PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Full Σύστημα Εξαγωγής (Rallye 16v)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάρ 2007, 16:14:51    Θέμα δημοσίευσης: 106 - Full Σύστημα Εξαγωγής (Rallye 16v) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα τοποθετηθηκε ολοκληρο συστημα εξατμισης που περιλαμβανει διχαλο,ελευθερο καταλητη,σωληνωσεις 51χιλ. και τελικο gr. N.
Με την πρωτη βολτα φανηκε αισθητη διαφορα στο στροφαρισμα του κινητηρα,και <<δινει>> αρκετα ποιο ωμα την δυναμη απο τους εκκεντροφορους.Θα περιμενουμε να γινουν καποια χιλιομετρα για να πιασει την απαραιτητη καπνα η εξατμηση και να δουμε κι αλλη βελτιωση.
Αναμονη λοιπον...........


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάρ 2007, 23:04:55    Θέμα δημοσίευσης: Re: 106 - Full Σύστημα Εξαγωγής (1.6 8v) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o-400 έγραψε:
......απο τους εκκεντροφορους.


Τους ή τον; Τελικά 16v είσαι ή 8v Question



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 00:07:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

16v νομιζω οτι εχει πει.
51??Που το βρηκες?Ξερω οτι 50 ή 52 παιζει..
Μεσαιο δεν εβαλες?
Καταλυτη τι μαρκα και ποσες τρυπες?


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 10:00:47    Θέμα δημοσίευσης: ............ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

8v ηταν πριν ...τωρα 16v...51 χιλιοστα εδω την εφτιαξα,σαμο!!διχαλο,καταλητη americat μεχρι 200 ιππους,χωρις μεσαιο και ενα grN.μονο αυτα!Δεν επρεπε;;ηθελε και μεσαιο;;αν εβαζα και μεσαιο εχω την εντυπωση οτι θα το επνιγε καπως,πιστευω ειναι καλα ετσι,εχετε καποια αλλη γνωμη;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 10:12:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: ............ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o-400 έγραψε:
8v ηταν πριν ...τωρα 16v...51 χιλιοστα εδω την εφτιαξα,σαμο!!διχαλο,καταλητη americat μεχρι 200 ιππους,χωρις μεσαιο και ενα grN.μονο αυτα!Δεν επρεπε;;ηθελε και μεσαιο;;αν εβαζα και μεσαιο εχω την εντυπωση οτι θα το επνιγε καπως,πιστευω ειναι καλα ετσι,εχετε καποια αλλη γνωμη;


Φιλε μου τον μαστορα δεν τον ρωτησες για το αν θες μεσαιο ή οχι?Τι σου ειπε?
Εγώ το 8v το είχα χωρίς μεσαίο αλλα για το 16v όλος ο κοσμος λεει οτι θελει μεσαιο γιατι χανει το αμαξι.Καλα δεν ειναι τιποτα, πας και το βαζεις μετα.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 10:52:15    Θέμα δημοσίευσης: ........ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχεις δικιο Θωμα,ισως και να θελει απλα θελω να δω πρωτα πως παει ετσι και μετα οπως ειπες αν χρειαζεται να βαλω,βασικα ηθελα να αποφυγω τα πολλα κοψε ραψε στην εξατμηση,κολησεις ασκοπες κτλ μου ειπε ο μαστορας δεν ειναι και οτι καλυτερο,,ειπε κανουν σκαλοπατακια στην εξατμηση και διμιουργουν στροβιλισμους με αποτελεσμα να κανουν κατι σαν φραγμα ας πουμε και να δυσκολευουν την ελευθερη εξαγωγη των καυσαεριων.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drulic (AΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 10:58:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν έχεις ήδη καταλύτη-τελικό δεν χρειάζεται να βάλεις και μεσαίο. Wink
Στο υπάρχον σου set up αν θα βάλεις και μεσαίο δε νομίζω ότι θα μπορέσει να προσφέρει κάτι.



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 11:15:10    Θέμα δημοσίευσης: ................. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eχω καταλυτη ελευθερο και ενα grN.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 14:56:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια ενσταση σχετικα με την διατομη... Wink
50,1mm μπορει,51 μαλλον απιθανο... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 15:01:34    Θέμα δημοσίευσης: ....... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι απιθανο στελιο;;;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 15:25:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι δεν βγαινει τετοια σωληνα... Sad
Ειναι διαστασεις που ερχονται μονο κατοπιν ειδικης παραγγελιας(πανακριβες δηλαδη) και μαλιστα δεν μπαινει και στο 80% των κουρμπαδορων... Confused
Για αυτο λεω,50,1 μου φαινεται λογικο αλλα 51; Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 15:36:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

