PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Φιμέ πινακίδες κυκλοφορίας
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 22:11:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alxdr74 έγραψε:
Και διαφανες και μπλε? Smile Οι τροχονομοι ,τουλαχιστον εδω στην επαρχια οταν σε σταματανε συνηθως ριχνουν μια ματια στο εμπρος μερος του αυτοκινητου μονο! Τα ρανταρ τωρα οταν μας βγαζουν φωτο μας βγαζουν απο πισω....Εαν βαζαμε μονο στο πισω ενα τζαμακι για να μην μπορει το ρανταρ να βγαλει τη φωτογραφια ευδιακριτη? Και αυτο να το προσαρμοζουμε σε περιπτωσεις ταξιδιου! Πχ Λαρισα-Θεσσαλονικη!?

Υ.Γ.....τις ντοματες με το μετρο παρακαλω! Shocked Very happy


Τα ραντάρ δεν βγάζουν φωτό.Ενεργοποιούν την κάμερα για να τραβήξει.Αν δεν καταφέρουν να "συλλάβουν" υπερβολική ταχύτητα την γλιτώνεις.Αν το ραντάρ δεν είναι σταθερό (κοινώς υπάρχει κάποιος να "τραβάει"),πιθανότατα να μην σε πιάσει και να σε σταματησει για αυτό το λόγο (επειδή δηλαδή δεν του δείχνει ένδειξη το όργανο).Σ' αυτή την περίπτωση την γλιτώνεις μόνο με το πρόστιμο της πινακίδας...
Όλα αυτά βέβαια δεν αποτελούν φυσικά τον κανόνα.Έχουν όμως αποδειχθεί αρκετές φορές στην πράξη...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2003, 00:38:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κανείς μαγαζί με ποικιλία χρωμάτων και φιμε αποχρώσεων, για τζαμάκια πινακίδας...?
Cool Cool Cool Cool Cool Καθώς επίσης και τιμές.?

Υ.Γ. Για Σπρέυ antirantar αν γνωρίζει κανεις ......να στείλει pm! Twisted evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2003, 00:41:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206mike έγραψε:
Ξέρει κανείς μαγαζί με ποικιλία χρωμάτων και φιμε αποχρώσεων, για τζαμάκια πινακίδας...?
Cool Cool Cool Cool Cool Καθώς επίσης και τιμές.?

Υ.Γ. Για Σπρέυ antirantar αν γνωρίζει κανεις ......να στείλει pm! Twisted evil

Πάλι καγκουριες θες να κάνεις εσύ?
Ε, πάρε μερικές (οι πρώτες που ρίχνω!!) να εχεις……… Splat Splat Splat Razz Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2003, 07:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206mike έγραψε:
Ξέρει κανείς μαγαζί με ποικιλία χρωμάτων και φιμε αποχρώσεων, για τζαμάκια πινακίδας...?
Cool Cool Cool Cool Cool Καθώς επίσης και τιμές.?

Υ.Γ. Για Σπρέυ antirantar αν γνωρίζει κανεις ......να στείλει pm! Twisted evil



Yπάρχουν τζαμάκια : Διαφανή άχρωμα, ανοικτό καφέ, ανοικτό πράσινο, ανοικτό μπλε, ανοικτό γκρι ... το τελευταίο είναι και το ποιο σκούρο ...
Οι τιμές είναι για τα πλαστικά περί τα 8euro ... και υπάρχουν και πλαστικά με κράματα γυαλιού είναι λίγο ποιο ακριβά περί τα 10euro ...

Θα τα βρεις σε μαγαζιά με ψιλικά αυτοκινήτων π.χ. Αutofast ... ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ (παράλληλη στην Μεσογείων και κάθετη στην Κατεχάκη) ...

Ο ίδιος έχει και την λακ μαλλιών ... σε σπρέϋ Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2003, 12:39:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαρίστώ πολύ φίλτατε Νίκο...
Περισσότερες πληροφορίες θα μου δώσεις και από κοντά ε? Ε? ε? Ε? Scratch

Όσο για σενα τέκνον Βρούτε Άρουλη......... Silly Silly Silly

Αντε ΓΕΙΑ!!!!!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2003, 13:05:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φτάνει ρε μαγάλε τόσες υπόγραφές!!!Ειδικά η τελευταία!! Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2003, 14:35:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν κάνεις δεξί κλικ επάνω θα δεις ότι είναι τρεις στην συσκευασία μίας...Αγαπητέ Johny...

Silly Silly Silly Silly

Όσο για την τελευταία .....

Αυτή είναι όλα τα λεφτα!!!!! Evil Evil Evil Evil Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΒΟΥΛΑ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΒΟΥΛΑ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 206 CC ROLLAND GARROS

Ένταξη: 11 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 69
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούλ 2003, 09:34:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά εγώ έχω δει αντι - ραντάρ που το συνδέεις με τη μπαταρία του αυτοκινήτου. Αντιλαμβάνεται τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα αρκετή ώρα πριν και αρχίζει να χτυπάει. Κοστίζει μόνο 300 ευρώ και είναι σίγουρο ότι θα κάνεις απόσβεση.

