PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 RC - θορυβος απο τη μεταδοση...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 13:35:53    Θέμα δημοσίευσης: 207 RC - θορυβος απο τη μεταδοση... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα,

δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αλλα οταν εχω 1η και το τιμονι κομμενο και παω να ξεκινησω ακουγεται ενα θορυβος κατι αναμεσα σε βουητο και σφυριγμα μαλλον απο το κιβωτιο... συμβαινει μονο με την 1η και το τιμονι κομμενο και συνηθως σε ανηφορες που ζοριζεται παραπανω. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι? ο δισκος? μηπως απο το διαφορικο τπτ?

ΥΓ: σορρυ αν εχει ξανασυζητηθει αλλα οσο εψαξα δεν βρηκα κατι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alexis22 (Aλεξανδρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 251
Τόπος: Σερρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 13:44:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δικο μου ακουγεται οταν παω να ξεκινησω τη στιγμη που αφηνω το συμπλεκτη¨...εχω 20000 χλμ και απο τις 7-8000 αν θυμαμαι καλα ακουγεται το ρουλεμαν του συμπλεκτη..αλλα απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι ειναι ενταξει,τωρα τελευταια αρχισε να πατιναρει αρκετα..και καποιες φορες μ πεταξε την οπισθεν!! Evil Evil εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
roufosk2 (kostas)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 GT

Ένταξη: 09 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 15:58:22    Θέμα δημοσίευσης: Α Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΛΕΙΑ ΤΟΥ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ .ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΙΜΕΝΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΟΒΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΖΩΡΙΖΟΥΜΕ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 16:02:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειναι απο την αντλια φιλε μου... ηλεκτρικο τιμονι εχεις οχι υδραυλικο. και επισης δεν το κανει με 2α και δεν το κανει μονο με τερμα το τιμονι. αρκει να το εχει στριμενο με 1η και ψιλοανηφορα...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την rubal στις Δευ 09 Μάρ 2009, 16:07:59, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 16:07:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: Α Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

roufosk2 έγραψε:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΛΕΙΑ ΤΟΥ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ .ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΙΜΕΝΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΟΒΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΖΩΡΙΖΟΥΜΕ

Άιντε πάλι. Το 207 ΔΕΝ έχει υδραυλικό τιμόνι. Έχει ηλεκτρική υποβοήθηση, δηλαδή μοτερ επάνω στην κρεμαγιέρα...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 16:09:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με προλαβες.... για μια στιγμη με κολλησε και εμενα και νομιζα τι μιλαγα για το fiestaki Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 13:27:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορει να μου πει καποιος με rc-gt-rallye αν εχει παρομοιο θορυβο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 13:36:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα κάνει θόρυβο σαν να λυγιζει σιδερο με στριμενο τιμονι και ξεκινημα σε ανηφορα αλλα μόνο οταν μπαινει σε λειτουργια και το antispin


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 13:40:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω παρατηρήσει κι εγω κάτι παρόμοιο όταν είναι αρκετά στριμμενο το τιμονι και ξεκινάω κάπως απότομα, και σπινιάρει ο ένας τροχός. Ακούγεται ένας παράξενος θόρυβος σαν να τρίβονται μέταλλα. Τον ίδιο θόρυβο είχα παρατηρήσει όταν κάποια στιγμή προκάλεσα έντονη υποστροφή στο αμάξι με 2α και επίσης εκείνη τη στιγμή σπίνιαρε ο εσωτερικός τροχός. Απ'ότι κατάλαβα ο θόρυβος αυτός προκαλείται όταν το διαφορικό δίνει ξαφνικά απότομα την κίνηση στον ένα τροχό. Δεν έχω δώσει παραπάνω σημασία ακόμα και δε ξέρω αν είναι φυσιολογικός θόρυβος αυτός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ayrton 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 RC

Ένταξη: 19 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 15:06:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rubal έγραψε:
μπορει να μου πει καποιος με rc-gt-rallye αν εχει παρομοιο θορυβο?

φιλε Θα το τσεκαρω και εγω και θα σου απαντησω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 15:08:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

smoki έγραψε:
Εμένα κάνει θόρυβο σαν να λυγιζει σιδερο με στριμενο τιμονι και ξεκινημα σε ανηφορα αλλα μόνο οταν μπαινει σε λειτουργια και το antispin

kos_argyris έγραψε:
Εχω παρατηρήσει κι εγω κάτι παρόμοιο όταν είναι αρκετά στριμμενο το τιμονι και ξεκινάω κάπως απότομα, και σπινιάρει ο ένας τροχός. Ακούγεται ένας παράξενος θόρυβος σαν να τρίβονται μέταλλα. Τον ίδιο θόρυβο είχα παρατηρήσει όταν κάποια στιγμή προκάλεσα έντονη υποστροφή στο αμάξι με 2α και επίσης εκείνη τη στιγμή σπίνιαρε ο εσωτερικός τροχός. Απ'ότι κατάλαβα ο θόρυβος αυτός προκαλείται όταν το διαφορικό δίνει ξαφνικά απότομα την κίνηση στον ένα τροχό. Δεν έχω δώσει παραπάνω σημασία ακόμα και δε ξέρω αν είναι φυσιολογικός θόρυβος αυτός.

Έναν τέτοιο θόρυβο ακούω κ εγώ όταν βγαίνω απ το γκαράζ και σπινάρει ο ένας τροχός σε μια ανηφόρα πριν βγω στον δρόμο. Είναι ο ίδιος που ακούγεται όταν ενεργοποιούνται οι ηλεκτροβάνες του ESP. Απλά επείδή αυτή η ενεργοποίηση γίνεται αυτόματα μόλις το αμάξι πιάσει για πρώτη φορά τα 30χαω, νομίζω ότι αν σπινάρει νωρίτερα, ενεργοποιούνται αναγκαστικά τότε, γι'αυτό και ακούγεται τότε... Rolling eyes



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 16:11:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως δεν αναφερομαι στο θορυβο απο την αντλια του esp. Στις περιπτωσεις που ανεφερα το ειχα στο off.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 16:28:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αισθητιρες abs μου παν ειναι στην lion κ οτι ολα ετσι κανουν σε απολυτη ησυχια το κανει κ μεστριμενο κ 2α αν γυρνας γυρο γυρο λογικα το κανει με ολες απλα δεν μπορουμε να το ακουσουμε σε παραπανω χλμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 16:41:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ οποτε μαλλον ειναι φυσιολογικο... θα το τσεκαρω και εγω με 2α αν και νομιζω οτι δεν ακουγοταν κατι... ευχαριστω παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ayrton 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 RC

Ένταξη: 19 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2009, 17:06:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω που το εκανα μια δοκιμη σε ανηφορα με 1η και τερμα το τιμονη αριστερα δεν ακουσα κατι το ιδαιτερο Exclamation εναν πολυ μικρο θορυβο σαν χςςςςςςςς που υποθετο οτι ειναι απο τα λαστιχα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1118s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on