PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λάστιχα για 307cc 1.6

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 20:04:29    Θέμα δημοσίευσης: Λάστιχα για 307cc 1.6 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη κοντευω να μεινω με τα λινα, εχετε να προτεινετε κατι σε ελαστικο? Το αμαξι το χρησιμοποιω πιο πολυ για την διαδρομη Καβαλα-Θεσσαλονικη και εννοειται και μεσα στις 2 πολεις. Με αυτα που εχω τωρα (Dunlop SP Sport 01) εμεινα αρκετα ικανοποιημενος αν και δεν το περιμενα. Βεβαια στις πολυ αποτομες αλλαγες κατευθυνσεις με ταχυτητα, μου σακουλιαζε, αλλα δεν ξερω αν εφταιγε κατι αλλο.

Η διασταση που εχουν τα μαμα ειναι 205/55/16 και θελω να κρατησω την ιδια.

Τεσπα μου προτειναν Bridgestone Potenza RE050A με τιμη 370€ απο φιλο προμηθευτη. Αξιζουν? Βλεπω τα φορανε κατι supercars και δεν ξερω τι παιζει!

Αλλιως μου δινουν τα Continental PremiumContact 2 για 340€.

Αυτα απο πλευρας προσφορων. Δεν ξερω αν αξιζουν ή οχι...

Περισσοτερο με ενδιαφερει να εχουν καλο κρατημα, ιδιως στην βροχη και στους γλιστερους λειους δρομους της Ελλαδας.... Να μπαινεις και στην στροφη και να μην αρχιζει τα χαζα οταν το ζοριζεις...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 20:16:39    Θέμα δημοσίευσης: Re: Λάστιχα για 307cc 1.6 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Επειδη κοντευω να μεινω με τα λινα, εχετε να προτεινετε κατι σε ελαστικο? Το αμαξι το χρησιμοποιω πιο πολυ για την διαδρομη Καβαλα-Θεσσαλονικη και εννοειται και μεσα στις 2 πολεις. Με αυτα που εχω τωρα (Dunlop SP Sport 01) εμεινα αρκετα ικανοποιημενος αν και δεν το περιμενα. Βεβαια στις πολυ αποτομες αλλαγες κατευθυνσεις με ταχυτητα, μου σακουλιαζε, αλλα δεν ξερω αν εφταιγε κατι αλλο.

Η διασταση που εχουν τα μαμα ειναι 205/55/16 και θελω να κρατησω την ιδια.

Τεσπα μου προτειναν Bridgestone Potenza RE050A με τιμη 370€ απο φιλο προμηθευτη. Αξιζουν? Βλεπω τα φορανε κατι supercars και δεν ξερω τι παιζει!

Αλλιως μου δινουν τα Continental PremiumContact 2 για 340€.

Αυτα απο πλευρας προσφορων. Δεν ξερω αν αξιζουν ή οχι...

Περισσοτερο με ενδιαφερει να εχουν καλο κρατημα, ιδιως στην βροχη και στους γλιστερους λειους δρομους της Ελλαδας.... Να μπαινεις και στην στροφη και να μην αρχιζει τα χαζα οταν το ζοριζεις...



Το πρώτο θα σου ξεσκίσει το αμάξι.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 20:23:54    Θέμα δημοσίευσης: Re: Λάστιχα για 307cc 1.6 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Το πρώτο θα σου ξεσκίσει το αμάξι.


Δηλαδή?


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 20:26:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ σκληρό λάστιχο και το CC δεν είναι για τέτοια πράματα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 20:28:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανένα "φυσιολογικό" αυτοκίνητο δεν είναι για τέτοια πράγματα (λάστιχα), τουλάχιστον στην Ελλάδα.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 20:29:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τί προτεινεις να παρω? Εχω σκασει, δεν ξερω απο μαρκες και ο καθενας μου λεει και κατι διαφορετικο. Αυριο θα παω σε ενα λαστιχα εδω Καβαλα που εχει μεγαλη γκαμα να δω τί θα μου προτεινει.

Το οτι ειναι σκληρο ενα λαστιχο σημαινει οτι αργει πολυ να ζεσταθει και αρα να εχει καλο κρατημα? Και ποσο πολυ μπορει να αργει δηλαδη, πχ σε ενα ταξιδι? Ή μεσα στην πολη?

Επισης, το οτι ειναι σκληρο σημαινει οτι αντεχει πιο πολυ στον χρονο? Πιο πολλα χιλιομετρα?


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 20:36:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κυνηγάς το αμάξι;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 21:04:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Το κυνηγάς το αμάξι;


Yeap, οταν με πιανουν τα ψυχολογικα μου, δηλαδη αρκετα συχνα! Το κρατημα με ενδιαφερει πιο πολυ, σπινιαρισματα δεν κανω (ασε που δεν σε αφηνει το ESP). Στο ταξιδι παω χαλαρα για οικονομια, μεσα στην πολη το δινω! Αλλα δεν θελω να τα αλλαξω σε κανα χρονο, θελω να κρατησουν...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 21:42:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα premiumcontact2 είναι φοβερά στην βροχή αλλά υπό πίεση σαπουνιάζουν εύκολα.

Κανένα primacy HP ή pilotsport3 πόσο το βρίσκεις;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2011, 21:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυριο θα παω να ρωτησω τιμες. Για να δουμε, θα ενημερωσω.


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,211s (PHP: 58% - SQL: 42%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on