50.8 ειναι στελιο.
τετοια εχω και εγω...
απλα το παχος δε θυμαμαι ποσο ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2007, 16:31:48    Θέμα δημοσίευσης: ........ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στελιο την εξατμηση την φεραμε εδω σαμο ετοιμη κουρμπαρισμενη να τοποθετηθει...απο τον ζαπατινα συγκεκριμενα που συνεργαζεται ο εδω εξατμισας.δεν εχω λογο να σου λεω παπατζιλικια...απο οτι θυμαμαι επειδη μετρησαμε και εδω εσωτερικη διαμετρο ηταν η 50,8 η 50,9 αν θυμαμαι καλα,την φεραμε απο αθηνα γιατι 1ον ο εξατμησας εδω δεν μπορουσε να κουρμπαρει τετοιο μεγεθος και 2ον οπως πολυ σωστα λες και εσυ δεν μπορουσε να βρει τετοια σωληνα!!!!!!!!!!!!!!!τωρα που την βρηκε το αλλο το λαμογιο (με την καλη εννοια παντα,μαγκας) ειναι αλλο θεμα,οπως και να εχει η δουλεια μου εγινε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 08:19:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορει πια να βρηκαν ακρη και να φερνουν,παντως πριν 2 χρονια περιπου που το ειχα ψαξει αρκετα καλα το θεμα(μαζι και με καποια παιδια που ειχαν αμεση σχεση με την βιομηχανια εξατμισεων) βρηκαμε οτι τοτε κυκλοφορουσε πολυ η 50αρα με παχος 1,5mm που στην ουσια ειναι 47mm εσωτερικα.
Μαλιστα τοτε ψαχναμε συγκεκριμενα σωληνα 50mm με 1mm παχος για να βγει καλουπι ολοιδιο με την Peugeot Sport.
Δυστυχως τετοια λαμαρινα δεν εφερνε κανενας καθως ηταν απαγορευτικα ακριβη. Sad

Τωρα αν βρηκαν 51mm σωληνα(που σιγουρα θα εχει 1,5mm παχος) ειναι πολυ καλα καθως εσωτερικα βγαζει ακριβως 48mm. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 08:55:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο από ότι έχω καταλάβει τα παιδιά πιο πανω αναφέρονται σε εσωτερική διάμετρο σωλήνας (=χωρίς το 2χ του πάχους της λαμαρίνας) και όχι σε εξωτερική.

o-400 έγραψε:
επειδη μετρησαμε και εδω εσωτερικη διαμετρο ηταν η 50,8 η 50,9


[/quote]


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 09:03:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μανθο καλα που διαβαζεις εσυ για μενα γιατι εγω... Embarassed

Οντως αναφερεται σε εσωτερικη που αναλογει σε σχεδον 54mm εξωτερικη. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 09:11:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing ...το αυτό... Cool Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 09:51:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

54 εξωτερικη πατε καλα????????????

εμενα ηταν 50.8 εξωτερικη αλλα εχω σοβαρες επιφυλαξεις αν ειναι 1.5 ή 2 χιλιοστα παχος Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 10:24:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι ρε Αλεκο,το περιεργο που σου φαινεται; Laughing
Εκκεντροφορους εχει το παιδι,54 διαλεξαν...
Ξερω αρκετους ακομα που εχουν βαλει ιδια διατομη.
Δεν λεω οτι ειναι σωστο αλλα ο καθενας κανει οτι πιστευει. Wink

Οσο για σενα,το ξερω οτι εχεις 50αρα ρε μπουζουκι,μου το ειπες. Laughing
Χλωμο παντως να ειναι 2mm καθως θα επρεπε να εχει κουρμπαδορο βιομηχανικης χρησης ο εξατμισας για να "φερει" σωστα τις σωληνες,ασε που γινεται και πολυ βαρυ το συστημα. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάρ 2007, 10:37:56    Θέμα δημοσίευσης: .......... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα παιδες,54 η 54 και κατι ηταν εξωτερικη..γιατι σας φαινετε παραξενο;εχω ακουσει κατα καιρους πολλα rallaκια με δικες μου βελτιωσεις να φορανε τετοια εξατμιση...πολλες φορες δε και μεγαλυτερη σε εσωτερικη διαμετρο...δεν ηθελα μεγαλυτερη εσωτερικα,το θεωρω υπερβολη(αν ειχα τετραπεταλουδο τι θα εβαζα;80αρα;)πριν την αλλαξω ειχε 48αρα εσωτερικα αλλα δεν μου αρεσε γιατι παρολο που εχω εκκεντροφορους,δεν τους ενοιθες και πολυ αφου ηταν αρκετα γεματο χαμηλα και γενικα πολυυυυυυ γραμμικο σε ολες τις στροφες.τωρα στα χαμηλα ειναι ποιο <<κουφιο>> αλλα εχει ποιο καλο ξεσπασμα στις ψιλες στροφες,ετσι τουλαχιστον μου φαινετε εμενα(ελπιζω να μην ειναι μονο ψυχολογικο).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 1 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4314s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on