PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Pirelli P3000
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 14:51:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κατάλαβα ότι μιλάς γενικά!
Το έψω νιώσει και εγώ αυτό!Εξού και το φίλημα με την απέναντι μπαριέρα!
Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 14:56:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis206 έγραψε:
Εξού και το φίλημα με την απέναντι μπαριέρα!

Μπαριέρα ε; Πώπω,μου φαίνεται πως εγώ δεν πρέπει να μιλάω καθόλου που δεν έπαθα τίποτα... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 14:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντος παιδια εγω απο το continental εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.
Δοξα το θεο δηλαδη,γιατι τους εχω βγαλει την πιστη.Και σε κλειστα κομματια,και σε καμπες στην εθνικη με πολλα και σε βροχη και παντου.....Διαφωνω με τα παιδια που τα εχουν βγαλει μπαζολαστιχα.Βεβαια τα επομενα μου λαστιχα θα ειναι p7000 αφου εχουν την εγκριση του μεγαΜιλτου.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 15:11:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλά να το ξαναπώ... Smile

Τα Conti τα είχα κάνει slick στο 6μηνο. Δεν έμεινε τίποτα από αυτά...

Με τα Michelin Pilot Excalto έχω μείνει ικανοποιημένος για τον 1,5 χρόνο που έχω μείνει μαζί τους! Βέβαια πλέον δεν πολυκρατάνε αλλά το λέει η καρδιά τους...

Δεν είναι ακριβώς 1,5 χρόνο γιατί τα μπροστινά αλλάχτηκαν μετά από μικρά ατύχηματάκια που είχαν (το ένα έσκασε σε πέτρα και το άλλο παραμορφώθηκε σε κράσπεδο), οπότε μετράνε περίπου 7 μήνες...

Θα προσπαθήσω να βγάλω όλο το καλοκαίρι με αυτά και προσανατολίζομαι για λίγο καλύτερο λάστιχο:



Michelin Pilot Sport με διάσταση λίιιιγο πιο μικρή από αυτή που φοράω τώρα δηλαδή 50% προφίλ από 55% προφίλ (195/50/15).

Την διαφορά που μπορεί να δω στο κοντέρ (σιγά μην τη δώ!) θα την κερδίσω σε πιο κοντές σχέσεις... Smile



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 16:38:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντος Τασο απο τον Μιλτο εχω ακουσει τα καλυτερα για το P7000.Και μαλιστα ειδικα για την διασταση που θελεις εσυ(κι εγω Very happy )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 20:15:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Kαλά να το ξαναπώ... Smile

Τα Conti τα είχα κάνει slick στο 6μηνο. Δεν έμεινε τίποτα από αυτά...

Με τα Michelin Pilot Excalto έχω μείνει ικανοποιημένος για τον 1,5 χρόνο που έχω μείνει μαζί τους! Βέβαια πλέον δεν πολυκρατάνε αλλά το λέει η καρδιά τους...

Δεν είναι ακριβώς 1,5 χρόνο γιατί τα μπροστινά αλλάχτηκαν μετά από μικρά ατύχηματάκια που είχαν (το ένα έσκασε σε πέτρα και το άλλο παραμορφώθηκε σε κράσπεδο), οπότε μετράνε περίπου 7 μήνες...

Θα προσπαθήσω να βγάλω όλο το καλοκαίρι με αυτά και προσανατολίζομαι για λίγο καλύτερο λάστιχο:



Michelin Pilot Sport με διάσταση λίιιιγο πιο μικρή από αυτή που φοράω τώρα δηλαδή 50% προφίλ από 55% προφίλ (195/50/15).

Την διαφορά που μπορεί να δω στο κοντέρ (σιγά μην τη δώ!) θα την κερδίσω σε πιο κοντές σχέσεις... Smile

Έτσι και εγώ Τάσο τα ίδια!Όσο για το pilot sport το βλέπουμε!
Αν και μάλλον Ρ7000 με βλέπω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
micho (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 Quiksilver (8V) (2002) (1400)

Ένταξη: 13 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 583
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 21:46:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Very happy αν κ καθυστερημενα... το δικο μου το πηρα με τα p3000 και ειμαι αρκετα ικανοποιημένος και απο κρατημα σε βροχη άψογο κ προσφυση στο χιονι παρα πολυ καλη κ σε κανονικο δρομο κανενα προβλημα!
τα p7000 που λεει ο γιαννης τα εχει ο μιλτελας κ ειναι παρα πολυ ικανοποιημένος και αυτος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2003, 11:42:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alxdr74 έγραψε:
mick206 έγραψε:
alxdr74 έγραψε:
Αυτα τα λαστιχα "ακουγοτανε" πολυ!
Έγώ πώς δεν τα ακούω; Rolling eyes Confused Κουφός είμαι ρε γμτ; Rolling eyes Confused
alxdr74 έγραψε:
Εαν θυμαμαι καλα αυτα τα ελαστικα πρεπει να ειναι οικολογικα δηλαδη καπου στο προφιλ τους γραφουν green type η κατι παρομοιο.
Ώχ! Sad Μή μου λές για οικολογικά και τέτοια... Όσο για το green type θα το ψάξω άν και δέν νομίζω να το έχω δεί
alxdr74 έγραψε:
Ισως ο συνδιασμος του ψιλοβροχου με τους Ελληνικους δρομους που εχουν πανω οτι μπορει να φανταστει κανενας απο λαδια πετρελαια, βενζινες κ.τ.λ να συνετελεσαν σε αυτο το περιστατικο! Οποτε και οτι τυπου ελαστικο να εχεις σε τετοιες περιπτωσεις δυσκολα σταματαει ενα οχημα!
Δυστυχώς έχουν γεμίσει και με αίμα... Πολύ αίμα... Mad Mad Mad Αλλά δέν βάζουν μυαλό οι υπεύθυνοι... :fist:
Svstouk έγραψε:
Έπρεπε να δεις τα GT2 που είχε το δικό μου...
.....όταν έβρεχε έκανα το σταυρό μου, μόνο αυτό σου λέω.

