PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 207 THP KW Variant3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 23:04:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ρωτήσω κ εγώ κάτι το παλικάρι με την κw3..

όταν λές πηγα για κάτι καλύτερο στο θεμα ανάρτηση, τι ακριβώς θεώρησες οτι ήθελε βελτίωση στην μαμά ανάρτηση κ σκέφτηκες να το βελτιώσεις?

δεν θα πώ κ εγώ ότι η μαμά είναι η καλύτερη γιατί είναι υποκειμενικό όπως ξέρεις, κ το θέμα βελτίωση είναι μικρόβιο σε καταλαβαίνω..

αλλά πιστεψες ότι κάπου υστερούσε ή απλά επειδη άκουσες καλά λόγια για την kw , ειπες δεν χαλάω μερικά λεφτάκια ακόμα, μπάς κ γίνω καλύτερος..

αλλά να γίνεις πού? είχες ξεκαθαρίσει?


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 23:17:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Εδω παει αλλου το θεμα..
Παντως του σαντεφ με 230 αλογα και 55000χλμ η αναρτηση του ειναι λουλουδι και κραταει πολυ ακομη!!και ξερεις πος το παει ο κωστας... Wink

Το καλο,ειναι παντα υποκειμενικο ε... Wink
Καλυτερο απο το δικο σου σιγουρα,καλυτερο σε συγκριση με ενα μαμα RC σιγουρα οχι. Wink
Μην ξεχνας οτι μπαινει και το μπλοκε στην μεση που βελτιωνει κατα πολυ την προσφυση.
Χωρις αυτο για δοκιμασε να στριψεις τα 230... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 23:23:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Μια διευκρινηση...
Η λυση ειναι ετοιμη(βλεπε RC) αλλα και παλι μεχρι ενα σημειο καθως η συγκεκριμενη αναρτηση/στησιμο γενικα ειναι σχεδιασμενα για 175,αντε 200 αλογα...
Με λιγα λογια ειναι αυτονοητο οταν αυτα τα νουμερα ανεβουν πολυ παραπανω,ακομα και η μαμα αναρτηση του RC να δειχνει λιγη,πραγμα που σημαινει οτι θα πρεπει να μαθετε να κοντρολαρετε το δεξι σας ποδι.


Ναι πολύ σωστός! Thumb right
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 23:28:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Το καλο,ειναι παντα υποκειμενικο ε... Wink
Καλυτερο απο το δικο σου σιγουρα,καλυτερο σε συγκριση με ενα μαμα RC σιγουρα οχι. Wink


Άν αναφέρεσαι σε μένα , να σε ενημερώσω ότι δεν είμαι μαμά απο ανάρτηση..


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 23:31:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:

Χωρις αυτο για δοκιμασε να στριψεις τα 230... Razz

Ενταξει... , καθετι θελει τον τροπο του Wink
Δεν θα πας να στριψεις οπως με ενα clio Laughing , απλα αποσταθεροποιεις τον λωκο πριν μπεις κ κοιτας απο την κορυφη της στροφης να εισαι ισιωμενος με το ποδι στο πατωμα Laughing Laughing Laughing
Εχει κ αυτο την πλακα του... . Cool


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 23:31:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον Λευτερη λεω ρε. Wink

Octane έγραψε:
Pughell έγραψε:

Χωρις αυτο για δοκιμασε να στριψεις τα 230... Razz

Ενταξει... , καθετι θελει τον τροπο του Wink
Δεν θα πας να στριψεις οπως με ενα clio Laughing , απλα αποσταθεροποιεις τον λωκο πριν μπεις κ κοιτας απο την κορυφη της στροφης να εισαι ισιωμενος με το ποδι στο πατωμα Laughing Laughing Laughing
Εχει κ αυτο την πλακα του... . Cool

Ναι,και μολις συνειδητοποιησεις οτι το rebound του λωκου ειναι λιγο και αναπηδα στην εξοδο χανωντας ολο το τιμονι σου και την γραμμη μαζι,σημαδευεις το πεζοδρομιο για να αποφυγεις τα γκρεμια... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 00:00:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

milvas7 έγραψε:
να ρωτήσω κ εγώ κάτι το παλικάρι με την κw3..

