PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τοποθέτηση Δοχείου Αναθυμιάσεων σε peugeot 207 GT/RC
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 20:00:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια τι ψαχνετε για να το κανε η πεζο στο τελευταιο μοντελο...μλκ δεν ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 21:39:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Το ερωτημα ειναι να τις ταπωσω η να μην τις ταπωσω? Απλ βλεπω την τελευταια συζητηση εδω http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=17304&start=180 και αγχωνομαι λιγο



Γιώργο καμία σχέση το ένα θέμα με το άλλο .
δεν μπορώ να σου πω 100% ότι το τάπωμα δεν κάνει ζημιά για τον λόγο ότι δεν έχω δει ακόμα το καπάκι από την μέσα μεριά ,πάντως αν ξεκουμπώσεις κ τις δύο τις εξόδους αναθυμιάσεων θα παρατηρήσεις ότι η καπνίλα βγαίνει κ από τις δύο πλευρές αν κλείσεις την μία έξοδο με το χέρι θα δεις ότι η άλλη έξοδος ξεκινάει κ καπνίζει περισσότερο ,με λίγα λόγια όλη η καπνίλα βγαίνει από την μία έξοδο οπότε με το να ταπώσεις την μία έξοδο δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα .





κάτι άλλο που παρατήρησα σήμερα !
η βαλβίδα αναθυμιάσεων τις βενζίνης αυτή που ψεκάζει βενζίνη κατευθείαν στην πολλαπλή εισαγωγής έχει αλλάξει


,στα σιτροέν κ νομίζω κ στα φ/λ 207 αυτή η βαλβίδα έχει δύο εξόδους ,μία που πάει στην πολλαπλή κ μία κουμπώνει πάνω στην αγελάδα

με την καινούργια βαλβίδα λιπαίνεται/καθαρίζεται/πλένεται όλο το σύστημα εισαγωγής συνέχεια με βενζίνη!
κωδικός :V759514680 ΒΑΛΒΙΔΑ ΣΩΛ/ΕΙΔ 43,52€


those who can Do
those who can't teach or that they think..............


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giannis27 στις Τρι 19 Απρ 2011, 22:07:24, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 22:03:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα βρήκα επιτέλους χρόνο κ γω για την τοποθέτηση του δοχείου αναθυμιάσεων.
Αφού ταπώθηκαν με το γνωστό τρόπο οι αναθυμιάσεις της πολλαπλής, τοποθετήθηκε το πατενταρισμένο όπως φαίνεται δοχείο, καθώς απο λαθος στην παραγγελία μου ήρθε δοχείο με μικρα στόμια, οπότε τοποθετήθηκαν οι μούφες που φαίνονται στις φωτο, ενω συνδέθηκε με σωλήνες 19mm...
Με την ευκαιρία, έβγαλα και τη Ν75 και της τράβηξα ένα καθάρισμα με WD40, Γιάννη! Wink







etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 22:17:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπράβο μάκη!Thumb Left
πολύ καλή δουλειά κ όμορφο αποτέλεσμα.
ρε κουφάλες θα με κάνετε να αγοράσω καινούργιο δοχείο γιατί το δικό μου μοιάζει με γύφτικο πανέρι μπροστά στα δικά σας Laughing

Μάκη από την στιγμή που το δοχείο σου ανοίγει θα σου πρότεινα να κάνεις ακόμα μία πατεντούλα εσωτερικά του δοχείου ,προσπάθησε να βιδώσεις μια σωλήνα εσωτερικά στο δοχείο στην μούφα εισαγωγής έτσι ώστε οι αναθυμιάσεις όταν θα μπαίνουν μέσα στο δοχείο να έρχονται κατευθείαν σε επαφή με το σύρμα που έχεις βάλει ,κάτι σαν αυτό


πιστεύω ότι οι αναθυμιάσεις θα φιλτράρονται καλύτερα !


