PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα στα φρένα οδηγεί σε ανάκληση των Peugeot 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 18:46:15    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα στα φρένα οδηγεί σε ανάκληση των Peugeot 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

--------------------------------------------------------------------------------

Η Peugeot ανακοίνωσε την ανάκληση 270.000 αυτοκινήτων του μοντέλου της 206, η οποία εκτός από τα χάτσμπακ αφορά και τις εκδόσεις CC και SW. Αιτία της ανάκλησης είναι ένα πρόβλημα που μπορεί να παρουσιαστεί στο σύστημα πέδησης και αφορά στη λανθασμένη τοποθέτηση ενός μπουλονιού ασφαλείας στο πεντάλ των φρένων, με αποτέλεσμα την πιθανή απόσπαση του πεντάλ. Σύμφωνα με την ανακοίνωση, τα μοντέλα που ανακαλούνται είναι όλα όσα κατασκευάστηκαν από την έναρξη της παραγωγής το 1998 μέχρι τον Φεβρουάριο του 2002.


Εκείνο που θα πρέπει πάντως να τονίσουμε, είναι ότι όπως αναφέρει και η ίδια η Peugeot, η πιθανή εμφάνιση του προβλήματος δεν επηρεάζει την ασφάλεια του οχήματος, ενώ η συχνότητα εμφάνισής του είναι πολύ μικρή (στη Μ. Βρετανία έχουν αναφερθεί 13 περιπτώσεις). Όπως συμβαίνει σε παρόμοιες περιπτώσεις, η Peugeot θα επικοινωνήσει με τους ιδιοκτήτες των οχημάτων οι οποίοι στη συνέχεια θα επισκεφτούν κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο, προκειμένου να ελεγχθεί το αυτοκίνητό τους. Σε περίπτωση που διαπιστωθεί πρόβλημα, θα υπάρχει αντικατάσταση του συγκεκριμένου εξαρτήματος, κάτι που απαιτεί ελάχιστη ώρα και φυσικά, δεν θα χρεώνεται.

Τέλος, να αναφέρουμε πως ακόμη δεν έχει υπάρξει κάποια σχετική ανακοίνωση από την επίσημη αντιπροσωπεία της Peugeot στην Ελλάδα, ωστόσο από τη στιγμή που το εύρος της ανάκλησης είναι τέτοιο, θα πρέπει να θεωρείται βέβαιο πως θα υπάρχουν και στη χώρα μας 206 που θα κληθούν για έλεγχο.

παιδια μου το εστειλε ο λευτερης

δεν ξερω αν ειναι εγκυρο η ακυρο ας μας πει ο αργυρης αν υπαρχει κατι τετοιο



http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 18:49:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωχ!!! Είμαι μέσα Razz

...αλλά δεν έχω CC ή SW :D




Έχει επεξεργασθεί από τον/την SnakeMJK στις Τετ 01 Οκτ 2008, 11:02:29, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 22:57:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορεί να είναι μονό για τα δεξιοτίμονα!


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2008, 09:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι παιζει με αυτο?
και εγώ μεσα ειμαι , 206cc 2001
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0942s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on