PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Xenon
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 87, 88, 89  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Αύγ 2007, 20:58:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργύρη στείλε με π.μ. το κινητό σου να κανονίσουμε να βάλουμε τα ξένον.


PS FERRIES


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DIMCHRI στις Δευ 27 Αύγ 2007, 08:56:17, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Αύγ 2007, 12:09:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Βασικά η διαφορά με αλογώνου και xenon είναι πολύ μεγάλη, αλλά αν παρατηρήσετε το βράδυ, με τις λάμπες xenon πετάει κάτι σκιούλες φωτός προς τα επάνω που σκάνε μέσα στο μπροστά αυτοκίνητο. . . . ρωτήστε vinman όταν πηγαίναμε πρόβα καφέ να σας πει . . . ήταν μπροστά μου! Τέλος πάντων αυτό μπορείτε να το διαπιστώσετε και μόνοι σας !! Ίσος στου 307 που είναι και στρογγυλός ο καθρέφτης να είναι και καλύτερα !


Αυτό είναι στα φώτα projector και οφείλεται στην κυρτότητα του κρυστάλλου που έχουν για το φως. Γι αυτό και γίνεται μόνο στην άκρη.

RASTAVIPER έγραψε:
StorM_GmA έγραψε:
Off Topic τι εννοούμε όταν λέμε projectors?! Off Topic
(sorry για το άκυρο αλλά να μαθαίνουμε κι εμείς τίποτα! Very happy )


'Οπως είναι γενικά τα φανάρια angel eyes.

Rolling eyes
brz20 έγραψε:
Θωμα help me.
Ευτυχως εχεις ποσταρει αυτην την εικονα.
Το φαναρι μου στην υποδοχη για την Η1 εχει ακριβως αυτην την εικονα ετσι πως το κοιτω απο πανω.
Βλεπω οτι πρεπει να φας 3 σημεια τα οποια τα εχω εντοπισει.
Θελω να ρωτησω τι διαδικασια ακολουθησες για να μην χαλασεις κατι?
Πως καταφερες και περασες την λαμπα.
Σε παρακαλω βοηθησε με για να κανω την ιδια διαδικασια.

Εσύ έχεις ήδη xenon, που πας να μπλέξεις τώρα?
brz20 έγραψε:
Παιδια το ρεγολαρισμα των xenon ειναι απλη διαδικασια.
Πατε στον μαστορα και του λετε τι θελετε.Μετα βαζει το μηχανημα μπροστα και εσεις βαζετε το ρυθμιστη στο 0 δηλαδη στο πιο ψηλο.
Σε αυτην την σκαλα πρεπει να το ρυθμησει σωστα ο μαστορα για να μην πιανει το γαμα του καραγκιοζη.
Καταλαβατε?

Στο 206 τουλάχιστον, αν ερχόταν το φανάρι στην θέση 0 και μέσα είχες ρύθμιση στο 3 για το ύψος, αυτό την έβρισκε αυτόματα και την έφερνε σε αυτή που έχεις μέσα στο αμάξι.
MEMsound έγραψε:
steve οπότε μπορείς βλάλε μια φώτο σε ανοιχτό σκοτεινό δρόμο να δουμε πως φωτίζει Wink

Ήθελα να βγάλω μια φωτό με τις παλιές λάμπες και μια με τα xenon για να φανεί η διαφορά, αλλά τελικά δεν τα κατάφερα. Μέσα στη βδομάδα ελπίζω να βρω έναν καλό δρόμο για να βγάλω την ανάλογη φωτογραφία.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Αύγ 2007, 03:03:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασε Steve ηρθαν τα καινουργια φαναρια και σημερα τα εκανα και περνουν λαμπα H1 Xenon.
Πανε τα Η7.Θα τα βγαλω σε αγγελια.
Laughing Laughing


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Αύγ 2007, 07:15:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ω Θεέ!

Μεγειά ωρέ Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
KOTSISK (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 407 1,8 SPORT (2007)

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: ΠΡΕΒΕΖΑ - (ΤΩΡΑ) ΚΩΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Αύγ 2007, 12:30:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σας παιδειά. Είμαι ένα καινούργιο και εγώ μέλος. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει βάλει στο PEUGEOT 407 φώτα ή kit XENON ? Ενδιαφέρομαι να βάλω αλλά έχω ακούσει κάτι για φωτιές αυτοκινήτων από τα kit XENON , καμμένοι κρύσταλλοι φώτων κτλ. Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ κάτι καλλό (αμερικάνικό μάλλον) ?

