PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Μήπως δεν ειναι τοσο κακα τα κιβωτια της Peugeot;;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 21:42:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τελική σχέση μετάδοσης του RC είναι ποιο κοντή σε σχέση με το GT/Rallye.
3.94 το RC , 3.78 για το GT/ralllye.
Το RC όμως έχει κόφτη ποιο ψηλά σε σχέση με το GT/Rallye.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 21:46:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Η τελική σχέση μετάδοσης του RC είναι ποιο κοντή σε σχέση με το GT/Rallye.
3.94 το RC , 3.78 για το GT/ralllye.
Το RC όμως έχει κόφτη ποιο ψηλά σε σχέση με το GT/Rallye.
Ώπα, δηλαδή αν μετακινήσεις τον κόφτη του GT/Rallye στις ίδιες στροφές με του RC, τότε το GT/Rallye θα έχει μεγαλύτερη τελική Question Rolling eyes



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 22:04:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά ναι αλλά αυτό μόνο στην πράξει θα φανεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 22:22:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ayrton έγραψε:
Touristas έγραψε:
Ναι τα ίδια έχουν.
Δεν είναι στο διαφορικό αλλά στην κορόνα και το πηνίο.
Έχουν άλλη σχέση μετάδοσης

δηλαδη? καντο αν θες......πενηνταρακια να καταλαβουμε Laughing

ενα τοσοδουλι μακρυτερο Laughing



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 14:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Το 107 μια χαρα κλιμακωση εχει ρε


Δεν είναι κακή, απλά το χάσμα μεταξύ 1ης και 2ας δεν το βοηθάει να ξεκολλήσει σβέλτα. Ακόμα και μέχρι τις 5500 να ανεβάσεις την 1η, με το που κουμπώσεις 2α θα ψιλοκρεμάσει. Πόσο μάλλον στην ανηφόρα...

Pughell έγραψε:
απο διαφορικο ποναει... Wink


Τι θέλει να πει ο ποιητής Question Για δώσε ντιτέιλς γιατί ιδέα δεν έχω επί του θέματος Smile

Πλάκα πλάκα, υπάρχει άραγε άλλο 107 στο club?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 14:33:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει πολυ μακρυ βημα Κ/Π ρε,αυτο εννοω... Smile
Σαν κλιμακωση,ενταξει αφηνω απεξω 1η-2α,σε 3η-4η-5η δεν ειναι μακρυ απλα ωστε να ριχνει πολυ τις στροφες απλα επειδη εχει μακρυ διαφορικο σε καθε σχεση βγαζει πολλα χιλιομετρα με αποτελεσμα να βλεπεις την 4η του να 150αριζει που λεει ο λογος. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Φεβ 2009, 00:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον σημερα το αμαξι εφαγε τα πρωτα του πολυ πολυ καλα ανοιγματα..πρωτη δευτερα τερμα γκαζι με αλλαγη στις 6000 περιπου και τριτη τεταρτη στις 5500 στροφες....το ζορισα για κανα 20λεπτο..υπενθυμιζω πως εχω τις μαμα βαλβολινες...το αμαξι ηταν ηδη ζεστο(ειχε κανει 25 ηρεμα χιλιομετρα).το συμπερασμα;;;;ουτε κιχ!!μιλαμε ενιωθα λες και ρουφαγε τις ταχυτητες απο μονο του,και μιλαμε για σχεδον καρφωτες!!ουτε γρατσουνισματα,ουτε σκαλωματα ουτε τιποτα!απο το 206 το 1100 που ειχα εννοειται κλασεις ανωτερο!αλλα πλεον το κατατασω πολυ ψηλα γιατι πολυ απλα σχεδον το ενιωθα να συνεργαζται μαζι μου.....
το τελικο συμπερασμα ειναι πως η το κιβωτιο μου ειναι απο τα λιγα πολυ καλα της πεζο η οτι ειμαι ερωτευμενος με το αμαξι και δεν βλεπω μπροστα μου!!!!


