PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

1ο Auto Festival GP Tuning
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2010, 20:45:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω διαβασω αυτα του EL-EM και πραγματικα ανατριχιασσα Embarassed


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
formulagloria (Makis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 Rallye

Ένταξη: 23 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 88
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 15:25:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχήν συλληπητήρια στην οικογένεια και κουράγιο..
Δεν τους γνωρίζουμε τους ανθρώπους, ούτε τον πόνο τους
αλλα πονάμε και εμείς με το "άτυχο" συμβάν..

Το θέμα ειναι ότι το "ατυχο" δεν ειναι σωστη λέξη... Mad

"Αναμενόμενο" ίσως,,"Σιγουρο" θα ελεγα εγώ...

Εχω δει ΠΙΣΤΕς στην Ιταλία, στην Γερμανία ακόμη και στην Ελλάδα
(όπως αυτη των Σερρών) και ξέρω ότι όπως κάθε πράγμα έχει την
θέση του έτσι είναι και οι θεατές..επίσης κάθε αγώνας ή και trackday
πρέπει να εχει ασθενοφόρο, πυροσβεστικο και φυσικα γιατρό ειδικευμενο
στο χώρο...

Δυστυχώς το χωραφι εκεί στο AYTOFESTIVAL ήταν μια βόμβα
που κάποια στιγμή θα εσκαγε,,και όταν ο αδερφός μου δημόσια
στην τηλεόραση έλεγε πώς ΔΕΝ εχει νόημα να τρέχεις σε "καρτόδρομα"
και "ΧωΡαΦια" τύπου Autofestival γιατι ούτε το ευχαριστιέσαι ούτε έχεις
ασφάλεια....κάποιοι παρουσιαστές του την έμπαιναν λέγοντας "δεν εχεις δίκιο..δεν ειναι ετσι κτλ.. "
"Μπορείς να κάνεις το κέφι σου και σε τέτοιο μέρος.."

Ορίστε τώρα 1 χρόνο μετά που κλαίμε όλοι μαζί...Κυριοι!!Τσακιρ κέφι!!
Αλλος για το παιδί του, αλλος για την υπόλοιπη ζωή του,
αλλος για την καρριέρα του αλλος για την επιχείρηση του και
όλοι μαζί για την ΑΣΧΗΜΙΑ του Μηχανοκίνητου Αθλητισμού..

Οταν καταλάβουμε εδώ στην Ελλαδίτσα ότι αυτό το Σπόρ
είναι Επικίνδυνο και θέλει ΕΙΔΙΚΗ προετοιμασία ο Χώρος,
τα οχήματα, οι συντελεστές και οι οδηγοί ίσως να σταματίσουν
οι σκοτωμοί στους δρόμους και τις πίστες.. Sad


..Formula Gloria Addict..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 19:36:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαβάζοντας το ποστ του ΕΛ-ΕΜ κι επειδή ήμουν εκεί πιστεύω οτι ο μηχανισμός λειτούργησε πολύ λάθος. Μπορεί ο ΕΛ-ΕΜ στην προσπαθειά του να βοηθήσει το παιδάκι να μην κατάλαβε πόσος χρόνος πέρασε ωστε να βρεθεί η μάσκα και να την προσαρμόσουν στην άτυχη αυτή ψυχούλα.

Επίσης ποιους 2 γιατρούς? Εγώ είδα εναν οδοντίατρο να κάνει μαλάξεις που περιστασιακά βρέθηκε στον αγωνα.

