PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ελαστικά
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2002, 00:42:35    Θέμα δημοσίευσης: Κοίτα που θα βγάλουμε μια άκρη Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Πάντως στο 6μηνο, όντως το λεπτό αυλάκι στη μέση του ελαστικού είχε χαθεί, αλλά η πρόσφυση εξακολουθούσε να είναι καλή. Εξάλλου επειδή τα ζορίζω αρκετά τα λάστιχα δεν έχω και την απαίτηση να κρατάνε πολύ καιρό."
Μήπως έχουν χαθεί όλα τα αυλάκια;
Μήπως σε μπερδεύει η προοδευτικότητα στο κράτημα του 206;
Μήπως σ'αρέσει ο τόσο παιχνιδιάρικος κωλαράκος;΄

Δεν ξέρω με μπερδεύεις. Εγώ ένιωθα το πίσω μέρος να χορεύει συνεχώς. Οχι τίποτα άλλο αλλά στις στροφές ένιωθα λίγο από...Pannizi, όλο ανάποδο και ξανά ανάποδο είμουν...
Σκαμπίλια από εδώ, σκαμπίλια από εκεί... χορεύτρια είχα καταντήσει.

Σίγουρα πάντως μετράει το οδηγικό στύλ του καθενός και το πόσο βαρύ ή ελαφρύ πόδι έχει.

"Το δικό μου 206 ήταν από τις πρώτες παρτίδες (ίσως και η πρώτη)"
Ααααχ τι μου θύμισες τώρα. Μάρτιο το παρήγγειλα, τέλος Απριλίου μου είρθε. Η Αδεια κυκλοφορίας γράφει 4/5/2001.
Ακριβώς η 2η φουρνιά που είρθε στην Ελλάδα.

"γιατί μόλις ολοκλήρωσα το χαμήλωμα του αυτοκινήτου και παιδεύομαι να το μάθω, τα όριά του εξαφανίστηκαν κάπου μακριά και τα ψάχνω. Για την ώρα μόνο την κλασσική γαλλική υπερστροφή βρήκα (ευτυχώς παρέμεινε) σε μικρές δόσεις."

ΠΑΤΑ, ΠΑΤΑ.... ΠΑΤΑΑΑΑΑ. Γιατί αν αφήσεις σε έφαγε το μαύρο φίδι (dimip αυτά είναι μαθήματα για εσένα)





If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jimlock 
Μέλος
Μέλος


quartz grey 206 XS 1.6 16V..

Ένταξη: 14 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 151
Τόπος: all over the place..

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2002, 02:24:49    Θέμα δημοσίευσης: i fili tou mihanokinitou athlitismou... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

opa lakiaaaaaaa..to forum ginete poli "varvato" siga siga...
:b :b :b

..a light tha burns twice as bright burns half as long..




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimlock 
Μέλος
Μέλος


quartz grey 206 XS 1.6 16V..

Ένταξη: 14 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 151
Τόπος: all over the place..

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2002, 02:28:59    Θέμα δημοσίευσης: Re: i fili tou mihanokinitou athlitismou... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pantos gia na bo ke go sto pehnidi..
tha exmistireuto oti den eho diskoleuti idietera na petaxo ko*o me to 206..
na to kanis mono me to timoni theli pio maestria...
ala to afima tou gaziou mes sti strofi douleui panta...

prepi na aniksoume ena "kafro-topic" pantos gia na grafi o kathenas tis agonistikes tou ebiries me to 206 tou..
aplos na prosexoume na min katantisoume san kana alo forum...
DEN LEO PIO!!!!!
:b

..a light tha burns twice as bright burns half as long..




