PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ηχομόνωση.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
206xtreme (Vassilis)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 30 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 124

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάϊ 2011, 21:05:57    Θέμα δημοσίευσης: Ηχομόνωση. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει δοκιμάσει κανείς στο αμάξι του ηχομόνωση με πισσόχαρτο;

Βασικά το θέμα μου είναι να κάνω μια ηχομόνωση να μην επιτρέπει τον ήχο να βγει έξω και παράλληλα να αντανακλά τον ήχο αυτόν (που θα χανόταν εκτός της καμπίνας) μέσα.

Το πισσόχαρτο θα μου κάνει αυτή τη δουλειά;

Ευχαριστώ παίδες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάϊ 2011, 23:25:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν θες να κανεις σοβαρη δουλεια πας πρακτικερ και παιρνεις το ηχομονωτικο που ειναι σαν σφουγγαρενια αυγουλοθηκη και βγαζεις ταπετσαριες πλαστικα κλπ και το βαζεις ενδιαμεσσα,ειναι παντος αλμυρουτσικο αλλα κανει δουλεια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάϊ 2011, 23:57:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως λέει ο Βασίλης. Ricofon (ή Τeknofon που έχει το πράχτικερ).

Υπάρχουν και πιό εξειδικευμένες λύσεις (πχ Dynamat κλπ) αλλά εξαρτάται απ'το budget σου και το τι ζητάς...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206xtreme (Vassilis)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 30 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 124

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάϊ 2011, 00:20:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Όπως λέει ο Βασίλης. Ricofon (ή Τeknofon που έχει το πράχτικερ).

Υπάρχουν και πιό εξειδικευμένες λύσεις (πχ Dynamat κλπ) αλλά εξαρτάται απ'το budget σου και το τι ζητάς...
]

Το πισσόχαρτο είναι οτι πιο κοντά σε dynamat!!! Γιαυτό λέω... Το Rickofon κάνει απορρόφιση του ήχου οπότε δε μου κάνει... Έχω μπερδευτεί...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάϊ 2011, 07:08:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη νομιζω εσυ το θες για ηχο κανε μια ερωτηση απο κει που το,αν και εχω ακουσει οτι για τις απωλιες τετοια βαζουν Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gourtz (Gourtz Sound)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 (8v) turbo

Ένταξη: 15 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: ATHENS & PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Αύγ 2011, 08:59:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαν το μονο που μπορεις ναβαλεις κ να κανεις δουλεια πραγματικα ειναι dynamat και στο λεω γτ ειανι το μονο που ειναι πολυ λεπτο κτλ τωρα αν βαλει κατι αντιστοιχο μπορεις να βρεις αλλα σε παχος θα ειναι πιο χοντρο.....

εγω ειχα ντυσει πορτπαγκαζ σε ενα corolla sedan με το πυσοχαρτο που εχει το πρακτικερ ειναι κατι μαυρα φυλα τετραγωνα κ απο την μια πλευρα εχουν αυτοκολητο πορτοκαλι.... το βαζεις πανω κ το ζεστενεις παρα πολυ με το θερμοπιστολο.... κ μολις το πατησεις κ το κανεις ενα με την επιφανεια που θες εγω τουλαχιστον το περναω ολο αλουμινοταινιθα απέξω κ γινεται τουρμπανο σκεψου απο εξω οταν το κοπαναγες ηταν λες κ χτυπας τοιχο...


206 και το intercooler na koitaei apilitika to thyma toy......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0847s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on