PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 RC - Βελτιωση εισαγωγης απο... επανω

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ps0f0r (Christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2008, 17:42:03    Θέμα δημοσίευσης: 207 RC - Βελτιωση εισαγωγης απο... επανω Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα!
Ηδη γνωριζω οτι ειπαρχουν αρκετα topic που κανουν αναφορα στην βελτιωση εισαγωγης του συγκεκριμενου μοτερ ομως εγω ουσιαστικα ψαχνωμαι για κατι διαφορετικο. Με ενδιαφερει περισσοτερο να μαθω αν θα βοηθουσε την εισαγωγη μου οχι ενα ελεθευρο φιλτρο η χοανη η βαρελια κτλ κτλ κτλ αλλα ενα μελετημενο "σκισιμο" πανω στο καπο μου.
Αν οντως θα βοηθησει κατι τετοιο που πρεπει να γινει? πανω απο τον παπα?
πανω απο την τουρμπινα?
προς τα κατω εκει που ειπαρχει ηδη σκουπα που απλα πεταει ελευθερα αερα πισω απο το φαναρι?
με ενδιαφερει περισσοτερο τι μεγεθος πρεπει να ειναι το εν λογο σκισιμο κ αν πρεπει να ειναι ανασυκωμενο οπως στα Impreza η με βυθιση του καπο προς στα κατω, η μηπως σε τετραγωνο πλαισιο καλημενο με σιτα στο εν λογω σημειο?
Αν βρω την καταληλη θεση τοτε θα δω βελτιωση στην αποδοση του μοτερ μου αν ακριβως κατω απο το εν λογο εγχειρημα στο καπω μου τοποθετηθει μια χοανη ?
Ο αερας που θα ρουφαει τοτε θα ειναι αρκετα κρυος ?
Αυτα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2008, 20:53:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ριξε μια ματια εδω
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=278386#278386


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ps0f0r (Christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2008, 21:58:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tο παρακολουθησα το θεμα αλλα το λινκ που παρεθεσες ειναι με φωτογραφιες απλα. Δεν ξερεις τι κρυβει κατω απο το καπο ο εν λογω κυριος ουτε καν στοιχειο οτι η συγκεκριμενη γρυλια ειναι κατι μελετημενο.
Επισης το συγκεκριμενο κιτκαρ απ οτι φαινεται φοραει πληρες body kit που με το ματι θα το κοστολογουσα γυρω στα 2000 ευρω δεν με ενδιαφερει κατι τετοιο.
Περισσοτερο με ενδιαφερει η απαντηση ενως μηχανικου λ.χ. Touristas αν μια τετοια μετατροπη αξιζει απο απωψη βελτιωσης η οχι. Απο τα πολλα που εχω δειαβασει οι περισσοτεροι ειναι καθετη στην αντικατασταση του συστηματος εισαγωγης του εν λογο μοντελου και εγω απλα ειμαι ενα ατομο που συχαινεται τον παππα! Laughing
Θελω ομως κατι αποδοτικο μελετημενο και σωστο αν προκειται να πεταξω τον παππα αλλα ειμαι και εγω καθετος στο να πεταξω μια επωνυμη χοανη πανω στο μοτερ εκει που "νομιζω" εγω η ο εκαστωτε μηχανικος μου οτι "μαλλον" θα ρουφαει φρεσκο και κρυο αερακι !
Οποτε συνοψιζοντας το σιγουρο ειναι οτι απο ενα ανοιγμα στο καπω μονο να κερδισω γινεται παρα να χασω. Το θεμα ομως ειναι: γινεται εφικτη η χρηση χοανης με το εν λογω ενγχειρημα ? Θα ειναι "βελτιωμενη" η εισαγωγη αερα στο μοτερ μου?
Και αν ναι, που πρεπει να τοποθετηθει η χοανη και που πρεπει να "σκισω" το καπο μου σε συναρτηση με την τοποθετηση της? Αυτα ζητω να μαθω.
EDIT: Με συγχωρεις μανθο εγω αναφερομουν στο τωρινο σου λινκ στο θεμα pipercross. Το εν λογω λινκ δεν λειτουργει πλεον.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207_GT (PANAGIOTIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207gt

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: xaidari egaleo

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Οκτ 2008, 01:06:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα pipecross μεταφερθεικε εδω http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=278386#278386


exo gt k eimai kala!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0833s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on