PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μεταφορά αυτοκινήτου (αγωνιστικού) με τρέιλερ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 00:29:59    Θέμα δημοσίευσης: Μεταφορά αυτοκινήτου (αγωνιστικού) με τρέιλερ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μιας και θέμα ξαναήρθε στην επιφάνεις με τον αγώνα στην Πιτίτσα ας έχουμε αυτό το τόπικ για ενημέρωση στην περίπτωση που αλλάξει κάτι στο νομικό καθεστώς μου ισχύει αυτή τη στιγμή.

Στο forum των 4T γράφτηκαν τα παρακάτω:
http://www.4troxoi.gr/forum/viewtopic.php?t=23479

Επίσης ο (γνωστός και φίλτατος ιας και έγραφε παλαιότερα και εδώ) SPEEDY έγραψε:

Παράθεση:
Νομίζω ότι κάποιος πρέπει να πάει το θέμα σε Ευρωπαϊκό δικαστήριο για να τελειώνουμε μια και καλή.
Ο ΣΟΑΑ θα έλεγα εγώ ότι είναι και ο πιο αρμόδιος φορέας στην προκειμένη περίπτωση.


Λευτερη μιας και ασχολήσε με τα του ΣΟΑΑ δεν πρέπει να κάνετε καμια κίνηση πάνω σε αυτό μπας και βρεθεί καμία λύση?

Από ότι θυμάμαι και εσένα σε είχαν σταματήσει...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Δευ 24 Νοέ 2008, 10:35:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 00:39:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το να πας το θεμα στο Ευρωπαικο δικαστηρια λεγεται ευκολα αλλα πραττεται δυσκολα.
Ο ΣΟΑΑ εχει κανει κινηση (οχι μονο μια) παλαιοτερα αλλα εμεινε στασιμη απο την αντίπερα οχθη γιατι συνηθως και οι αρμοδιες αρχες εκαναν τα στραβα ματια τις ημερες του αγωνα οπως εγινε και τωρα και σβηστικαν οι κλισεις.
Τελος για να γινει κατι για αυτο το θεμα (για πολλοστη φορα) μεσω σοοα, πρεπει ο συνδεσμος να εχει την υποστηριξη των οδηγων πραγμα που δεν γινεται γιατι συνηθως θυμουνται τον συνδεσμο "οταν τους πονεσει ο κωλος τους".

ΥΓ την κλιση την ειχα φαει για αλλο λογο,μακαρι να νομιμοποιηθουν ολα γιατι κατι ετοιμαζουμε με τον θειο και θα γλυτωσει το 106ακι τα πηγαινε ελα στο χωρο του εκαστοτε αγωνα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Απρ 2007, 00:47:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θυμάμαι ότι την κλήση την έφαγες για άλλο λόγο (και δεν είχε απαραίτητα και άδικο το "οργανο" αλλά ευτυχώς το ποσό ήταν μικρό) απλά το ανέφερα μιας και σε σταμάτησαν "επι τούτου " επειδή μετάφερες όχημα...

Τουλάχιστον για τα αγωνιστηκά οχήματα θα πρέπει να βρεθεί μια νομική ρύθμιση καθώς και κάποιες σχετικές προδιαγραφές που να εξασφαλίζουν την σωστή και νόμιμη δυνατότητα μεταφοράς τους με τρέιλερ...

όσο για του "υπόλοιπους" οδηγούς που θυμούνται τον ΣΟΑΑ όπτε "πονέσουν" δυστυχώς έχεις δίκιο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 02:04:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα νεοτερα ειναι οτι στο Ελλαδισταν, αυτοκινητο απαγορευεται να ρυμουλκει αυτοκινητο, κοινως και οι ξενοι οδηγοι που ερχονται να τρεξουν εδω ειναι παρανομοι αν κουβαλανε τα αγωνιστικα με τρέιλερ.
Ο μονος νομιμος τροπος ειναι να εχεις το αυτοκινητο μεσα σε κλειστο φορτηγο .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 09:21:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες μιλούσα με τον Φαγαδάκη και μου είπε ότι το πρόβλημα είναι όταν η ρυμούλκηση γίνεται από επαγγελματικό όχημα που δεν έχει άδεια για κάτι τέτοιο.

