PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Eισαγωγη αερα -Σκουπιτσες και φιλτροχοανες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Απρ 2002, 16:51:50    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Eισαγωγη αερα -Σκουπιτσες και φιλτροχοανες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιζω οτι πλησιαζει ο καιρος για αλλαγη του φιλτρου αερα(ξερει κανεις ποσο αντεχει?)Προσανατολιζομαι στο να βαλω σκουπιτσα γιατι οι χοανες συνηθως επηρεαζονται απο την θερμοκρασια της μηχανης(και με την ζεστη που κανει στην Ελλαδα...)Ποια μαρκα προτεινεται?Ποια ειναι ποιο αθορυβη?Γενικα ειναι ενοχλητικος ο θορυβος που κανει η αντεχεται?(μη γινεται μαζι και με το τελικο κανας χαμος)Υπαρχει αξιολογη φιλτροχοανη(σαφως πιο φτηνη λυση)και αν ναι ποια ειναι η σωστη θεση τοποθετησης ωστε να μην επηρεαζεται?Η σκουπιτσα πρεπει να εχει φιλτρο αναθυμιασεων?(υποψη μιλαμε για 1100cc)Please δωστε τα φωτα σας <p></p><i></i>


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Απρ 2002, 19:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Re: Eσαγωγη αερα -Σκουπιτσες και φιλτροχοανες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΑΙ ΔΩΣΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΨΗΝΩΜΑΙ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 1100 cc,
ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΠΙΑ ΓΙΑ ΤΕΡΑΤΑ 1400 cc !!!!!!

ΣΩΩΣΤΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ?

DimiP says: Don't try to catch me!Just say so and ...i'll let you!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Απρ 2002, 19:15:17    Θέμα δημοσίευσης: Re: Eσαγωγη αερα -Σκουπιτσες και φιλτροχοανες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, εμένα στο μάτι, στο αυτί και στο πόδι μου φαίνεται ότι
πάει καλύτερα....
Όμως για να μπορώ να πώ κάτι εμπεριστατωμένα θα πρέπει να το
πάω για δυναμομέτρηση να δω διαφορές με το πριν.
Μέσα στις επόμενες εβδομάδες θα έχει γίνει και αυτό οπότε
τότε θα μπορώ να σας απαντήσω και με αποδείξεις....

Μέχρι τότε...το πατάω και το ευχαριστιέμαι....
dimip, είσαι για καμιά κοντρίτσα?




Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Απρ 2002, 20:29:54    Θέμα δημοσίευσης: Re: Eσαγωγη αερα -Σκουπιτσες και φιλτροχοανες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα 3-4 αλογακια θα τα χεις παρει.Δεν μας ειπες ομως πονηρουλη τι εχεις βαλει που και ποσο?




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2002, 06:10:11    Θέμα δημοσίευσης: Re: Eσαγωγη αερα -Σκουπιτσες και φιλτροχοανες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σκούπα Peugeot Sport από την Condor...75.000δρχ...20 λεπτά
δουλειά...




Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2002, 06:44:36    Θέμα δημοσίευσης: Eισαγωγές - Εξαγωγές Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου ρε CHATASO με τις πληροφορίες σου!!!

Φαντάζομαι όμως ότι το "σκουπίδι" που αναφέρεις είναι μόνο για το 1400....

A.M.A.N....Το Κάθαρμα!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2002, 06:58:00    Θέμα δημοσίευσης: Re: Eισαγωγές - Εξαγωγές Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα τηλεφωνάκι στην Condor θα σας λύσει τις απορίες...
Πάντως με μια πρώτη ματιά, δεν φαίνεται να μπαίνει άνετα
στο 1600, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.




Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2002, 08:45:13    Θέμα δημοσίευσης: Η 1η ΚΟΝΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CHATASSOS, ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΕΤΩ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ! ΧΑΧΑΧΑ!
ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΙΤΣΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΩ ΣΚΟΥΠΑ.
ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΡΗΜΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2 ΛΟΓΟΥΣ.
1. ΤΑ 75 ΜΟΥ ΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ.
2. ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΡΕΖΙΛΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ (ΑΝΩ ΤΩΝ 11 SEC/0-100M) ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ?

DimiP says: Don't try to catch me!Just say so and ...i'll let you!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2002, 09:09:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: Η 1η ΚΟΝΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρω ένα γκρεμό κατά παρνασσό πλευρά, που είναι ότι πρέπει.
Και ερημιά έχει και χρόνους κάτω από 5 sec (!!!) θα κάνεις.
:lol :lol :lol

Σαν τον παρακάτω θα πηγαίνεις....
:rollin :rollin :rollin :rollin :rollin :rollin :rollin :rollin

Μετά την δυναμομέτρηση dimip για να ξέρω και αν αξίζει
τον κόπο η κόντρα.




Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2002, 10:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΚΟΥΠΑ PTS! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ την σκούπα για το Rallye 16v την πήρα πριν 1 εβδομάδα απο την CONDOR προς 63.000 και την περασα μονος μου μεσα σε μισή ωρα. Πάντως απο χοάνη σκίζει αφου εχει ramair λογικών διαστάσεων.Ουκ εν το πολλω το ευ! Στα Rallye 16V υπάρχει μια βαλβίδα πάνω απο την πολλαπλή που μάλλον ανοίγει οταν το λαδι ζεσταίνεται και το κυκλοφορεί μπροστά απο τη μετώπη.Αν ειναι το ιδιο και στο 206 προτείνω μονο αυτή γιατι οι αλλες βρίσκουν εκει ακουμπάνε επανω στο σωληνάκι της βαλβίδας και ζεσταίνονται υπερβολικά. Ο Γάλλος ξέρει!!!!




pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Απρ 2002, 19:10:11    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΚΟΥΠΑ PTS! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΜΟΝΟΝ Ο ΓΑΛΛΟΣ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΥ , ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

DimiP says: Don't try to catch me!Just say so and ...i'll let you!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zuper206 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTI

Ένταξη: 30 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 79
Τόπος: Nea Smirni, Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάϊ 2002, 09:50:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΚΟΥΠΑ PTS! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Emena pou exw maura mesanyxta apo beltioseis poios tha me bohthisi..........

Exw kanei mono 15000km ....
axizei na kanw kapoies allages apo twra sto autokinito h na perimenw ligo kairo.

An nai ti protinetai gia na apokthsw merika akoma alogakia!!!!!



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάϊ 2002, 15:51:01    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΚΟΥΠΑ PTS! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tόσα άλογα ρε συ ZUPER δεν σου φτάνουν? Θες και άλλα?

Πάντως αν θες να αναπνεύσει ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ κινητήρας σου...βάλε ένα καλό φίλτρο στην θέση του εργοστασιακού και χώσε και μια εξάτμιση από καταλύτη και πίσω για καλύτερο BACK PRESSURE...

Tα αποτελέσματα θα είναι ορατά, άμεσσα.... και με χαμηλό κόστος....βελτίωση να υπολογίζεις περί τα 5hp...10hp ανάλογα τα προιόντα που θα βάλεις....

Δεν συνιστώ σκούπα ή χοάνη γιατί πρέπει να πειράξεις και εγκέφαλο για να δεις τα αποτελέσματα...
Ασε που μπορει να έχεις και πρόβλημα στο κινητήρα αν βάλεις σκούπα και δεν πειράξεις τον εγκεφαλο... πνίξιμο στις υψηλές, θόρυβο στις χαμηλές χωρίς βελτίωση, μεγαλύτερη κατανάλωση κά....

Τα παραπάνω δεν τα υποστηρίζω μόνο εγώ αλλά όλοι σχεδόν οι βελτιωτές και οι άνθρωποι του χώρου και μιλώ μόνο για κινητήρες 1600 & 2000 16V....

Εγώ έχω βάλει ένα φίλτρο BMC F1....το οποίο σίγουρα κάνει καλή δουλειά....Εχω κάνει συνολικά 1100χιλιόμετρα (έχω το 206 λιγότερο από ένα μήνα) και πάει σαν τρελό στην κυριολεξία....πολύ γκάζι....

Θέλω να πιστεύω ότι κάπου έχει βάλει το χεράκι του και το φίλτρο....

Εξάτμιση έχω παραγγείλει από Ιταλία μια POWERFUL (CUSTOM FIT για το 1600/16V) και την περιμένω την επόμενη εβδομάδα....θα την χώσω και βλέπουμε μετά....

A.M.A.N....Το Κάθαρμα!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάϊ 2002, 16:50:07    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΚΟΥΠΑ PTS! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλ πρεπει να πειραξουμε και τον εγκεφαλο?Εχω την εντυπωση οτι καταλαβαινει μονος του τα νεα δεδομενα μετα απο λιγη ωρα λειτουργιας. Ο δικος μου 1100 ειναι Magnetti-Marelli

---1100 but I'm biting---




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Μάϊ 2002, 03:14:06    Θέμα δημοσίευσης: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ , ΕΤΣΙ ΜΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙ...

ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΩ ALEXANDROS.

