PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Νέα χάραξη στο καρτόδρομο
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 23:47:05    Θέμα δημοσίευσης: Νέα χάραξη στο καρτόδρομο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο το site του 106sport club είδα τα παρακάτω....




Πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρον η αλλαγή που έγινε μιας και θα αλλάξουν σίγουρα οι χρόνοι που ξέραμε.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 00:42:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και δεν την ειχα δει ποτε απο κατωψη,μονο φωτογραφιες απο διαφορα event που κανατε εκει,εχω να πω οτι φαινετε πολυ ενδιαφερουσα πιστα και σχετικα μεγαλη.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 01:11:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κρίμα ήταν ωραία στροφή Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 03:21:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mάλλον αδιάφορη η νέα στροφή αν εξαιρέσουμε ότι θα είναι αρκετά πατημένη και ίσως θεαματική, αλλά χάνεται ένα πολύ τεχνικό κομμάτι της πίστας.

Επίσης στο τελείωμα της καινούργιας ασφάλτου λογικά θα αρχίζει το φρενάρισμα από τρίτη σε δευτέρα, αλλά θα συνεχίζεται στο παλιό (γλιστερό) κομμάτι...

Αυτό ίσως είναι και σημείο εξόδου.
Παρ'όλα αυτά καλύτερα πιστεύω οι λέσχες να χρησιμοποιήσουν το νέο κομμάτι και όχι το παλιό και δοκιμασμένο, ώστε να υπάρχει αλλαγή στο πολιοφορεμένο καρτόδρομο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 04:46:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλο θα ειναι να στρωσουν και την παλια στροφη που ειναι μετα την ευθεια κατα καποιον τροπο που προκυπτει.
Ποτε δεν ξερεις πως μπορει να την παθει καποιος.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 08:21:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι προφανες ότι γίνεται για τους αγώνες αυτοκινήτου που γίνονται εκεί.
Με την νέα χάραξη η κάτω στροφή της πίστας πλέον γίνεται πολύ πιο γρύγορη αλλά και πιο ευκολη μιας και δεν έχει τις διαδοχικές αλλαγές πορείας.
Πολύ πιθανό η παλία χαραξη να διατηρηθεί για τα καρτ και η νέα να χρησιμοποιείται μόνο από τα αμάξια. Wink
Όντως με τα καρτ ήταν πολύ ωραίο το κάτω συμπλεγμα στροφών αλλά για τα αμάξια ήταν μεν πολυ τεχνικό κομμάτι (με προσοχή στα φρένα και την διατήρηση σωστής γραμμής) αλλά μαζί ήταν και ενα τεράστιο στραμπούλημα... χωρίς νόημα ...
ασε που δεν εβγαιναν και ωραία drift (μιας και είναι οι βασικοί αγώνες που γίνονται εκεί με αυτοκίνητα και μετά το GTCC.
Τώρα λογικά θα φλικαρουν στην ευθεία και παίρνουν όλη την στροφή με το πλάι... Wink Wink (αναφέρομαι στους αγώνες drift)
Για το GTCC συμφωνώ με τον Γονάκη θα θέλει προσοχή στο πάτημα από το καινούργιο στο παλιό κομμάτι. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
206 CC RG (kostadis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 CC Army Edition

Ένταξη: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 91
Τόπος: N.Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 09:14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χτες που το είδα από κοντά το καινούριο κομμάτι μου φάνηκε ενδιαφέρον αλλά και πιο επικίνδυνο από το προηγούμενο. Τα χλμ που θα μαζεύονται θα είναι πολλά και έξοδος διαφυγής στο ¨πέταλο¨ δεν υπάρχει.
Και τα kart χθες αυτή την χάραξη ακολουθούσαν!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 10:25:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα καρτ ,θα ακουλουθούν τη νέα χάραξη... Cool
(το οποίο σημαίνει φρένα απο περίπου 110+ χλμ...)