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2002, 02:48:21    Θέμα δημοσίευσης: Λες να βρήκαμε την άκρη; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre, βρήκα τη χαρά μου με σένα!
Λοιπόν! Με τη σειρά.
---
Η προοδευτικότητα έχει σχέση και με το κράτημα των ελαστικών. Όλα τα γαλλικά έχουν και είχαν δεδομένη προοδευτικότητα. Είχα καλό γαλλικό με Falken με πολύ κράτημα αλλά καθόλου προοδευτικά και ξέρω πόσο άσχημα είναι, νόμιζα ότι είχα Starlet. Δεν διατείνομαι ότι τα Premium είναι κορυφαία ελαστικά, αλλά ότι είναι πολύ καλά στη δουλειά τους. Εγώ περίμενα πολύ χειρότερα από μανίσια ελαστικά. Βλέπε και τους άλλους κατασκευαστές.
Επειδή επεσήμανα τα όρια του αυτοκινήτου χαμηλά για τα δεδομένα μου, γι αυτό και χαμήλωσα και έσφιξα το στήσιμο. Τώρα να δεις πόσο καλύτερα κρατάνε τα λάστιχα, εντάξει, το αυτοκίνητο. Μην παραβλέπεις ότι το 206 είναι πολύ ψηλό για τον υποτιθέμενο χαρακτήρα του και δεν του πολυπάει, εάν το κλωτσάς.
---
Γιατί; Εσένα δεν σ'αρέσει "ο παιχνιδιάρικος κωλαράκος"; Νομίζεις ότι με το χαμήλωμα σταμάτησε να τον κουνάει; Τώρα να δεις νεύρο!!! Και γω καύλες!!! (Και η μούρη βίδα...) Κι όπως είπα: Το ξαναμαθαίνω απ'την αρχή. Μετά θα ψάχνω αμορτισέρ, μετά αντιστρεπτικές, μετά ράβδους στρέψης, μετά λεφτά δεν έχω...
---
Και δεν αισθάνεσαι περήφανος ως Sidobre Pannizi; Η μήπως σου αρέσει χορεύτρια;
---
Αδεια κυκλοφορίας 29/05/2001
Ε! Τότε, τα Premium Contact με γουστάρουν πολύ φαίνεται...
---
ΠΑΤΑΩ, ΠΑΤΑΩ, ΠΑΤΑΩΩΩΩ! Το μαύρο φίδι κουράστηκε και ασχολείται με άλλους...

Με τις πόρτες... α λα γαλλικά




Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάϊ 2002, 07:24:47    Θέμα δημοσίευσης: ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΥΤΟ Ο ΜΙLTELAS

DimiP says: Don't try to catch me!Just say so and ...i'll let you!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Μάϊ 2002, 02:07:28    Θέμα δημοσίευσης: ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...αλλά ωραίος τρελλός

Κρατάει χρόνια αυτή η .....τρέλλα

Έχουμε και εμείς θέση σ'αυτήν τη κοινωνία. Δεν είμαστε και πολλοί. Αφού με τη βοήθεια του Θεού ορισμένοι επιζήσαμε στα νιάτα μας, αποκτήσαμε αγωνιστικό καρτ (και στο τέλος το πετάξαμε), τώρα μπορούμε να παίζουμε με ασφάλεια και να λέμε ιστορίες για πεταχτούς κωλαράκους. Και με τόση κίνηση πλέον στους δρόμους, τους βλακωδώς αμυνόμενους οδηγούς και τους άχρωμους και ανόητους τροχόμπατσους (όχι όλοι)να καραδοκούν μάλλον στις ιστορίες και τη θεωρία θα το γυρίσουμε. Τα λεφτά δεν υπάρχουν για να το παίξουμε Τζιγκερ, Κύρκοι και Βωβοί.

Πάντως για μένα τρελλοί είναι οι άλλοι. Αυτοί που λένε "Η ταχύτητα σκοτώνει" και ξεχύνονται άτακτα σα τρομαγμένα σαλιγκάρια στους δρόμους. "Η ηλιθιότητα σκοτώνει" λέω εγώ, όπως λένε και όσοι εκπέμπουν στο ίδιο μήκος. Και η καθημερινή πραγματικότητα το επιβεβαιώνει.

Πάντως παιδιά έχω άποψη για το θέμα που φτιάχνω βιβλίο. Πιτσιρικάς έχω κάνει απίστευτα πράγματα στο τιμόνι και δυστυχώς σε δημόσιους δρόμους (κάντε πίστες για όλους ρε γαμ_το επιτέλους). Και τώρα κάνω αλλά τώρα είναι αλλιώς (όπως κι ο παλιός), παίζω κάτω από τα όριά μου αρκεί να με φτάνει το αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ το Θεό που είμαι ακόμη αρτιμελής & ζωντανός και που δεν με αξίωσε να καβαλήσω μηχανή. Και τον παρακαλώ να μην μου το γυρίσει τώρα που προσγειώθηκα, θα είναι ειρωνεία.

Και όπως πάντα, πάντα με μπάντα! Κι αν μου κόψουνε τα χέρια θα την φαντάζομαι, όπως όταν ήμουνα μικρός που ονειρευόμουνα να μεγαλώσω για να γίνω οδηγός αγώνων! Κι ακόμα ονειρεύομαι....

ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ.................

Ονειρα γλυκά!

Με τις πόρτες... α λα γαλλικά




Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Μάϊ 2002, 05:25:23    Θέμα δημοσίευσης: ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΥ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1539s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on