PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τα πάντα για το Παλλάδιο!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2002, 05:50:00    Θέμα δημοσίευσης: Τα πάντα για το Παλλάδιο! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Σάββατο 30 Νοεμβρίου διοργανώνεται στην Νοτιοανατολική Αττική το ράλι Παλλάδιο. Πιστεύω ότι μας ενδιαφέρει, ειδικά αφού τρέχει ο Βωβός με 206 WRC(!!!!!!) :D καθώς και ένα 206XS που μάλλον θα αντικαταστήσει του χρόνου το 106 στο Peugeot Cup.

Συμμετοχές,χάρτες και ωράρια μπορείτε να βρείτε στη διεύθυνση
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_rally-race-ident&race_id=112

Ξεκίνησα αυτό το topic για να ενημερωθούν όσοι δεν γνωρίζουν την περιοχή που θα διεξαχθούν οι ειδικές του Παλλαδίου.


Ειδικές διαδρομές 1-4 Αγ.Κωνσταντίνος & 8 Καμάριζα (η ε.δ. του Αγ.Κωνσταντίνου με αντίθετη φορά)
Περιγραφή : Ανηφορική με κλειστά s στην αρχή, στην συνέχεια οι ταχύτητες ανεβαίνουν με συνεχόμενες μέτριες καμπές μέχρι τον τερματισμό. Το μεγαλύτερο κομμάτι της βρίσκεται στην κορυφή ενός βουνού, με θέα στον Εθνικό Δρυμό Σουνίου και στη θάλασσα. Οι θεατές βρίσκουν ασφαλείς θέσεις parking, ενώ καθισμένοι στις πλαγιές βλέπουν μεγάλο κομμάτι της ειδικής. Στην νυχτερινή επανάληψη της είναι κατηφορική, ιδιαίτερα στον τερματισμό. Κακό οδόστρωμα με ψιλό χαλίκι στην επιφάνεια.

Για να πάτε στην εκκίνηση του Αγ.Κωνσταντίνου, ερχόμενοι από Παραλιακή, αφήνετε τον ναό του Ποσειδώνα στο Σούνιο στα δεξιά σας και μετά από 1,5km περίπου κάνετε αριστερά, στην ταβέρνα 'Συρτάκι'.
Για τον τερματισμό της ίδιας ειδικής (ή την εκκίνηση της ε.δ. Καμάριζα), στην έξοδο του χωριού Καμάριζα προς Λαύριο, στην διασταύρωση με το εικονοστάσι, στρίβετε δεξιά.

Ενδιάμεσες προσβάσεις: Δεν υπάρχουν (υπάρχει μία που βγαίνει στο 2oκμ περίπου της ειδικής αλλά θα χαθείτε...trust me...), λόγω μορφολογίας του βουνού. Αν δεν θέλετε να κλειστείτε μέσα, τότε μπορείτε να μπείτε από εκκίνηση, ή από τον τερματισμό στον χώρο αναψυχής (όπου μπορείτε να δείτε το λεγόμενο 'Χάος' της Καμάριζας).

Προτεινόμενο σημείο : το s στην εκκλησία της Αγίας Τριάδας, στο Χάος. Παγκάκια, σκιά, parking,...ακουστική,...χαλίκι,και θέαμα.

--------------------------------------------------------------------------------

Ειδική διαδρομή 2-5 Πλάκα & 7 Κερατέα (η ε.δ. Πλάκα με αντίθετη φορά)

Περιγραφή : Ξεκινώντας η Πλάκα θυμίζει γρήγορη ανάβαση, στην συνέχεια συναντάμε καμπές σε γεφυράκια, για να γίνει πολύ γρήγορη από την ταβέρνα και μέχρι την πολύ κλειστή φουρκέτα. Από εκεί μέχρι τον τερματισμό το οδόστρωμα είναι πολύ καλύτερο, ενώ οδηγικά, πρόκειται για ένα στενό αλλά πολύ γρήγορο κομμάτι με ανοιχτές καμπές και δέντρα να οριοθετούν τον δρόμο.

Για να πάτε στην εκκίνηση της Πλάκας, στην έξοδο του Λαυρίου προς Αθήνα-Μεσόγεια, συναντάτε ταβέρνα σε κλειστή αριστερή στροφή. Από εκεί και πέρα συνεχίζετε ευθεία χωρίς να στρίψετε δεξιά στον κεντρικό δρόμο για Κερατέα, και μετά από 1.5κμ περίπου φτάνετε στην αφετηρία της Πλάκας.
Για τον τερματισμό της ίδιας ειδικής (ή την εκκίνηση της ε.δ. Κερατέα), από το χωριό Καμάριζα και κατευθυνόμενοι προς Ανάβυσσο, μετά από 2κμ περίπου στρίβετε δεξιά στη διασταύρωση, όπου ταμπέλα παραγωγού κρασιού.

