ένα σχετικά μικρό κέρδος (αν συμπεριλάβεις μεταφορικά και τοποθέτηση κλπ).
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Αύγ 2010, 07:04:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomahawk έγραψε:
Μάλλον θα πάρω όλους τους λαστιχάδες τηλέφωνο γιατί δε θέλω να παραγγείλω απο εξωτερικό για ένα σχετικά μικρό κέρδος (αν συμπεριλάβεις μεταφορικά και τοποθέτηση κλπ).
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις!

Στις τιμές που θα σου δίνουν,να σου λένε και την ημερομηνία παραγωγής του ελαστικού.Δεν έχει νόημα να βρεις για το λάστιχο "Α" διαφορά 30 ευρώ και ο φθηνότερος να έχει μια τετράδα από πέρσι,που μπορεί να μην έχει αποθηκευτεί και σωστά και να έχει αρχίσει να γερνάει πριν τα φορέσει το αμάξι.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
NPIL (NIK)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 307 1.6 XT (2007)

Ένταξη: 24 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Οκτ 2011, 00:53:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες για 307 1.6 (195/65/R15) Τι μου προτεινεται? μιλαμε για χαλαρη οδηγηση και αθορυβη .......Εχω τα Brigdestone τα μαμησια εδω και 3 χρονια και 7 μηνες και πανε καλουτσικα ...αλλα σιγουρα θελουν αλλαγη ειναι πολυ καιρο που τα εχω.....
Να προτιμησω κατηγορια H η Τ (το αμαξι ειναι το 1.6)

thanx

Καλοκοιταω τα KUMHO..... ειναι καλα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2163s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on