PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΘΥΡΑ OBD ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΙΕΣΗΣ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pistolas (STATHIS)
Μέλος
Μέλος


207 Le man

Ένταξη: 09 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 169
Τόπος: Λαρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Σεπ 2009, 16:59:58    Θέμα δημοσίευσης: ΘΥΡΑ OBD ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΙΕΣΗΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα 207 RC θα ήθελα να μου πει αν ξέρει κάποιος αν μπορώ να διαβάσω την πίεση από τη θύρα OBD.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Σεπ 2009, 17:24:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μία περίπτωση είναι να συνδέσεις ένα όργανο που διαβάζει απο την OBD, πχ.scangauge. Ρίξε μια ματιά παρακάτω να πάρεις μια ιδέα, το έχουμε τοποθετήσει κάποιοι.
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=10442&postdays=0&postorder=asc&start=200



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Prokopas (Prokopis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen C4 vts THP

Ένταξη: 26 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: Σπάρτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάϊ 2010, 11:38:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς την αγορά του scangauge αλλά μόνο με την αγορά οbd ΙΙ φύσας( που έχει και το chip μέσα), σύνδεση με usb σε υπολογιστή και κάποιο πρόγραμμα γίνεται να διαβαστεί η πίεση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάϊ 2010, 12:19:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και πιάσατε αυτή τη συζήτηση να ρωτήσω αν υπάρχει εναλακτική των scangause/dashhawk για αυτόνομη χρήση χωρίς υπολογιστή;

Το πρώτο γιατί είναι ΠΑΝΑΡΓΟ αν και διαβάζει καλά το RC το μέν dashhawk δεν διαβάζει καλά το RC αν και αρκετά γρήγορο. Επίσης απ' ότι διάβαζα στο φορουμ του, έχει σταματίσει το development.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάϊ 2010, 12:31:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ χρησιμοποιώ με iPhone μία εφαρμογή που ονομάζεται Rev, και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αλλά θέλει όπως είπα να έχεις iPhone, να αγοράσεις την εφαρμογή (30€) και να αγοράσεις και το wi-fi-2-obd module (80€).


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάϊ 2010, 12:42:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LOL, Καλύτερα να πάρω ένα 8άρι netb00k και ένα καλώδιο ODB2 :p
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάϊ 2010, 00:34:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κύριοι, elm327 λέγεται το εργαλείο που ψάχνετε!
Τα κάνει όλα και σχετικά γρήγορα μάλιστα...


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάϊ 2010, 13:37:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελεις λαπτοπι ομως στελιο... Laughing
(αυτο ειναι που ειχες συνδεσει στο δικο μου οταν το ρυθμιζες??)


εγω εχω το dashhawk στο ραλλο μου....

μια χαρα δουλεια κανει...εχω πιεση....θερμοκρασια αερα...νερου...λονκ τερμ φουελ...και κατι αλλα που δεν εχω ιδεα τι κανουν... Laughing
σε rc f/l που το δοκιμασα...εδειχνε και κατι εχτρα..(Αφρ)

και το θετικο του ειναι οτι στο σφαλμα...σου δινει και τον κωδικο..αλλα σου λεει μαζι και τι ακριβως ειναι.!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάϊ 2010, 13:43:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
θελεις λαπτοπι ομως στελιο... Laughing
(αυτο ειναι που ειχες συνδεσει στο δικο μου οταν το ρυθμιζες??)


εγω εχω το dashhawk στο ραλλο μου....

μια χαρα δουλεια κανει...εχω πιεση....θερμοκρασια αερα...νερου...λονκ τερμ φουελ...και κατι αλλα που δεν εχω ιδεα τι κανουν... Laughing
σε rc f/l που το δοκιμασα...εδειχνε και κατι εχτρα..(Αφρ)

και το θετικο του ειναι οτι στο σφαλμα...σου δινει και τον κωδικο..αλλα σου λεει μαζι και τι ακριβως ειναι.!!!



Σου έδειχνε long term??????????? εμένα ηταν 0 και πιστευω οτι δεν το μέτραγε(Δεν μπορεί να ηταν 0.0... Το short ήταν σχεδόν μόνιμα -κάτι). Εκτός και αν το λογκάρισμα το κάνει το ίδιο το διαγνωστικό και πρέπει να το έχεις κάποιον Α καιρό πάνω για να βγάλει μέσο όρο.

Τι έκδοση λογισμικού είχε; Με ψήνει ΠΟΛΥ περισσότερο το dashhawk απο το scangauge
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάϊ 2010, 14:03:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι δειχνει λονκ τερμ....ουτε και εγω το ηξερα...ας ειναι καλα ο Στελιος που μου το ειπε...!!!!!!

δουλευει κανονικα....παιζει μεσα στο 7 και στο 8 μονιμα...και σε Ρσ φασελιφτ που το εβαλα..και εκει μετραγε κανονικα....βεβαια αν γινει ρεσετ στην εκυ παει στο μηδεν..

και σε πιο παλια μοντελα με γουαιμπαν λ....μπορει να λεει και θερμοκρασια καυσαεριων...!!!!


εκδοση νομιζω εχω την τελευταια..!!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0918s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on