PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Καινούριος...και λιπαντικά
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 161, 162, 163  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 17:41:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά συγνώμη που θα κάνω μία τόσο χαζή ερώτηση αλλά τα λάδια έχουν ημερομηνία λήξης? Όχι τίποτα άλλο αλλά αν έχουν τότε έκανα χοντρή μαλ***α. Πήγα πήρα κάτι Castrol και τώρα βλέπω ότι γράφουν κάτω κάτω στο κουτί 31/07/07. Την έκανα ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Μάρ 2009, 17:50:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρεθηκαν Elf Exellium 0W30(ιδιο API & SAE με αυτο του manual) με 10Ε/λιτρο στην Αθηνα. Exclamation Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
soultz 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάρ 2009, 12:30:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τωρα που ανοιγει ο καιρός προτείνετε 10-30 λάδι ή 10-40?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2009, 15:52:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχαμε και τα αποτελέσματα των αναλύσεων για όσους ενδιαφέρονται. Smile

Για το 307 (θυμίζω: TU5JP4 μοτέρ, 74.000 χλμ, από την αρχή με Total 5-30, 8.000 από την τελευταία αλλαγή):

"Wear looks good in the first sample from your Peugeot. Universal averages are based on an oil
run of ~7,500 km. This oil was run just a bit past that mark but we think you could easily run this oil longer. Try
running this fill up to the ~9,000 km mark. The TBN is still strong at 7.1 so you have plenty of active additive left to
keep this oil in place longer. We consider a reading of 1.0 or lower to low for extended use. No harmful contaminants
were found in the sample. At 74,000 miles you have a nicely wearing engine."

Παραφλού/νερά/βενζίνες στο 0, ανησυχούσα λίγο για φλάντζα αλλά όλα οκ φαίνονται. Smile

Tο αμάξι έχει μεικτή χρήση, ενώ σε αυτήν την περίοδο έφαγε και αρκετή πόλη. Αφότου ζεσταθεί ξεσκίζεται αρκετά.

Το 406 τώρα (XU5 μοτέρ, 263.000 σύνολο, στην αρχή 10-40 μέχρι τα 150k περίπου, μετά 5-30, 15.000 από την τελευταία αλλαγή):

"No problems showed up in this initial sample from your '98 Peugeot. All wear read well below
averages for this type of engine, even though you're running your oil about twice as long as averages. (Universal
averages show typical wear after about 7600 km.) The viscosity was a little high but still in the 30W range. The trace of
fuel is from putting the car up on ramps. It's not hurting anything. No anti-freeze found. Insolubles were low, showing
good oil filtration. The TBN read 4.2, still strong. This engine looks solid at 263,000 km. Try 20 km next. Go Hellas!"

Επίσης όπως λέει 0 παραφλού και νερά. Smile Φτου φρου μην το ματιάξω. Βέβαια τα λάδια τα άλλαξα γιατί τρόμαξα όταν είδα τα χιλιόμετρα, αλλά ενδιαφέρον το ότι προτείνουν να πάει στα 20k. :hmmm:

Το 406 τρώει ελάχιστη πόλη στα συνολικά χιλιόμετρα που κάνει. Δουλεύει κυρίως ΕΟ και περιφερειακό, 100 χλμ, σχεδόν καθημερινά. Σκίσιμο, κόφτες κλπ τρώει λίγο, κυρίως όταν το παίρνει ο πατέρας μου ή εγώ για ξεκάπνισμα. Το "ιδιόρρυθμο" της περίπτωσής του είναι πως επειδή το σπίτι των γονιών μου είναι 3-4 λεπτά από την εθνική, σχεδόν με το που πάρει μπρος δουλεύει σε ψηλές σχετικά στροφές. Θέλω κάποια στιγμή να ανοίξω ψευτοκάπακο για να δω το valvetrain σε τι κατάσταση βρίσκεται.



Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να ανεβάσω και αναλυτικά τα περιεχόμενα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2009, 15:59:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποιος σου εκενε την αναλυση?
πως του εστειλες το δειγμα?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2009, 16:07:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.blackstone-labs.com/index.html



Πηγαίνεις εδώ, βάζεις τα στοιχεία σου και μέσα σε 10 μέρες σου έχει έρθει ένα κιτ συλλογής με μπουκαλάκια κλπ κλπ. Βρίσκεις τρόπο να πάρεις το δείγμα (είτε κατά την αλλαγή από το κάρτερ, φροντίζοντας να πάρεις από την μέση περίπου της ποσότητας -όχι αρχή ή τέλος-, είτε με αναρρόφηση από τον δείκτη). Εγώ από το 406 πήρα κατά την αλλαγή και από το 307 με αναρρόφηση. Μετά τους στέλνεις το πακέτο με απλό ταχυδρομείο, πληρώνεις, και σου έρχονται τα αποτελέσματα.

Αν θέλεις και TBN, το ζητας. Με το TBN ουσιαστικά μετράς πόσα αντιοξειδωτικά πρόσθετα έχουν απομείνει, και κατά συνέπεια πόσο ακόμα μπορείς να κρατήσεις το λάδι.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2009, 16:31:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ααα
respect!!

θα το κάνω με την 1η ευκαιρία!!

Cool Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2009, 17:43:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό μου θυμίζει το... http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=267724#267724



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Απρ 2009, 15:38:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω που πλεον ειμαι σφυριλατος και χρησιμοποιω amsoil 10-40 ειμαι οκ? τα βαζω ολο τον καιρο . δεν αλλαζω χειμωνα - καλοκαιρι (δεν ξερω αλλωστε τι πρεπει ανα περιοδο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Απρ 2009, 18:13:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θέλω να σας ρωτήσω τι λάδια να προτιμήσω για το "βολταδικο" 106 μου

είναι με 86000km και έχω λίγο καιρό που το βελτιώνω
τώρα δεν ξέρω τι άλλο παίζει ρολο στο τι να διαλέξω λίγο help
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
207 GT HRAKLEIO (BASILIS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 GT 194ps (by Salex) ;-)

Ένταξη: 07 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 301
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2009, 11:34:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σας παιδιά..
δε ξέρω αν γράφω στο σωστό τοπικ, αλλα θέλω τη βοήθειά σας αν κάποιος μπορεί να μου βρέι:
ή
5 λίτρα τοταλ 5-30
ή
5 λίτρα castrol 5-30
για το 207 GT μου!Εδω στο Ηράκλειο ψάχνω μερικές μέρες κ τίποτα!!! Crying or Very sad
Όποιος μπορεί ας μου στειλει πμ για να του παραγειλω.
Συγνώμη και πάλι αν εγραψα σε λάθος τοπικ και εκανα μαλ***α..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2009, 11:42:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευκολα...
αλλα καλήτερα να το γραφουμε εδω
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=15009


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
3 B.A.S (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 12 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάϊ 2009, 00:07:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζαλιστηκα να διαβαζω ρε παιδια............. Dizzy2

Μπραβο για τον κοπο σας !!

Λοιπον, αφου εχετε δοκιμασει σχεδον τα παντα............ σε λιγες μερες παω για την πρωτη αλλαγη λαδιων στο RC. Μαλλον κατεληξα στα castrol 5-30(τι λετε?). Αν δε τα βρω στη περιοχη μου(Θεσ/νικη), μπορειτε να με βοηθησετε ?

Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 12:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα λοιπον αλλο λαδι παιρνει ενα σφυριλατο και αλλα ενα απλο.
εγω ο ηλιθιος βαζω 5-40 ή 10-40 τοσο καιρο στο αμαξι. μπορει καποιος σφυριλατος να μου πει τι λαδια βαζουμε στα σφυριλατα ?
ακουσα αυτα τα δυο αλλα θελω την γνωμη σας. 15-50 , 15-60
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 13:13:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
http://www.blackstone-labs.com/index.html



Πηγαίνεις εδώ, βάζεις τα στοιχεία σου και μέσα σε 10 μέρες σου έχει έρθει ένα κιτ συλλογής με μπουκαλάκια κλπ κλπ. Βρίσκεις τρόπο να πάρεις το δείγμα (είτε κατά την αλλαγή από το κάρτερ, φροντίζοντας να πάρεις από την μέση περίπου της ποσότητας -όχι αρχή ή τέλος-, είτε με αναρρόφηση από τον δείκτη). Εγώ από το 406 πήρα κατά την αλλαγή και από το 307 με αναρρόφηση. Μετά τους στέλνεις το πακέτο με απλό ταχυδρομείο, πληρώνεις, και σου έρχονται τα αποτελέσματα.

