PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Full Σύστημα Εξαγωγής (Rallye 16v)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mellodos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Ιούν 2015
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 18:23:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά απο ένα (δυσκολο για ολους ) μηνα , τελικά προχώρησα στην τοποθέτηση του μαμά δίχαλου πάλι. Μπορεί να φανώ "περίεργος" , αλλά αισθάνθηκα άμεση διαφορά , ειδικά σε χαλαρά πατήματα μεταξύ 2000-3500 στροφών , σα να "φούσκωσε" αυτό το φάσμα και να ελάφρυνε το αμάξι. Με τέρμα γκάζι οι διαφορές δεν είναι τόσο ευδιάκριτες. Σε κάθε περίπτωση δεν θα πρότεινα την αλλαγή του δίχαλου αν δεν έχουμε δοκιμασμένη λύση.

Gotcha έγραψε:
Εμενα περισοτερο με απασχολει η τρελη λαδιλα πανω στο κιβωτιο (αν βλεπω καλα)


Και εμένα μου έκανε εντύπωση στην φωτο τότε , μάλλον ήτανε λάσπες Question
Χτες που το κοίταξα ήταν πεντακάθαρο.

Pughell έγραψε:

Επισης,αν σου ειναι ευκολο,βγαλε καμια φωτο εκει που κολλησε τους σωληνες του νεου καζανιου με τις παλιες σωληνωσεις.
Εχω την εντυπωση οτι και εκει εχει κανει μλκια απλά δεν φαινεται καλα στις φωτο... Sad




Apostolos-106 rallye έγραψε:
Κατά την δική μ άποψη έπρεπε να αφήσεις το μαμά δίχαλο, αντί αυτού να άλλαζες τον καταλύτη σου σε ένα πιο ελεύθερο μεταλικό με 200 τρύπες.


Μόλις με "αφήσει" ο μαμά καταλύτης μπορεί να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο , αν και έχω διαβάσει αντικρουόμενες απόψεις στο αν αξίζει , συν του ότι κάποιοι δεν έβγαζαν κάρτα... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιούλ 2015, 16:02:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά θα σου ζητουσα να ονοματισεις τον εντελώς άχρηστο εξατμισα που σου εκανε την δουλειά,προκειμένου να κανείς μια μικρή χάρη στο "αυτοκινητιστικό κοινό" της περιοχής...

Παλι καλα τουλαχιστον που έβγαλες το διχαλο μιας και μόλις ειδα την φωτο από το μεσαίο,φαντάζομαι πως θα ήταν το διχαλο που σου εκανε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kpsig 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 23 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 438

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Ιούλ 2015, 10:41:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Προσωπικά θα σου ζητουσα να ονοματισεις τον εντελώς άχρηστο εξατμισα που σου εκανε την δουλειά,προκειμένου να κανείς μια μικρή χάρη στο "αυτοκινητιστικό κοινό" της περιοχής...

Παλι καλα τουλαχιστον που έβγαλες το διχαλο μιας και μόλις ειδα την φωτο από το μεσαίο,φαντάζομαι πως θα ήταν το διχαλο που σου εκανε...


Πολύ άσχημη δουλειά, θα συμφωνήσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mellodos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Ιούν 2015
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Ιούλ 2015, 15:02:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανώς αναφέρεστε στις κολλήσεις ότι είναι χάλια. Όσον αφορά το μεσαίο καθεαυτό , μήπως είναι και αυτό για ξήλωμα?
Το μαγαζί είναι γνωστό και βρίσκεται στους Αγ.Ανάργυρους...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Ιούλ 2015, 15:24:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,τουλαχιστον εξωτερικα,το καζανι δεν φαινεται κακο αλλά ο τροπος που το συνδεσε στην υπολοιπη εξατμιση ειναι απλά τρισαθλιος.
Και δεν ειναι οτι το συνδεσε λαθος,χαλασε και την σωληνωση του μαμα καταλυτη ο μλκας... Thumb Down

Υ.Γ. Αν πηγες στον Exhaust Center,δεν μου φαινεται παραξενο,αυτοκινητο που περασε απο τα χερια μου και φορουσε δικη του εξατμιση,ηταν τοποθετημενο ακριβως με τον ιδιο λαθος τροπο.
Επαγγελματιες κατα τα άλλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
stel1 (stelios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Σεπ 2015, 15:55:12    Θέμα δημοσίευσης: εξατμιση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια ερωτηση, επειδη η εξατμιση μου κανει αρκετα μπασο ηχο το group N και σε σχεση με φιλου που βλεπω η τελικη σωληνα μετα το καζανακι μιας και φοραω μονο τελικο ειναι αρκετα πιο χοντρο αν βαλω κωνικο θα αλλαξει η τζαμπα θα το επιχειρησω? αναζητω ξερο ηχο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
France_8v (Άγγελος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 106 1.6 (16v)

Ένταξη: 13 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 167
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούλ 2018, 18:10:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαιρετώ την παρέα...
Σαν γεροξεκούτης πλέον και εγώ (που λέει ο λόγος) και μιας και πλέον με ενοχλούν οι καγκουριές που έκανα κάποτε, θέλω να βάλω τα πάντα μαμά, ξεκινώντας απ' την εξάτμιση.
Είχα βάλει κάποτε καταλύτη αγωνιστικό vic (δεν θυμάμαι πόσες οπές έχει), μεσαίο καζανάκι, ένα κάποιο τελικό με χοντρή μπούκα (ποπάυ το έλεγε ο εξατμισάς) και φτιαγμένη απ' την αρχή κουρμπαριστή σωλήνα 50mm εξωτ. αν θυμάμαι καλά.
Ερώτηση 1η:
Μαμά τελικό. Αυτό που πουλάει ο συγκεκριμένος έχει 145 ευρώ γιατί δεν βγαίνει λέει ημιτασιόν επειδή είναι πρεσαριστό. Ισχύει;
2: εκτός απ' το τελικό, χρειάζεται να αλλάξω τίποτα άλλο; Η διάμετρος σωλήνας είναι οκ; Φορούσα βαρελάκι bmc αλλά πλέον έχει εργοστασιακό φιλτροκούτι.
1600 16v


Μπαίνω με τις πόρτες κ βγαίνω με το τιμόνι στο χέρι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Σελίδα 14 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1284s (PHP: 57% - SQL: 43%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on