Συγκεκριμένα μου είπε ότι για τα συμβατικά αυτοκίνητα (= όχι τα επαγγελματικά) έχουν δικαίωμα να ρυμουλκήσουν οτιδήποτε ΑΡΚΕΙ το βάρος του ρυμουλκούμενο να είναι μέσα στις προδιαγραφές του οχήματος.
= Αν πχ έχεις ένα Vitara (ιδιωτικής χρήσης = όχι επαγγελματικό) που βάση της Suzuki επιτρέπεται να ρυμουλκήσει μέχρι (υποθετικά) 1300κιλά, αυτά τα 1300κιλά μπορούν να είναι οτιδήποτε = πχ πατάτες/μπετόβεργες/φουσκωτό/καρτ/το 106 σου κλπ κλπ χωρίς κανένας να σου πει οτιδήποτε.

Αντίθετα για τα επαγγελματικά οχήματα για να ρυμουλκήσεις κάτι πρέπει να έχεις άδεια για συγκεκριμένα αυτό το κάτι:
=ένα ψαράς που θέλει να κουβαλήσει μπαγκαζιέρα με ψάρια με το επαγγελματικό του φορτηγάκι πρέπει να έχει άδεια για αυτό και δεν του επιτρέπεται να φορτώσει και μεταφέρει με την συγκεκριμένη μπαγκαζι΄ερα και το συγκεκριμένο αμάξι κάτι άλλο πχ έπιπλα. Laughing

Για τα αυτοκίνητα συγκεκριμένα με την υπάρχουσα νομοθεσία ρυμούλκηση ή μεταφορά (σε καρότσα) έχουν μόνο συγκεκριμένες νταλίκες, οι οδικές βοήθειες κλπ κλπ.

Άρα (για να δώσω ένα παράδειγμα) για να μεταφέρουμε στο μέλλον το 106 σου Razz σε όποιον αγώνα χρειαζόμαστε
ή ένα τζιπάκι ιδιωτικής χρήσης με επιτρεπόμενο βάρος ρυμουλκούμενου μεγαλύτερο από το άθροισμα "βάρος τρείλερ+βάρος 106"
ή με μεταφορική εταιρία που να έχιε την σχετική άδεια.

Οτιδήποτε άλλο (πχ το φορτηγάκι του πατέρα του Νικου ή το φορτηγάκι που έχει ο αδελφός σου κλπ κλπ) είναι παράνομα.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 09:27:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες κοιταζαμε τους νομους και εφημεριδες κυβερνησεων κλπ, δεν ισχυει κατι απο αυτα και με τον νεο ΚΟΚ τα προστιμα μπορουν να φτασουν τις 8000 ευρω.
Σκεψου οτι μεχρι και ο Γιαννης ο Σταυροπουλος που μας φτιαχνει τα τρέιλερ και ειναι η δουλεια του αυτη και εκτος αυτου ειναι και αγωνιζομενος παραδεχεται οτι τα τρέιλερ δεν εχουν καμια νομιμοτητα στη χωρα μας,μπορεις μεχρι και μπολντοζα να μεταφερεις, αυτοκινητο δε μπορεις.
Τωρα αν ο Θεοφιλος πιστευει οτι γινεται, ας μου φερει το νομο που το αναφερει γιατι εγω αλλα διαβαζα χτες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 09:35:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμ οκ.
Μπορεί απλά να μην το γνωρίζει καλά.
Απλά ανεφερα αυτό που μου είπε.
Όταν τον ξαναδούμε το συζητάμε και βλέπουμε.

Πάντως κάτι πρέπει να γίνει με το θέμα γιατί δεν είναι δυνατό να εξαρτάσαι από μια μεταφορική για να κάνεις την δουλειά σου.

Δηλαδή γιατί να είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις μια μεταφορική για να μεταφέρεις πχ το αγωνιστικό σου στα Μέγαρα για προπόνηση. Και ταλαιπωρία είναι (ελάτε να το φορτώσουμε από εκεί την τάδε ώρα και θα κάτσουμε τόσο και να είστε πίσω στην πίστα τότε να το πάμε πίσω κλπ κλπ) και κόστος έχει κάτι τέτοιο...


Αυτό που πρέπει να θεσπιστεί είναι νομίζω ορισμένες προδιαγραφές που να πρέπει να πληρούν τα ρυμουλκά αυτοκίνητα καθώς και τα τρέιλερ ώστε να επιτραπεί (υπό τις προδιαγραφες) η μεταφορά αυτοκινήτου από ιδιωτικό όχημα. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2008, 19:39:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιμοποιήθηκε η μεταφορά αγωνιστικών με τρέιλερ!

