PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αύξανοντας τα πιστόνια! (τετραπίστονα φρένα)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2007, 17:51:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψάχνω να βρω κατάλληλο τοπικ για να βάλω αυτή την φωτογραφία....

Νομίζω ότι εδώ είναι το πλέον κατάλληλο τοπικ....















ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑ
Η μέγιστη καγκουριά!!!!!!! ΗΜΑΡΤΟΝ, τί άλλο θα δουν τα έρμα τα μάτια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2007, 20:26:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...είδα και γω την αγγελία σε άλλο forum
καλύμματα για τις μαμά δαγκάνες....

γα** τα γέλια Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

τουλάχιστον αν και κακόγουστη σαν ιδέα
είναι όμορφη σαν υλοποίηση.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 09:16:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

POY ΤΗ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΡΕ ΣΟΥΡΓΕΛΟ...ΓΕΝΝΗΜΕΝΕ ΚΑΓΚΟΥΡΑ...



για να επανελθουμε στο θεμα λευτερη θελω πληροφοριες για αυτο που λεγαμε χτες.
να περασεις τις δαγκανες της μπρεμπο στις 283 δισκοπλακες..

μηπως θελει λεπτοτερο δισκο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 13:10:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παλικάρι εννοώ ότι είναι όμορφη γιατί μοιάζει αρκετά με κανονική 4πίστονη
ΑΛΛΑ μαζί γράφω (αν δεν το πρόσεξες) ότι σαν ιδέα είναι κακόγουστη (= δεν θα το έκανα)

Αντε σαχλαμάρα...

Για ποιες brembo από όλες λες?

Απλές brembo που θα χρειαστούν πλακάκι για να μπουν ή για αυτές του 406?

Ο Αργύρης μου είχε πει ότι οι δαγκάνες του 406 στο 307 που είχε δοκιμάσει να τις βάλει εβρισκαν στην ζάντα και ότι χρειαζόταν 4πόντους αποστάτη,
4πόντοι = 4 εκατοστά = το ξεχνάμε..
ΑΛΛΑ εμένα κάτι δεν μου κολλάει εδώ μιας και ο "άλλος" τις έχει βάλει σε 106 με 15άρες.

Βέβαια το 106 έχει offset 16 στις ζάντες του...

Ο Αρης τις δικές του brembo με δισκο 300κάτι mm από 307cc 180 τις έχει βάλει με χειροποίητο (σε μηχανουργείο) πλακάκι και από τις ζάντες του RC αφήνουν μόλις 2 mm κενό.

Αυτά.

Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τον Αργύρη μου φαίνεται πάρα πολύ το 4πόντοι αποστάτη...

Κάτι μου λέει ότι πρέπει να βρούμε μια δαγκάνα από 406 να την φορέσουμε σε 206 και να δοκιμάσουμε μερικές ζάντες πάνω του να δούμε τι ταιριάζει και τι όχι και αν όχι τι αποστάτη χρειάζεται.

Κοινώς μέσω φόρουμ άκρη δεν νομίζω ότι θα βρούμε. Μόνο δοκιμάζοντας... Wink [/img]


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 13:29:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μιλαω για τις μπρεμπο τις 4πιστονες...

για της πεζο δε με ενδιαφερει καθως και να γλυτωσεις 5δραχμες στην αγορα(που δεν...) θα τα πληρωσεις σε τακακια που δεν υπαρχουν πολλες επιλογες... και στο αναρτωμενο βαρος που θα ειναι ντουβαρια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 13:40:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
μιλαω για τις μπρεμπο τις 4πιστονες...

για της πεζο δε με ενδιαφερει καθως και να γλυτωσεις 5δραχμες στην αγορα(που δεν...) θα τα πληρωσεις σε τακακια που δεν υπαρχουν πολλες επιλογες... και στο αναρτωμενο βαρος που θα ειναι ντουβαρια

Στο site της η brembo ποσο αναφερει οτι ειναι οι δισκοπλακες της 283χ ποσο?
Αν εινα Χ 24 τοτε παιρνεις δαγκανουλα μπρεμπο, τακακι της αγορας, σου στελνει ο ντινος και ενα σετ δισκοπλακες 283 τα περνας πανω και τερμα, ειναι σαν αυτο που εκανα εγω με τις δικες μου απλα "ενα νουμερο πανω" τωρα οσο αναφορα bell floating κλπ οταν το κανεις αγωνιστικο κιτ καρ βλεπουμε κατα τα αλλα διαφορα δεν . . .
Αν και επιμενω οτι ευ αξιζει να βαλεις τα φρενα μου ακριβως συν του οτι θα εχεις το θετικο του "αερα" μεταξυ δαγκανας και ζαντας που ειναι πολυ χρησιμο για αερισμο των φρενων στην πιστα, ασε που σε καποιο κουρνιασμα (φτου φτου μακρια απον εμας κλπ) η ζαντα αν στραβωσει δεν παιρνει αμπαριζα και τη δαγκανα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 13:53:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
volvos έγραψε:
μιλαω για τις μπρεμπο τις 4πιστονες...