Νομίζω οτι θα σας αρέσει αρκετά για το GTCC.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 10:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως έτσι όπως το είδα δεν μου άρεσε.... Χάθηκε το νόημα του καρτόδρομου.... Σε εκείνο το σημείο γίνονταν όλες οι διαφορές.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 12:26:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσα μετρα ειναι απο στροφη σε στροφη?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 12:27:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με την παλιά χάραξη το συνολικό μήκος της πίστας ήταν 1100 μέτρα
οπότε δες φώτο και υπολόγισε Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 13:14:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Εγώ πάντως έτσι όπως το είδα δεν μου άρεσε.... Χάθηκε το νόημα του καρτόδρομου.... Σε εκείνο το σημείο γίνονταν όλες οι διαφορές.....


Φαντάζομαι οτι θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και την κλασική χάραξη ,αν το κανονίσετε με την πίστα.

Γνώμη μου πάντος είναι οτι με τη νέα χάραξη θα είναι αρκετά ποιό ενδιαφέρουσα η πίστα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 13:33:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Εγώ πάντως έτσι όπως το είδα δεν μου άρεσε.... Χάθηκε το νόημα του καρτόδρομου.... Σε εκείνο το σημείο γίνονταν όλες οι διαφορές.....


+1




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 15:10:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από πλευράς ασφάλειας υπάρχουν δύο θέματα:

Συμφωνώ με την νέα χάραξη επειδή στην αριστερή πριν την κάτω φουρκέτα υπήρχε σοβαρός κίνδυνος ανατροπής (έχουν γυρίσει μερικά αμάξια εκεί)

ΔΙΑΦΩΝΩ με την νέα χάραξη, επειδή αν κάποιος από οποιοδήποτε λόγο χάσει τα φρένα, θα καταλήξει στον από κάτω δρόμο Shocked

Η απόσταση από τον δρομο είναι ελάχιστα μέτρα....

Θα πρέπει να γίνει επιτόπιος έλεγχος...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 15:14:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι, στην δεξια την καινουργια, δεν υπαρχει φοβος ανατροπης; Που θα μαζευουν και περισσοτερα χλμ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 15:18:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Γιατι, στην δεξια την καινουργια, δεν υπαρχει φοβος ανατροπης; Που θα μαζευουν και περισσοτερα χλμ;


Δεν νομίζω. Τα χιλιόμετρα δεν θα είναι περισσότερα από όσο μαζεύουν στην ευθεία. Είναι σχεδόν τα ίδια μέτρα.

Την περίπτωση εξόδου φοβάμαι, όχι την ανατροπή! Αν θυμάσαι έχουν φύγει μερικά αμάξια στην κ1 και έχουν καταλήξει στα λάστιχα...

Εκεί που θα καταλήξουν; Στον δρόμο; Πάνω σε κάποιο φορτηγό; Δεν ξέρω μπορεί και να κάνω λάθος ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!

Στην αριστερή πριν την φουρκέτα, έπαιζε μεγάλη μετατόπιση φορτίου, γι'αυτό και γύρναγαν τα αμάξια (Θυμίσου: Δεξιά, έλαφρυά δεξιά στα φρένα και καπάκι αριστερή για δεξιά....)



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 15:21:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, θυμαμαι το σημειο....
Το σίγουρο είναι ότι θέλει αυτοψία από κοντά....
Αλήθεια τι με ήθελες; ήμουν σχολή, τώρα γύρισα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 15:28:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

είμαι κοντά (συνεργείο...)
θα περάσω μια βόλτα να δω τι παίζει και θα βγάλω και μερικές φωτο.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
206 CC RG (kostadis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 CC Army Edition

Ένταξη: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 91
Τόπος: N.Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 15:48:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Road_Runner έγραψε:
Γιατι, στην δεξια την καινουργια, δεν υπαρχει φοβος ανατροπης; Που θα μαζευουν και περισσοτερα χλμ;


Δεν νομίζω. Τα χιλιόμετρα δεν θα είναι περισσότερα από όσο μαζεύουν στην ευθεία. Είναι σχεδόν τα ίδια μέτρα.


Συμφωνώ με τον Νίκο γιατί η επόμενη ευθεία είναι μεγαλούτσικη, κατηφορική και δεν χρειάζεται να κόψεις όσο στην Κ1, συν το ότι το κερμπ είναι ψηλό. Αν φύγει κάποιος εκεί... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2007, 16:03:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωσταντή, θα πάμε να την δούμε όλοι μαζί. Wink

Και θα την δοκιμάσουμε κι'όλας Twisted evil Twisted evil



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,167s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on