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&race_id=0&article_id=14177


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2008, 19:49:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ερωτηση [πυ ειχε κανει και παλια ενα παιδι που αν θυμαμαι καλα ειχε φερει κατεραμ απο αγγλια

αν εχει τρειλερ με ξενες πινακιδες
και αγωνιστικο με ξενες πινακιδες
και αμαξι με ξενες πινακιδες

και σε πιασουν ελλαδισταν να το μεταφερεις...με ποια νομοθεσια δικαζεσαι
ελληνικη ή ευρωπαικη??


y.g. να μη ξεχασουμε να ευχαριστησουμε το βουλευτη της ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ που βοηθησε στην επιλυση του θεματος...
αντε με το καλο να ερθει το πασοκ στην εξουσια να τα ξαναπαγορεψει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2008, 21:37:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Νομιμοποιήθηκε η μεταφορά αγωνιστικών με τρέιλερ!

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&race_id=0&article_id=14177


θέλει να αγοράσουμε και transit τώρα δηλαδή... Evil


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούν 2008, 01:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
θέλει να αγοράσουμε και transit τώρα δηλαδή... Evil


Γιατι που λεει οτι μονο με Transit γινετε η μεταφορα??? Rolling eyes Rolling eyes


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούν 2008, 07:14:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μα δεν μπορείς να μεταφέρεις με ΙΧ, μόνο με ΦΙΧ Wink


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούν 2008, 14:26:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μητσο,μην μασας,τους αγωνιζομενους δεν τους πειραζουν πια... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούν 2008, 20:31:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μέχρι να πάρω δικό μου trailer δεν δανείζομαι. Τώρα πειράζουν δεν πειράζουν είναι σχετικό. Εγώ Παρασκευή κατεβαίνω οδικώς Cool


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 07:35:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην κανεις καμια μλκια! Exclamation
Μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει μια τετοια διαδρομη για το σασμαν σου.
Προτιμησε να το φορτωσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 09:19:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει μια τετοια διαδρομη για το σασμαν σου.


αν και ειμαι οφτοπικ πες μου εν συντομία τι ακριβώς μπορεί να πάθει και γιατί?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 09:28:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο εντονη φθορα μεχρι και σπασιμο γραναζιου για τον λογο του οτι η βαλβολινη χτυπαει κοκκινα απο θερμοκρασιες και δεδομενου οτι η 5η ειναι στο πιο "στεγνο" σημειο του σασμαν,ποναει περισσοτερο απο ολες τις υπολοιπες.
Μαλιστα επειδη τα σχεσατα σασμαν δεν εχουν τις γωνιες(δοντιων) που εχουν τα εργοστασιακα η λιπανση σε καποιες περιπτωσεις ειναι ελλειπης με οτι συνεπαγεται αυτο σε "αναμμενα" γραναζια,κλπ...

Το πιο συχνο φαινομενο που παρατηρειται συνηθως ειναι να "κολλαει" η 5η μεσα και να μην βγαινει καθολου ή να βγαινει με εντονη δυσκολια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 10:02:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok ψιλοκατάλαβα... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 10:57:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Απο εντονη φθορα μεχρι και σπασιμο γραναζιου για τον λογο του οτι η βαλβολινη χτυπαει κοκκινα απο θερμοκρασιες και δεδομενου οτι η 5η ειναι στο πιο "στεγνο" σημειο του σασμαν,ποναει περισσοτερο απο ολες τις υπολοιπες.
Μαλιστα επειδη τα σχεσατα σασμαν δεν εχουν τις γωνιες(δοντιων) που εχουν τα εργοστασιακα η λιπανση σε καποιες περιπτωσεις ειναι ελλειπης με οτι συνεπαγεται αυτο σε "αναμμενα" γραναζια,κλπ...

Το πιο συχνο φαινομενο που παρατηρειται συνηθως ειναι να "κολλαει" η 5η μεσα και να μην βγαινει καθολου ή να βγαινει με εντονη δυσκολια.


θα το πάω πολύ αργά Στέλιο, με περίπου 3000-3500 στροφές. Θα το σπάσω το ταξίδι στην μέση έτσι και αλλιώς Wink Δεν θα τα κάνω όλα τα χιλιόμετρα με την μία. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Ελπίζω να μην το ματιάσουμε και όλα να πάνε καλά. Τί να κάνουμε δεν βγήκε η άκρη με την τρεϊλεροκατάσταση Cool


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:00:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα φροντιζε τουλαχιστον να αλλαζεις ταχυτητες σε τακτα διαστηματα και να μην αφησεις μεσα την 5η,παρα τις λιγες στροφες.
Εννοω οτι ναι μεν θα πας με 5η αλλα καθε μισαωρο περιπου βαζε και την 4η για κανενα 10 λεπτο να το ξεκουραζεις λιγο.
Εσπασαν σασμαν ετσι,για αυτο στο λεω... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,355s (PHP: 93% - SQL: 7%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on