Αυτά βλέπω και παίρνω θάρρος... Smile Ελπίζω τουλάχιστον να μην ξαναβρέξει Evil NodNo Cussing out

Οταν λεω οτι ακουγονται ενοω οτι καλοκαιρι που το πηρα εγω παραδειγμα και ειχα ανοικτα τα παραθυρα ακουγοτανε ο θορυβος του ελαστικου απο την κυλιση του.Επισης οταν περναγε απο κακης ποιοτητας δρομο (πχ να εχει ρωγμες) ακουγοτανε περισσοτερο απο το κανονικο! ) Τωρα το green type ειμαι σχεδον σιγουρος οτι καπου το γραφει!


http://www.pirelli.com/en_42/tyres/catalog/tyre_product.jhtml?s1=4400002&s2=4400006&selected=desc&catid=&productid=2158
Τελικα το βρηκα!! Very happy Εδω θα βρεις πληροφοριες για τα pirelli 3000 Επισης θα δεις και το green type !




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2003, 15:55:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

micho έγραψε:
ικανοποιημένος και απο κρατημα σε βροχη άψογο κ προσφυση στο χιονι παρα πολυ καλη κ σε κανονικο δρομο κανενα προβλημα!
Και εγώ το έχω πάει σε χιόνια(Αράχωβα,Πήλιο),έχει περάσει βροχές και βροχές στη πόλη και σε ταξίδια,μπορεί να έχει κράτημα αλλα πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει απο τα χέρια μου και έχει περάσει στα ελαστικά Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Μπορεί να φταίω εγώ για την τωρινή τους κατάσταση,μπορεί να φταίει και τίποτα άλλο.Στην τελική κάποιοι μπορεί να έμειναν ευχαριστημένοι με το ελαστικό αυτό... Εμένα όμως με τον καιρό τόσο περισσότερο αλλάζει η γνώμη μου γι' αυτά. Προς το παρόν θα βάλω τα πίσω-μπροστά και μετά το θέρος θα βάλω άλλα καινούργια (Michelin ή Avon).
alxdr74 έγραψε:
Τελικα το βρηκα!! Εδω θα βρεις πληροφοριες για τα pirelli 3000 Επισης θα δεις και το green type !
Smile Τώρα εγώ τί να πώ! Είσαι ωραίος. Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες έστω και λίγο γι' αυτό. Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 07:38:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κράτημα του ελληνικού οδοστρώματος στην Ελλάδα ποικίλει ανάλογα με την ώρα, τη μέρα, τη θερμοκρασία, τον καιρό, την υγρασία και πάει λέγοντας. Και το καλύτερο λάστιχο του κόσμου μπορεί να μην καταφέρει να σας γλιτώσει από τον αιφνιδιασμό. Προσπαθείστε να διαβάζετε συνέχεια το δρόμο...

Οι σωστές πιέσεις είναι καθοριστικής σημασίας.

Τα μαμά ελαστικά που είχα (Conti Premium Contact) είχαν πολύ καλή απόδοση (με πιέσεις 34 χειμώνα και 36 καλοκαίρι). Έμεινα πολύ ευχαριστημένος για 1η τοποθέτηση. Τα Ρ7000 φυσικά είναι υπεράνω κριτικής από τους κοινούς θνητούς (πιέσεις 33-34 Χειμώνα, 35 Άνοιξη και μάλλον 36 το καλοκαίρι) που μπορεί να τα βάλουν και να μην καταλάβουν τη διαφορά από άλλα καλά λάστιχα όπως τα Exalto που αναφέρεστε.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2003, 10:10:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Το κράτημα του ελληνικού οδοστρώματος στην Ελλάδα ποικίλει ανάλογα με την ώρα, τη μέρα, τη θερμοκρασία, τον καιρό, την υγρασία και πάει λέγοντας.
Και το οδόστρωμα ποικίλει ανάλογα με τις περιοχές και τις πόλεις που ζούμε Very happy Laughing Very happy Έχει τύχει να πηγαίνω απο πρόσφατα φτιαγμένους δρόμους και έχει τύχει να πηγαίνω και απο δρόμους προπολεμικούς Laughing Laughing Laughing που έχουν λιώσει και έχουν γίνει σαπούνι! Laughing
Κρίμα γιατί στην Ελλαδίτσα μας τίποτα δεν γίνεται σωστά(να μου πείς παλιότερα γινόταν; Laughing ).


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1438s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on