PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Εισαγωγή / Εξαγωγή σε 207 1,6 16ν (TU5JP4) 110hp

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
PUG207 (ANDREAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (16v)

Ένταξη: 06 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 00:44:13    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Εισαγωγή / Εξαγωγή σε 207 1,6 16ν (TU5JP4) 110hp Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Question ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ...ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PUG 207 1.6 (16V)..ΜΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ 11000+ ΧΛΜ ΨΑΧΝΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΕΨΩ ΛΙΓΟ..ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΟΠΟΥ Κ ΑΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΛΑΜΒΑΝΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ....ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 06:44:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: PUG207 ΕΙΣΑΓΩΓΗ-ΕΞΑΓΩΓΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PUG207 έγραψε:
Question ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ...ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PUG 207 1.6 (16V)..ΜΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ 11000+ ΧΛΜ ΨΑΧΝΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΕΨΩ ΛΙΓΟ..ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΟΠΟΥ Κ ΑΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΛΑΜΒΑΝΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ....ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑ!!!!!


δώστο και πάρε το turbo να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PUG207 (ANDREAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (16v)

Ένταξη: 06 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 08:15:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NAI ΑΛΛΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ Κ ΠΑΛΙ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ...ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ..ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΕΣΩ-ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΕΙ?? ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΧΤΑΠΟΔΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΥΤΗ Κ ΓΚΡΟΥΠ Ν ΤΕΛΙΚΟ..ΙΣΧΥΕΙ ΟΤ Ι ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΘΑ ΑΥΞΗΘΕΙ ΚΑΠΩΣ Η ΔΥΝΑΜΗ?? ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΝΕΙΣ?? (ΤΟ ΟΤΙ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΠΑΝΤΩΣ Κ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ GT...EINAI H MAΥΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ)


207..στριβει!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 09:21:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξεκινα να διαβαζεις αυτο το τοπικ, και εδω ειμαστε:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=319
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 10:00:56    Θέμα δημοσίευσης: Re: PUG207 ΕΙΣΑΓΩΓΗ-ΕΞΑΓΩΓΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
PUG207 έγραψε:
Question ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ...ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PUG 207 1.6 (16V)..ΜΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ 11000+ ΧΛΜ ΨΑΧΝΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΕΨΩ ΛΙΓΟ..ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΟΠΟΥ Κ ΑΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΛΑΜΒΑΝΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ....ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑ!!!!!


δώστο και πάρε το turbo να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...


+1

Ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις, και άσε τις σκούπες, τα φαράσια και τα ξεσκονόπανα.

Το μοτέρ αυτό γαζώνει. Cool

Και αν κρίνω και από του cooper s, ίδιο με το οποίο θα φοράει το rc, θα γαζώνει διπλά. Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 18:05:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα συμφωνήσω 1000%...

αν παρόλα αυτά έχεις το μικρόβιο της βελτίωσης να το έχεις υπόψην σου από πριν ότι κάποια στιγμή θα έχεις δώσει περισσότερα χρήματα από το να το είχες πάρει καινούργιο το gt (ή σχεδόν τέλος πάντων) και το αποτέλεσμα θα είναι σίγουρα υποδεέστερο (αν όχι σε όλους τουλάχιστον σε κάποιους τομείς πχ αξία μεταπώλησης/αξιοπιστιά/ευχρηστία κλπ κλπ) + το γενικό κόπο για να το φτιάξεις...

από κει και πέρα η κλασσική πλέον λύση για το μοτερ σου ακολουθεί την συνταγή που κάνουν οι περισσότεροι με τα 206 1,6 16ν =
ελευθερο φίλτρο (υπομονή αν δεν έχει βγει ήδη κάτι θα βγει όπου να ναι)
+ ραλλοχτάποδο (η χειροποίητο παραπλήσιας σχεδίασης)
+ μεταφορά του καταλύτη από κάτω
+ ένα μεσαίο
+ 1 τελικό ελεύθερα
+ (αν θες) 2 ραλλοεκκεντροφόρους)

και πας χονδροειδώς υπολογισμένα στα 130 παρά κάτι ps (δεν έχει σημασία η μέγιστη ισχύς αλλά οι σαφώς βελτιωμένες καμπύλες ροπής και ιπποδύναμης που θα δεις Wink )

Για πρόγραμμα δεν ξέρω τι εγκεφαλο φοράει το 207 (αν και προς το παρόν εγώ θα έλεγα να μην μπεις σε αυτή την διαδικασία = δες το χωρίς και μετά βλέπεις)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 21:38:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και βέβαια μετά από καμιά εβδομάδα θα λες ότι δεν είσαι ικανοποιημένος με την βελτίωση αυτή και ότι θέλεις και άλλους ίππους αλλά μάταια....

