PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λακουβα και καρουμπαλο...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 06:57:50    Θέμα δημοσίευσης: Λακουβα και καρουμπαλο... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα..
Προχτες το βραδυ δυστυχως επεσα σε μια λακουβα..το μπροστα δεξιο λαστιχο ειδα προχτες οτι μου εκανε στα λινα(αν το λεω καλα) ενα καρουμπαλακι..
Ηθελα να ρωτησω αρχικα αν φτιαχνεται? ενας φιλος μου ειπε οτι θελει οπωςδηποτε αντικατασταση..
Αν οχι τι μπορω να κανω..
Φοραω τα continental sportcontact2 205/40/17...αυτα που φοραει το gt/rallye κτλ αν δεν κανω λαθος..
ΤΟ δικο μου ειναι το 207cc 120hp αλλα η πιο ακριβη εκδοση που ειχε τις 17αρες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 08:03:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ψαχνωντας για το προβλημα μου σε καποια αλλα site διαβασα οτι οσοι εχουν τετοιο προβλημα με continental και uniroyal καλυπτονται απο εγγυηση..ισχυει κατι τετοιο?κι αν ναι που μπορω να απευθυνθω..?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 08:19:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ολα τα λαστηχα εχουν καποια εργοστασιακη εγγυηση σε περιπτοση προβληματος η τυχον εργοστασιακου ελατωματος απο εκει κ περα η μονο η toyo k η pirreli δινουν 1 χρονο εγγυηση ακομα κ αν προκαλεσεις εσυ την ζημια κ η bridgestone που κανει καποια εκπτωση για το διαστημα των 6 μηνων το λαστιχο σου θελει αντικατασταση κ σε καμια περιπτωση δεν φτιχνεται Wink


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 08:29:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηρα τη laion και μου λεει οτι κανονιζεις ραντεβου και ερχεται ενας πραγματογνωμονας απο την ema(αντιπροσωπεια continentall) και εγγρινει η οχι την αντικατασταση..
Πηρα και την ema.. και μου εχουν δωσει το κινητο του εμπιρογνωμονα αλλα ακομα δεν τον εχω βρει να δω τι παιζει...θα σας ενημερωσω εκ νεου..
Παντως αν υπαρχει κανεις που να πουλαει ενα τετοιο λαστιχο ας μου πει για να το δουμε το θεμα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 08:50:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα μιλησα με το πραγματογνωνα..Μου ειπε θα με παρει σημερα να βρεθουμε στο ηρακλειο για να το δει..μου λεει παντως αν ειναι απο λακουβα η πεζοδρομιο δεν καλυπτεται..
Αυτο πως μπορει να το ξεχωρισει?
Φυσικα οι ζαντες μου επειδη μενω πατησια ειναι γδαρμενες..αρα ανα πασα στιγμη μπορει να το βρει ως δικαιολογια..
Μηπως μπορω να τα βρω με αυτον?κανα χαρτηλικακι δηλαδη μιας και τον ακουσα νεαρο.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 10:24:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok sorry τοτε..black humor!!! μιας και εχω κανει ομως 20.000χλμ μηπως θα ηταν πιο σοφο να αλλαξω 2 λαστιχα και οχι ενα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 10:50:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο καλυτερα να στο απαντησει ο Μιχαλης
Αλλά πιθανως ναι.
μπροστινο ειναι η πίσω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 10:53:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπροστα ειναι
σορρυ δεν το ειχα δει
ε, καλο ειναι να τα αλλαξεις και τα 2 αν μπορεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dr_Michael 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 14:29:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μένα έκανε καρούμπαλο πρόσφατα (δεν ξέρω αν είναι από λακούβα ή όχι). Βέβαια έχω κάνει πάνω από 40.000 χλμ. Πόσο επικίνδυνο είναι; Θα αντέξει 2-3 εβδομάδες άραγε μέχρι να τα αλλάξω και τα 4;
Επιστροφή στην κορυφή
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 18:25:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dr_Michael έγραψε:
Και μένα έκανε καρούμπαλο πρόσφατα (δεν ξέρω αν είναι από λακούβα ή όχι). Βέβαια έχω κάνει πάνω από 40.000 χλμ. Πόσο επικίνδυνο είναι; Θα αντέξει 2-3 εβδομάδες άραγε μέχρι να τα αλλάξω και τα 4;