DimiP says: Don't try to catch me!Just say so and ...i'll let you!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάϊ 2002, 14:13:04    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Vini,

Ο νεος εγκεφαλος του PSA γκρουπ ειναι οντως τοσο εξελιγμενος ωστε να καταλαβαινει τη διαφορα σε παροχη αερα και να αυξανει μονος του το καυσιμο για να ανταποκριθει στις νεες συνθηκες.Για να συμβει βεβαια αυτο υπαρχουν 3 τροποι:

1. Αφηνεις το αυτοκινητο να δουλεψει ρελαντι γυρω στα 20-30 λεπτα και σεταρεται μονος του

2. Αφηνεις το αυτοκινητο να δουλεψει 20-30 λεπτα και μετα πας βολτα και αλλαζεις ολες τις ταχυτητες στις 4000 rpm και σεταρεται ο εγκεφαλος παλι μονος του

3.(Αυτο που εκανα εγω) Βαζεις την σκουπα πας στην Peugeot τους το λες και σου κανουν ενα ECU UPDATE και εισαι αρχοντας

Η σκουπα στα 1.6 & 2.0 Lt μοτερ ειναι must και ειναι η μοναδικη μετατροπη που μπορει να δουλεψει απο μονη της δεδομενου οτι οι νεοι εγκεφαλοι ειναι αυτορυθμιζομενοι και το συστημα της εξατιμησης ειναι αρκετα καλοσχεδιασμενο για ιπποδυνάμεις μεχρι + 5-8 ΗΡ που προσθετει η σκουπα με το ελευθερο φιλτρο

Επισης διαβασε αυτο:
www.tuninglinx.com/html/afilter.html

και αυτο:

www.pug106gti.com/tuning.htm




pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάϊ 2002, 16:34:30    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

A! Βρε! Συ! Pugsang! Ολο με φτιάχνεις! Και με ψήνεις! Μου φαίνεται ότι το σκουπί-δι θα μπει και στο δικό μου!!!!!!

THANKS ΜΑΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A.M.A.N....Το Κάθαρμα!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάϊ 2002, 16:49:55    Θέμα δημοσίευσης: ΤΙΜΕΣ ΒΜC?? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SIDOBRE
μπορείς να μου πεις αν ξέρεις τις τιμές ξεχωριστά του BMC φίλτρου και της σκούπας??

A.M.A.N....Το Κάθαρμα!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάϊ 2002, 19:17:29    Θέμα δημοσίευσης: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PUGSANG, ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ (SAGEM EINAI?) ΠΟΥ ΑΥΤΟ-ΣΕΤΑΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ 3 ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 8V-1400?
ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΣΚΟΥΠΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΤΕΡ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ ?

DimiP says: Don't try to catch me!Just say so and ...i'll let you!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάϊ 2002, 08:22:23    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini:
Χε χε χε χε χε
Δουλεια μας η πορωση των απανταχου peugeotακηδων

dimip:
Ο εγκεφαλος δεν ξερω τι μαρκα ειναι αφου ειναι ολα γραμμενα στην απο κατω πλευρα και δεν τον εχω λυσει(ακομα). Αν δεν δουλεψουν οι τροποι 1,2 πας στον τροπο 3 και καθαριζεις.Σιγουρα παντως απο το να βαλεις απλα ενα ελευθερο φιλτρο ή μια φιλτροχοανη χυμα στο χωρο του κινητηρα ειναι πολυ καλυτερα να χρησιμοποιησεις ram cooler(σκουπα) Η δουλεια της σκουπας εκτος του οτι μαζευει μονο κρυο αερα ειναι και λογω σχηματος να συμπιεζει καταλληλα τον εισερχομενο αερα ετσι ωστε δημιουργωντας τοπικο venturi να φτανει ο αερας στη φιλτροχοανη με μεγαλη ταχυτητα.Διαβασε και εσυ τα link που εδωσα στον Vini και θα καταλαβεις.Το χταποδι για μενα ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΗ και πεταμενα λεφτα σε αυτους τους κινητηρες (ακομα και στον δικο μου) και για τις ιπποδυναμεις που παιζουν στα αυτοκινητα μας.Να μου πεις οτι εχεις ενα αμαξι 160-170 ΗΡ να σου πω να πας να αλλαξεις ολη την εξατμιση απο πολλαπλη(χταποδι) μεχρι τελικο καζανακι και με μεγαλυτερη διαμετρο σωληνα.Αλλα για τοσο μικρες διαφορες στην ιπποδυναμη οπως απο την αλλαγη φιλτρου δεν ειναι απαραιτητο το χταποδι.Ασε που αλλαζεις και τα χαρακτηριστικα λειτουργιας του αυτοκινητου σου με αποτελεσμα η μεγιστη δυναμη και ροπη να αποδιδονται πολυ ψηλοτερα απο τωρα και να δουλευεις το αμαξι καθημερινα μεχρι κοφτες για να πηγαινει.Δεν νομιζω πως θα ηθελες κατι τετοιο για καθημερινη χρηση




pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2724s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on