PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - 206 - Υποβραχιόνιο

gigi - Δευ 02 Απρ 2007, 00:44:40
Θέμα δημοσίευσης: 206 - Υποβραχιόνιο
κατι σε εργοστασιακο υποβραχιονιο δεν υπαρχει απ οτι καταλαβαινω... Sad
εχει βαλει κανεις τιποτα ποιοτικο aftermarket?-για 206 λεμε-
Touristas - Δευ 02 Απρ 2007, 07:32:47
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει εργοστασιακό.
Μια βόλτα σε μια peugeot και μπορεί να το δεις και από κοντά εάν έχουν
Ady - Δευ 02 Απρ 2007, 07:51:27
Θέμα δημοσίευσης: Re: 206 - Υποβραχιόνιο
gigi έγραψε:
κατι σε εργοστασιακο υποβραχιονιο δεν υπαρχει απ οτι καταλαβαινω... Sad
εχει βαλει κανεις τιποτα ποιοτικο aftermarket?-για 206 λεμε-

Τι κάνεις luigi;;!!

Εγώ έχω βάλει aftermarket υποβραχιόνιο, από Ιταλία.

Θα το δεις στο παρακάτω link.

http://www.speedup.it/index.php?filtercartype=PEUGEOT&filtercarmodel=&fuseaction=home.1040014,1040016,1040018,1040015,1054848,1073278,1118975,1039988,1040017
Voulis - Δευ 02 Απρ 2007, 08:25:27
Θέμα δημοσίευσης:
Να και το εργοστασιακό :
http://www.peugeot.gr/accessories/details.php?model=206&category=Ανεση%20εσωτερικού&subcategory=Διαμόρφωση%20εσωτερικού&item=8
gigi - Δευ 02 Απρ 2007, 15:04:53
Θέμα δημοσίευσης:
πολυ ωραια,παιδια ευχαριστω
μαλλον για τον γνησιο θα παω,μονο που δεν θα τον προλαβω για το ταξιδι του πασχα,αφου μου ειπανε σε κανα 2 αντιπροσωπειες που πηρα οτι εχουν τελειωσει και πρεπει να γινει παραγγελεια...
dimitris2003 - Τρι 03 Απρ 2007, 12:31:04
Θέμα δημοσίευσης:
Τοποθέτησα το εργοσταστιακό ακοθμπιστήρι (έτσι το τιμολογεί η peugeot) στο 206cc μου.

Απλά να είσαι προετοιμασμένος ότι δεν είναι και πολύ σταθερό.

Είναι πολύ ψηλό και στηρίζεται μόνο σε 2 βίδες στο πάτωμα με αποτέλεσμα όταν το πιέζεις στο πλαι να παίζει λίγο.

Η τοποθέτησή του πραγματοποιήθηκε στην LION Θεσσαλονίκη.

Καλή Ανάσταση σε όλους.
gigi - Τρι 03 Απρ 2007, 15:48:20
Θέμα δημοσίευσης:
οπα!!!!
σωστος ο παικτης... Smile
τελικα βρηκα,και αυριο γινεται η παραλαβη-τοποθετηση
θα το προσεξω αυτο και θα ενημερωσω..
ακους εκει,εργοστασιακο εξαρτημα και να μην εχει τελεια εφαρμογη Confused
dimitris2003 - Τρι 03 Απρ 2007, 16:50:10
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμμ Μάλλον δεν είναι θέμα εφαρμογής.
Απλά έχει μεγάλο ύψος οπότε μόνο και μόνο από τη βάση, είναι δύσκολο να στηριχθεί 100%.

Από τη άλλη το ότι είναι ψηλό είναι καλό, γιατί χωρά μέχρι και μπουκάλι νερό, μισού λίτρου.

Από την άλλη είναι ψηλό γιατί ο διάδρομος, στον οποίο πατάει το ακουμπηστήρι, είναι πολύ χαμηλά πίσω από τις ταχύτητες.

Λεπτομέρειες πάντως. Laughing
gigi - Τρι 03 Απρ 2007, 18:10:09
Θέμα δημοσίευσης:
ειδωμεν
gigi - Τετ 04 Απρ 2007, 19:52:03
Θέμα δημοσίευσης:
λοιπον,τοποθετηθηκε...
αρκετα σταθερο,με μεγαλο αποθηκευτικο χωρο.
ομως το υψος του και γενικα η θεση του ειναι μετρια.
ελπιζω να το συνηθησω,αλλιως τζαμπα το 'πρασινο'
dimitris2003 - Πεμ 05 Απρ 2007, 07:29:24
Θέμα δημοσίευσης:
Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.
MEMsound - Πεμ 05 Απρ 2007, 13:34:21
Θέμα δημοσίευσης:
dimitris2003 έγραψε:
Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.


