PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - 206 Τurbo Vs The Galaxy

lambrosp - Τρι 30 Δεκ 2008, 01:43:04
Θέμα δημοσίευσης:
kostas207rc έγραψε:
Λάμπρο αφού το ζαχαρώνεις τόσο πολύ το corsa για μένα μην χάνεις χρόνο πήγαινε πάρτο!
Θα διαφέρεις σίγουρα με όλους τους κατόχους μπλε opc με 17αρα ζάντα που κυκλοφορούν στην Αττική...στον αριθμό της πινακίδας!


Φιλε Κοstas207rc αν ηθελα να το παρω θα το ειχα παρει. Δεν ζαχαρωνω ουτε το ενα ουτε το αλλο ,αδιαφορα μου ειναι και τα δυο γιατι για να ξεχωριζω εχω φτιαξει το 206 μου που μου κανει ολα τα χατηρια και αφηνει ξερους τυπους με κλασεως πολυ καλυτερα αυτοκινητα.Απλα ειδα το topic που ελεγε για corca - 207rc και λεω την γνωμη μου οτι προτιμω το corca.
Arvas - Τρι 30 Δεκ 2008, 03:06:14
Θέμα δημοσίευσης:
Jim207GT έγραψε:
Σίγουρα Στέλιο απλά περημένω και τα πρώτα δείγματα....Ξέρεις απο ποιόν... Wink
Το μοτέρ αυτό είναι πολύ μπροστά από οποιδήποτε άλλο 1,6Τ , το μόνο ποιό hi-tec είναι ο 1,4 TSI.


Toσο hi-tec που δεν μπορει να αντεξει τον εαυτο του.. γι αυτο 1 στα 2 σπαει και εχουν γεμισει τα συνεργεια golf GT... απότι φαινεται δεν μπορουμε να αντεξουμε τοση εξελιξη... Laughing Laughing Laughing ασε που οτι καταφερνει ο 1.4tsi με διπλη υπερτροφοδοτηση το καταφερνει ο 1.6Τ με απλη... Wink
drdino - Τρι 30 Δεκ 2008, 03:15:13
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

φτάνει...

αλλά δεν αντέχω, θα τσιμπήσω, και ας ξέρω ότι θα χάσω και άλλες τρίχες. Για πες, τι έσπασε στα GT;
volvos - Τρι 30 Δεκ 2008, 09:09:18
Θέμα δημοσίευσης:
eχω δει πολα τσι με σπασμενο το πλαισιο της εμπρος πινακιδας









απο το σμπππρωξιμο
Pughell - Τρι 30 Δεκ 2008, 10:15:40
Θέμα δημοσίευσης:
Θα συμφωνησω με Πανο...
Μην ειμαστε κακοι και μονοπλευροι,μια χαρα μοτερακια ειναι.
Λογικο ειναι οταν παρεις ενα μοτερ που ειναι τοσο πουσαρισμενο να θελει και αναλογη χρηση. Wink
Και ενα 207 να παρεις,αμα βγαζει 250 αλογα,θα θελει και αυτο αναλογη φροντιδα,δεν συμφωνεις; Question
kostas207rc - Τρι 30 Δεκ 2008, 14:54:12
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:
kostas207rc έγραψε:
Λάμπρο αφού το ζαχαρώνεις τόσο πολύ το corsa για μένα μην χάνεις χρόνο πήγαινε πάρτο!
Θα διαφέρεις σίγουρα με όλους τους κατόχους μπλε opc με 17αρα ζάντα που κυκλοφορούν στην Αττική...στον αριθμό της πινακίδας!


Φιλε Κοstas207rc αν ηθελα να το παρω θα το ειχα παρει. Δεν ζαχαρωνω ουτε το ενα ουτε το αλλο ,αδιαφορα μου ειναι και τα δυο γιατι για να ξεχωριζω εχω φτιαξει το 206 μου που μου κανει ολα τα χατηρια και αφηνει ξερους τυπους με κλασεως πολυ καλυτερα αυτοκινητα.Απλα ειδα το topic που ελεγε για corca - 207rc και λεω την γνωμη μου οτι προτιμω το corca.

Πάντως περίεργο μου φένεται που δηλώνεις λάτρης της ευθείας και αγοράζεις 206...
volvos - Τρι 30 Δεκ 2008, 15:16:09
Θέμα δημοσίευσης:
καλα το δικο του μονο απεξω μοιαζει με 206 Laughing
Arvas - Τρι 30 Δεκ 2008, 15:51:25
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Θα συμφωνησω με Πανο...
Μην ειμαστε κακοι και μονοπλευροι,μια χαρα μοτερακια ειναι.
Λογικο ειναι οταν παρεις ενα μοτερ που ειναι τοσο πουσαρισμενο να θελει και αναλογη χρηση. Wink
Και ενα 207 να παρεις,αμα βγαζει 250 αλογα,θα θελει και αυτο αναλογη φροντιδα,δεν συμφωνεις; Question


οχι δεν συμφωνω... ειναι εργοστασιακο και πρεπει να αντεχει σε καθε χρηση αμα κανεις το GT 200+ αλογα δεν με ενδιαφερει αν θα σπασει αλλα σε εργοστασιακη μορφη το βρισκω ανεπιτρεπτο.. δεν ειναι το μοτερ που σπαει εξαλλου (οχι πως δεν εχουν αναφερθει και τετοια περιστατικα) αλλα τα παρελκομενα... η αντλια υψηλης πιεσης καυσιμου(που σε ολα τα tsi χαλαει καθε λιγο) και ο εναλλακτης μαζι με το εγκεφαλακι του που αλλαζει απο κομπρεσορα σε τουρμπο... ειδικα το τελευταιο το εχουν παθει τα περισσοτερα και παραπανω απο μια φορα το καθενα... δεν ειμαι καθολου προκατειλημενος μεχρι πριν απο εναμιση μηνα group VW ειχα και ουτε εχω μανια με καποια συγκεκριμενη μαρκα...
lambrosp - Τρι 30 Δεκ 2008, 18:26:21
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:

Πάντως περίεργο μου φένεται που δηλώνεις λάτρης της ευθείας και αγοράζεις 206...



Shocked Shocked
Rolling eyes Rolling eyes
Οταν το αγορασα το αγορασα σαν πρωτο αμαξι πριν 5 χρονια χωρις να ξερω την ταση μου!!!
Ηξερα καλα μονο την τσεπη μου και αυτο με επερνε να αγορασω.
Δηλαδη τι επρεπε να παρω??
Ferrari?? Δεν μπορουσα. Μακαρι να μπορουσα.
Αλλα δεν σε παρεξηγω γιατι πολυ απλα....... δεν γνωριζεις τι μπορει να κανει ενα 206 1.6 στην ευθεια Wink Wink
Φιλικα και χωρις ειρωνια!!
lambrosp - Τρι 30 Δεκ 2008, 18:28:20
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
καλα το δικο του μονο απεξω μοιαζει με 206 Laughing



Shocked Shocked
Μοιαζει??
Ακομα μοιαζει?????
Laughing Laughing Laughing
COOL ALEXIS - Τρι 30 Δεκ 2008, 18:49:33
Θέμα δημοσίευσης:
Ένα 206 όπως και οποιοδήποτε άλλο αυτοκίνητο με την ανάλογη "κατάθεση" στο μοτέρ κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα...

Επιτάχυνση σε έναν μόνο άξονα Wink
Pughell - Τρι 30 Δεκ 2008, 20:58:30
Θέμα δημοσίευσης:
Arvas έγραψε:

οχι δεν συμφωνω... ειναι εργοστασιακο και πρεπει να αντεχει σε καθε χρηση αμα κανεις το GT 200+ αλογα δεν με ενδιαφερει αν θα σπασει αλλα σε εργοστασιακη μορφη το βρισκω ανεπιτρεπτο.. δεν ειναι το μοτερ που σπαει εξαλλου (οχι πως δεν εχουν αναφερθει και τετοια περιστατικα) αλλα τα παρελκομενα... η αντλια υψηλης πιεσης καυσιμου(που σε ολα τα tsi χαλαει καθε λιγο) και ο εναλλακτης μαζι με το εγκεφαλακι του που αλλαζει απο κομπρεσορα σε τουρμπο... ειδικα το τελευταιο το εχουν παθει τα περισσοτερα και παραπανω απο μια φορα το καθενα... δεν ειμαι καθολου προκατειλημενος μεχρι πριν απο εναμιση μηνα group VW ειχα και ουτε εχω μανια με καποια συγκεκριμενη μαρκα...

Εγω θα επιμεινω και θα ξαναδιαφωνησω παλι γιατι η αξιοπιστια ενος αυτοκινητου δεν κρινεται οταν ο χειριστης κανει μλκιες...
Δηλαδη αν το RC σου σου βγαλει τουρμπινα ή αντλια επειδη δεν ξερεις(λεμε τωρα,δεν μιλαω συγκεκριμενα) να το ζεσταινεις/κρυωνεις ή επειδη βαζεις την πιο φτηνη βενζινη που θα βρεις,θα φταιει το αυτοκινητο ή οι λαθος επιλογες σου; Question
Αμα θες να στο κανω ακομα πιο συγκεκριμενο,καθε φανατικος αντιpeugeotφιλος θα ελεγε οτι το σασμαν των 207 ειναι για τον φουτσο,ασχετα που το σασμαν ειναι αψογο αλλα οι χειριστες του ειναι κρετινοι και νομιζουν οτι φταιει αυτο... Rolling eyes

Απλα ο καθενας εχει τις δικες του αποψεις/κριτηρια για το τι καθοριζει το καθε πραγμα οποτε δεν υπαρχει και κοινη βαση συζητησης.
makis106 - Τρι 30 Δεκ 2008, 21:43:51
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:

Αμα θες να στο κανω ακομα πιο συγκεκριμενο,καθε φανατικος αντιpeugeotφιλος θα ελεγε οτι το σασμαν των 207 ειναι για τον φουτσο,ασχετα που το σασμαν ειναι αψογο αλλα οι χειριστες του ειναι κρετινοι και νομιζουν οτι φταιει αυτο... Rolling eyes
Μπα περισσότερο απο Peugeotφιλους το ακούω αυτό παρά απο αντιpeugeotφιλους! Wink
kostas207rc - Τρι 30 Δεκ 2008, 22:01:11
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:
Παράθεση:

Πάντως περίεργο μου φένεται που δηλώνεις λάτρης της ευθείας και αγοράζεις 206...