όταν λές πηγα για κάτι καλύτερο στο θεμα ανάρτηση, τι ακριβώς θεώρησες οτι ήθελε βελτίωση στην μαμά ανάρτηση κ σκέφτηκες να το βελτιώσεις?

δεν θα πώ κ εγώ ότι η μαμά είναι η καλύτερη γιατί είναι υποκειμενικό όπως ξέρεις, κ το θέμα βελτίωση είναι μικρόβιο σε καταλαβαίνω..

αλλά πιστεψες ότι κάπου υστερούσε ή απλά επειδη άκουσες καλά λόγια για την kw , ειπες δεν χαλάω μερικά λεφτάκια ακόμα, μπάς κ γίνω καλύτερος..

αλλά να γίνεις πού? είχες ξεκαθαρίσει?


Tην άλλαξα γιατί δεν την πάλευε με τα 230 άλογα όπως λέει και ο Στέλιος.
Σπίναρε ανελέητα και είχε αρκετά μούτρα. Είχε χάσει το σύνολο την ολοκληρωμένη εικόνα που είχε μαμά.
Και πίστεψε με δεν μου τρέχουν για να κάνω δοκιμές χωρίς να πιστεύω ότι θα έχω αποτέλεσμα. Αν ήμουν σε τέτοια φάση θα είχα ΕVO όχι RC.


Πάνω απ' την ατμόσφαιρα υπάρχει η τουρμπόσφαιρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 00:12:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ δεν το ήξερα ότι ήσουν 230 Wink τότε έχεις δίκιο που ψάχτηκες με κάτι καλύτερο, ευχομαι να βρείς άκρη με τις ρυθμίσεις τότε, μην το βάλεις κάτω..τόσα λεφτά έδωσες..


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 00:22:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πριν αρχισουμε τις κοσμοθεωριες για μαμα αναρτηση οδηγειστε μια του jim207gt το αμαξι και μετα μιλαμε

φιλε το πιθανοτερο σεναριο ειναι το λαθος χαμηλωμα που λεει στελιος...
παγια τακτικη της kw ειναι να κραταει πανω κατω λιμπρες ελατηριων σε ολατα σετ για ενα αμαξι ιδια και μηκη\

δηλαδη αν δεις καταλογο π.χ για 206 εχει σε ολα τα σετ 320λιμπρες
και αυτο που αλλαζει ειναι τροπος και δυνατοτητες ρυθμισης

οποτε αν ειχε προβλημα υψων η kw1 που λεει στελιος δε βρισκω κανενα λογο να μην εχεις το ιδιο θεμα και εσυ

επισης επειδη τα αμορτισερ ειναι κονι πολλα παιδια κοπαναγαν το κεφαλι τους στο τοιχο για να τις ρυθμισουν. ακομα θυμαμαι παιδι που ανεβαινε σερρες με λεον και μου λεγε οτι η αναρτηση αλλαζε τελικα συμπεριφορα μονο στα πρωτα και στα τελευταια κλικ..ενδιαμεσα ηταν ιδια βαρκα γυαλο.

και ειμαι σιγουρος οτι πουπακης απο εκει πηγαζει η γκρινια του απο υψη.
οποτε τσεκαρε τα με τα παιδια και παραγγειλε μονος σου ελατηρια...βαλτα πανω με λιγα λεφτα και πηγαινε ντοκτορα μονο για ρυθμιση (καπου 100ευρω)
τα ελατηρια λογικα αν παρεις γκαζ (φτιαχνει χειροποητα) θα σου πανε 250εθρω Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 00:27:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ Παναγιώτη για την βοήθεια.
Θα μπω αύριο στο αμάξι του Jim, οπότε θα έχω ένα μέτρο σύγκρισης.
Ελπίζω πάντως να βγάλω μια άκρη σύντομα.


