PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόταση για GB χιονόκαλτσας.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 11:54:08    Θέμα δημοσίευσης: Πρόταση για GB χιονόκαλτσας. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και το πιθανότερο είναι να χιονίσει και φέτος κάποια στιγμή, αλλά και κυρίως ότι με τις ζάντες/χαμήλωμα οι περισσότεροι δεν μπορούμε να βάλουμε αλυσίδες, η λύση της χιονόκαλτσας νομίζω πως αποτελεί μονόδρομο.
Ο σκοπός αγοράς της δεν είναι μόνο για την περίπτωση που χιονίσει στο κέντρο (για εμάς τους Αθηναίους), αλλά για κάποια μέρη που όταν χιονίζει (χιονίζει όχι χιονίσει, γιατί κάποτε τον ανοίγουν το δρόμο όταν έχει χιονίσει) είναι πλέον απαγορευτικά χωρίς αλυσίδες (και αναγκάζομαι να παίρνω το C3 Evil Evil Evil ). Πιστεύω και πως τα πιο βόρεια παιδιά θα έβρισκαν ενδιαφέρον ένα τέτοιο GB (είναι κάτι αρκετά διαφορετικό νομίζω από τα χειμερινά λάστιχα).
Έχει κάποιος εμπειρία από αυτές (ώστε να μας μάθει και εμάς κάποιες εμπειρίες, τέλος... Laughing Laughing Laughing )?

Θυμάμαι που από ένα άλλο club είχαν κάνει GB και η τιμή είχε βγει super (κλασικά σε τέτοιες περιπτώσεις). Τι θα λέγατε για κάτι τέτοιο?
Μια ιδέα είναι της autosock.

Ιδέες, προτάσεις, κράξιμο. Very happy

ΥΓ: Το καφρο-nissan του μανθοζουζουνέλου εξαιρείται της υπόθεσης. Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Laughing Laughing Laughing Laughing
ΥΓ2: Η ιδέα πέφτει τώρα που οι περισσότεροι πήραμε το δώρο (ώστε να υπάρχει το κεφάλαιο) και πριν φύγουμε για τις διακοπές των Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς (και πάμε προς ορεινά χιονισμένα μέρη).


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 12:07:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν συνιστώ κουβέρτες....
στον πάγο δεν είναι καθόλου αποτελεσματικές
κ αν πετύχεις στεγνό κομμάτι δρόμου είναι πολύ ευαίσθητες στο να σκιστούν σε κανά φρενάρισμα.
άσε ότι για να μπουν απαιτούν μετακίνηση του αυτοκινήτου.

αλυσίδες κ πάλι αλυσίδες!
εκτός αν έχετε να προτείνετε τπτ πιο εξελιγμένο... κάτι έχει πάρει το μάτι μου για αλυσίδες από λάστιχο. ξέρεις κανείς τπτ;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 12:56:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτες που εχεις κατι σαν δισκο κουμπωμενο πανω στα μπουλονια και μετα βαζεις ενα πλαστικο με 7-8 ΅δακτυλα΅;;;
που δεν χρειαζεται να κινηθει καθολου το αμαξι...
θα με ενδιεφεραι και εμενα κατι τετοιο... Wink


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 13:25:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stamatis_vts έγραψε:
αυτες που εχεις κατι σαν δισκο κουμπωμενο πανω στα μπουλονια και μετα βαζεις ενα πλαστικο με 7-8 ΅δακτυλα΅;;;
που δεν χρειαζεται να κινηθει καθολου το αμαξι...
θα με ενδιεφεραι και εμενα κατι τετοιο... Wink


αυτό έχει κοντά στα 300 ευρώ... (αν λέμε το ίδιο)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 13:59:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο p206mike αν θυμαμαι καλα ειχε παρει πιο παλια κατι σχοινια τηs michelin,εφαρμοζουν πανο στο λαστιχο και λιγο στο προφιλ,εχουν πλεγμενα σχοινια με κρικουs....πρακτικερ τα ειδα 100€.....περισοτερα απο τον αντιπροεδρα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 15:27:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω περσι ειχα παρει της μαρκας Autosock και δουλεψαν πολυ καλα και τα εχω ακομα.
Τα ειχα παρει για 80 κατι ευρω αν θυμαμαι καλα.
Στης οδηγιες λενε οτι οταν πετυχουμε στεγνο να τα βγαλετε. Ναι ταλαιπωρια ειναι λιγο και θελει προσοχη στο φρεναρισμα και στο ξεκινιμα και οχι πανω απο 50χλμ. Αλλα στο βαλε-βγαλε ηταν πανευκολο και το πολυ 5 λεπτα για να βαλεις και τα 4.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 15:32:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.dailymotion.com/video/x7r6ak_video-presentation-michelin-easygri_auto
Αυτα ενοω....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 16:31:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εμενα οι κουβερτες δεν μου γεμιζουν το ματι...
τα σκοινια σαν ιδεα μου αρεσουν περισσότερο