μπορει να κρατηση μια ωρα μπορει κ ενα χρονο...αν ανοιξει παντως θα χασεις τον αερα πολυ γρηγορα...οποτε το σιγα ενοειτε...μην ζοριζεις σε στροφες κτλ μην βαζεις πολυ αερα βαλε το ελαχιστο που πρεπει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Drasko (Γιωργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8v) xs (2005)

Ένταξη: 18 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 20:48:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωμη μου ειναι να πας να να αλλαξεις και τα δυο μην παιζεις με την τυχη σου δεν ξερεις ποτε μπορει να σκασει και οπως προαναφερθικε σιγα σιγα στον δρομο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 22:09:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με αυτα δεν πρεπει να παιζεις Wink ... εκανες καρουμπαλο?? αλλαγη κατευθειαν γιατι μπορει να σου κανει πολυ χειροτερη ζημια σε ζαντα κ σε αναρτηση σε περιπτωση που εισαι εν κινησει και ανοιξει το καρουμπαλο κ σκασει το λαστιχο Wink .......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thesalos (Γιωργος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 207 rallye (2008)

Ένταξη: 11 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 326
Τόπος: ΛΑΡΙΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 23:47:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dr_Michael έγραψε:
Και μένα έκανε καρούμπαλο πρόσφατα (δεν ξέρω αν είναι από λακούβα ή όχι). Βέβαια έχω κάνει πάνω από 40.000 χλμ. Πόσο επικίνδυνο είναι; Θα αντέξει 2-3 εβδομάδες άραγε μέχρι να τα αλλάξω και τα 4;


Ουτως η αλλως θα τα αλλαξεις ολα γιατι εχουν φαει τα ψωμια τους πια. Τουλαχιστον μεχρι να τα αλλαξεις αντικατεστησε το με τη ρεζερβα γιατι ειναι κριμα να την πληρωσει και καποιος αλλος.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 22:09:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δικό μου λάστιχο (s.drive) δεν έκανε καρούμπαλο αλλά από κάποια λακούβα στράβωσε λίγο η ζάντα (16").
Η ζάντα επισκευάστηκε αλλά ο θόρυβος και η αίσθηση του κραδασμού παρέμειναν οπότε μάλλον και το λάστιχο κληρονόμησε ζημιά στο εσωτερικό του γιατί εξωτερικά δεν φαίνεται κάτι μεμπτό.
Το θέμα είναι ότι στο μηχάνημα της ζυγοστάθμισης δεν έδειξε κάτι μετά την επισκευή.
Θα βάλω μια 2η τετράδα (888) να βεβαιωθώ ότι δεν προέρχεται από το σύστημα μετάδοσης ο θόρυβος και μάλλον πάω για καινούρια τετράδα.
Αν υπάρχει κάποιο σχόλιο επί του θέματος θα χαρώ να το ακούσω


οφφ: όπως αναζητουσα τα θέματα είδα επιφυλάξεις για τη διάρκεια των s.drive, σε μένα τα μπροστινά άντεξαν 35000 χλμ μεχρι που τα άλλαξα με αυτά που την πάθανε τώρα και τα πίσω έχουν 45000 αισίως


