PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ZX - Εισαγωγη για 2.0 16v (xsara vts / 306 gti)

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
french lover (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ZX 2.0 16v 167hp

Ένταξη: 27 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Δεκ 2007, 03:46:01    Θέμα δημοσίευσης: ZX - Εισαγωγη για 2.0 16v (xsara vts / 306 gti) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδω και καποιο καιρο εκανα στο ΖΧ μου full μετατροπη σε 2.0 16v XU10J4RS απο Χsara/306...Το θεμα ειναι οτι το μοτερ φοραγε πανω μια φιλτροχοανη της κακιας ωρας και αφαιρεθηκε πρωτου καν φορεσω το μοτερ...Μεχρι τωρα το κυκλοφορω χωρις τιποτα στην εισαγωγη με την πεταλουδα εντελως ελευθερη και ο ηχος ειναι πραγματικα θε'ι'κος.....!Με τρωνε οι τυψεις ομως ρε γα**το και θελω να του φορεσω κατι αλλα δεν ξερω τι ακριβως....Δεν θελω να χασω σε αποδωση ουτε και σε ηχο....Τι προτεινετε και σε τι κοστος περιπου....?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Δεκ 2007, 11:38:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ εξυπνη κινηση αυτη που εκανες... Dizzy2
Βαλε ρε ΑΜΕΣΩΣ την χοανη επανω και οταν αποφασισεις τι θα κανεις,την βγαζεις...
Παρεπιπτωντος αν το κυκλοφορεις ετσι εδω και καιρο,οι κυλινδροι σου θα εχουν γινει κοτλε απο τα σωματιδια και την σκονη Exclamation οποτε ετοιμασου να βαλεις βαθεια το χερι στην τσεπη καθως το rebuild θα σου ερθει πολυ νωριτερα απο οτι φανταζεσαι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
french lover (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ZX 2.0 16v 167hp

Ένταξη: 27 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Δεκ 2007, 01:00:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ολο αυτο το δραμα μεσα σε 1 μηνα και 1.000χλμ που εχω κανει.......?Δεν νομιζω....Αλλα οπως και να εχει ρωταω για να μην φτασω εκει.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Δεκ 2007, 09:29:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα,το τι νομιζεις εσυ με το τι εχει να πει το μοτερακι σου θα το δεις οταν το ανοιξεις... Wink
Επειδη παντως οτι εγινε-εγινε,βαλε οπωσδηποτε φιλτρο μεχρι να αποφασισεις τι θα κανεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Timour21 (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 GTI-6

Ένταξη: 28 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Δεκ 2007, 10:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θες να διατηρήσεις τον ήχο που κάνει το αυτοκίνητο χωρίς φίλτρο, βάλτου ένα κιτάκι της K&N (57i) , ώστε και τον ήχο να έχεις και να μην γίνει το μοτέρ χωματερή, το καλοκαίρι θα χάνεις 5-6 άλογα βέβαια, αλλα θα σου μείνει ο ήχος Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Δεκ 2007, 12:51:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aσχετο και off topic, αλλα συνονοματε Λευτερη σου εχω πει οτι ζηλευω δαιμονισμενα το αυτοκινητο σου? Very happy
Ειχα παλιοτερα την τυχη να οδηγησω μια γνησια ΖΧ διλιτρη (κυπαρισσι με μαυρο δερμα μεσα) απο τις ελαχιστες 2πορτες που ηρθαν στη χωρα κ ηταν ισως το μοναδικο γαλλικο που μπορουσε να συναγωνιστει σε πατημα το 306.
Βαλε φιλτρο ΤΩΡΑ! Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
french lover (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ZX 2.0 16v 167hp

Ένταξη: 27 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Δεκ 2007, 13:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνεχιζοντας το δικο σου off-topic φιλε Λευτερη θα σου πω οτι ολη η ιστορια ξεκινησε οταν με το παλιο μου ΖΧ αλλαξα λαστιχα και εβαλα αναρτηση (καλα μην φανταστεις....απλο 1400 ηταν...) και σε καποια φαση που εστριβα με το αμαξι στα ορια του και την 4διευθυνση να μου κανει παιχνιδια με τον πωπο και λεω ειμαι ΤΟ driverονι,να σου ενα 306 GTI να με περναει με γραμμες απο την εξωτερικη.....ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!Επαθα ψυχολογικα.....Και επειδη δεν μου φταναν τα € για 306 GTI/RACE πηρα αλλο ΖΧ 3πορτο και εγινε φουλ μετατροπη απο Xsara VTS...Κομπλε με πισω αξονα,ακρα,Bilstein και eibach κτλ αλλα χωρις φιλτρο....Ξερω ειμαι ασυγχωρητος....Και νιωθω τυψεις εστω και για αυτα τα 1.000χλμ....Εχει κανεις φιλτρο.....? Worthy


Συγνωμη και παλι για το off-topic....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Δεκ 2007, 18:45:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

french lover έγραψε:
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!Επαθα ψυχολογικα.....Και επειδη δεν μου φταναν τα € για 306 GTI/RACE πηρα αλλο ΖΧ 3πορτο και εγινε φουλ μετατροπη απο Xsara VTS...Κομπλε με πισω αξονα,ακρα,Bilstein και eibach κτλ αλλα χωρις φιλτρο....Ξερω ειμαι ασυγχωρητος....Και νιωθω τυψεις εστω και για αυτα τα 1.000χλμ....Εχει κανεις φιλτρο.....? Worthy


Καλα, πηγες και πηρες ΟΛΑ αυτα, εκανες τη μετατροπη, εδωσες ενα σκασμο λεφτα και ψαχνεις για φιλτρο ακομα???
Φιλτροχοανη παιρνεις και με 50 ευρω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
french lover (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ZX 2.0 16v 167hp

Ένταξη: 27 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 01:51:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλη αμελεια ειναι γιατι πανω που τελειωνα με το αμαξι εμπλεξα με την δουλεια και το 12ωρο το 'χω χαλαρα καθε ημερα,εξου και τα λιγα χλμ που κανω....Ανοησια μου το παραδεχομαι.... Embarassed


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3645s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on