(υ.γ. αν κι εγω 2 ουραγκαν με 195/40-16 ετοιμα με φορεμενες αλυσίδες just in case) Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 17:02:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
κι εμενα οι κουβερτες δεν μου γεμιζουν το ματι...
τα σκοινια σαν ιδεα μου αρεσουν περισσότερο


+1 τα σχοινια ειναι απιστευτα


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 21:40:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
κι εμενα οι κουβερτες δεν μου γεμιζουν το ματι...
τα σκοινια σαν ιδεα μου αρεσουν περισσότερο

(υ.γ. αν κι εγω 2 ουραγκαν με 195/40-16 ετοιμα με φορεμενες αλυσίδες just in case) Laughing Laughing Laughing


Αυτό με τα σχοινιά-πλαστικά δεν το ήξερα! Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, αλλά όχι και στην τιμή των 300€ (εκτός με το GB πετύχουμε τίποτα ΑΡΚΕΤΑ καλύτερο) ενώ τα 100€ είναι κομπλέ.
Βασικά όντως το κακό με τις autosock είναι το στεγνό κομμάτι (αν και τοποθετούνται-αφαιρούνται εύκολα). Σιγά την μετακίνηση όμως που θέλουν για να μπουν, το τσουλάς ελάχιστα και μπήκαν.Razz Βέβαια το να μπαίνουν χωρίς καν μετακίνηση είναι πιο δελεαστικό. Very happy
Μάνθο, αν είσαι στο δρόμο (πχ στην εθνική Αθηνών-Λαμίας) και χρειαστεί να βάλεις αλυσίδες ενώ χιονίζει γιατί ένα κομμάτι είναι πλέον απροσπέλαστο, πίστεψέ με το τελευταίο που (εγώ τουλάχιστον) θες είναι να βάζεις γρύλο και να αλλάζεις λάστιχα. Γιατί εγώ για τέτοια περίπτωση μιλάω, όχι να το έχει στρώσει παντού, οπότε και δε σε νοιάζει τα έχεις 2-3 μέρες μόνιμα φορεμένα.
Υπάρχει πάντα και η λύση της ερπύστριας (βλέπε ken-subaru)... Laughing Laughing Laughing Laughing .


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 21:56:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.impact.gr/eBrochure/praktiker_20091127/
κοιταξτε στην 31 σελιδα...τα εχει.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 00:25:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντε πάλι σας έσωσα.... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Αλήθεια για 17αρια έχει Question γιατί τα προηγούμενα είναι στο 107 πλέον....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 00:52:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sod team, τα είδα ρε συ, για να είναι michelin θέλω να πιστεύω πως κάτι θα λένε.

p206Mike έγραψε:
αντε πάλι σας έσωσα.... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Αλήθεια για 17αρια έχει Question γιατί τα προηγούμενα είναι στο 107 πλέον....


Ωωωωωωω, ο κυρ-αντιπρόεδρας...Laughing Laughing Laughing Laughing
Μιχάλη για πες ρε συ, τι λένε αυτά?


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 21:34:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ψαχτείτε λιγάκι θα δείτε ότι δεν λένε καλά λόγια ούτε για τα σκοινιά ούτε και για τις κάλτσες. Άμα θες να κάνεις δουλειά οι αλυσίδες κάνουν, και τα χιονο-λάστιχα, όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2009, 00:30:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mez έγραψε:
Αν ψαχτείτε λιγάκι θα δείτε ότι δεν λένε καλά λόγια ούτε για τα σκοινιά ούτε και για τις κάλτσες. Άμα θες να κάνεις δουλειά οι αλυσίδες κάνουν, και τα χιονο-λάστιχα, όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.


Οντως!

Οι χιονοκαλτσες ειναι.. αρκετα αναλωσιμες, οπως ειπαν και πριν τα παιδια..
Ο αλλος ο πλαστικος δισκος με τα δαχτυλα δε ξερω ποσο αποτελεσματικος μπορει να ειναι, αλλα φθορες σιγουρα θα εχει και αρκετες μαλιστα..
Οι αλυσιδες ειναι κλασσικη, χρονοβορα λυση..
Ενω τα χιονολαστιχα ειναι στανταρ.. οταν ερχεται η εποχη, τα φορας και ξενοιαζεις.
Ως ενα σημειο βεβαια, γιατι ακομα και χιονολαστιχα να εχεις μπορει να χρειαστουν αλυσιδες παλι...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimakos205 (jim)
Μέλος
Μέλος


peugeot 205 1.9 cti

Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2009, 06:31:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια οι καλτσες-κουβερτες ειναι super μπαινουν κ βγαινουν πανευκολα, στο χιονι δε μασανε κ ειναι ανθεκτικοτατες!!κ πολυ σημαντικο οτι δεν εχεις καθολου κραδασμους κ δε φθηρονται ουτε τα λαστιχα κ κανενα μερος της αναρτησης!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2009, 09:23:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έπρεπε να έχω πέρσι μία κάμερα πάνω στα Τρίκαλα Κορινθίας, να τραβάω στην κλασική φουρκέτα την ανηφορική όλα τα παλικάρια με τις κάλτες και τα καλσόν που κολάγανε.... Laughing Laughing Laughing


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1335s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on