Shocked Shocked
Rolling eyes Rolling eyes
Οταν το αγορασα το αγορασα σαν πρωτο αμαξι πριν 5 χρονια χωρις να ξερω την ταση μου!!!
Ηξερα καλα μονο την τσεπη μου και αυτο με επερνε να αγορασω.
Δηλαδη τι επρεπε να παρω??
Ferrari?? Δεν μπορουσα. Μακαρι να μπορουσα.
Αλλα δεν σε παρεξηγω γιατι πολυ απλα....... δεν γνωριζεις τι μπορει να κανει ενα 206 1.6 στην ευθεια Wink Wink
Φιλικα και χωρις ειρωνια!!

Ίσως και να γνωρίζω γιατί έχω και ένα 307 1,6...
Επείσης δεν χρειάζεται να πιάνεις τα άκρα φέροντας ως παράδειγμα την Ferrari...νομίζω το καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι αυτό που σου έγραψα πιο πάνω δεν αφορούσε το οικονομικό...
drdino - Τρι 30 Δεκ 2008, 22:02:45
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά, ούτε η φερράρι είναι για ευθεία Razz Razz Razz
lambrosp - Τετ 31 Δεκ 2008, 00:10:19
Θέμα δημοσίευσης:
kostas207rc έγραψε:
lambrosp έγραψε:
Παράθεση:

Πάντως περίεργο μου φένεται που δηλώνεις λάτρης της ευθείας και αγοράζεις 206...



Shocked Shocked
Rolling eyes Rolling eyes
Οταν το αγορασα το αγορασα σαν πρωτο αμαξι πριν 5 χρονια χωρις να ξερω την ταση μου!!!
Ηξερα καλα μονο την τσεπη μου και αυτο με επερνε να αγορασω.
Δηλαδη τι επρεπε να παρω??
Ferrari?? Δεν μπορουσα. Μακαρι να μπορουσα.
Αλλα δεν σε παρεξηγω γιατι πολυ απλα....... δεν γνωριζεις τι μπορει να κανει ενα 206 1.6 στην ευθεια Wink Wink
Φιλικα και χωρις ειρωνια!!

Ίσως και να γνωρίζω γιατί έχω και ένα 307 1,6...
Επείσης δεν χρειάζεται να πιάνεις τα άκρα φέροντας ως παράδειγμα την Ferrari...νομίζω το καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι αυτό που σου έγραψα πιο πάνω δεν αφορούσε το οικονομικό...




Rolling eyes Rolling eyes
Μαλλον δεν σου εδωσα να καταλαβεις.....
Δεν εννοουσα το οποιοδηποτε 1.6 , για να μου αναφερεις το 307 σου.Laughing Laughing
Το 206 μου εννοουσα στην ευθεια.!!!!
Εσυ τι θα μου προτεινες με 20.000 να παρω για την ευθεια??
Arvas - Τετ 31 Δεκ 2008, 00:50:53
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:

Εγω θα επιμεινω και θα ξαναδιαφωνησω παλι γιατι η αξιοπιστια ενος αυτοκινητου δεν κρινεται οταν ο χειριστης κανει μλκιες...
Δηλαδη αν το RC σου σου βγαλει τουρμπινα ή αντλια επειδη δεν ξερεις(λεμε τωρα,δεν μιλαω συγκεκριμενα) να το ζεσταινεις/κρυωνεις ή επειδη βαζεις την πιο φτηνη βενζινη που θα βρεις,θα φταιει το αυτοκινητο ή οι λαθος επιλογες σου; Question
Αμα θες να στο κανω ακομα πιο συγκεκριμενο,καθε φανατικος αντιpeugeotφιλος θα ελεγε οτι το σασμαν των 207 ειναι για τον φουτσο,ασχετα που το σασμαν ειναι αψογο αλλα οι χειριστες του ειναι κρετινοι και νομιζουν οτι φταιει αυτο... Rolling eyes

Απλα ο καθενας εχει τις δικες του αποψεις/κριτηρια για το τι καθοριζει το καθε πραγμα οποτε δεν υπαρχει και κοινη βαση συζητησης.


Φιλε στελιο για αλλο μιλαω εγω... αν κανεις λαθος επιλογες να σου κανει οτι θελει... το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορει ενω κανεις τις σωστες αυτο να χαλαει... δεν μπορει πχ αφου το εχω ζεστανει και του εχω βαλει καλη βενζινη να το πλακωνω και στο πρωτο πλακωμα να γεμιζει ο τοπος λαδια... (GT γνωστου μου) η στα καλα καθουμενα να σταματαει να λειτουργει η αντλια η ο εναλλακτης... ξαναλεω πως δεν ειμαι προκατειλημενος απλα εχω αρκετους φιλους μηχανικους σε εξουσιοδοτημενα και μη και ξερω για τα περισσοτερα αυτοκινητα της αγορας τα αδυναμα τους σημεια... οσο για τα πεζο το προβλημα τους δεν ειναι το σασμαν που μπορει να ειναι αργο αλλα δεν καταλαβαινει και πολλα αλλα τα ηλεκτρικα... (εμενα μου χαλασε το παραθυρο μεσα σε ενα μηνα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad )
206kwn - Τετ 31 Δεκ 2008, 01:50:59
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:

Το 206 μου εννοουσα στην ευθεια.!!!!
Εσυ τι θα μου προτεινες με 20.000 να παρω για την ευθεια??



σιγουρα οχι 206 1.6..... ειτε παρεις κατι ετοιμο ειτε το φτιαξεις εσυ στην πορεια με τα ιδια χρηματα......
kostas207rc - Τετ 31 Δεκ 2008, 16:05:48
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:
kostas207rc έγραψε:
lambrosp έγραψε:
Παράθεση:

Πάντως περίεργο μου φένεται που δηλώνεις λάτρης της ευθείας και αγοράζεις 206...



Shocked Shocked
Rolling eyes Rolling eyes
Οταν το αγορασα το αγορασα σαν πρωτο αμαξι πριν 5 χρονια χωρις να ξερω την ταση μου!!!
Ηξερα καλα μονο την τσεπη μου και αυτο με επερνε να αγορασω.
Δηλαδη τι επρεπε να παρω??
Ferrari?? Δεν μπορουσα. Μακαρι να μπορουσα.
Αλλα δεν σε παρεξηγω γιατι πολυ απλα....... δεν γνωριζεις τι μπορει να κανει ενα 206 1.6 στην ευθεια Wink Wink
Φιλικα και χωρις ειρωνια!!

Ίσως και να γνωρίζω γιατί έχω και ένα 307 1,6...
Επείσης δεν χρειάζεται να πιάνεις τα άκρα φέροντας ως παράδειγμα την Ferrari...νομίζω το καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι αυτό που σου έγραψα πιο πάνω δεν αφορούσε το οικονομικό...




Rolling eyes Rolling eyes
Μαλλον δεν σου εδωσα να καταλαβεις.....
Δεν εννοουσα το οποιοδηποτε 1.6 , για να μου αναφερεις το 307 σου.Laughing Laughing
Το 206 μου εννοουσα στην ευθεια.!!!!
Εσυ τι θα μου προτεινες με 20.000 να παρω για την ευθεια??

Για να κλείσουμε το θέμα μιας και ήμαστε off topic μια πρόταση θα ήταν το colt czt μιας και ρώτησες τη γνώμη μου...
Με λίγα χρήματα δυνατό αυτοκίνητο(στην κατηγορία του)
drdino - Τετ 31 Δεκ 2008, 16:12:57
Θέμα δημοσίευσης:
ίμπιζα φουρου
kostas207rc - Τετ 31 Δεκ 2008, 16:27:53
Θέμα δημοσίευσης:
Συμφωνώ και για το ibiza
bagosgt - Τετ 31 Δεκ 2008, 20:15:50
Θέμα δημοσίευσης:
υπαρχει κανενας απο πελοπονησο κ να γνωριζει τους δρομους(για στριψιμο) εκει???
volvos - Τετ 31 Δεκ 2008, 20:26:01
Θέμα δημοσίευσης:
γιου νοου ροουντ του χελ ντιαρ?
bagosgt - Τετ 31 Δεκ 2008, 21:31:00
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing
volvos - Τετ 31 Δεκ 2008, 21:37:13
Θέμα δημοσίευσης:
τετοια περιοδο δε λεει.
οι καλοι δρομοι εχουν χιονια υγρασιες παντου

κυκλοφορουν αδεσποτοι τουριστες με κωλοπαιδα που κατεβαινουν να κατουρισουν ή για φωτο οπου τους κα***σει
παππουδες με αγροτικα τελειωμενοι απο τα τσιπουρα
ενας τρελλος με μια αλφα ρομεο 33 και μπακετ μεσα Laughing

ααστο σου λεω μακρυα απο αρκαδια Very happy
PASALIMANI - Τετ 31 Δεκ 2008, 22:52:30
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
εχω φτιαξει το 206 μου που μου κανει ολα τα χατηρια και αφηνει ξερους τυπους με κλασεως πολυ καλυτερα αυτοκινητα


Επειδη μου αρεσει που εισαι ορκισμενος τουρμπακιας αφιερωμενο SUZUKI CITROEN
lambrosp - Πεμ 01 Ιαν 2009, 00:31:44
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
Για να κλείσουμε το θέμα μιας και ήμαστε off topic μια πρόταση θα ήταν το colt czt μιας και ρώτησες τη γνώμη μου...
Με λίγα χρήματα δυνατό αυτοκίνητο(στην κατηγορία του)

-----------------------------------------------------------------------------------

Φιλε πρωτον Χρονια πολλα μιας και αλλαξε ο χρονος.Ευτιχισμενο το 2009 σε ολους με υγεια πανω απο ολα.
Στο θεμα μας τωρα.