@Κωστή αυτο που δείχνεις στο map νομίζω ότι δεν ηταν η χάραξη της πίστας τότε, γενικά ο χώρος εκει διαμορφώνεται διαφορετικά για την εκάστοτε εκδήλωση. Η ευθεια απο μόνη της δεν ηταν ιδιαίτερα μεγάλη, η αποσταση της ευθείας σε συνδυασμό με ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ ΚΛΙΣΗ της στροφής πιστεύω όμως οτι σηματοδοτούσε πιθανές εξόδους καθιστόντας τη στροφή επικίνδυνη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Απρ 2010, 16:05:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_rally-news-article&race_id=0&article_id=17892

παραίτηση Χαλιβελάκη από το rally.gr



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Απρ 2010, 01:04:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
Επίσης ποιους 2 γιατρούς? Εγώ είδα εναν οδοντίατρο να κάνει μαλάξεις που περιστασιακά βρέθηκε στον αγωνα.
Γιατροί υπήρχαν έστω και σαν θεατές. Το αρχαίο ΤΖΙΠ που αποκαλούν ασθενοφόρο ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Απρ 2010, 01:06:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ζερσει και μπαριερες σαν αυτες δεν εχω δει πουθενα σε ελληνικοn αγωνα... σιγα να μην ειχαν εκει...
υπάρχουν 10-15 μέτρα στο εσωτερικό της Κ9 στα Μέγαρα. Τώρα που χρησιμεύουν...Ένας ΘΕΟΣ ξέρει...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 16:51:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τραγικη καθυστερηση στο τοπικ:

Τον οδηγο σκεφτομαι και την οικογενεια...

Οποιος δοκιμασει εστω να ερθει στη θεση του για λιγο,υποθετικα, θα ειναι τραγικο... Στο βιντεο, ειδα-ακουσα, οτι πηγε τερμα φρεναριστος και επεσε πανω στις μπαριερες, με μπλοκαρισμενους τροχους. Ισχυει κατι τετοιο?

Τον ξερει κανεις τον οδηγο? Αν θελετε τη γνωμη μου και χωρις να κατηγορω τον οδηγο, που δεν το ηθελε,αν ημουν στη θεση του οδηγου, εχοντας στην κατοχη μου ενα τετοιο "πυροβολο"(που και πυροβολο να μην ηταν, ροδες θα χει,οπλο θεωρειται) δεν θα πηγαινα καν να τρεξω, διοτι εμπειρος ειναι, εχει τρεξει κι αλλου, εχει δει την κατασταση της πιστας. Δεν ειχε σκεφτει ουτε μια στις 100, οσο αγωνιζοταν οτι μια απόλες τις φορες ενδεχεται να πεσει πανω στους θεατες? Να πει, κυριοι εγω ΕΔΩ,ΕΤΣΙ, δεν τρεχω.. Τρεχτε ΜΟΝΟΙ σας.

Το οτι πληρωσε για την ασφαλεια του πριν τον αγωνα δε λεει κατι, στην Ελλαδα ειμαστε. Εδειξε τυφλη εμπιστοσυνη σε ατομα αδιαφορα και ανικανα και τωρα θα ευχοταν να ηταν αυτος στη θεση του παιδιου, διοτι τι ζωη να ζησεις μετα απο ενα τετοιο γεγονος, ακομη κι αν δε το ηθελες.

Ολοι, το ξερω τρεχουμε σαν τρελοι στους δημοσιους δρομους κλπ. Οι περισσοτεροι απο μας βεβαια, εκτος απο μερικους θεοτρελους, τρεχουμε σε χωρους ΑΔΕΙΟΥΣ, ωστε και να γινει κατι να βλαφτουμε μονο εμεις και κανεις αλλος και οχι μεσα σε στενακια η σε δρομους που ειναι κοντα πεζοι.

Τελος, αυτος ο πατερας ΔΕΝ εχει παρει αμαξι ποτε στα χερια του? Δε βλεπει οτι εκει περνανε στη στροφη σαιτες? Ρισκαρει για τη ζωη των παιδιων του και τη δικη του,αφηνοντας τη στα χερια και τα ποδια του οδηγου αγωνων που τρεχει?