Αν θέλεις και TBN, το ζητας. Με το TBN ουσιαστικά μετράς πόσα αντιοξειδωτικά πρόσθετα έχουν απομείνει, και κατά συνέπεια πόσο ακόμα μπορείς να κρατήσεις το λάδι.


Επειδη τυχαινει να χω περασει ενα χρονο απο τη ζωη μου στο ΕΦΑΕ
απ οπου περνανε όλες οι δειγματολειψιες των πολεμικων αεροσκαφων για φασματοσκοπικη αναλυση να πω 2 πραγματακια

α) Χρειαζεται οπωσδηποτε το Τ.Ο του κατασκευαστη αν και εφοσον υπαρχει δλδ.... που αμφιβαλω αν εχουν κατι τετοιο για καθε μοτερ,
οπου θα λεει ποια ειναι η Normal συγκεντρωση μεταλλων φθορας στο λαδι σου μετα απο συγκεκριμενο αριθμο km και οχι οσα μας αρεσει, το καθε μεταλλο αντιστοιχει σε συγκεκριμενη η συνδιασμενη φθορα μηχανικων μερων
β) Περα απο τη συγκεντρωση αυτη καθε αυτη αυτο που εχει ιδιαιτερη σημασια ειναι η μετρηση της "τασης" γι αυτο πρεπει να γινονται συνεχεις μετρησεις ανα οσα km προβλεπει ο κατασκευαστης και απο τη ταση δλδ τη την αυξηση συγκεντρωσης απο τη προηγουμενη μετρηση βγαινει συμπερασμα για το αν προετρεχει κινδυνος για το μοτερ. Ολα αυτα με τη προυποθεση οτι δεν εχει γινει αλλαγη λαδιων οπου εκει μηδενιζει το ιστορικο, και οτι συπμληρωνεται η δικαιολογημενη ποσοστητα λαδιων που καιει συμφωνα με το κατασκευαστη το μοτερ δλδ μ αλλα λογια δε καιει λαδια και εμεις συμπληρωνουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 14:14:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

amsoil 2000 20-50 racing που μπορω να βρω ρε παιδια?

<---- βρηκα τον αντιπροσωπο και παραστημα στην φρατζη οκ.και για οσους πιθανον να τα χρειαστουν... Κ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.
Αγίου Σάββα 11 10447 Αθήνα, 210-3458598
ΑΣΠΙΩΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ,Α. ΦΡΑΝΤΖΗ 7 ΑΘΗΝΑ - Ν. ΚΟΣΜΟΣ 11743, THΛ: 2109230920
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 14:26:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εισαι σιγουρος?/?
αν ναι λαμπριανιδη κοιτα tradewind
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 14:34:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εισαι σιγουρος?/?
αν ναι λαμπριανιδη κοιτα tradewind

σιγουρος ναι. αποκλειστικος αντιπροσωπος(οχι παραεισαγωγη) και μου εδωσε το τηλ ενος συνεργατη του στην φρατζη. πηρα λαμπριανιδη αλλα amsoil δεν εχει δυστυχως.+η tradewind που μιλησα δεν εχει ολους τους κωδικους απο amsoil. πιστευω καλυτερη πηγη λοιπον για να τα παρω ειναι αυτοι οι δυο επανω. θα τα πληρωσω 16.50 (εκαστος) αλλα θα ειμαι σιγουρος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 14:35:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzibiboss έγραψε:
τελικά τι θα γίνει με αυτά τα AMSOIL. θα μου πεί κανείς που να τα βρώ?
στο απο πανω ποστ ειναι η απαντηση που χρειαζεσαι αδερφε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 14:40:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟς δε τα εχει 16 αλα 10 το λιτρο Nod και με ενα τηλ στα φερνει και στο σπιτι εχε το νου σου μην τυχον και χρεωνει ο καθενας οτι θελει


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 161, 162, 163  Επόμενη
Σελίδα 93 από 163

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3197s (PHP: 33% - SQL: 67%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on