Εχω ακούσει και για κάποιες άλλες ερασιτεχνικές μεθόδους που δεν είναι 100% επιβεβαιωμένες, όπως:
1 . Να κρεμάσεις ένα cd στο μεσαίο καθρέπτη σου
2. Να ψεκάσεις με λακ μαλλιών τις πινακίδες σου.
3. Εκεί που υποψιάζεσαι ότι υπάρχει ραντάρ ή σου κάνουν σινιάλο βάλε στη μεγάλη σκάλα τους υαλοκαθαριστήρες σου.

Σίγουρα πάντως μη βάλετε τζαμάκια και αν πάλι οι πινακίδες σας έχουν ξεθωριάσει είστε υποχρεωμένοι να τις πάτε στο υπουργείο συγκοινωνιών και να σας τις κάνουν καινούργιες. Αν πέσετε σε περίεργο θα την πληρώσετε, ειδικά τώρα που τα ραντάρ τείνουν να αντικατασταθούν με τις φωτογραφίες.

Εναν γνωστό τον κάλεσαν στο τμήμα για να επιβεβαιώσει ότι το αυτοκίνητο που είχαν στη φωτογραφία ήταν το δικό του. Η πινακίδα του φαινόταν καθαρά και τώρα περιμένει το δικαστήριο για υπερβολική ταχύτητα.
Όλα αυτά στο δρόμο για το 1ο πόδι κοντά στην Ποτίδαια.
Προσοχή παιδιά καλύτερα να τα τρώμε τα ΠΣΚ παρά να τα δίνουμε σε αυτούς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Manos_206Gti (Manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106Xs 1.4

Ένταξη: 09 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Αθήνα - Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Μάρ 2005, 14:43:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Σεις Μήπως Κάνετε Λάθος ???

Λοιπόν Επειδή την έχς πατήση και με έχουν σταματήσει για υπερβολική ταχύτητα ΜΑΛΑΚΑΣΑ --
Συγκεκριμένα κατέβαινα Τούμπανο με το 106Xs 1400
180-190-
Σε κάποια φάση και ενώ ήμουν Μαλακάσα λές δεν κόβω γιατι πρέπει να πέζουν ρανταρ εδώ ε φάίνετε εκει που εγω έκοβα αυτοί με μετράγανε γιατι στα διόδια πιάνς Αριστερή λωρίδα μην τοιχόν και έχει τους φίλους μας τα στρουμφ αλλά ένα Στρουμφ ριπσοκύνδυνο βγαίνει στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΛΩΡΙΔΑ
μπροστά μου ένα άλλο αμάξι και λέω που πάει ο τύπος θα τον σκωτώσουν κάνει νόημα στον μπροστά και μετά με το ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΕΔΕΙΧΝΕ ΝΑ ΚΑΝ΅ΔΕΞΙΑ
σταματας ΑΛΑΡΜ και τα σχετικα κατεβάζς παράθυρο

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΚΥΡΙΕ
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΜΠΑΡΜΠΑΣΤΡΟΥΜΦ
ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ
-ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΅
- ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΚΑΤΩ
μετα απο λιγο ακουω απο τα CB 166 166
τι εγινε λες εγινε κανα ατυχημα ? την γλιτωσα??
166 ΤΟ PEUGEOT
την γαμησα σκεφτομε
ερχετε ο MPARPASTROUMF και μου λεει εχουμε ΑΦΑΙΡΕΣΗ
τι ΑΦΑΙΡΕΣΗ _ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΤΟ??
ΑΔΕΙΑ - ΔΙΠΛΩΜΑ -ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ για ένα μήνα
και αρχισε να μου τα ξηλώνει
ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟΥ ΛΕΩ τι προστιμο ειναι να το πληρώσω??
--ΑΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Δ Ι Κ Α Σ Τ Η Ρ Ι Ο ΕΙΝΑΙ
ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ
μου λεέι το όριο ειναι 120χλμ
το πρόστιμο ισχύει μέχρι και 20% πανω απο το όριο ταχύτητας μετα απο αυτό ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ και εκει θα σου πουν Πόσα θα δώσεις για την όρα όμως θα σου πάρουμε ΑΔΕΙΑ - ΔΙΠΛΩΜΑ και πινακίδες για ένα μήνα και όταν περάσει ο μήνας θα έρθεις στο τμήμα ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ να τα πάρεις
έτσι και έγινε
ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΗΡΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ 940EYRO

Ola Afta sxetika me ta oria taxititas dioti parapanw diavasa kati gia 50xlm panw apo to orio kai kati tetia
PALIOKATASTASI
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1718s (PHP: 59% - SQL: 41%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on