PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 rc περιεργο κροταλισμα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 04:44:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ταπώθηκε παιδιά.
πάντως τα αμερικανάκια το κάνουν εδώ κ ένα χρόνο στα μίνι αλλά αυτοί επειδή είναι large τύποι δίνουν κάπου στα 60 δολλάρια για μια τάπα η οποία μπαίνει ανάμεσα στον σωλήνα/καπάκι
Laughing

http://s1138.photobucket.com/albums/n538/serraios1/tapa%20anathimiaseon/


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 10:51:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία Γιαννη! Αλλα δεν θα το αφήσεις απλα ετσι, ε? Rolling eyes
Τώρα όλα τα λάδια πάνε στην τουρμπίνα, κ σε χρόνο dt το i/c σου θα έχει βουλώσει...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 11:29:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
ταπώθηκε παιδιά.
πάντως τα αμερικανάκια το κάνουν εδώ κ ένα χρόνο στα μίνι αλλά αυτοί επειδή είναι large τύποι δίνουν κάπου στα 60 δολλάρια για μια τάπα η οποία μπαίνει ανάμεσα στον σωλήνα/καπάκι
Laughing

http://s1138.photobucket.com/albums/n538/serraios1/tapa%20anathimiaseon/


Ωραίος, περιμένουμε αποτελέσματα εντός ημερών..μήν προκύψει κανα απρόοπτο εννοώ, που το απεύχομαι!
Οι ταπούλες κούμπωσαν απροβλημάτιστα και στη πολλαπλή και στο ψευτοκάπακο;

Πάντως με τις μπροστά αναθυμιάσεις τι έχεις κατα νού να κάνεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 17:13:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Catch tank κατακόρυφο οεο! Very happy
Το λαδάκι να μείνει στο δοχείο του.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 17:13:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε κάνα μισάωρο τσεκάρετε τα how to ! Wink

οι τάπες κούμπωσαν κανονικά κ στην πολλαπλή κ στο καπάκι.
σε ένα αμερικάνικο σάιτ μίνι κούπερ είδα ένα πολύ ενδιαφέρων τόπικ σχετικά με τις αναθυμιάσεις ,μια εταιρία που ασχολείται με τα μίνι έβγαλε μια τάπα η οποία συνδέεται ανάμεσα στο καπάκι κ στον σωλήνα που πάει στην πολλαπλή αυτή η τάπα κάνει δύο δουλειές δεν ταπώνει μόνο τις αναθυμιάσεις αλλά βγάζει κ σωληνάκι για να συνδέσεις μπαρόμετρο κάτι σαν τον αποστάτη του μαπ(πολύ έξυπνο μπορώ να πω)από την στιγμή που ταπώνεις τις αναθυμιάσεις κ υπάρχει αυτή η διαθέσιμη τρυπούλα στην πολλαπλή είπαν να την αξιοποιήσουν αντί να την ταπώσουν απλά έτσι αντί να βάζεις αποστάτη στον μαπ βάζεις αυτήν την τάπα η οποία έχει κάπου στα 60 δολλάρια κ κάνεις δύο δουλειές μαζί κ παίρνεις πίεση/υποπίεση κ ταπώνεις τις αναθυμιάσεις.
any way πολλά παιδιά εκεί στο αμέρικα έχουν ταπώσει τις αναθυμιάσεις(1 χρόνο πριν) κ δεν έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής .


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 18:34:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όμορφα, οπότε πάμε και μείς για τάπωμα..έβγε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 18:49:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
σε κάνα μισάωρο τσεκάρετε τα how to ! Wink

οι τάπες κούμπωσαν κανονικά κ στην πολλαπλή κ στο καπάκι.
σε ένα αμερικάνικο σάιτ μίνι κούπερ είδα ένα πολύ ενδιαφέρων τόπικ σχετικά με τις αναθυμιάσεις ,μια εταιρία που ασχολείται με τα μίνι έβγαλε μια τάπα η οποία συνδέεται ανάμεσα στο καπάκι κ στον σωλήνα που πάει στην πολλαπλή αυτή η τάπα κάνει δύο δουλειές δεν ταπώνει μόνο τις αναθυμιάσεις αλλά βγάζει κ σωληνάκι για να συνδέσεις μπαρόμετρο κάτι σαν τον αποστάτη του μαπ(πολύ έξυπνο μπορώ να πω)από την στιγμή που ταπώνεις τις αναθυμιάσεις κ υπάρχει αυτή η διαθέσιμη τρυπούλα στην πολλαπλή είπαν να την αξιοποιήσουν αντί να την ταπώσουν απλά έτσι αντί να βάζεις αποστάτη στον μαπ βάζεις αυτήν την τάπα η οποία έχει κάπου στα 60 δολλάρια κ κάνεις δύο δουλειές μαζί κ παίρνεις πίεση/υποπίεση κ ταπώνεις τις αναθυμιάσεις.
any way πολλά παιδιά εκεί στο αμέρικα έχουν ταπώσει τις αναθυμιάσεις(1 χρόνο πριν) κ δεν έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής .


τι μας εμποδίζει να τρυπήσουμε αυτήν την τάπα που χουμε?το βλέπω αρκετά κάλο το πλαστικό της
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 19:24:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τίποτα !