Ενδιάμεσες προσβάσεις:

1)Στην εκκίνηση της ε.δ. Πλάκας, όπου μάντρα υλικών , στρίβετε δεξιά για το χωριό Πλάκα. Διασχίζετε το χωριό και μένοντας στον ίδιο δρόμο, συναντάτε διχάλα με πράσινη διαφημιστική ταμπέλα ταβέρνας. Ακολουθείτε τον αριστερό δρόμο και λίγα μέτρα μετά διασταυρώνεστε με την ειδική στο 2,5km της, όπου ταβέρνα με μεγάλο χώρο parking.

2)Για να πάτε στην θεαματική φουρκέτα, στο 4,2 χιλιόμετρο της ειδικής, ερχόμενοι από Αθήνα περνάτε μέσα από την Κερατέα και στην διχάλα στην έξοδο της Κερατέας προς Λαύριο στρίβετε δεξιά (παλαιός δρόμος για Λαύριο). Μετά από 6km περίπου φτάνετε στην εν λόγω φουρκέτα.

Προτεινόμενο σημείο 1: τα δύο απανωτά s διαρκείας στον τερματισμό της Πλάκας (ή την εκκίνηση της ε.δ. Κερατέας).
Προτεινόμενο σημείο 2: η φουρκέτα στο 4.2κμ, από όπου βλέπετε και μεγάλο κομμάτι.

--------------------------------------------------------------------------------

Τέλος μια υπενθύμιση να μην αφήσετε σκουπίδια στις περιοχές που θα επισκεφτείτε.

Καλή διασκέδαση.

Αν παρακολουθήσετε τον αγώνα, είναι μία καλή ευκαιρία να συναντηθούμε.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2002, 10:51:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS EYΓE.

Kαλύτερα δεν μπορούσες να κάνεις.

Eλπίζω να συνεχίσεις έτσι και για τα ράλυ του 2003.

Kαλή επιτυχία σε σένα και τον Georgetabs.

Tην A5 εύχομαι να την πάρει ο Mανιαδάκης, γιατί μου αρέσει και σαν τύπος και σαν οδηγός.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2002, 12:31:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
BTS EYΓE.


Kαλή επιτυχία σε σένα και τον Georgetabs.



Eυχαριστώ, αλλά γιατί; Αφού δεν είμαι αγωνιζόμενος... Crying or Very sad
Το σίγουρο είναι ότι θα έχω επιτυχία ως θεατής. Έχω βρει χωμάτινη κοπάνα μήκους 2κμ που μου επιτρέπει να παρακολουθήσω 6(!) ειδικές.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2002, 18:25:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Eυχαριστώ, αλλά γιατί; Αφού δεν είμαι αγωνιζόμενος... Crying or Very sad
Το σίγουρο είναι ότι θα έχω επιτυχία ως θεατής. Έχω βρει χωμάτινη κοπάνα μήκους 2κμ που μου επιτρέπει να παρακολουθήσω 6(!) ειδικές.


Ποιός BTS ήταν για αναγνωρίσεις στο Παλλάδιο την Kυριακή; Cool Cool Cool

Στις ειδικές 1-4-8 (αν θυμάμαι καλά) μπαλώσαν τις λακούβες. Tο έκλεψα από τους αντιπάλοι, αυτό Shocked Shocked Shocked Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2002, 18:37:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Ποιός BTS ήταν για αναγνωρίσεις στο Παλλάδιο την Kυριακή; Cool Cool Cool

Στις ειδικές 1-4-8 (αν θυμάμαι καλά) μπαλώσαν τις λακούβες. Tο έκλεψα από τους αντιπάλοι, αυτό Shocked Shocked Shocked Shocked


Εγώ αυτοπροσκόπως ήμουν, βλέπεις το σπίτι μου στο Σούνιο απέχει 2χμ από την εκκίνηση του Αγ.Κωνσταντίνου. Βασικά πήγα για να βρω καλά σημεία παρακολούθησης, να δω την κατάσταση του δρόμου, να γράψω το κοπανολόγιο που δημοσίευσα, να πετύχω κανέναν αγωνιζόμενο (πέτυχα το Βωβό) αλλά και να τσεκάρω αν αληθεύουν αυτά περί αναγνωρίσεων σε ρυθμό αγώνα. Βέβαια δεν έχασα την ευκαιρία να 'οδηγήσω' στα σημεία που είχα ορατότητα, μια και το κλίμα το σήκωνε.

Τι πράγματα είναι αυτά που λες για τους αντίπαλοι; Δεν υπάρχει καμία τέτοια αντιπαλότητα...


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2002, 18:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Τι πράγματα είναι αυτά που λες για τους αντίπαλοι; Δεν υπάρχει καμία τέτοια αντιπαλότητα...


Πλάκα κάνω BTS. Eίναι αυτό που έγραφα και στο άλλο forum. Ότι στο θεατή θα πρέπει να δίνεται η εντύπωση ότι συμμετέχει.

Πάντως αυτό με τις αναγνωρίσεις για να πω την αλήθεια μου, το είχα υπόψη μου κι εγώ. Kαι επειδή η ειδική του Aγ. Kωνσταντίνου είναι η διαδρομή που πάω και ξεδίνω τα Σαββατοκύριακα (έρημη και για να την βρεις πρεπει να ξέρεις να την ψάξεις) όταν βγήκε η διαδρομή και την διάβασα από το rally.gr δεν ξαναπάτησα εκεί στο φόβο μην μου καρφωθεί κανένας τρελλαμένος.

Mετά από κανένα μήνα θα κάνω όλη τη διαδρομή του Παλλάδιου. Yγεία να έχουμε. Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Νοέ 2002, 19:12:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="christhehealer"]
BTS έγραψε:
Πλάκα κάνω BTS. Eίναι αυτό που έγραφα και στο άλλο forum. Ότι στο θεατή θα πρέπει να δίνεται η εντύπωση ότι συμμετέχει.

Πάντως αυτό με τις αναγνωρίσεις για να πω την αλήθεια μου, το είχα υπόψη μου κι εγώ. Kαι επειδή η ειδική του Aγ. Kωνσταντίνου είναι η διαδρομή που πάω και ξεδίνω τα Σαββατοκύριακα...


Ααααα, ώστε έτσι ε;Παράνομες αναγνωρίσεις.....

Η αλήθεια είναι πως ο Αγ.Κωνσταντίνος προσφέρεται για 'ειδικές' διότι δεν έχει κίνηση, δεν έχει (πολλούς) γκρεμούς και οι ανοιχτές στροφές σου επιτρέπουν να κινήσαι σβέλτα ακόμα και αν δεν έχεις ΤΑ άλογα. Επιπλέον σε διδάσκει την αυτοσυγκράτηση.

Αν κατέβεις Παλλάδιο (και οποιοσδήποτε άλλος θέλει), μπορόύμε να βρεθούμε. Θα είμαι με φίλους που δεν έχουν ξαναπάει σε αγώνα ράλι και έχει ενδιαφέρον κάθε φορά να βλέπω την έκπληξη τους άφού δουν το πρώτο αυτοκίνητο. Ένας από αυτούς είναι φούρναρης και θα έχει ετοιμάσει catering! Άσε που θα έχουμε και επαγγελματία φωτογράφο! Οργάνωση!


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2002, 01:04:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="BTS"]
christhehealer έγραψε:
BTS έγραψε:
Πλάκα κάνω BTS. Eίναι αυτό που έγραφα και στο άλλο forum. Ότι στο θεατή θα πρέπει να δίνεται η εντύπωση ότι συμμετέχει.

Πάντως αυτό με τις αναγνωρίσεις για να πω την αλήθεια μου, το είχα υπόψη μου κι εγώ. Kαι επειδή η ειδική του Aγ. Kωνσταντίνου είναι η διαδρομή που πάω και ξεδίνω τα Σαββατοκύριακα...


Ααααα, ώστε έτσι ε;Παράνομες αναγνωρίσεις.....

Η αλήθεια είναι πως ο Αγ.Κωνσταντίνος προσφέρεται για 'ειδικές' διότι δεν έχει κίνηση, δεν έχει (πολλούς) γκρεμούς και οι ανοιχτές στροφές σου επιτρέπουν να κινήσαι σβέλτα ακόμα και αν δεν έχεις ΤΑ άλογα. Επιπλέον σε διδάσκει την αυτοσυγκράτηση.

Αν κατέβεις Παλλάδιο (και οποιοσδήποτε άλλος θέλει), μπορόύμε να βρεθούμε. Θα είμαι με φίλους που δεν έχουν ξαναπάει σε αγώνα ράλι και έχει ενδιαφέρον κάθε φορά να βλέπω την έκπληξη τους άφού δουν το πρώτο αυτοκίνητο. Ένας από αυτούς είναι φούρναρης και θα έχει ετοιμάσει catering! Άσε που θα έχουμε και επαγγελματία φωτογράφο! Οργάνωση!


Oπότε την κυριακή να περιμένουμε φωτογραφίες από τον αγώνα????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2002, 09:18:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κυριακή λίγο δύσκολο, αλλά από βδομάδα κάτι θα γίνει.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Νοέ 2002, 11:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστηχώς δεν μπορώ να πάω φέτος στο Παλλάδιο που το περίμενα πως και πως. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Eίναι μια ευκαιρία όμως να πάνε, αυτοί που θα μείνουν στην Aθήνα ακολουθόντας τις οδηγίες-κοπανες του BTS.

Aντί να πάς για έναν καφέ σε κάποια καφετέρια, πας και βλέπεις θέαμα, να συζητάς για μία εβδομάδα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1516s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on