Έχει επεξεργασθεί από τον/την KOTSISK στις Τρι 14 Αύγ 2007, 12:49:38, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
KOTSISK (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 407 1,8 SPORT (2007)

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: ΠΡΕΒΕΖΑ - (ΤΩΡΑ) ΚΩΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Αύγ 2007, 12:46:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης ήθελα να σας ενημερώσω ότι έχω βάλει εξάτμιση SUPERSPRINT , κιτ γκαζιού (ηλεκρόγκαζο) , μπουζία ηριδίου και φίλτρο ελευθέρας και πραγματικά .... μπήκα σε άλλο αυτοκίνητο !!!! Shocked
Τρομερές ροπές και πολύ καλό θόρυβο!!! Το ολικό κόστος ήταν περίπου 1.100 €. Αξίζει !!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Αύγ 2007, 12:51:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλως ορισες.Καλες οι ερωτησεις μονο που εδω δεν ειναι το καταλληλο θεμα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Αύγ 2007, 14:19:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα @ KOTSISK
Για το καλωσόρισμα άρχισε από εδώ :
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=217162#217162
Σχετικά με τα xenon δεν υπάρχει κανένας φόβος, αν είσαι και Αθήνα σε στέλνω και σε μαγαζί και τα συζητάς !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
KOTSISK (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 407 1,8 SPORT (2007)

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: ΠΡΕΒΕΖΑ - (ΤΩΡΑ) ΚΩΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Αύγ 2007, 13:10:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε. Laughing
Διάβασα όλες τις σελίδες (μου πήρε λιγη ώρα βέβαια Rolling eyes ) και κατέληξα - αγόρασα Bosch (400 € με εγκατάσταση) !!!! Θα τα βάλω αύριο .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Αύγ 2007, 13:13:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν κανει τιποτα ρε συ.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Αύγ 2007, 13:41:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KOTSISK έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε. Laughing
Διάβασα όλες τις σελίδες (μου πήρε λιγη ώρα βέβαια Rolling eyes ) και κατέληξα - αγόρασα Bosch (400 € με εγκατάσταση) !!!! Θα τα βάλω αύριο .





Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Αύγ 2007, 12:12:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ χρειάζομαι επειγόντως ρύθμιση.
Η σκάλα 0 είναι η πιο χαμηλή.Οτιδήποτε άλλο φωτίζουν πιο ψηλά.
Έβαλα και λίγα πράγματα μέσα και 1 άτομο, και δυστυχώς ακόμα και στη 0 τυφλωνε τους μπροστα/απεναντι.
Δεν ξέρω πού να τα ρυθμίσω.Να βάλω ως στάνταρ τη 1 και να τα ρυθμίσω εκεί ως βάση?Ώστε αν έχω πράγματα να βάζω τη 0 για να μη τυφλώνω τον κόσμο?


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Αύγ 2007, 18:41:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Embarassed Embarassed Μα το 0 δεν ειναι το τερμα πανω???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Αύγ 2007, 21:47:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο 106 και γενικα στα πριν του 2001 αν δεν κανω λαθος(γιατι και του πατερα μου ετσι ειναι)εχουν το αντιθετο.
Το 3 ειναι τερμα ψηλα και το 0 χαμηλα.
Θωμα ρυθμηζονται ηλεκτρονικα?
Μαλλον ναι ομως γιατι ετσι το πιανω απο αυτα που λες.
Πας στον μαστορα με την σκαλα να ειναι στο 3 οποτε στο ρυθμιζει εκει που ξερει(δηλαδη στο ανωτερο επιτρεπομενο σημειο)και μετα οτι αλλο και να βαλεις σιγουρα θα διχνεις πιο χαμηλα.
Εγω πρεπει να τα ρυθμιζω με το χερι.
Εχει 3 βιδες για την μεγαλη σκαλα και 2 για την μικρη.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Αύγ 2007, 21:51:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πντως το κιτακι που πηρα δεν χει καποια συγκεκριμενη μαρκα.....vision λεει πανω στο κουτι,το οποιο μου εκανε φοβερη εντυπωση γιατι δεν ηταν απο χαρτονι αλλα αλουμινενιο βαλιτσακι(!!!!)Και λεει κατι για την dista οποτε μαλλον δικη τους εισαγωγη ειναι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Αύγ 2007, 17:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Στο 106 και γενικα στα πριν του 2001 αν δεν κανω λαθος(γιατι και του πατερα μου ετσι ειναι)εχουν το αντιθετο.
Το 3 ειναι τερμα ψηλα και το 0 χαμηλα.
Θωμα ρυθμηζονται ηλεκτρονικα?
Μαλλον ναι ομως γιατι ετσι το πιανω απο αυτα που λες.
Πας στον μαστορα με την σκαλα να ειναι στο 3 οποτε στο ρυθμιζει εκει που ξερει(δηλαδη στο ανωτερο επιτρεπομενο σημειο)και μετα οτι αλλο και να βαλεις σιγουρα θα διχνεις πιο χαμηλα.
Εγω πρεπει να τα ρυθμιζω με το χερι.
Εχει 3 βιδες για την μεγαλη σκαλα και 2 για την μικρη.