μπορούμε άνετα να βιδώσουμε μια μικρή σωληνίτσα πάνω στην τάπα εισαγωγής κ από εκεί να παίρνουμε πίεση/υποπίεση για μπαρόμετρο σκάστρα κλπ.

απλά αυτός ο τύπος στο αμέρικα το πήρε μυρωδιά έφτιαξε μια όμορφη ταπούλα κ την πουλάει για 60$
http://defendersofspeed.com/store/product.php?id_product=31




k μάλιστα το μόνο που χρειαζόμαστε είναι το χάλκινο κομμάτι,το μόνο που χρειάζεται είναι μια τρυπούλα κ βίδωμα.



those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 19:41:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερει κανεις αυτο τι ειναι?
http://defendersofspeed.com/store/product.php?id_product=13
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 19:45:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

την εχουν και τα μεγαλα Bmw αυτην πατεντα...!!!
σου φερνει ηχο μεσα στην καμπινα....


αλλα....this adds an inefficiency to the intake system that can drop the amount of available boost by 0.25-0.5 psi on stock MINIs (or greater in heavily modded cars)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 19:47:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Noisemaker Question Question Question Αυτά είναι, εμεις γιατι δεν έχουμε τέτοιο! Sad



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 20:33:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sound generator το λεει η bmw


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 20:54:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manosm3 έγραψε:
sound generator το λεει η bmw

Ηχογεννήτρια δηλαδή?? Καυλογεννήτρια θα το λεγα εγώ Exclamation Very happy



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Μάρ 2011, 21:46:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν σκεφτεις οτι το βαζει στα 3λτ 6κυλινδρα εχεις ενα δικιο (θα τα ειχες ολα αν αναφεροσουν στα 6κυλινδρα 6πεταλουδα Very happy )


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάρ 2011, 01:18:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα έκανα τον καθαρισμό πολλαλης-βαλβίδων εισαγωγής με το ΤUNAP 133.
Ο ψεκασμός έγινε απο το σημείο επάνω στην πολλαπλή που κουμπώνουν οι αναθυμιάσεις της βενζίνης, και όχι απο εκείνο που κουμπώνουν οι αναθυμιάσεις του κινητήρα, καθώς εκείνη η τρύπα έχει εμπόδιο, και θα εμπόδιζε το σωληνάκι του σπρει να μπει μέσα στην πολλαπλή και να ψεκάσει σε όλους τους αυλούς της.
Κατά τον πρώτο ψεκασμό ο καπνός που έβγαλε ήταν μπλε, που σημαίνει ότι κάηκαν λάδια. Κατα το διάστημα της αναμονής (σβηστός κινητήρας) μέχρι τον δεύτερο ψεκασμό, η πολλαπλή σχεδόν έσταζε λάδια ανακατεμένα με το καθαριστικό υγρό. Στον δεύτερο ψεκασμό περισσότερος άσπρος καπνός που ήταν μάλλον απο το καθαριστικό. Το σίγουρο είναι ότι καθάρισε την πολλαπλή απο τα λάδια, το ζητούμενο βέβαια είναι αν κατάφερε να καθαρίσει και τις επικαθήσεις πάνω στις βαλβίδες...
Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλα μπορώ να πω ότι διακρίνω μια διαφορά στο στροφάρισμα ψηλα...
Εγώ πάντως θα προχωρήσω και σε παραγγελία seafoam απο ebay...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάρ 2011, 16:29:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ελπίζω να άλλαξες λάδια !κ αν δεν άλλαξες άλλαξε τα γρήγορα! Exclamation Exclamation
αυτός ο καθαρισμός γίνεται πριν το σέρβις αμέσως μετά άντε το πολύ 100χλμ πρέπει να αλλαχθούν τα λάδια.


seafoam που βρήκες?εγώ είχα βρει έναν πωλητή από Αγγλία αλλά δεν τα στέλνει Ελλάδα.


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάρ 2011, 17:40:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
ελπίζω να άλλαξες λάδια !κ αν δεν άλλαξες άλλαξε τα γρήγορα! Exclamation Exclamation
αυτός ο καθαρισμός γίνεται πριν το σέρβις αμέσως μετά άντε το πολύ 100χλμ πρέπει να αλλαχθούν τα λάδια.


seafoam που βρήκες?εγώ είχα βρει έναν πωλητή από Αγγλία αλλά δεν τα στέλνει Ελλάδα.


Γιαννη γιατι το λες αυτο? στις οδηγιες δεν αναφερει τιποτα για αλλαγη λαδιων..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάρ 2011, 18:35:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως έχει βγεί εντελώς off topic το θέμα? Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάρ 2011, 18:53:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Μήπως έχει βγεί εντελώς off topic το θέμα? Very happy


είναι από τις σπάνιες φόρες...μην πω η μοναδική...που έχει νόημα ...υπάρχουν σοβαρές απόψεις,ιδέες και συζήτηση ..αν και off topic...πράγμα που δεν γίνετε σε κανένα άλλο off topic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάρ 2011, 19:07:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
ironman02 έγραψε:
Μήπως έχει βγεί εντελώς off topic το θέμα? Very happy


είναι από τις σπάνιες φόρες...μην πω η μοναδική...που έχει νόημα ...υπάρχουν σοβαρές απόψεις,ιδέες και συζήτηση ..αν και off topic...πράγμα που δεν γίνετε σε κανένα άλλο off topic


+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενη
Σελίδα 11 από 13

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0896s (PHP: 59% - SQL: 41%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on