Η δεν εχεις καταλαβει η δεν θες να καταλαβεις.
Πιστευεις οτι το colt 1.5 ειναι καλυτερο αμαξι απο το 206 μου απο οποια πλευρα και αν θες να το δεις δινοντας μαζι με την αγορα του 20000 η ακομα και το cupra 1.8 που απλα το αγοραζεις με αυτα τα λεφτα μαμα???????????Shocked Shocked .
Με συγχωρεις αλλα αυτο που νομιζεις ειναι μονο για γελια και απλα το προσπερναω σαν να μην το διαβασα καν.
Και αν εχεις καποια απορια φερε απο ενα να δεις οτι μονο για κλαματα θα ειναι απο ολες τις μεριες, σε σχεση παντα με το 206 μου!!!!!! Wink
Αυτα απο εμενα καλη χρονια και παλι.
lambrosp - Πεμ 01 Ιαν 2009, 00:34:45
Θέμα δημοσίευσης:
PASALIMANI έγραψε:
Παράθεση:
εχω φτιαξει το 206 μου που μου κανει ολα τα χατηρια και αφηνει ξερους τυπους με κλασεως πολυ καλυτερα αυτοκινητα


Επειδη μου αρεσει που εισαι ορκισμενος τουρμπακιας αφιερωμενο SUZUKI CITROEN



Σε ευχαριστω φιλε για την αφιερωση και χρονια σου πολλα.
Πολυ καλα και τα δυο αλλα......................και παλι πισω ειναι και τα δυο!!! Laughing Laughing Laughing Wink
Καλη χρονια
bagosgt - Πεμ 01 Ιαν 2009, 02:06:35
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
τετοια περιοδο δε λεει.
οι καλοι δρομοι εχουν χιονια υγρασιες παντου

κυκλοφορουν αδεσποτοι τουριστες με κωλοπαιδα που κατεβαινουν να κατουρισουν ή για φωτο οπου τους κα***σει
παππουδες με αγροτικα τελειωμενοι απο τα τσιπουρα
ενας τρελλος με μια αλφα ρομεο 33 και μπακετ μεσα Laughing

ααστο σου λεω μακρυα απο αρκαδια Very happy
αυτο λεω κ γω.κυκλοφορουν κατι νεοι στο τιμονι,με ακομα πιο νεα αυτοκινητα(μαζντα 2) κ εχουν φαγωθει να περασουν τα ραλακια εκει...γιαυτο το νου σας εκει περα κ κυριως στο ασπρο χρωμα... Laughing εδω βεβαια ο δρομος προς βορεια ευβοια,αγιο κτλ ειναι καθαρος αλλα εκει περα σα ναχουν παρει λιγακι αερα...
recife_rallye - Πεμ 01 Ιαν 2009, 12:33:22
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:
Δεν ζαχαρωνω ουτε το ενα ουτε το αλλο ,αδιαφορα μου ειναι και τα δυο γιατι για να ξεχωριζω εχω φτιαξει το 206 μου που μου κανει ολα τα χατηρια και αφηνει ξερους τυπους με κλασεως πολυ καλυτερα αυτοκινητα.Απλα ειδα το topic που ελεγε για corca - 207rc και λεω την γνωμη μου οτι προτιμω το corca.


Προτιμας το corsa γιατι απλα δεν ξερεις!!Οταν βρισκεσαι στη φαση που βρισκομαστε ολοι μας,ακομη κ συ,δηλαδη στη φαση της ανησυχιας κ της θελησης να κανεις το αυτοκινητο σου να κινηθει πιο γρηγορα,τοτε πολυ απλα δεν διαλεγεις το opc!!Ουτε οταν εχεις κριτηριο την ευθεια,ουτε οταν εχεις κριτηριο τις στροφες!Κ αυτο γινεται για εναν κ μονο λογο,τον οποιο πρεπει να λαμβανεις υπ οψην καθε φορα που κανεις ερευνα αγορας αυτοκινητου!Το tuning potential..δλδ το ποσο περαιτερω μπορει να βελτιωθει το αμαξι απο τη μαμα κατασταση!Κ να σαι σιγουρος πως το rc εχει πολυ μεγαλυτερο περιθωριο βελτιωσης απ το opc σε ολους τους τομεις(κ θα αποδειχθει συντομα αυτο,οπως ειπε κ ο Στελιος παραπανω)..
kostas207rc - Πεμ 01 Ιαν 2009, 13:07:57
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:
Φιλε πρωτον Χρονια πολλα μιας και αλλαξε ο χρονος.Ευτιχισμενο το 2009 σε ολους με υγεια πανω απο ολα.
Στο θεμα μας τωρα.

Η δεν εχεις καταλαβει η δεν θες να καταλαβεις.
Πιστευεις οτι το colt 1.5 ειναι καλυτερο αμαξι απο το 206 μου απο οποια πλευρα και αν θες να το δεις δινοντας μαζι με την αγορα του 20000 η ακομα και το cupra 1.8 που απλα το αγοραζεις με αυτα τα λεφτα μαμα???????????Shocked Shocked .
Με συγχωρεις αλλα αυτο που νομιζεις ειναι μονο για γελια και απλα το προσπερναω σαν να μην το διαβασα καν.
Και αν εχεις καποια απορια φερε απο ενα να δεις οτι μονο για κλαματα θα ειναι απο ολες τις μεριες, σε σχεση παντα με το 206 μου!!!!!! Wink
Αυτα απο εμενα καλη χρονια και παλι.

Επειδή μάλον η άποψη μου είναι για γέλια σου εύχομαι και εγώ χρόνια πολλά και καλή χρονιά
lambrosp - Πεμ 01 Ιαν 2009, 15:16:05
Θέμα δημοσίευσης:
Επιτελους το καταλαβες!!!!
Wink Χρονια πολλα!!!!!
206kwn - Πεμ 01 Ιαν 2009, 15:44:25
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp ρε φιλε σιγα ηρεμια λιγο Wink οκ το κολτ δεν μου αρεσει εμφανισιακα πρωτον και κυριον αλλα μη το συγκρινεις με το κουπρα γιατι ειναι τελειως ανιση η συγκριση...αν ειχες το 206 το ρψ ισως κατι να γινοταν αλλα εχεις το 1,6.... και οκ μπορει να το εχεις φτιαξει μπορει μπορει μπορει.....

αυτοκινιτο ειναι δεν ειναι αεροπλανο....

και βγηκε και off topic η κουβεντα Rolling eyes
kostas207rc - Πεμ 01 Ιαν 2009, 16:29:44
Θέμα δημοσίευσης:
206kwn έγραψε:
lambrosp ρε φιλε σιγα ηρεμια λιγο Wink οκ το κολτ δεν μου αρεσει εμφανισιακα πρωτον και κυριον αλλα μη το συγκρινεις με το κουπρα γιατι ειναι τελειως ανιση η συγκριση...αν ειχες το 206 το ρψ ισως κατι να γινοταν αλλα εχεις το 1,6.... και οκ μπορει να το εχεις φτιαξει μπορει μπορει μπορει.....

αυτοκινιτο ειναι δεν ειναι αεροπλανο....

και βγηκε και off topic η κουβεντα Rolling eyes

Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι..
alucard0104 - Πεμ 01 Ιαν 2009, 16:29:49
Θέμα δημοσίευσης:
συγνωμη ρε παιδια που επεμβαινω κιολας περι του 206 του φιλου αλλα αυτο που εννοει ο κοσταςrc ειναι οτι γιατι να παρεις 206 1.6 ατμοσφαιρα γυρω στα 15000?? και να το φτιαχνεις οκ θα παει σε ευθειες.παρε ενα ibiza fr ξεκινας αμεσως απο τα 150 τουρμπατος με 18500 ασε τωρα το πως φτιαχνεται αυτο το 1800αρι μοτερ κατα την γνωμη μου ειναι "φωτια"(revo κ.τ.λ) και γινεσαι τρελος "ευθειακιας" με την ιδια νοοτροπια διαλεξα και εγω παλιοτερα το punto gt.φιλικα παντα Smile
kostas207rc - Πεμ 01 Ιαν 2009, 16:38:19
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλον κάποια άτομα δεν έχουν καταλάβει ότι το forum είναι για να συζητάς και να ακούγεται η γνώμη του καθενός όχι να προσπαθείς να την επιβάλεις είτε είναι σωστή είτε όχι...
ath7 - Πεμ 01 Ιαν 2009, 17:44:47
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:
Επιτελους το καταλαβες!!!!
Wink Χρονια πολλα!!!!!


H αποψη του καθενα ειναι σεβαστη και οχι για γελια!


Και γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος.........

Και εσυ δεν καταλαβες οτι με 20 χιλιαρικα τσιμπας το 206 1,6 για ΝΟΡΜΑΛ αυτοκινητο και περνεις και ενα R6 με 5 χιλιαρικα και ριχνεις στα αυτια σε πολλους μα παρα πολλους!

Δεν εχεις να φοβηθεις τπτ αν τη θες μονο για ευθειες!