Πάνω απ' την ατμόσφαιρα υπάρχει η τουρμπόσφαιρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 00:31:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν εγω σου ελεγα δωστο μου να στο ρυθμισουμε πανω στο βουνο... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 00:36:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
οταν εγω σου ελεγα δωστο μου να στο ρυθμισουμε πανω στο βουνο... Laughing


Laughing Laughing Laughing


Πάνω απ' την ατμόσφαιρα υπάρχει η τουρμπόσφαιρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 03:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

A ρε βολτα με το jim που θελετε ολοι... Laughing Laughing Laughing

βεβεα οκ μην θελετε κιολας με μαμα αναρτηση απο τα 25 ψευτο γραμμικα κιλα ροπης να πατε στα 33-35 και να μπαινετε το ιδιο...
αν θελετε να στριψετε με αυτο πρεπει να το πατε σαν ατμοσφαιρικο...για κανενα λογο μια ταχυτητα πανω...κ μεσαιες...οσο ψηλα γινετε...εκει που βγαζει λιγη ροπη...και οχι το ξεσπασμα τον 35

Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 09:28:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:
Pughell έγραψε:

Χωρις αυτο για δοκιμασε να στριψεις τα 230... Razz

Ενταξει... , καθετι θελει τον τροπο του Wink
Δεν θα πας να στριψεις οπως με ενα clio Laughing , απλα αποσταθεροποιεις τον λωκο πριν μπεις κ κοιτας απο την κορυφη της στροφης να εισαι ισιωμενος με το ποδι στο πατωμα Laughing Laughing Laughing
Εχει κ αυτο την πλακα του... . Cool


Πάντως βοηθάει σε αυτό που λες τα πλείστα και το μπλοκε!
Πχ δες φουρκέτα:


http://www.dailymotion.com/video/xdjr2c_essais-franck-paganon-206-rc-groupe_auto
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 10:58:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα θα το δουμε και το βραδυ αλλα μεχρι τότε

δεν μας ειπες λιγες ακομα λεπτομερειες για το που σε χαλαει
οταν ας πουμε στριβεις με γκαζι (επιταχυνόμενα) ?
οταν στριβεις με την φορα του ?
σε αποτομες αλλαγες πορείας ?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 13:45:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν ξοδεψεις χρονο ρυθμιζοντας και δοκιμαζοντας το καθε setup δεν προκειται να σε ικανοποιησει η αναρτηση. Εχω κανει 10000χλμ με την μαμα αναρτηση του RC και ομολογω πως ειναι αρκετα καλη, αλλα περνωντας απο γνωριμες στροφοδιαδρομες με τον ιδιο ρυθμο, σε πληροφορω πως η αναρτηση του RC ουτε κατα διανοια δεν μπορει να κρατησει τις γραμμες μιας καλα ρυθμισμενης V3. Τωρα αν στην Αθηνα τα μαστορια ζητανε τα κερατα τους για μια ρυθμιση, τι να πω, ελα στη θεσσαλονικη ή ακου αυτους που λενε οτι ειναι μαπα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 16:12:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
καλα θα το δουμε και το βραδυ αλλα μεχρι τότε

δεν μας ειπες λιγες ακομα λεπτομερειες για το που σε χαλαει
οταν ας πουμε στριβεις με γκαζι (επιταχυνόμενα) ?
οταν στριβεις με την φορα του ?
σε αποτομες αλλαγες πορείας ?


Mε χαλάει που όταν στρίβω ενώ στην αρχή φαίνεται ότι μπήκε καλά μετά στη μέση της στροφής το νιώθω σαν να αναπηδά λίγο το μπροστά μέρος και χάνει την πρόσφυση. Συνήθως με υποστροφικές τάσεις.
Επίσης καμιά φορά που έχει σχετική ροή τριγύρω μου και δεν βγάζω το ESP, έχω παρατηρήσει ότι επεμβαίνει πιο συχνά και παρά την επέμβαση του δεν μπορεί να το κρατήσει στην γραμμή του όπως παλιά. Δηλαδή και με αναμένο το ESP μου έχει τύχει να με βγάλει αντίθετο ρεύμα ενώ μέχρι τη μέση της στροφής πήγαινε μια χαρά. Με το που έδωσα όμως λίγο παραπάνω γκάζι έφυγε τελείως και χωρίς να σε προιδεάζει από το τιμόνι ότι έχει φτάσει το όριο του. Γι' άυτό λέω ότι έχει χάσει την αίσθηση του.
Και τέλος σε απότομες αλλαγές πορείας αισθάνομαι σαν να γέρνει περισσότερο και δεν είναι κοφτερό. Αυτά.
Τα θυμάμαι και στεναχωριέμαι. Sad Sad


Πάνω απ' την ατμόσφαιρα υπάρχει η τουρμπόσφαιρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 16:19:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου το σηκωσεις σε σωστα υψη,σφιξε το rebound μπροστα.
Αν νιωθεις αναπηδηση μετα το apex και κατα την εξοδο της στροφης,τα ελατηρια επαναφερουν την καροτσα αποτομα με αποτελεσμα να χανεις προσφυση και μαζι και την γραμμη σου.

Ξαναλεω ομως,αφου το σεταρεις σε σωστα υψη!

Υ.Γ. Τα υψη τα φτιαχνεις μονος σου,δεν χρειαζεται να πας σε κανεναν. Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 16:23:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Theo_207RC έγραψε:
MEMsound έγραψε:
καλα θα το δουμε και το βραδυ αλλα μεχρι τότε

δεν μας ειπες λιγες ακομα λεπτομερειες για το που σε χαλαει
οταν ας πουμε στριβεις με γκαζι (επιταχυνόμενα) ?
οταν στριβεις με την φορα του ?
σε αποτομες αλλαγες πορείας ?


Mε χαλάει που όταν στρίβω ενώ στην αρχή φαίνεται ότι μπήκε καλά μετά στη μέση της στροφής το νιώθω σαν να αναπηδά λίγο το μπροστά μέρος και χάνει την πρόσφυση. Συνήθως με υποστροφικές τάσεις.
Επίσης καμιά φορά που έχει σχετική ροή τριγύρω μου και δεν βγάζω το ESP, έχω παρατηρήσει ότι επεμβαίνει πιο συχνά και παρά την επέμβαση του δεν μπορεί να το κρατήσει στην γραμμή του όπως παλιά. Δηλαδή και με αναμένο το ESP μου έχει τύχει να με βγάλει αντίθετο ρεύμα ενώ μέχρι τη μέση της στροφής πήγαινε μια χαρά. Με το που έδωσα όμως λίγο παραπάνω γκάζι έφυγε τελείως και χωρίς να σε προιδεάζει από το τιμόνι ότι έχει φτάσει το όριο του. Γι' άυτό λέω ότι έχει χάσει την αίσθηση του.
Και τέλος σε απότομες αλλαγές πορείας αισθάνομαι σαν να γέρνει περισσότερο και δεν είναι κοφτερό. Αυτά.
Τα θυμάμαι και στεναχωριέμαι. Sad Sad


ελπιζω να χεις αρκετες σκαλες ακομα για καργαρισμα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2010, 16:34:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Theo_207RC έγραψε:
MEMsound έγραψε:
καλα θα το δουμε και το βραδυ αλλα μεχρι τότε

δεν μας ειπες λιγες ακομα λεπτομερειες για το που σε χαλαει
οταν ας πουμε στριβεις με γκαζι (επιταχυνόμενα) ?
οταν στριβεις με την φορα του ?
σε αποτομες αλλαγες πορείας ?


Mε χαλάει που όταν στρίβω ενώ στην αρχή φαίνεται ότι μπήκε καλά μετά στη μέση της στροφής το νιώθω σαν να αναπηδά λίγο το μπροστά μέρος και χάνει την πρόσφυση. Συνήθως με υποστροφικές τάσεις.
Επίσης καμιά φορά που έχει σχετική ροή τριγύρω μου και δεν βγάζω το ESP, έχω παρατηρήσει ότι επεμβαίνει πιο συχνά και παρά την επέμβαση του δεν μπορεί να το κρατήσει στην γραμμή του όπως παλιά. Δηλαδή και με αναμένο το ESP μου έχει τύχει να με βγάλει αντίθετο ρεύμα ενώ μέχρι τη μέση της στροφής πήγαινε μια χαρά. Με το που έδωσα όμως λίγο παραπάνω γκάζι έφυγε τελείως και χωρίς να σε προιδεάζει από το τιμόνι ότι έχει φτάσει το όριο του. Γι' άυτό λέω ότι έχει χάσει την αίσθηση του.
Και τέλος σε απότομες αλλαγές πορείας αισθάνομαι σαν να γέρνει περισσότερο και δεν είναι κοφτερό. Αυτά.
Τα θυμάμαι και στεναχωριέμαι. Sad Sad


ελπιζω να χεις αρκετες σκαλες ακομα για καργαρισμα Laughing


Και να ξεσφηξεις την πισω!!! Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,167s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on