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Φεβ 2009, 02:11:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
ουτε γρατσουνισματα,ουτε σκαλωματα ουτε τιποτα!απο το 206 το 1100 που ειχα εννοειται κλασεις ανωτερο


Μη βιαζεσαι, νωρις ειναι και επισης μη συγκρινεις τη βουρτσα με την π.....α.
Παράθεση:


το τελικο συμπερασμα ειναι πως η το κιβωτιο μου ειναι απο τα λιγα πολυ καλα της πεζο


Ετσι πιστευα κι εγω μεχρι που ακουσα τα πρωτα, γκρατς γκρουτς..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 15:35:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

διχως να θελω να θιξω κανεναν εδω μεσα,το να εχεις ενα κιβωτιο που στην αρχη δουλευει σωστα αλλα μετα αρχιζει και γρατσουναει κλπ μαλλον σημαινει κακη χρηση κιβωτιου,δισκο πλατο κλπ..αν το επιθυμητο ειναι η ταχιστη αλλαγη ταχυτητας και σαν επακολουθο να μην προλαβαινουμε να πατησουμε συμπλεκτη,λογικο ειναι σε πολυ λιγο καιρο να αρχισουν γραναζια δισκοι κλπ να μουγκριζουν...
πιστευετε πως αυτο το συγχρονιζε της δευτερας(συνηθως) που αλλαζουν οι περισσοτεροι(απο αρκετους που εχουν mini s golf gt-gti & 207 gt rallye rc) να φταινε ελλατωματικα ανταλλακτικα η κακη χρηση;;
ειναι σα να σας πω οτι το 206 μου ειχε ελλατωματικους πλανητες δορυφορους που εδινα με στριμμενο φουλ το τιμονι προς μια μερια και πατωντας τερμα γκαζι....λογικο νομιζω ειναι που χαλασα,δεν εφταιγε αυτο αλλα το αδειο μου κεφαλι που νομιζα οτι κατι εκανα...


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeotναύτης21 (Αλέξανδρος)
Μέλος
Μέλος


207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 28 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:38:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανένα παράπονο απ΄το κιβώτιο του 207,ειδικά στο ταξίδι είναι ιδιαίτερα συνεργάσιμο με τον οδηγό,σίγουρα δεν έχει την αίσθηση και την τεχνολογία ενος γερμανικού αλλά κάτα τη γνώμη μπορεί να ''υποστηρίξει'' τη σπορ οδήγηση(αλλά όχι τις κόντρες,άλλωστε τα 207 δεν θεωρούνται κοντραμαξα).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:39:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

peugeotναύτης21 έγραψε:
Κανένα παράπονο απ΄το κιβώτιο του 207,ειδικά στο ταξίδι είναι ιδιαίτερα συνεργάσιμο με τον οδηγό,σίγουρα δεν έχει την αίσθηση και την τεχνολογία ενος γερμανικού αλλά κάτα τη γνώμη μπορεί να ''υποστηρίξει'' τη σπορ οδήγηση(αλλά όχι τις κόντρες,άλλωστε τα 207 δεν θεωρούνται κοντραμαξα).

+1



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:50:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικα με το κιβωτιο και εγω δεν εχω καποιο προβλημα,καμια φορα οποτε θυμαται δεν κουμπωνει την δευτερα σε πολλοι ψηλες στροφες σχεδον στον κοφτη.Το προβλημα μου ειναι αλλο,ο συμπλεκτης τριζει αρκετα,ενω τον εχω λαδωσει ηδη 2 φορες και ειναι αρκετα σκληρος,σαν να κομπιαζει λιγο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeotναύτης21 (Αλέξανδρος)
Μέλος
Μέλος


207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 28 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:52:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lionking(t) έγραψε:
Σχετικα με το κιβωτιο και εγω δεν εχω καποιο προβλημα,καμια φορα οποτε θυμαται δεν κουμπωνει την δευτερα σε πολλοι ψηλες στροφες σχεδον στον κοφτη.Το προβλημα μου ειναι αλλο,ο συμπλεκτης τριζει αρκετα,ενω τον εχω λαδωσει ηδη 2 φορες και ειναι αρκετα σκληρος,σαν να κομπιαζει λιγο.


Αναφέρεσαι όταν ο συμπλέκτης ''ζεσταίνεται''?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 13:58:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι,αλλα οχι σε τρελλα σκισιματα,πχ σε εθνικη οδο και οχι πανω απο 140-150 χλμ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeotναύτης21 (Αλέξανδρος)
Μέλος
Μέλος


207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 28 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 14:13:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικό μου φαίνεται να ''βαράίνει'' λίγο όταν ζεσταθεί,εγώ το παρατηρώ περισσότερο όταν βρίσκομαι σε κίνηση που ο συμπλέκτης δουλεύει υπερωρίες Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2009, 17:53:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα παλι, μου κανει το εξης καμια φορα..

Οταν αλλαζω απο 1η σε 2α, η απο 2α σε 3η, την ωρα της αλλαγης νιωθω το λεβιε να κανει ενα "πεταγμα" λες και εχει ελατηριο μεσα του. Κουμπωνει κανονικα η ταχυτητα, αλλα καμια φορα με τρομαζει ετσι αποτομα που γινεται..

Προβλημα, η οχι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1308s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on