Καλη χρονια ψηλε!
kostas207rc - Πεμ 01 Ιαν 2009, 18:14:47
Θέμα δημοσίευσης:
Άστο Χάρη δεν βγάζεις άκρη όσο μεγάλα γράμματα και να βάζεις.
Καλό θα ήταν να ανοίγαμε ένα topic και να πηγαίνει ο καθένας και να μονολογεί όσο θέλει εκει μιας και οι συζητήσεις μέσα σε μια ομάδα ανθρώπων δεν είναι για όλους εφικτές...
SnakeMJK - Πεμ 01 Ιαν 2009, 18:18:47
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και εντελώς offtopic, to 206 1.6 έχει καινούριο αυτή τη στιγμή 13 χιλιάρικα. Βρείτε και εσείς ένα παρόμοιο αμάξι σε αυτά τα λεφτά με τον ίδιο εξοπλισμό και τα λέμε...
kostas207rc - Πεμ 01 Ιαν 2009, 18:22:29
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Αν και εντελώς offtopic, to 206 1.6 έχει καινούριο αυτή τη στιγμή 13 χιλιάρικα. Βρείτε και εσείς ένα παρόμοιο αμάξι σε αυτά τα λεφτά με τον ίδιο εξοπλισμό και τα λέμε...

Που επείσης είναι και κάποια χρόνια στην αγορά
ath7 - Πεμ 01 Ιαν 2009, 18:24:03
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Αν και εντελώς offtopic, to 206 1.6 έχει καινούριο αυτή τη στιγμή 13 χιλιάρικα. Βρείτε και εσείς ένα παρόμοιο αμάξι σε αυτά τα λεφτά με τον ίδιο εξοπλισμό και τα λέμε...


http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14425

Δεν ειπες να σου βρουμε καινουριο! Silly Silly

kostas207rc έγραψε:
Καλό θα ήταν να ανοίγαμε ένα topic και να πηγαίνει ο καθένας και να μονολογεί όσο θέλει εκει μιας και οι συζητήσεις μέσα σε μια ομάδα ανθρώπων δεν είναι για όλους εφικτές...


Και μετα οταν τους κραζει ο Steve ειναι ο κακος της παρεας! Evil Evil
kostas207rc - Πεμ 01 Ιαν 2009, 18:30:42
Θέμα δημοσίευσης:
ath7 έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
Αν και εντελώς offtopic, to 206 1.6 έχει καινούριο αυτή τη στιγμή 13 χιλιάρικα. Βρείτε και εσείς ένα παρόμοιο αμάξι σε αυτά τα λεφτά με τον ίδιο εξοπλισμό και τα λέμε...


http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14425

Δεν ειπες να σου βρουμε καινουριο! Silly Silly

kostas207rc έγραψε:
Καλό θα ήταν να ανοίγαμε ένα topic και να πηγαίνει ο καθένας και να μονολογεί όσο θέλει εκει μιας και οι συζητήσεις μέσα σε μια ομάδα ανθρώπων δεν είναι για όλους εφικτές...


Και μετα οταν τους κραζει ο Steve ειναι ο κακος της παρεας! Evil Evil

Απλά ο steve τους κράζει με την μια χωρίς δεύτερη σκέψη όχι πως έχει άδικο απλά είναι μέχρι να τον μάθεις.
Και μιας και λεμε τοοοοση ωρα για το topic...σήμερα είδα ένα clio rs το οποίο έγραφε στα πλάγια F1 και είχε κάτι σαν σημαίες...πανέμορφο το άτιμο
volvos - Πεμ 01 Ιαν 2009, 18:31:13
Θέμα δημοσίευσης:
14κατι εχει με το κλεδι στο χερι ακομα και ασπρο Laughing
COOL ALEXIS - Πεμ 01 Ιαν 2009, 18:43:24
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
14κατι εχει με το κλεδι στο χερι ακομα και ασπρο Laughing


Question Question Question
lambrosp - Πεμ 01 Ιαν 2009, 21:10:00
Θέμα δημοσίευσης:
ath7 έγραψε:
lambrosp έγραψε:
Επιτελους το καταλαβες!!!!
Wink Χρονια πολλα!!!!!


H αποψη του καθενα ειναι σεβαστη και οχι για γελια!


Και γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος.........

Και εσυ δεν καταλαβες οτι με 20 χιλιαρικα τσιμπας το 206 1,6 για ΝΟΡΜΑΛ αυτοκινητο και περνεις και ενα R6 με 5 χιλιαρικα και ριχνεις στα αυτια σε πολλους μα παρα πολλους!

Δεν εχεις να φοβηθεις τπτ αν τη θες μονο για ευθειες!

Καλη χρονια ψηλε!




Καλη χρονια και σε εσενα!!!!!!
Δεν ξερω να οδηγω ομως μηχανη........ Embarassed !!!!!!!!
Παω για bmx τωρα Laughing Laughing Laughing
recife_rallye - Πεμ 01 Ιαν 2009, 21:19:41
Θέμα δημοσίευσης:
ΕΙΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΚ!!!!!! Laughing Laughing Laughing
ΞΕΚΟΛΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....
PASALIMANI - Πεμ 01 Ιαν 2009, 21:58:25
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
Καλη χρονια και σε εσενα!!!!!!
Δεν ξερω να οδηγω ομως μηχανη........ !!!!!!!!
Παω για bmx τωρα


Εαν οδηγουσες μηχανη πολυ πιθανον να μην προχωρουσες σε τουρμπο.Επειδη ομως εχω αρχισει και τρελενομαι και σκεφτομαι μηπως κανω καπου λαθος,θα ηθελα να γραψεις με λεπτομερεια τα παντα για την μετατροπη,επιδοσεις,μηχανικος και αν θεωρεις οτι ειναι αξιοπιστο η της πλακας που θα σπασει απο στιγμη σε στιγμη.
ath7 - Πεμ 01 Ιαν 2009, 22:40:15
Θέμα δημοσίευσης:
PASALIMANI έγραψε:
Εαν οδηγουσες μηχανη πολυ πιθανον να μην προχωρουσες σε τουρμπο.


Για ευθεια δεν ειναι καθολου προβλημα λιγο εξοικειωση θελει!
Σκεψουτο 0-100 σε 3,62.....

PASALIMANI για να λεει οτι αφηνει πολλους πισω σημαινει στυλο δελτιο συνεργιο και τριτη πεμτη μαστορα!@@ δηλαδη!
kostas207rc - Πεμ 01 Ιαν 2009, 22:40:23
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν παίδες την έχουμε ξεφτιλίσει την ενότητα ας μεταφερθεί το θέμα με την βελτίωση του εν λόγω 206 σε ανάλογο topic
MEMsound - Πεμ 01 Ιαν 2009, 23:29:39
Θέμα δημοσίευσης:
Όσο η κουβέντα μένει στα όρια συγκρισης αυτοκινήτων κλπ κλπ
τότε καλά κάνετε και γράφετε οτι γραφετε εδω.
παρακαλώ μόνο να προσέχετε λιγο της εκφράσεις σας για να μην δημιουργουνται "εντάσεις"
Για σοβαρή "206τουρμποκουβέντα" τι/πως/που κλπ κλπ... και οχι για το τι θα μπορουσε κανείς να κάνει με αυτά τα λεφτα, ποιον παταει, ποιος την εχει πιο μεγάλη... και άλλα τετοια ομορφα... (το νου σας...) , αν θέλετε πείτε τα πχ εδω: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=3014 ή http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=865 κλπ "τουρμποτοπικ"

εκ της MOD Team
MEMsound

android - Παρ 02 Ιαν 2009, 00:26:22
Θέμα δημοσίευσης:
εγω παντως την 3αδα που κανατε την θελω 4αδα να μπει και το mini cooper s γιατι ετσι κ αλλιως το clio ειναι αρκετα πιο ακριβο απο τα αλλα 2 οποτε χωραει κ αυτο... Laughing οπως μπορει να μπει και το grande punto abαrth ε τα 180 και το colt ctz rally art με τα 180 ....το μαμισα?ισως Laughing
Steve - Παρ 02 Ιαν 2009, 00:58:09
Θέμα δημοσίευσης:
Καλή χρονιά,

Εκ του Steve Smile
lambrosp - Παρ 02 Ιαν 2009, 01:04:16
Θέμα δημοσίευσης:
PASALIMANI έγραψε:
Παράθεση:
Καλη χρονια και σε εσενα!!!!!!
Δεν ξερω να οδηγω ομως μηχανη........ !!!!!!!!
Παω για bmx τωρα


Εαν οδηγουσες μηχανη πολυ πιθανον να μην προχωρουσες σε τουρμπο.Επειδη ομως εχω αρχισει και τρελενομαι και σκεφτομαι μηπως κανω καπου λαθος,θα ηθελα να γραψεις με λεπτομερεια τα παντα για την μετατροπη,επιδοσεις,μηχανικος και αν θεωρεις οτι ειναι αξιοπιστο η της πλακας που θα σπασει απο στιγμη σε στιγμη.



Δεν ξερω αν μπορω να σας βαλω μυαλο!!!Καπου εδω μεσα ειχα διαβασει οτι καλο ειναι καποιοι που εχουω κανει κατι παραπανω απο τους υπολοιπους στο αμξι τους να δινουν τα φωτα τους στους υπολοιπους και να μην τα κρατανε για την παρτι τους ωστε να μαθαινουν και οι υπολοιποι που θα ηθελαν να προχωρησουν σε κατι αναλογο.Εγω αυτο που βλεπω ειναι κραξιμο απο αλλους που ειναι μονο θεωρια ενω εγω το ζω καθε μερα και αυτοι με κραζουν.Τι να κανω???Ειμαι φανατικος του 206 και γι'αυτο και προχωρησα σε αυτη την μετατροπη με ρισκο στην αρχη αλλα με πολυ ψαξιμο σε ολους τους αξιους μηχανικους που εκαναν τετοιες μετατροπες.
Σιγουρα θα μπορουσα να παρω κατι αλλο αλλα εγω ειμαι fun του 206 και δεν ηθελα να το αλαξω ακομα.Επεισης θα ηθελα να βρω και αλλους που εχουν 206 φτιαγμενα - τουρμπισμενα και γι'αυτο το λογο και γραφτηκα στο site του PSClub. (edited by memsound) Επειδη με ρωτησες ομως ελπιζω να λυσω καποιες αποριες.

Το αμαξι εβγαλε 300 αλογα με 36κιλα ροπη στις 7050 στροφες που εχει κοφτη οπου τελειωσε και απο μπεκ γιατι ηταν μικρα 340cc και εκει το αφησαμε.
Το αμαξι κανει 1.7-1.8 over με 1.5-1.6 σταθερο οπου μετρηθηκε κιολας.
Αν ειναι αξιοπιστο θα σου πω οτι οτι πληρωσεις παιρνεις.Εγω που πληρωσα 9000Ευρω το χαιρομαι καθημερινος στη δουλεια στη βολτα στην εκδρομη και στην κοντρα καθημερινως για 1.5 χρονο τωρα και με πανω απο 25000 χιλιομετρα μεχρι τωρα μιας και 3 φορες την βδομαδα τουλαχιστον ανεβοκατεβαινω γλυφαδα απο μεταμορφωση.Εσεις και δεν μιλαω συγκεκριμενα για εσενα ποσα χιλ. κανετε μεσα σε 1.5 χρονο με τα μαμα αυτοκινητα σας??
Στον μηχανικο εχω παει 2 φορες μεσα σε αυτο τον καιρο για προβληματα και αυτα ειχαν να κανουν με το σασμαν.
Η μια για σπασμενη 3η απο βλακεια μου σε πατημα με φιλου cupra και την αλλη για δισκοπλατο μιας και μια φορα πηγα σε αλλον επειδη δεν μπορουσε ο μηχανικος μου και μου ειχε σφηξει τοσο πολυ την ντιζα του συμπλεχτη που το αμαξι πηγαινε συνεχως για τουλαχιστον 3000 χιλιομετρα πατιναροντας και σε αυτες τις πιεσεις!!!Αν θεωρειται οτι δεν ειναι αξιοπιστο με αυτη την χρηση και οτι ειναι της πλακας που θα σπασει απο στιγμη σε στιγμη ....ο χρονος διχνει το αντιθετο Wink .τι να πω!!Κρινετε μονοι σας.Ψιλοπροβληματακια με καποια μικρη διαροη στις αρχες μπορει να υπηρχαν αλλα ολλα διορθωθηκαν στην πορεια.Ακομα και τα καινουργια -μαμα αυτοκινητα πανε στις αντιπροσωποιες για διαφορα προβληματα και ας ειναι καινουργια.Γεματες ειναι οι αντοιπροσωποιες .

Το σημαντικο το αφησα για το τελος και ειναι εκει που υστερει το αυτοκινητο μου.
Αν ξεκινησουμε απο σταση η και ρολλαριστα με ενα 207 rc ας πουμε και πατησουμε, το αποτελεσμα θα ειναι να ειναι πισω ............το rc ουτε εγω ξερω ποσο αναλογα τα μετρα.
Τωρα αν πουμε να πατησουμε παλι και οποιος φτασει πρωτος ας πουμε απο το club μεχρι το Λαινοπουλο πχ.Τοτε το rc θα φτασει σιγουρα με μεγαλη διαφορα πρωτο.
Θελω να πω οτι το θεμα αξιοπιστια ειναι σχετικο μιας και εχει να κανει με το τι μυαλο κουβαλαει ο καθε ενας που εχει ενα βελτιωμενο αυτοκινητο.
Το βελτιωμενο αυτοκινητο θελει να ξερεις να ελεγχεις το δεξι σου ποδι πραγμα που το rc μπορει να αντεχει και Θεσσαλονικη να παει με 200 ολη την ωρα.
Τα καλυτερα πραγματα να φοραει ενα αυτοκινητο αν ο ιδιοκτητης του ειναι Βαρεμενος και νομιζει οτι επειδη το βελτιωσε απο εκει που πριν πηγαινε με 200 ολη την ωρα σε ατμοσφαιρικη κατασταση τωρα θα μπορει να πηγαινει με 280...........Ε!!!!!!!!!!!!!!!! ειναι γελασμενος .
Πατας, το ευχαριστιεσαι,κοντραρεσαι ,το ακους να φορτωνει τρελα το μοτερ και τον ποροτικο ηχο του external, σε καθε αλλαγη η αφημα του γκαζιου ακους το σκασιμο της σκαστρας και απλα...............Γουσταρεις που το οδηγεις.

Συγνωμη για το μεγαλο post kai αν σας κουρασα αλλα πιστευω επιτελους να σας ελεισα καποιες αποριες.
206kwn - Παρ 02 Ιαν 2009, 03:42:14
Θέμα δημοσίευσης:
300 αλογα με 36 κιλα ροπη???? Shocked Shocked
για περνα στο παρασυνθημα.......

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14651&postdays=0&postorder=asc&start=120

αναλυσε τι ακριβως φοραει το τουτου κλπ κλπ (αν θες βεβαια)
Pughell - Παρ 02 Ιαν 2009, 10:13:28
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε μου η λογικη του να παρεις ενα 206 και να το κανεις ετσι οπως λες δεν αξιζει για τους παρακατω λογους...
Ενα 206 1600 16v κοστιζει τωρα κατι παραπανω απο 14500Ε(με πινακιδες και μεταλλικο χρωμα-ετσι και αλλιως 4 εμειναν και κανενα δεν ειναι ασπρο ή κοκκινο).
Αν προσθεσεις αλλα 5000Ε για ενα σοβαρο τουρμπισμα των 200 αλογων,αλλα 1000Ε για μεταδοση,1000Ε για αναρτηση και 1000Ε για φρενα/ζαντολαστιχα εχεις φτασει τα 22500Ε,τιμη που πλησιαζει οριακα την αγορα ενος ολοκαινουργιου 207 RC.
Υποψιν οτι δεν μιλαω για τιποτα εξωτικα ανταλλακτικα(μεταλλικη εισαγωγη,4πιστονα,μπλοκε,κλπ) αλλα για απλα πραγματα,πολλες φορες και εργοστασιακα απο αλλο μοντελο.

Και παλι δεν θα εχεις το απολυτο κοντραμαξο αλλα ουτε και το πιο "σφαιρικο" συνολο για να πεις οτι εχεις κατι ομοιογενες τουλαχιστον.
Απο την αλλη,με 23000Ε παιρνεις το 207,δινεις αλλα 1000Ε για προγραμμα και φιλτρο και εχεις 200+ αλογα,αξιοπιστα,απροβληματιστα,με φοβερη ομοιογενεια και πανω απο ολα σε ενα νεο αμαξι που μαλιστα εχει πολυ καλυτερες προοπτικες απο το 206,ειτε αυτο λεγεται ασφαλεια,ειτε λεγεται στριψιμο,ειτε λεγεται τεχνολογια.

Οποτε δεν βλεπω καποιον ουσιαστικο λογο για να μπει στην διαδικασια να επενδυσει καποιος σε κατι τετοιο... Confused
COOL ALEXIS - Παρ 02 Ιαν 2009, 11:03:59
Θέμα δημοσίευσης:
Με το τελευταίο σου post πάντως έρχεσαι στα λόγια μας.

Γιατί όπως είπες κι εσύ το RC έχει πιο all around χαρακτήρα και δεν είναι για ένα μόνο πάτημα... Wink

ΥΓ Τι λες για μια κόντρα μέχρι Θεσσαλονίκη με ένα dieselακι Punto με 75 άλογα και τέρμα γκάζι Cool
MEMsound - Παρ 02 Ιαν 2009, 11:09:48
Θέμα δημοσίευσης:
αυτό πάντως που δεν καταλαβαίνετε ειναι οτι κάποιος κάνει κάτι επειδη γουσταρει και οχι επειδη ειναι "το απόλυτα λογικό οικονομικοκοινωνικάηθικοπλαστικα" κλπ κλπ... Wink Wink Wink

αλλο το ενα...
άλλο το άλλο...
COOL ALEXIS - Παρ 02 Ιαν 2009, 11:17:58
Θέμα δημοσίευσης:
Κανείς δεν διαφωνεί για αυτό αλλά δεν μπορεί και να μας πείσει ότι η τελειότητα ενός 206 κρίνεται μόνο από τις επιδόσεις του στην ευθεία...
MEMsound - Παρ 02 Ιαν 2009, 11:19:33
Θέμα δημοσίευσης:
μα από τα γραφόμενα εγω δεν εχω δει οτι παει να κάνει κάτι τετοιο...
Pughell - Παρ 02 Ιαν 2009, 13:02:03
Θέμα δημοσίευσης:
Απο οτι ειδα καπου,ειπε οτι προτιμαει να παρει το 206 παρα ενα Ibiza FR ή Colt,κλπ,κλπ...

Αν δεν καταλαβουμε παντως γενικα οτι αλλη δουλεια κανει το καθε αμαξι και διαφορετικα χαρισματα εχει το καθενα,τζαμπα συγκρινουμε...
Πχ μπορει το 206 να ειναι πολυ πιο στριφτερο σαν αμαξι απο το FR αλλα αμα τα βαλεις διπλα-διπλα στην ευθεια θα μαζεψει τον αμαζευτο.
Απο την αλλη αν βαλεις το FR στο βουνο,ο 206ης θα πινει καφε και ο FRας ακομα θα θελει 5 λεπτα για να φτασει πανω.
Οποτε οπως φαινεται ξεκαθαρα ειναι θεμα προτεραιοτητων,value for money που μπορει να διαθεσει ο καθενας(εξαιρουνται ιδιομορφες περιπτωσεις) και καποιες Χ βασικες προδιαγραφες. Wink

Με την "φωνη της λογικης" καλο το 206 αλλα με 20-25 χιλλιαρικα εχεις και αλλες επιλογες που κανουν καποια ή και περισσοτερα πραγματα,καλυτερα. Smile
volvos - Παρ 02 Ιαν 2009, 13:13:14
Θέμα δημοσίευσης:
kaneis πολυ μεγαλο λαθος στελιο....
αν θυμασαι και το συγκτικο στο ντραιβ με ιμπιζα κουπρα και 206ρουσου και γενικα αμα δεις και γυρους πιστας απο τετοια αμαξια

στο βουνο που δεν ξερεις 100% το δρομο δε μπορεις να εισαι συνεχεια τσιτα στο στροφομετρο δε μπορεις να πας γενικα στο 100% το αμαξι- ενα τουρμπαμαξι τυπου κορσα ή ιμπιζα θα ειναι ειτε μπρος ειτε πολυ κοντα σου αφου οτι χανει στη στροφη θα στο μαζεψει σε πολλαπλο βαθμο στην ευθεια...

χαρακτηριστικο παραδειγμα ασυτο που λεγαμε με παπι που ο ενας ειχε το κλιο και ο αλλος το λεον κουπρα...σε βουνο

οταν ηταν μπρος το κλιο στροφες ανοιγε στις ευθεις τον μαζευε το λεον
με το που περασε μπρος το κουπρα.....γεια σας...

εφτασε ηπιε καφε και μετα ηρθε το κλιο..... αλλο οτι ο ενας δε καταλαβε τιποτα και ο κλιακιας προφανως θα χτυπαγε η πουτσα του στην οροφη

σε αποτελεσματικοτητα ομως..... Cool
kostas207rc - Παρ 02 Ιαν 2009, 13:20:53
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι αλλά αυτός με το cupra σίγουρα ζορίστηκε όταν είδε ένα αμάξι μικρότερης ιπποδύναμης ατμοσφαιρικό να τον παλεύει..
Επείσης εξαρτάται και τι διαδρομή ήταν και τι ευθείες είχε
volvos - Παρ 02 Ιαν 2009, 13:46:33
Θέμα δημοσίευσης:
κωστα ειναι θεμα ροπης οχι δυναμης....

και για ευθειες μιλαμε βουνισια διαδρομη εκτος αν εσεις εκει που στριβετε ειναι μονο φουρκετες και πατημενες 2ας...
kostas207rc - Παρ 02 Ιαν 2009, 13:50:54
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχουν και διαδρομές πιο κλειστές υπάρχουν όμως και διαδρομές με διπλή λωρίδα και πιο άνετες στροφές έτσι δεν είναι?
lambrosp - Παρ 02 Ιαν 2009, 13:51:04
Θέμα δημοσίευσης:
206kwn έγραψε:
300 αλογα με 36 κιλα ροπη???? Shocked Shocked
για περνα στο παρασυνθημα.......

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14651&postdays=0&postorder=asc&start=120

αναλυσε τι ακριβως φοραει το τουτου κλπ κλπ (αν θες βεβαια)



Αυτο τι σημαινει Shocked Shocked ????
Τι δεν καταλαβες φιλε????
Πιο παρασυνθημα θελεις???
Την τιμη την ειπα.
lambrosp - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:01:46
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Απο οτι ειδα καπου,ειπε οτι προτιμαει να παρει το 206 παρα ενα Ibiza FR ή Colt,κλπ,κλπ...

Αν δεν καταλαβουμε παντως γενικα οτι αλλη δουλεια κανει το καθε αμαξι και διαφορετικα χαρισματα εχει το καθενα,τζαμπα συγκρινουμε...
Πχ μπορει το 206 να ειναι πολυ πιο στριφτερο σαν αμαξι απο το FR αλλα αμα τα βαλεις διπλα-διπλα στην ευθεια θα μαζεψει τον αμαζευτο.
Απο την αλλη αν βαλεις το FR στο βουνο,ο 206ης θα πινει καφε και ο FRας ακομα θα θελει 5 λεπτα για να φτασει πανω.
Οποτε οπως φαινεται ξεκαθαρα ειναι θεμα προτεραιοτητων,value for money που μπορει να διαθεσει ο καθενας(εξαιρουνται ιδιομορφες περιπτωσεις) και καποιες Χ βασικες προδιαγραφες. Wink

Με την "φωνη της λογικης" καλο το 206 αλλα με 20-25 χιλλιαρικα εχεις και αλλες επιλογες που κανουν καποια ή και περισσοτερα
πραγματα,καλυτερα. Smile




Φιλε γιατι δεν καταλαβενετε τι γραφω???
Μιλησα εγω για ενα νορμαλ 206 1.6 να το συγκρινο με οποιοδηποτε αλλο αυτοκινητο απο αυτα που λετε και οτι ειναι καλυτερο?????
Μιλαω για την βελτιωση στο 206 μου οτι ειναι καλυτερο απο αυτα που λετε.
lambrosp - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:06:08
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Φιλε μου η λογικη του να παρεις ενα 206 και να το κανεις ετσι οπως λες δεν αξιζει για τους παρακατω λογους...
Ενα 206 1600 16v κοστιζει τωρα κατι παραπανω απο 14500Ε(με πινακιδες και μεταλλικο χρωμα-ετσι και αλλιως 4 εμειναν και κανενα δεν ειναι ασπρο ή κοκκινο).
Αν προσθεσεις αλλα 5000Ε για ενα σοβαρο τουρμπισμα των 200 αλογων,αλλα 1000Ε για μεταδοση,1000Ε για αναρτηση και 1000Ε για φρενα/ζαντολαστιχα εχεις φτασει τα 22500Ε,τιμη που πλησιαζει οριακα την αγορα ενος ολοκαινουργιου 207 RC.
Υποψιν οτι δεν μιλαω για τιποτα εξωτικα ανταλλακτικα(μεταλλικη εισαγωγη,4πιστονα,μπλοκε,κλπ) αλλα για απλα πραγματα,πολλες φορες και εργοστασιακα απο αλλο μοντελο.

Και παλι δεν θα εχεις το απολυτο κοντραμαξο αλλα ουτε και το πιο "σφαιρικο" συνολο για να πεις οτι εχεις κατι ομοιογενες τουλαχιστον.
Απο την αλλη,με 23000Ε παιρνεις το 207,δινεις αλλα 1000Ε για προγραμμα και φιλτρο και εχεις 200+ αλογα,αξιοπιστα,απροβληματιστα,με φοβερη ομοιογενεια και πανω απο ολα σε ενα νεο αμαξι που μαλιστα εχει πολυ καλυτερες προοπτικες απο το 206,ειτε αυτο λεγεται ασφαλεια,ειτε λεγεται στριψιμο,ειτε λεγεται τεχνολογια.

Οποτε δεν βλεπω καποιον ουσιαστικο λογο για να μπει στην διαδικασια να επενδυσει καποιος σε κατι τετοιο... Confused

kostas207rc - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:06:15
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορείς να λες είναι καλίτερο+9.000 ευρώ...σε σχέση με τα αυτοκίνητα που αναφέρουν τα παιδιά απλά για να καταλαβαίνουμε όλοι
Pughell - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:12:08
Θέμα δημοσίευσης:
Πανο σε εντελως αγνωστη διαδρομη,συμφωνω οτι το φιλικοτερο αυτοκινητο θα κανει καλη διαφορα και πιθανον να ειναι και ο νικητης.
Διαφωνω ομως στο γεγονος οτι το φιλικοτερο θα ειναι σε καθε περισταση ο νικητης.
Στο συγκεκριμενο παραδειγμα που εδωσες,αμα ο χειριστης γνωριζει,το Cupra δεν θα μαζεψει ουτε με σφαιρες δεδομενου οτι τα ορια του στο στριψιμο ειναι σαφως πολυ χαμηλοτερα,εκτος φυσικα και αν μιλαμε για φουρκετες που τις ενωνουν ευθειες των 500+ μετρων οποτε η ροπη θα καθαρισει το παιχνιδι.

Πχ στριφτερη διαδρομη ειναι και ο Μπραλλος αλλα στριφτερη διαδρομη ειναι και το Καραβωμα στο Πηλιο.
Ε,το μονο κοινο τους σημειο ειναι οι στροφες,τιποτα αλλο... Laughing

Για αυτο ο καθενας επιλεγει αναλογα με τις δυνατοτητες του(σαν οδηγος) και κινειται απο το εντελως friendly στο απολυτο αγωνιστικο.
Παραυτα,μην μου πεις οτι ενα 206 turbo με 200 αλογα ειναι πιο φιλικο στο βουνο απο ενα 206 RC ή ενα 207 RC...
volvos - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:14:23
Θέμα δημοσίευσης:
κατχαρχην τα φορουμ ειναι για να διαβαζουμε να ανταλλασουμε αποψεις και να μαθαινουμε πραγματα για τα αμαξια μας

δεν ειναι για να επιβαλει ο ενας τη γνωμη του στον αλλο


ο λαμπρος ειχε ενα 206 και για συναισθηματικους πανω απο ολα λογους αποφασισε να το βελτιωσει και να το κανει 300αλογα. προφανως και με τα λεφτα που εδωσε επαιρνε ανετα ενα ιμπιζα cupra και το εκανε 400αλογα αλλα δεν το ηθελε. το 206 ηθελε να φτιαξει.
το οτι το εκανε σωστα και δουλευει και ειναι ευχαριστημενος δε παει να πει οτι θα το κανουμε και εμεις ουτε οτι ειναι λογικη αποψη. οποτε δεν εχει νοημα ουτε εσεις να προσπαθειτε να τον πεισετε οτι με αυτα τα λεφτα επαιρνε το χ και ψ αμαξι
ουτε αυτος οτι εκανε καλυτερη επιλογη

και λαμπρο και λοιποι ειρωνιες και βλακειες διαβαζετε παντου σε ολα τα φορουμ.
ειπαμε οι βλακες ειναι ανικητοι
αν δε μπορεις να τα προσπερνας και να μην ασχολεισαι δε φταινε ουτε τα φορουμ ουτε οι αλλοι αλλα εμεις που ασχολουμαστε μαζι τους.

ΤΕΛΟΣ και ας επανερθουμε στο τοπικ που ειναι τι αμαξι παιρνεις καινουργιο με το κλειδι στο χερι
lambrosp - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:31:55
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Φιλε μου η λογικη του να παρεις ενα 206 και να το κανεις ετσι οπως λες δεν αξιζει για τους παρακατω λογους...
Ενα 206 1600 16v κοστιζει τωρα κατι παραπανω απο 14500Ε(με πινακιδες και μεταλλικο χρωμα-ετσι και αλλιως 4 εμειναν και κανενα δεν ειναι ασπρο ή κοκκινο).
Αν προσθεσεις αλλα 5000Ε για ενα σοβαρο τουρμπισμα των 200 αλογων,αλλα 1000Ε για μεταδοση,1000Ε για αναρτηση και 1000Ε για φρενα/ζαντολαστιχα εχεις φτασει τα 22500Ε,τιμη που πλησιαζει οριακα την αγορα ενος ολοκαινουργιου 207 RC.
Υποψιν οτι δεν μιλαω για τιποτα εξωτικα ανταλλακτικα(μεταλλικη εισαγωγη,4πιστονα,μπλοκε,κλπ) αλλα για απλα πραγματα,πολλες φορες και εργοστασιακα απο αλλο μοντελο.

Και παλι δεν θα εχεις το απολυτο κοντραμαξο αλλα ουτε και το πιο "σφαιρικο" συνολο για να πεις οτι εχεις κατι ομοιογενες τουλαχιστον.
Απο την αλλη,με 23000Ε παιρνεις το 207,δινεις αλλα 1000Ε για προγραμμα και φιλτρο και εχεις 200+ αλογα,αξιοπιστα,απροβληματιστα,με φοβερη ομοιογενεια και πανω απο ολα σε ενα νεο αμαξι που μαλιστα εχει πολυ καλυτερες προοπτικες απο το 206,ειτε αυτο λεγεται ασφαλεια,ειτε λεγεται στριψιμο,ειτε λεγεται τεχνολογια.

Οποτε δεν βλεπω καποιον ουσιαστικο λογο για να μπει στην διαδικασια να επενδυσει καποιος σε κατι τετοιο... Confused





Εχω ενα 206 4χρονια .Δεν το αγοραζω σημερα, μην τα παρεξηγουμε τα πραγματα.Δεν ξυπνησα μια μερα και ειπα παω να αγορασω ενα 206 καινουργιο και να το τουρμπισω γιατι ετσι μου ηρθε.Ξεκολατε επιτελους!!!!!!!!!!!!ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 4 ΧΡΟΝΙΑ.
Ποσο το πουλας σημερα????
Στην καλυτερη το δικο μου με μαμα μοτερ που το ειχα, ζαντες 17'',φαναρια μπρος πισω,προφηλαχτηρα απο gt και bucket sparco να το εδινα 10000???
Ωραια ας ελπισουμε οτι συμφωνουμε στην εσιοδοξη τιμη μου.
Δεν το δινω και αποφασιζω να το φτιαξω.
και ριχνω 9000 στο μοτερ και 500 σε 4πιστονα brembo μεταχειρο και 1000 για την αναρτηση του αντε να ξεχασα απο εδω και απο εκει και αλλα 2500 Shocked για να φτασουμε την τιμη του rc mama,23000 απο οτι μου λετε.
Τις τραβηξα αρκετα τις τιμες να φτασουμε το rc.
Λοιπον με το αποτελεσμα που εχω και αποδηχτηκε σωστη επιλογη μηχανικου για να μην κλαιω τα λεφτακια μου πιστευετε οτι το rc akoma kai full 1o stadio (προγραμμα-φιλτρο-εξατμιση και intercooler) εχει μελλον απεναντι στο 206 μου σε ευθεια η και στροφες????
Αν ναι ΠΡΟΛΑΛΩ τον οποιοδηποτε το εχει να παμε μια διπλα διπλα να πατησουμε να του δωσω και ενα ζευγαρι κιαλια να τα εχει μαζι του.
Μετα παμε να τα στριψουμε και ντραφι λιμανακια οπου θελει να δουμε ποσο υστερει το αρχεγωνο 206 απο την υπερτεχολογια του 207.
Μηπως νομισετε οτι κατεβηκα απο τον Αρη???
Εχω φιλο με φτιαγμενο 207gt που ξεπερναει τα 207rc μαμα ,με ibiza cupra,s3,porce boxter s,opc astra 2.0 380 hp,subaru sti,evo9,m3 E46.
και αλλους οπου μαντεψτε απο ρολλ που παταμε 50κμ...........................το 206 ειναι μπροστα.
Οποτε περιμενω προτασεις απο το υπεροπλο εργοστασιακων δεδομενων και νεας τεχνολογιας οχι παλλιατζουρες παρακαλω τυπου 206 που φαγαν τα ψωμια τους να ερθουν να με αντιμετωπισουν με την τεχνολογια τους στα ισα.
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Ghost Dog - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:36:10
Θέμα δημοσίευσης:
Kαλα, κανε και λιγο τσισα......

ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν θες να ανοιξεις ενα τοπικ για το ποσο γρηγορο ειναι το 206 σου και λοιπα τετοια, ανοιξε ενα δικο σου τοπικ να γελασουμε και λιγακι..........

ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΟ ΓΑΜΑΣ/ΤΕ ΑΛΛΟ!!

ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ??????????? Evil
lambrosp - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:43:57
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
κατχαρχην τα φορουμ ειναι για να διαβαζουμε να ανταλλασουμε αποψεις και να μαθαινουμε πραγματα για τα αμαξια μας

δεν ειναι για να επιβαλει ο ενας τη γνωμη του στον αλλο


ο λαμπρος ειχε ενα 206 και για συναισθηματικους πανω απο ολα λογους αποφασισε να το βελτιωσει και να το κανει 300αλογα. προφανως και με τα λεφτα που εδωσε επαιρνε ανετα ενα ιμπιζα cupra και το εκανε 400αλογα αλλα δεν το ηθελε. το 206 ηθελε να φτιαξει.
το οτι το εκανε σωστα και δουλευει και ειναι ευχαριστημενος δε παει να πει οτι θα το κανουμε και εμεις ουτε οτι ειναι λογικη αποψη. οποτε δεν εχει νοημα ουτε εσεις να προσπαθειτε να τον πεισετε οτι με αυτα τα λεφτα επαιρνε το χ και ψ αμαξι
ουτε αυτος οτι εκανε καλυτερη επιλογη

και λαμπρο και λοιποι ειρωνιες και βλακειες διαβαζετε παντου σε ολα τα φορουμ.
ειπαμε οι βλακες ειναι ανικητοι
αν δε μπορεις να τα προσπερνας και να μην ασχολεισαι δε φταινε ουτε τα φορουμ ουτε οι αλλοι αλλα εμεις που ασχολουμαστε μαζι τους.

ΤΕΛΟΣ και ας επανερθουμε στο τοπικ που ειναι τι αμαξι παιρνεις καινουργιο με το κλειδι στο χερι



Φιλε volvo συμφωνω με αυτα που λες εκτος απο το οτι κανεις το cupra 400 γιατι τα λεφτα που εδωσα εγω για να το κανω 300 ειναι η διαφορα αξιας μεταξυ των 2 αυτοκινητων.Κατα τα αλλα συμφωνουμε και το τελειωνω εδω .Αν εκανα καλη επιλογη η οχι ειναι θεμα του πως κρινει ο καθενας και δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι.Το συμπερασμα απο την συζητηση ειναι οτι, η τα χωνεις και το κανεις σωστα η................αστο καλυτερα.Μεσες λυσεις δεν υπαρχουν με light καταστασεις και τετοια.Οποιος θελει με ακουει και ας το βαλει στο μυαλο του.Για να μπορεσει να το χαρει.Καλυτερα να το πουλησει και να παρει ενα καινουργιο οπως λενε και οι υπολοιποι με μικροτερες επειδοσεις αλλα με μελλοντικες δυνατοτητες για αργοτερα.
ath7 - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:46:27
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν θες να ανοιξεις ενα τοπικ για το ποσο γρηγορο ειναι το 206 σου και λοιπα τετοια, ανοιξε ενα δικο σου τοπικ να γελασουμε και λιγακι..........

ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΟ ΓΑΜΑΣ/ΤΕ ΑΛΛΟ!!

ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ??????????? Evil


Αρη ανοιξε ενα και μετεφερε τα ποστ γιατι δεν μπορω να μην απαντησω!
Evil Evil Evil Evil

Θυμιζει κατι με το 1,4 τυρβο του 13χρονου οσοι θυμαστε!
lambrosp - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:47:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Kαλα, κανε και λιγο τσισα......

ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν θες να ανοιξεις ενα τοπικ για το ποσο γρηγορο ειναι το 206 σου και λοιπα τετοια, ανοιξε ενα δικο σου τοπικ να γελασουμε και λιγακι..........

ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΟ ΓΑΜΑΣ/ΤΕ ΑΛΛΟ!!

ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ??????????? Evil


Shocked Shocked Χαιρομαι για εσενα .
Θα συγρατηθω και δεν θα σου απαντησω!!!!
Ghost Dog - Παρ 02 Ιαν 2009, 14:50:05
Θέμα δημοσίευσης:
lambrosp έγραψε:

Shocked Shocked Χαιρομαι για εσενα .

Xαιρομαι που χαιρεσαι....
lambrosp έγραψε:
Θα συγρατηθω και δεν θα σου απαντησω!!!!

Και πολυ καλα θα κανεις....
COOL ALEXIS - Παρ 02 Ιαν 2009, 15:17:54
Θέμα δημοσίευσης:
Τα άσχετα post αποφάσισαν να κάνουν ένα δικό τους topic μιας και δεν θέλανε να έχουνε σχέση με το άλλο που ήταν ήδη...

Εκ των αυτόβουλων topic

Giannis307 - Παρ 02 Ιαν 2009, 19:16:12
Θέμα δημοσίευσης:
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaaaaaxaxaaxxaaxaxaxxaxaxaxaxaxax

Τα διαβαζω και εχω λισει μιλαμε...!!!!!!!
Και γω μολις κανω το 307 v6 τουρβο θα περναω ακομα και τα ρανταρ πριν προλαβουν να βγαλουν φωτο....!!!!!!


Σοβαρευτειται ρει.....

υ.γ: Αth μαλλον το 13χρονο ειναι εγινε 14 και σοβαρευτικε....!!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ath7 - Παρ 02 Ιαν 2009, 20:06:09
Θέμα δημοσίευσης:
Οοοπ!Ποτε εγινε αυτο?Γιουπι θα γελασουμε παλι! Yahoo!

lambrosp έγραψε:
Λοιπον με το αποτελεσμα που εχω και αποδηχτηκε σωστη επιλογη μηχανικου για να μην κλαιω τα λεφτακια μου


Δηλαδη ο μηχανικος σου ειναι ποιο αξιοπιστος απο αυτος που μελετησαν τον κινητηρα σου στη PEUGEOT? Whip

lambrosp έγραψε:
πιστευετε οτι το rc akoma kai full 1o stadio (προγραμμα-φιλτρο-εξατμιση και intercooler) εχει μελλον απεναντι στο 206 μου σε ευθεια η και στροφες????


Στα 400 μαλλον οχι σε στροφες ΕΝΝΟΕΙΤΕ! Ha Ha

lambrosp έγραψε:
Αν ναι ΠΡΟΛΑΛΩ τον οποιοδηποτε το εχει να παμε μια διπλα διπλα να πατησουμε να του δωσω και ενα ζευγαρι κιαλια να τα εχει μαζι του.


Ειναι και νυχτος? Cyclops Cyclops

lambrosp έγραψε:
Μετα παμε να τα στριψουμε και ντραφι λιμανακια οπου θελει να δουμε ποσο υστερει το αρχεγωνο 206 απο την υπερτεχολογια του 207.


Γιατι ολοι οι ασχετοι λενε για λιμανακια?
Μαλλον για την απαντηση που εδωσε στη λεσχη ο Λευτερης!
Εχουν περασει ενα μυριο φορες και εχουνε βαψει τα αμαξια τους 3 φορες! Thumb Down Thumb Down

lambrosp έγραψε:
Μηπως νομισετε οτι κατεβηκα απο τον Αρη???


Και απο κει σε διωξανε? Tease Silly

lambrosp έγραψε:
Εχω φιλο με φτιαγμενο 207gt που ξεπερναει τα 207rc μαμα ,με ibiza cupra,s3,porce boxter s,opc astra 2.0 380 hp,subaru sti,evo9,m3 E46.
και αλλους οπου μαντεψτε απο ρολλ που παταμε 50κμ...........................το 206 ειναι μπροστα.


Ψηλε το οτι εσκασες 9κ για να κανεις turbo εναν κινητηρα ατμοσφαιρκο για μενα ειναι μεγαλη @@!
Απλα ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ!
Και επειδη το εκανες εσυ εμεις δεν ειμαστε υποχρεομενοι να σου πουμε μπραβο και να σε κοιταμε σαν θεο!

lambrosp έγραψε:
Οποτε περιμενω προτασεις απο το υπεροπλο εργοστασιακων δεδομενων και νεας τεχνολογιας οχι παλλιατζουρες παρακαλω τυπου 206 που φαγαν τα ψωμια τους να ερθουν να με αντιμετωπισουν με την τεχνολογια τους στα ισα.


Υποροπλο θες αγορι μου???
Διαλεξε :

Arrow Κ6 1000
Arrow Κ7 600


Ειμαι 10000000000000% οτι οχι μονο κυαλια θα βγαλεις αλλα θα βαλεις και τα κλαματα!

Και μην ακουω φτηνες παμφηνες δικαιολογιες οτι εισαι 1100-1200 κιλα και οι μηχανες ειναι παναλαφρες!Υπεροπλο θελεις και ειναι και μαμα!

Και γιατι οχι απο σταση?
Η 16αρα μπροστοβαρη τουρμποκαραπαπατζα σου δεν ξεκιναει με την καμια? Rotfl Rotfl Rotfl

----------------------------------
Δεν μιλαει ο Steve και φοβαμαι οτι μαζευει φλοκι@ να εξφεωδονισει!
Laughing Laughing

Giannis307 έγραψε:
υ.γ: Αth μαλλον το 13χρονο ειναι εγινε 14 και σοβαρευτικε....!!!!! Laughing Laughing Laughing


Θα γελασουμε Γιαννακη!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
kostas207rc - Παρ 02 Ιαν 2009, 20:18:23
Θέμα δημοσίευσης:
Εσύ συγκρίνεις τιμή με το RC αλλά να είναι μεταχειρισμένο το δικό σου + ότι έχεις βάλει πάνω...Για πες μας από την ώρα που το έχεις αγοράσει με το κλειδί στο χέρι και όλα αυτά που έχεις δώσει μέχρι στιγμής πόσο σου βγήκε?
alekoukos106 - Παρ 02 Ιαν 2009, 20:45:11
Θέμα δημοσίευσης:
εγο φιλος θα επερνα ενα φιατ τσικουετζεντο και θα παιταγα πανο μωτερουκλα απο φιατ κουπε....θα το τουρβιζα με 2 σαλιγκαρους,θα εβαζα 4 μπουκαλες νιτρα,φρενα απο ουνο τουρβο και ενα τελικο απο τον θεοφιλο ρεισινγ και θα εραβα και τα Κ9 που λεει ο αλλος φιλος...και μην ξεχασεις να βαλεις μακρυ γραναζι 5ης απο διαξονικο τουρβο διζελ λογω νιτρων... Wink Cool

www.babisogamatostuning.gr
bagosgt - Παρ 02 Ιαν 2009, 21:26:48
Θέμα δημοσίευσης:
εμεις με Κ7 1000 φιλτρο εξατμηση κ 172 τροχο τι να κανουμε?μαλλον παμε για power comander γιατι τα 300κμ βγαινουν στα 650μ Crying or Very sad . γιαυτο καλυτερα στις στροφες,γιατι μετα απο καλο ανοιγμα με μηχανακι,το 400αρι με αμαξι σου φαινεται ταξιδι κ οχι κοντρα Laughing Laughing
Giannis307 - Παρ 02 Ιαν 2009, 21:55:58
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε γαμιαδες με ψευδονυμα εχεω δει πολλους....λοιπον αν εχεις οπλο ελα την πεμτη να κανεις "φιλικο ανοιγμα" στο olympic village...και μετα εντυπωσεις κλπ κλπ
αν και ακομα δεν πειθεις οτι εχεις διπλωμα καν...!!!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


www.γκρηκτουνινκγεξπερτς.com
bagosgt - Παρ 02 Ιαν 2009, 22:03:04
Θέμα δημοσίευσης:
Shocked Shocked εγω????
kostas207rc - Παρ 02 Ιαν 2009, 23:16:29
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι εσύ είσαι κλασικός κοντράκιας δεν μας κάνεις Wink μάλον για το παιδί με το 206 ενοεί ο Γιάννης αν κατάλαβα καλά
Steve - Σαβ 03 Ιαν 2009, 00:22:07
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ περιμένω τον φίλο μας Λάμπρο να μας πεί πού είδε στο forum εδώ μέσα να λέει ότι 207άκιας ράβει 206άκια κλπ. κλπ., πράγμα το οποίο επικαλέστηκε.

Μετά θα αρχίσουν τα φλόκια.
bagosgt - Σαβ 03 Ιαν 2009, 00:28:25
Θέμα δημοσίευσης:
kostas207rc έγραψε:
Όχι εσύ είσαι κλασικός κοντράκιας δεν μας κάνεις Wink μάλον για το παιδί με το 206 ενοεί ο Γιάννης αν κατάλαβα καλά

Confused Confused Confused
206kwn - Σαβ 03 Ιαν 2009, 01:19:31
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Φιλε γαμιαδες με ψευδονυμα εχεω δει πολλους....λοιπον αν εχεις οπλο ελα την πεμτη να κανεις "φιλικο ανοιγμα" στο olympic village...και μετα εντυπωσεις κλπ κλπ
αν και ακομα δεν πειθεις οτι εχεις διπλωμα καν...!!!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil



ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ..........................

απλα +1 Laughing Laughing Laughing Laughing
volvos - Σαβ 03 Ιαν 2009, 12:13:58
Θέμα δημοσίευσης:
ο λαμπρος εχει παει ο.χ περισσοτερες φορες απο ολους μας μαζι...
αν δε ξερετε μη μιλατε

με το τροπο που συμπεριφερεστε χανετε και το δικιο σας. μη το συνεχιζετε

ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΡΕΖΙΛΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ
COOL ALEXIS - Σαβ 03 Ιαν 2009, 12:26:49
Θέμα δημοσίευσης:
Με πρόλαβες...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr