PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - 206 Προτάσεις/συμβουλές για πίσω αμορτισέρ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gungnir (Έλα ντε εδώ σε θέλω)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206

Ένταξη: 13 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2007, 18:04:51    Θέμα δημοσίευσης: 206 - 206 Προτάσεις/συμβουλές για πίσω αμορτισέρ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.. Καθώς αυτές τις μέρες πέρασα ΚΤΕΟ, μου το πέρασαν με 2-3 προβληματάκια που τα 2 θα τα αλλάξω στην αντιπροσωπεία. Αυτό που με έκανε να γράψω αυτό το Θέμα, είναι η παντελώς άγνοια μου επί του θέματος "αμορτισέρ" . Στο ΚΤΕΟ μου είπαν λοιπόν ότι τα πίσω αμορτισέρ θέλουν αλλαγή. Και μπαίνω εγώ στη διαδικασία, να τα αλλάξω. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες συμβουλές, το αμάξι μου είναι ήδη χαμηλωμένο ( δεν ξέρω πόσα εκατοστά - έτσι το αγόρασα από ιδιώτη ) μπρος πίσω αλλά από όσο μου είπε ένας μαγαζάτορας που κοίταξε τα μπροστινά, είπε ότι δεν είναι ρυθμιζόμενα, αλλά σταθερά σε αυτό το χαμήλωμα , φοράει 16άρες ζάντες και δεν ξέρω τι άλλες πληροφορίες χρειάζεστε. Να κάνω εγώ και κάποιες ερωτήσεις ίσως φανούν χαζές, αλλά ας μαθαίνω και λίγο. Αμορτισέρ= αναρτήσεις; ή άλλο το ένα άλλο το άλλο; Μπορώ με αντικατάσταση αμορτισέρ στην αντιπροσωπεία να έχω το αμάξι ίδιο χαμηλωμένο και να κρατήσουν αρκετό καιρό; Για τι τιμές μιλάμε για τα εργοστασιακά και τι τιμές για άλλων εταιρειών; Μαζί με τα αμορτισέρ πρέπει να αλλάξω και κάτι άλλο τώρα που χάλασαν ή μόνο αυτό; Απολογούμαι για το μεγάλο μήνυμα, αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει καλώς, είμαι μαύρη νύχτα στο θέμα, και θέλω να πάρω κάτι καλό και να ανταπεξέρχεται στις απαιτήσεις μου, όπου είναι να κρατήσω το αμάξι έτσι χαμηλωμένο, δεν πιάνει με το παραμικρό κάτω, απλά προσέχω παραπάνω, το νιώθω και ναι μεν "σκληρό" αν πέσω σε καμια μικρή λακουβίτσα, αλλά θα ήθελα να ήταν και λίγο πιο "μαλακό", χωρίς να χάνω όμως την ποιότητα στις στροφές κτλ. που έχω τώρα.
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2007, 08:27:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να τα αφησεις τα αμορτισερ στη θεση τους!
Το μηχανημα του κτεο μετραει σωστα μονο οταν τα αμορτισερ ειναι στην κατακορυφη θεση,οπως τα μπροστα.
Τα δικα μας πισω ειναι τοποθετημενα διαγωνια,και ως εκ τουτου το αποτελεσμα της μετρησης ειναι αναξιοπιστο.
Και εγω τα μετρησα στο κτεο, 67% μπροστα, ενω πισω κατω απο 50%, και ομως στο δρομο,καμια σχεση,πισω ειναι τελειο το αμαξι, και επαναφορα εχει και ολα οτανε πεταω τον κωλο, και σταθερο στις καμπες χωρις αναπηδησεις πισω.
Ενδεχομενως αν θες σωνει και καλα να τα τεσταρεις, πςε στο μαστορα σου να τα δοκιμασει με το χερι, και σε συγκριση με ενα καινουριο ιδιου τυπου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Απρ 2007, 16:47:18    Θέμα δημοσίευσης: πισω αμορτησερ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το κτεο με την ιδια ρυθμιση στο αμορτισερομετρο τους μετρανε απο 107 πχ μεχρι τανξ οποτε ειναι φυσικο να ηταν λαθος η μετρηση τους.....


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0975s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on