Έχει τι χειροκίνητη ρύθμιση με το αλενάκι και έχει και την ηλεκτρονική ρύθμιση από μέσα.
Να τα ρυθμίσω στο 3 ως βάση μου φαίνεται κρίμα.Καλύτερα στο 1, για να μπορώ να κάνω τα κουμάντα μου.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
VASDUKE (vassilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 01 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Αύγ 2007, 12:29:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TELIKA RE PAIDIA BENEI STO 207 GT AFTER MARKET XENON KIT H OXI?
EXO AKOUSEI POLLA LOGIA OTI DEN TA ANAGNORIZEI O EGEFALOS.
AS MOY APANTHSEI KAPIOS XRISTIANOS PRIN PARAGILO TO KIT!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Αύγ 2007, 12:57:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ'αρχην να γραφεις με μικρα φιλε Vasduke.
Κατα δευτερον ποιος ειπε οτι το 207 δεν περνει Xenon?
Μια χαρα τα περνει και τα παραπερνει.
Αν εχεις προβλημα με τον εγκεφαλο υπαρχει ειδικο κυκλωματακι που τα κανει ολα να λειτουργουν χωρις προβλημα.
Συνηθως μπαινει σε αμαξια τα οποια εχουν αναγνωριση για καμενη λαμπα.
Αν το 207 εχει(δεν θυμαμαι τωρα τι παιζει,το ειχαμε συζητησει παλιοτερα)τοτε το χρειαζεσε.
Αν παλι δεν εχει τοτε ενα απλο κιτ φτανει.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
KOTSISK (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 407 1,8 SPORT (2007)

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: ΠΡΕΒΕΖΑ - (ΤΩΡΑ) ΚΩΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Αύγ 2007, 15:08:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν έβαλα ΧΕΝΟΝ της Bosch και είδα την ΝΥΧΤΑ-ΜΕΡΑ Idea .
Απλά μου εμφανίζει το καθε φανάρι μια συνεχόμενη σκιά (γραμμή) 5 με 10 εκατοστά στον δρόμο (από φανάρι ως όπου φτάνει το φως).Κοιτάξαμε αν είχαν κάτι οι λάμπες ή τα φανάρια αλλά τίποτα . Το μαγαζί που μου τα πέρασε , μου είπε ότι φταίει το ότι στο 407 οι λάμπες είναι πολύ μέσα στο φανάρι και το ότι η Η1 κανονική με την Η1 ΗΕΝΟΝ έχει περίπου 1,5 εκατοστό διαφορά σε μήκος (ποιό μεγάλη η ΧΕΝΟΝ). Πάντως μου είπε θα ρωτήσει στην Bosch αύριο και θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε! Δοκιμάσαμε και μια κινέζικη μάρκα (για δοκιμή) και βγάζει πάλι την ίδια σκιά) !!!! Κωνσταντίνε ως ο ποιό έμπειρας , γνωρίζεις τι μπορεί να φταίει?
Το 407 έχει ένδειξη καμμένης λάμπας αλλά μετά την εγκατάσταση των ΧΕΝΟΝ δεν μου δείχνει καμιά ένδειξη (άρα ο εγκέφαλος τα αναγνωρίζει κανονικά) !!! Πέριμένω απάντηση Κωνσταντίνε ή αν κάποιος άλλος ξέρει κάτι ή του έχει τύχη κάτι ανάλογο .....!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Αύγ 2007, 18:11:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω ακριβως τι μου λες.
Προσπαθω να καταλαβω αλλα ματαια.
Μια φωτο πιστευω θα εκανε δουλεια.
Μπορει να ειναι λογο ρυθμισης.Μαλλον απορυθμισεις των φαναριων.
Τι εννοω.
Οταν ειχα περασει τα φωτα μου το δεξι μου εκανε μια σκια κατω στον δρομο γιατι δεν ηταν σωστα ρυθμισμενα.Ηταν πολυ πεσμενο.
Μηπως ειναι κατι τετοιο και εχει γινει και στα δυο?
Το αλλο που σου ειπε δεν νομιζω να στεκει και θα σου εξηγισω το λογο.
Το 407 εχει προτζεκτορα μεσα.
Επειδη εχω ανοιξει φαναρι με προτζεκτορα(μιλω για τα δικα μου τα καινουργια που τα εκανα βιδες)ειδα οτι μεσα εχει το κλασικο κατοπτρο και ο προτζεκτορας κανει το φως πιο ομαλο στο ματι του απεναντι χωρις να τον τυφλωνει.
Λοιπον η λαμπα Xenon ειναι οντος πιο μεγαλη σε μηκος απο μια κοινη αλλα η σταγονα που εχει μεσα(οπου απο την εκκενωση παραγει το φως)βρισκετε στο ιδιο μηκος με το συρματακι των κοινων λαμπτηρων.
Οποτε η εστια του φωτος παραγετε απο το ιδιο σημειο.
Αυτο δεν διαφοροποιει την δεσμη που βγαινει εξω απο το φαναρι.
Αρα προφανως θελει λιγο ρεγουλαρισμα το φαναρι.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 87, 88, 89  Επόμενη
Σελίδα 30 από 89

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1985s (PHP: 43% - SQL: 57%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on