θα βοηθήσει πολύ στο να μην ακουμπάει (τόσο πολύ ίσως και καθόλου) ο αγκώνας σας στο υποβραχιονίο μιας και η νεκρά και η 4η έρχονται αισθητά πιο μπροστά.

Περισσότερα για αυτό εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7130
gigi - Δευ 09 Απρ 2007, 15:10:40
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
dimitris2003 έγραψε:
Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.


θα βοηθήσει πολύ στο να μην ακουμπάει (τόσο πολύ ίσως και καθόλου) ο αγκώνας σας στο υποβραχιονίο μιας και η νεκρά και η 4η έρχονται αισθητά πιο μπροστά.

Περισσότερα για αυτό εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7130
επεστρεψα εχοντας κανει 1.200χμ...
τον συνηθησα...
δεν ξερω αν καταλαβα καλα,παντως εγω θελω οταν αλλαζω ταχυτητες να εχω παντα ακουμπησμενο τον αγκωνα,οποτε το προβλημα μου ειναι στην 3η και την 5η γιατι για να τις κουμπωσω χανω επαφη με το υποβραχιονιο...
billisdim - Δευ 09 Απρ 2007, 16:41:17
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω υποβραχιονιο στο αλλο μου αμαξι το βεκτρα απο τη μανα του, και γνωμη μου ειναι οτι χρησιμευει μονο σε ταξιδι,να ξεκουραζεται το χερι, η οταν εχεις κανει τις αλλαγες σου και απολαμβανεις πεμπτη ταχυτητα.. Στο κατω κατω,αν ηθελες να αλλαζεις ταχυτητες χωρις να κουνας αγκωνα κτλ, ας επαιρνες η αυτοματο, η με τις ταχυτητες στο τιμονι σειριακες Cool
MEMsound - Δευ 09 Απρ 2007, 23:28:10
Θέμα δημοσίευσης:
gigi έγραψε:
MEMsound έγραψε:
dimitris2003 έγραψε:
Ισως Πρέπει να βάλουμε τον μηχανισμό που κοντένει τις διαδρομές του λεβιέ των ταχυτήτων. Ίσως έτσι είναι ακόμα πιο πρακτικό.

Καλο ρίζικο πάντως και σίγουρα δεν θα μετανιώσεις για την αγορά του.


θα βοηθήσει πολύ στο να μην ακουμπάει (τόσο πολύ ίσως και καθόλου) ο αγκώνας σας στο υποβραχιονίο μιας και η νεκρά και η 4η έρχονται αισθητά πιο μπροστά.

Περισσότερα για αυτό εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7130
επεστρεψα εχοντας κανει 1.200χμ...
τον συνηθησα...
δεν ξερω αν καταλαβα καλα,παντως εγω θελω οταν αλλαζω ταχυτητες να εχω παντα ακουμπησμενο τον αγκωνα,οποτε το προβλημα μου ειναι στην 3η και την 5η γιατι για να τις κουμπωσω χανω επαφη με το υποβραχιονιο...


μάλιστα.
το αντίθετο από αυτό που λέεω παραπάνω δηλαδή.
για να επιτύχεις αυτό που λές με το quickshift θα πρέπει να κάνεις την σχετική ρύθμιση στην τοποθέτηση του όπως γράφω εδώ οπότε και να μείνει 2/4/οπισθεν στην εργοστασιακή θέση και να έρθουν προς τα πίσω η νεκρά αλλά και οι 1/3/5...
gigi - Τρι 10 Απρ 2007, 19:56:16
Θέμα δημοσίευσης:
πωπω,η πατεντα της πατεντας... Very happy
αλλα αρκετα πειραγματα ειχα κανει στο λεον μου,και δεν ειχα το κεφαλι μου ησυχο μετα...
οποτε λεω να μεινω σε τελειως εργοστασιακα δεδομενα,κι ας κουναω το κουλο μου για να μπει η 3η/5η Laughing Laughing
panos 206 - Παρ 13 Απρ 2007, 14:49:06
Θέμα δημοσίευσης:
παντως παιδες μεγαλη δουλεια το ακουμπηστηρι,το εβαλα και εγω εργοστασιακο και την εχω καταβρει,το εχω συνηθησει τοσο πολυ που οταν μπαινω σε αμαξι χωρις ακουμπηστηρι στραβωνω Laughing .
Μια χαρα ειναι και για το ταξιδι αλλα και για την κινηση!! Wink
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr