PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 206cc S.O.S.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
poseidon111 (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc (2002)

Ένταξη: 17 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: Kallithea

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2010, 16:32:56    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 206cc S.O.S. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα μεγάλο προβλήμα...Πριν 2 μέρες γύριζα απο την σχολή μου (Ασπρόπυργπο) στη Αθήνα και μου είχε ανάψει λαμπάκι για βενζίνη 4-5 λεπτά αφοτου είχα ξεκινήσει απο την σχολή.Για κακή μου τύχη δεν είχα χρήματα μαζλι μου να βάλω βενζίνη αλλά σκεύτηκα οτί θα με φτάσει να παω σπίτι μου να πάρω και να παω να βάλω..Η αληθεία είναι οτι με έφτασε εως το σπίτι αλλα καμια 40αρια μέτρα απ το βενζινάδικο έμεινα Embarassed Embarassed Το καλό ειναι οτι ήμουν κοντα το βενζινάδικο και έβαλα μετα απο λίγο, το κακο ειναι πως απο τότε που έσβησε δεν εχει ξανα παρει Sad Εχετε καμια ιδέα τι μπορεί να φταιεί??(Να συμπληρώσω πως όταν έσβησε τράβηξα 3-4 μηζίες μηπως ξανα πάρει.)


Dj_POSEIDON Is Here Wink
Proud member of SCARECROWS PAINTBALL TEAM
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2010, 17:14:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπως απτις πολλες μιζιες η μπαταριουλα σου ΤΕΛΟΣ? αυτο μοιριζομαι εγω......





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
poseidon111 (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc (2002)

Ένταξη: 17 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: Kallithea

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2010, 17:30:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το σκεύτηκα και αυτο για την μπαταρία και πηγα με εναν φιλο μου και μου έδωσε...Το αποτέλεσμα ομως ήταν το ιδιο Sad


Dj_POSEIDON Is Here Wink
Proud member of SCARECROWS PAINTBALL TEAM
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2010, 17:35:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως η βενζινη ηταν οτι να ειναι αλλα δεν νομιζω θα σου εβγαζε καποια ενδηξη η θα σου εκανε τιποτα τρελα στον δρομο και θα σου εσβηνε μετα......δεν ξερω?Μηπως εχει παρει κανενα σκουπιδακι το φιλτρο βενζινης ?





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
poseidon111 (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc (2002)

Ένταξη: 17 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: Kallithea

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2010, 17:49:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σκεφτηκα κ εγω οτι μπορει να τραβηξε κανενα σκουπιδι απο το κατακαθι αλλα αν ειχε συμβει κατι τετοιο δν θα επρεπε να παρει μπρος και να σβησει μετα απο λιγο???
μηπως για καποιο λογο διακοπηκε η παροχη βενζινης ?
εχω ακουσει οτι υπαρχει ενα κουμπι που επαναφερει τη ροη της βενζινης.. εψαξα να το βρω διπλα απο τη μηχανη αλλα δν το βρηκα Confused


Dj_POSEIDON Is Here Wink
Proud member of SCARECROWS PAINTBALL TEAM
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 09:05:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν και θα πρεπει να εχεις βρει λυση ηδη
η Βαλβιδα ειναι οπως κοιτας το μοτερ,πανω δεξια ΣΥΝΗΘΩΣ.




θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
poseidon111 (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc (2002)

Ένταξη: 17 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: Kallithea

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 16:58:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς λύση δεν έχει βρεθεί. Sad Ανοιξα το καπο και δεν βρήκα τιποτα σαν και αυτο στην φωτογραφια Confused Εκει που θα επρεπε να ειναι (οπως στην foto) δεν υπαρχει τιποτα




Πείτε καμια ιδέα βρε παιδιά...ουτε μήνα δεν το χω χαρεί Sad


Dj_POSEIDON Is Here Wink
Proud member of SCARECROWS PAINTBALL TEAM
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 18:31:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνεργείο δεν παίζει;

Αν είσαι σίγουρος πως η μπαταρία σου είναι οκ, δοκίμασε το εξής: αφού πατήσεις τέρμα το πεντάλ και το κρατήσεις έτσι πατημένο, γύρνα το κλειδί στην δεύτερη σκάλα. Κράτα το πεντάλ για 1 δευτερόλεπτο έτσι και άστο, η ECU πρέπει να αρχίσει να δουλεύει την αντλία βενζίνης ώστε να σηκώσει πίεση το κύκλωμα για πρπ μισό λεπτό.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
poseidon111 (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc (2002)

Ένταξη: 17 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: Kallithea

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 22:08:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καθώς πήγαινα να δοκιμάσω την συμβουλή του drdino πέτυχα έναν της express service, του είπα να το κοιτάξει λίγο και μου είπε πως είναι αντλία βενζίνης Sad Με τις υγείες μου Crying or Very sad


Dj_POSEIDON Is Here Wink
Proud member of SCARECROWS PAINTBALL TEAM
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 22:11:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν την ακούς καθόλου όταν γυρνάς το κλειδί στην δευτερη σκάλα; Δοκιμάσατε να της δώσετε μια-δυο φάπες από πάνω;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
poseidon111 (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc (2002)

Ένταξη: 17 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: Kallithea

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 22:31:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δοκίμασε αυτός με τις φάπες αλλά τίποτα Sad


Dj_POSEIDON Is Here Wink
Proud member of SCARECROWS PAINTBALL TEAM
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 22:37:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χλμ με άδειο ρεζερβουάρ=θάνατος για ταλαιπωρημένη αντλία βενζίνης... Crying or Very sad


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tammy (stamatis)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 187

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 22:43:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε να το σπρωξεις δοκιμασες?

αν το αμαξι μιζαρει κανονικα κ απλα δεν παιρνει σπρωξτο μερικα μετρα γιατι εχει αδειασει το κυκλωμα απο βενζινη και δεν παιρνει.

στο λεω γιατι το εχω δει να συμβαινει σε peuzeot ακριβως οπως το περιγραφεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1012s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on