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 22:22:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
μπράβο μάκη!Thumb Left
πολύ καλή δουλειά κ όμορφο αποτέλεσμα.
ρε κουφάλες θα με κάνετε να αγοράσω καινούργιο δοχείο γιατί το δικό μου μοιάζει με γύφτικο πανέρι μπροστά στα δικά σας Laughing

Μάκη από την στιγμή που το δοχείο σου ανοίγει θα σου πρότεινα να κάνεις ακόμα μία πατεντούλα εσωτερικά του δοχείου ,προσπάθησε να βιδώσεις μια σωλήνα εσωτερικά στο δοχείο στην μούφα εισαγωγής έτσι ώστε οι αναθυμιάσεις όταν θα μπαίνουν μέσα στο δοχείο να έρχονται κατευθείαν σε επαφή με το σύρμα που έχεις βάλει ,κάτι σαν αυτό


πιστεύω ότι οι αναθυμιάσεις θα φιλτράρονται καλύτερα !

Έχει ήδη γίνει Γιάννη! Στην κάθετη μούφα που βιδώνεται στην κορυφή του δοχείου, απο τη μέσα πλευρά, έχει βιδωθεί μεταλλική προέκταση (αυτη η χρωμιομένη που φαίνεται στην πρώτη φωτό), η οποία φτάνει μέχρι τη μέση του δοχείου. Wink

Ευτυχώς που έχω δουλέψει και με υδραυλικό! Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 22:25:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:

κάτι άλλο που παρατήρησα σήμερα !
η βαλβίδα αναθυμιάσεων τις βενζίνης αυτή που ψεκάζει βενζίνη κατευθείαν στην πολλαπλή εισαγωγής έχει αλλάξει
,στα σιτροέν κ νομίζω κ στα φ/λ 207 αυτή η βαλβίδα έχει δύο εξόδους ,μία που πάει στην πολλαπλή κ μία κουμπώνει πάνω στην αγελάδα

με την καινούργια βαλβίδα λιπαίνεται/καθαρίζεται/πλένεται όλο το σύστημα εισαγωγής συνέχεια με βενζίνη!
κωδικός :V759514680 ΒΑΛΒΙΔΑ ΣΩΛ/ΕΙΔ 43,52€

Γιάννη, η βαλβίδα αναθυμιάσεων απ'οσο ξέρω, ρυθμίζει και ρίχνει στην πολλαπλή, αυτό που λεει, δλδ τις αναθυμιάσεις του ρεζερβουάρ απο την βενζίνη που εξατμίζεται. Με ποιό τρόπο γίνεται η πλύση της εισαγωγής?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 22:32:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ ωραίο Μάκη, άντε και καλές αναθυμιάσεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 22:35:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτή η βαλβίδα χρησιμοποιεί τις επιστροφές κ τις ψεκάζει στην πολλαπλή .
η βαλβίδα που φοράνε τα φ/λ μοτερ έχει δύο υποδοχές μία πάνω στην πολλαπλή κ μία πάνω στην αγελάδα.
η κλασική βαλβίδα επιστροφών βενζίνης είχε μέσα τις μια βαλβίδα αντεπιστροφής εκεί που ξεκινάει το σωληνάκι βρίσκεται αυτή η βαλβίδα


μόλις ανέβει η πίεση στην πολλαπλή κλείνει η βαλβίδα κ σταματάει να ρίχνει βενζίνη(εκτός κ αν χαλάσει όπως έγινε σε μένα ).


η καινούργια βαλβίδα έχει δύο εξόδους μία κουμπώνει στην πολλαπλή κ η άλλη στην αγελάδα έτσι όταν έχουμε πίεση στην πολλαπλή κ κλείνει η pcv βαλβίδα τότε ξεκινάει κ ψεκάζει προς την αγελάδα !


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Απρ 2011, 22:46:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

power έγραψε:
Πολύ ωραίο Μάκη, άντε και καλές αναθυμιάσεις.

Ευχαριστώ παιδιά, ανα-θυμιάζομαι! (και λόγω των ημερών Laughing )
giannis27 έγραψε:
ρε κουφάλες θα με κάνετε να αγοράσω καινούργιο δοχείο γιατί το δικό μου μοιάζει με γύφτικο πανέρι μπροστά στα δικά σας
Θα σου πάρουμε λαμπάδα με δοχείο! Laughing Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 09:20:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
καθώς απο λαθος στην παραγγελία μου ήρθε δοχείο με μικρα στόμια, οπότε τοποθετήθηκαν οι μούφες που φαίνονται στις φωτο, ενω συνδέθηκε με σωλήνες 19mm...