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 23:37:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν έχει γίνει σωστή επισκευή της ζάντας και δεν έχεις πρόβλημα με το λάστιχο,τότε ίσως να έγινε ζημιά και σε άλλο σημείο του αυτοκινήτου.(Μετά την επισκευή εννοείς ότι η ζυγοστάθμιση έγινε εύκολα?Όταν γύριζε ο τροχός πρόσεξες αν το λάστιχο γύριζε λίγο περίεργα ακόμα και όταν ζυγίστηκε σωστά?)
Όταν πατάς φρένο σού τρέμει καθόλου το τιμόνι ή το πεντάλ τού φρένου?Υπάρχει μια πιθανότητα αν πάτησες φρένο την στιγμή που έπεσες στην λακούβα να στράβωσες κάποιον δίσκο.Είδες καθόλου το ημιαξόνιο που βρίσκεται στην πλευρά πού χτύπησες σε τί κατάσταση είναι?Μπορεί φυσικά να μην έχει σκιστεί κάποια φούσκα αλλά η ζημιά να είναι εσωτερικά.Άλλη μία περίπτωση είναι να έχει πρόβλημα το ρουλεμάν τού τροχού.....αλλά όπως και νά'χει καλό θα ήτανε να το δεί ένας μηχανικός για να είσαι και σίγουρος άσχετα με το αν έχεις πρόβλημα με το λάστιχο ή όχι.




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nick sapanidis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rc

Ένταξη: 20 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2011, 23:18:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες την πατησα και εγω χθες.εχω 19.000χλμ.πατησα σε λακουβα και μου εβγαλε καρουμπαλο το μπροστα αριστερα λαστιχο.μου στραβωσε και η ζαντα και ετσι εβαλα την ρεζερβα.εβαλα τα πισω ελαστικα μπροστα γιατι ειναι ομοιομορφα φαγωμενα για να μην εχω προβλημα με το τιμονι.βεβαια η ρεζερβα δεν εχει αισθητηρα πιεσης και μου αμφανιζει ενδειξη στην κονσολα.μπορω να βαλω τον αισθητηρα απο την χρεισιμοποιημενη ζαντα στην ρεζερβα η να φτιαξω την ζαντα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2011, 23:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nick sapanidis έγραψε:
παιδες την πατησα και εγω χθες.εχω 19.000χλμ.πατησα σε λακουβα και μου εβγαλε καρουμπαλο το μπροστα αριστερα λαστιχο.μου στραβωσε και η ζαντα και ετσι εβαλα την ρεζερβα.εβαλα τα πισω ελαστικα μπροστα γιατι ειναι ομοιομορφα φαγωμενα για να μην εχω προβλημα με το τιμονι.βεβαια η ρεζερβα δεν εχει αισθητηρα πιεσης και μου αμφανιζει ενδειξη στην κονσολα.μπορω να βαλω τον αισθητηρα απο την χρεισιμοποιημενη ζαντα στην ρεζερβα η να φτιαξω την ζαντα?

βάλε τον αισθητήρα σε αυτην που ηταν ρεζέρβα, φτιάξε την άλλη και ασ την ρεζέρβα.


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2011, 23:29:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
nick sapanidis έγραψε:
παιδες την πατησα και εγω χθες.εχω 19.000χλμ.πατησα σε λακουβα και μου εβγαλε καρουμπαλο το μπροστα αριστερα λαστιχο.μου στραβωσε και η ζαντα και ετσι εβαλα την ρεζερβα.εβαλα τα πισω ελαστικα μπροστα γιατι ειναι ομοιομορφα φαγωμενα για να μην εχω προβλημα με το τιμονι.βεβαια η ρεζερβα δεν εχει αισθητηρα πιεσης και μου αμφανιζει ενδειξη στην κονσολα.μπορω να βαλω τον αισθητηρα απο την χρεισιμοποιημενη ζαντα στην ρεζερβα η να φτιαξω την ζαντα?

βάλε τον αισθητήρα σε αυτην που ηταν ρεζέρβα, φτιάξε την άλλη και ασ την ρεζέρβα.


+1 φυσικα η ρεζερβα να ειναι ίσια ε...
πετα και ενα μεταχειρα στην καινουρια ρεζερβα να χεις για καμια στραβη χτυπα ξυλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nick sapanidis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rc

Ένταξη: 20 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Μάρ 2011, 05:37:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω πολυ παιδια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1205s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on