για πάνω από 130 θέλεις 5000 με αμφίβολο αποτέλεσμα.... Να θυμίσω ότι κάποιοι εδώ που έχουν υπερβεί τους 130 έχουν χάσει κάποιες από τις ηλεκτονικές ευκολίες του του του τους ένω κάποιοι άλλη κυκλοφορούν με το check engine μονίμως αναμένο γιατί ο βελτιωτής το ΄ξερε αλλά δεν το ανέφερε ότι σου μίλαγε για τα "πράσινα άλογα "όπως λέει και ο πρόεδρος...


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PUG207 (ANDREAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (16v)

Ένταξη: 06 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 08:22:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ..ΣΩΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ GT ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΛΥΣΗ(ΤΟΥ RC AKOMA ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!!) ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΤΟΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ Κ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ "ΑΛΜΑΤΑ"..


207..στριβει!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2007, 00:11:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αφού σκέφτεσαι να πετάξεις λεφτά τι δεν είσαι έτοιμος για άλματα;;; Question


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 21:19:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οντωσ.οποτε ξεκινα με εξατμιση ολοκληρη,οχι χταποδι για αρχη,προγραμμα,φιλτρο,κεντροφορουσ κ αμα θεσ ακομα περισοτερα τοτε πασ σε ενα τετραπεταλουδο.εχει φτιαξει ο κολιτοσ μου ενα σαξο κ γαζωνει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manos207 (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 Sport Pack

Ένταξη: 02 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Δεκ 2007, 03:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για εισαγωγη εχω βαλει ενα φιλτρο της kn. ψαχνω εδω και καιρο για εξατμιση (καζανακι-τελειωμα) στα κλασικα remus - sebring αλλα δεν εχουν βγαλει ακομα τιποτα για βενζινοκινητηρα (207 1.6 με 110)... εχει κανεις τιποτα υποψιν του??????????????????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Δεκ 2007, 10:50:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνο η δημοσίευση σου μεταφέρθηκε στο σωστό topic.


Έκ της Mod-Team
Stevon


Thnx Steve Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
red_storm (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 03:34:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manos207 ποιο ακριβώς είναι το φίλτρο σου? Το φιλτροκούτι το έβγαλες? Είδες διαφαρά? Λένε ότι όταν βάζεις φίτρο πιο ελεύθερο στις ψηλές στροφές είσαι νεκρός. Αληθεύει? Αν μπορείς βάλε μια φωτο.

Για βελτίωση εξαγωγής αλλάζεις χταπόδι μεσαίο και τελικό έτσι? Ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PUG207 (ANDREAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (16v)

Ένταξη: 06 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Απρ 2008, 23:13:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις καλημερες μου...Το full συστημα μπηκε η σκουπα κ αυτη (παει προσς αντικατασταση βεβαια με ελευθερο φιλτρο!!)..κ τα υπολοιπα εν καιρο(εκκεντρα ροικη προγραμμα κτλ...). Αλλα ρε παιδια απο που να βαλουμε φρεσκο αερακι στο φιλτρο στο 207?? ειναι τιγκα το ριμαδι μπροστα...κ μια ιδεα αν ειναι σωστη...καλυμα carbon στο φιλτρο??? (μονωση)Το βλεπεται καλο σαν ιδεα? κ τα φωτα σα ςαπο που θα παρω αερακι!!! Ευχαριστω


207..στριβει!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2009, 18:27:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Λένε ότι όταν βάζεις φίτρο πιο ελεύθερο στις ψηλές στροφές είσαι νεκρός


Shocked Shocked Shocked Shocked

Οχι και νεκρός ρε φίλε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1286s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on