Σκεφτομαι να το παραγγειλω και'γω σημερα. Οταν λες λαθος στην παραγγελια, πρεπει να τους πω κατι για τα στομια?

Yπαρχει και αυτο το kitaki που βρηκα που ειναι και αυτο ενα απλο universal catch tank:

http://cgi.ebay.co.uk/SUBARU-IMPREZA-WRX-STI-OIL-CATCH-TANK-ROUND-9MM-15MM-/200503985741?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2eaef8064d

Τι λετε?



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 09:53:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
makis106 έγραψε:
καθώς απο λαθος στην παραγγελία μου ήρθε δοχείο με μικρα στόμια, οπότε τοποθετήθηκαν οι μούφες που φαίνονται στις φωτο, ενω συνδέθηκε με σωλήνες 19mm...


Σκεφτομαι να το παραγγειλω και'γω σημερα. Οταν λες λαθος στην παραγγελια, πρεπει να τους πω κατι για τα στομια?

Yπαρχει και αυτο το kitaki που βρηκα που ειναι και αυτο ενα απλο universal catch tank:

http://cgi.ebay.co.uk/SUBARU-IMPREZA-WRX-STI-OIL-CATCH-TANK-ROUND-9MM-15MM-/200503985741?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2eaef8064d

Τι λετε?


Μια χαρά κάνει, είναι ακριβώς το ίδιο με το δικό μου, βασικά όλα αυτά το ίδιο καλούπι είναι.
Απλά επικοινώνεισε με τον αποστολέα, γιατί και μένα στη φωτο μου το έδειχνε με τα μεγάλα στόμια, ενώ σαν προεπιλογή είχε τα μικρά, υπήρχε μια υποσημείωση που έλεγε αν θες τα μεγάλα να τα ζητήσεις, την οποία δεν πρόσεξα... Δεν βλέπω κάτι τέτοιο σε αυτό, αλλα τσεκάρισέ το.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 10:23:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ ωραιος Μακη. Και μια ερωτηση τωρα για τα σωληνακια. Οταν αναφερεστε στην διαμετρο φανταζομαι μιλατε για εσωτερικη παντα ε? Γιατι ολα τα κιτακια απο ebay ειναι 9μμ και 15μμ. Που θα τα βρω τα αναταπτορακια για 19μμ (καταστημα για υδραυλικα κλπ?)

Βλεπω στην φωτο του Μακη πως το 19μμ εχει κουμπωσει κανονικα στο καπακι, αλλα στην αγελαδα εχει μπει χωστο στο κομμενο μαμα σωληνα. Δεν γινετε να κουμπωσει και αυτο στην αγελαδα χωρις κοψιματα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 11:24:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το χει κόψει έχει βάλει ένα άλλο κολάρο 22mm
Δες εδώ
http://img853.imageshack.us/i/1001106xt.jpg/


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 12:21:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, εφόσον θα έχεις τα στόμια έτοιμα σε 15mm, κάντο όπως ο Κώστας...
Άλλωστε οι 15άρες μπορεί να είναι λίγο μικρότερες, αλλα θα είναι πιο εύκολες στην τοποθέτηση, καθώς πιο εύκαμπτες και λίγοτερο ογκώδεις.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 12:48:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη θα θελα να μεινω κοντα στις εργοστασιακες διαμετρους για τους σωληνες, τα μουφακια 19μμ που θα μπορουσα να τα βρω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 13:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Επειδη θα θελα να μεινω κοντα στις εργοστασιακες διαμετρους για τους σωληνες, τα μουφακια 19μμ που θα μπορουσα να τα βρω?