Ευθυνη εχουν ΟΛΟΙ, κακα τα ψεματα. Μονο τα 2 παιδακια δε φταινε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 18:28:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

διαφωνώ σε πολλά μαζί σου, το βασικό είναι ότι ο οδηγός (δεν εχει σημασία αν είναι εμπειρος ή οχι) πάει να οδηγήσει γρήγορα σ' ενα διαμορφωμένο χώρο που θεωρητικά πληρούνται κάποιες προδιαγραφές ασφαλείας γι αυτον και τους γύρω τους. Επίσης δεν εχει σημασία αν έχει evo ή yugo και τα 2 μπορούν να προσφέρουν την αγωνιστική αίσθηση, και τα 2 μπορούν να σκοτώσουν και να σε σκοτώσουν.Σε ότι αφορά τους θεατές, γι αυτο υπάρχουν οι ΕΜΠΕΙΡΟΙ ανθρωποι που διοργανώνουν και ρυθμίζουν την ομαλή και ασφαλή διεξαγωγή του αγώνα. Ο αγωνιζόμενος πληρώνει για να κάνει εναν ασφαλή αγώνα που ο διαργανωτής το εξασφαλίζει αυτό.

Σε ανάβαση έχεις πάει πότε? Θεωρεις οτι μια ανάβαση πληροί περισσότερες προδιαγραφές ασφαλείας ή μήπως δεν πρέπει να γίνονται και οι αναβάσεις?

Προσωπικά ήμουν παρόν και το συμβάν αποτέλεσε τροχοπεδη στο να πηγαίνω σε αγώνες αυτοκινητου, και τις αναβάσεις τις θεωρώ πολύ χειρότερες σε θέμα ασφαλείας αλλά τα λόγια απέχουν πολύ από τις πράξεις και την ελληνική πραγματικότητα. Για τον λόγο αυτό θεωρώ αδικείς τον οδηγό. Το ιδανικό το ξέρουμε όλοι αλλά ελάχιστοι απο μας θα προσπαθήσουν γι αυτό.

Για να καταλαβεις, ξέρει κανεις τι εγινε με τους υπευθυνους? με την οικογενεια? ενδιαφέρθηκε κανείς να μάθει? ξεχάστηκε...

hello greece
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2010, 02:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδία ότι και να πούμε αυτό που μένει είναι ότι ένα 8χρόνο παιδί να μην είναι πλέον στη ζωή και να κινδυνεύουν το ίδιο και αλλά δύο άτομα! Σαφώς και υπάρχουν μερίδιο ευθυνών για πολλούς και πρώτα στους οργανωτές της πίστας τους υπεύθυνους ασφαλείας έως και τον οδηγό ακόμα διότι ένας άνθρωπος όπου ασχολείται έστω ερασιτεχνικά με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό δεν θα δεχόταν ποτέ να τρέξει σε πίστα που ίσως να γνωρίζει ότι οι ασφάλεια τον θεατών αλλά και η δίκη του είναι τελείως μηδενική! Ελπίζω να είναι το τελευταίο δυσάρεστο γεγονός και να αποκτήσουν κάποια συνείδηση μερικοί οργανωτές όπου δεν μπορούν να παρέχουν ασφάλεια ούτε καν στα αυτονόητα διότι με αυτα τα αποτελέσματα ο ελληνικός μηχανοκίνητος αθλητισμός αντι να πάει μπροστά πάει προς τα πίσω και με γρήγορους ρυθμούς! Sad


live for nothing or die for something!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2010, 13:12:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
και τον οδηγό ακόμα διότι ένας άνθρωπος όπου ασχολείται έστω ερασιτεχνικά με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό δεν θα δεχόταν ποτέ να τρέξει σε πίστα που ίσως να γνωρίζει ότι οι ασφάλεια τον θεατών αλλά και η δίκη του είναι τελείως μηδενική!


Ακριβως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2010, 04:14:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αγωνες στο καρτοδρομιο εχετε δει?
εχει μπει κανεις μεσα με το αυτοκινητο του?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2010, 01:28:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
αγωνες στο καρτοδρομιο εχετε δει?
εχει μπει κανεις μεσα με το αυτοκινητο του?
αυτοκινητα πλεον αφηνουν και μπαινουν παλι. ειπαν οτι μεχρι τελος του χρόνου θα εχει και επισημη αδεια και θα αρχίσουν ξάνα τα gp gtcc κτλ..


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1133s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on