Τα μουφάκια που έχω βάλει εγώ Γιώργο δεν ειναι τίποτα άλλο απο μούφες 3/4" που χρησιμοποιούν στα υδραυλικά, αν σε ενδιαφέρει να το κάνεις όπως εγώ. Απλά θα χρειαστείς τορνο για να στα περάσει πάνω στο καπάκι. εγώ το πάνω το έβαλα μόνος μου, ανοίγωντας μια τρύπα και βιδώνοντας απο μέσα μια προέκταση 3/4, αλλα το πλαινό, θέλει άνοιγμα και σπείρωμα, οπότε τόρνο. Την δεύτερη μαμα αναμονή πάνω στο δοχείο, απλά την ταπώνεις.
Για τις υπάρχουσες μαμα αναμονές, μετατροπείς σε 19mm δεν νομίζω οτι θα βρεις, εγώ δεν μπόρεσα τουλαχιστον.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 16:04:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
makis106 έγραψε:
καθώς απο λαθος στην παραγγελία μου ήρθε δοχείο με μικρα στόμια, οπότε τοποθετήθηκαν οι μούφες που φαίνονται στις φωτο, ενω συνδέθηκε με σωλήνες 19mm...


Σκεφτομαι να το παραγγειλω και'γω σημερα. Οταν λες λαθος στην παραγγελια, πρεπει να τους πω κατι για τα στομια?

Yπαρχει και αυτο το kitaki που βρηκα που ειναι και αυτο ενα απλο universal catch tank:

http://cgi.ebay.co.uk/SUBARU-IMPREZA-WRX-STI-OIL-CATCH-TANK-ROUND-9MM-15MM-/200503985741?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2eaef8064d

Τι λετε?

θα σου πρότεινα αυτό
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300320357463&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
το ίδιο είναι ίδια τιμή ίδια μεταφορικά αλλά ο πωλητής έχει πάρα πολύ καλό feedback.


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 16:49:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατι τετοιο δε θα εκανε για τα μουφακια των 19μμ?

http://cgi.ebay.com/BRASS-BSP-Taper-x-Hose-Tail-Pipe-Fitting-Connector-Fuel-/250788547284?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item8010246f42

Απλα δεν γνωριζω ποιο απο τα 1/4" ,1/2", 3/4" κοκ ταιριαζει στο μαμα σπειρωμα

(Στην περιγραφη κατω κατω στην σελιδα εχει μια λιστα με ολα τα μεγεθη σπειρωματος/στομιου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 18:59:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Κατι τετοιο δε θα εκανε για τα μουφακια των 19μμ?

http://cgi.ebay.com/BRASS-BSP-Taper-x-Hose-Tail-Pipe-Fitting-Connector-Fuel-/250788547284?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item8010246f42

Απλα δεν γνωριζω ποιο απο τα 1/4" ,1/2", 3/4" κοκ ταιριαζει στο μαμα σπειρωμα

(Στην περιγραφη κατω κατω στην σελιδα εχει μια λιστα με ολα τα μεγεθη σπειρωματος/στομιου)


Γιώργο οι μούφες που έβαλα, οριακά χωράγανε πάνω στο καπάκι, λόγω μεγαλύτερης διαμέτρου στο σπείρωμα. Πάνω σ' αυτές (3/4) κάθεται μια χαρά ο σωλήνας των 19 mm μπαίνει βιδωτά και βάζεις κ ένα σφυκτήρα και είσαι κομπλέ (αν και περιττός). Αυτα τα στόμια που κοιτάς, βρηκα κ εγώ, αλλα για 19mm σωληνα, η διάμετρος του σπειρώματος είναι τόσο μεγάλη που δεν χωράει στο καπάκι.
Στο μαμα σπείρωμα δεν χωράει τίποτα απ αυτά, θέλεις σίγουρα μηχανουργείο για σπειρώματα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 19:12:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλλιώς βάζεις ένα κομμάτι μικρο λάστιχο 15μμ και παίρνεις μια διαστολή 16-19 βρήκα και συνεχίζεις 19

http://cgi.ebay.com/19mm-16mm-Plastic-Reducer-Connector-Hose-Joiner-/270488119623?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3efa592947

αν και παιζει με καλο σφίξιμο να καθετα πανω το 19 στο 15 κατευθιαν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Επόμενη
Σελίδα 4 από 32

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2852s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on