για της πεζο δε με ενδιαφερει καθως και να γλυτωσεις 5δραχμες στην αγορα(που δεν...) θα τα πληρωσεις σε τακακια που δεν υπαρχουν πολλες επιλογες... και στο αναρτωμενο βαρος που θα ειναι ντουβαρια

Στο site της η brembo ποσο αναφερει οτι ειναι οι δισκοπλακες της 283χ ποσο?
Αν εινα Χ 24 τοτε παιρνεις δαγκανουλα μπρεμπο, τακακι της αγορας, σου στελνει ο ντινος και ενα σετ δισκοπλακες 283 τα περνας πανω και τερμα, ειναι σαν αυτο που εκανα εγω με τις δικες μου απλα "ενα νουμερο πανω" τωρα οσο αναφορα bell floating κλπ οταν το κανεις αγωνιστικο κιτ καρ βλεπουμε κατα τα αλλα διαφορα δεν . . .
Αν και επιμενω οτι ευ αξιζει να βαλεις τα φρενα μου ακριβως συν του οτι θα εχεις το θετικο του "αερα" μεταξυ δαγκανας και ζαντας που ειναι πολυ χρησιμο για αερισμο των φρενων στην πιστα, ασε που σε καποιο κουρνιασμα (φτου φτου μακρια απον εμας κλπ) η ζαντα αν στραβωσει δεν παιρνει αμπαριζα και τη δαγκανα.


ΡΕ @@ΑΡΑ Twisted evil Razz Παναγιώτη το 406 coupe 3,0 V6 brembo 4πιστονα φοράει από μαμά!!!
Τι λέγαμε χθες???
"Ότι να ναι" κατάλαβες??Confused Question Laughing Laughing Laughing Laughing
Ορίστε:
http://www.blocket.se/vi/7230946.htm?ca=11_s

Αυτά βιδώνουν ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο μουαγιέ των 406 χωρίς πλακάκι και έχει ήδη δοκιμαστεί και σε 106 με επιτυχία.

Αλλά είναι μαυρες οι δαγκάνες και όχι κόκκινες (για ευνόητους αισθητικούς λόγους = το 406 ήταν διακριτικό σε εμφάνιση και δεν ήθελε η paugeot να του φορέσει κοκκινες δαγκάνες = λογικό μου ακούγεται...)

Επίσης μαμα το 406 coupe V6 είχε 16άρες με Offset 17.

Στο 307 δοκιμάσε ο Αργύρης με τις 17άρες του 307 CC 180 (=offset 31) αλλά εβρισκε το έξω μέρος της δαγκάνας στην ζάντα του και μου είπε ότι ήθελε αποστάτες 4cm (λόγω διαφορετικού μουαγιέ). το οποίο εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο (εννοώ το 4cm) Confused Confused
Για να το λέει ο Αργύρης κάτι θα ξέρει αλλά μου φαίνεται περίεργο Confused

Λευτέρη με την δαγκάνούλα που λες θες και το πλακάκι = επιπλέον 300ευρώ (τόσα έδωσε νομίζω ο Άρης)
Για να βάλεις διαιρούμενες σε 283 διάσταση είναι πεταμένα λεφτά γιατί η διαφορά στο βάρος είναι μικρή μιας και το κέντρο είναι μικρό σε διάσταση (δεν μιλάμε για ταψιά 330mm με ένα κέντο "να")
Όντως έχει διαφορά στην απαγωγή θερμότητας αλλά για κάποιον που κάνει 4~5γύρους στην πίστα και βγαίνει δεν νομίζω ότι είναι τόσο απαραίτητο.
επίσης για κούρνιασμα δεν έχει άδικο..
αυτό είχε πάθει και ο Αρης και έτρεχε μετά για να "συνεφέρει" και την δαγκάνα (ευτυχώς μόνο για αισθητικούς λόγους μιας και δεν είχε χτυπήσει πολύ)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 13:57:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι ανταπτορες ειχαν 200 οι ελαφριοι και 100 οι απλοι, μαζι τα ειχαμε παει τα φρενα για να τους φτιαξουμε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 14:05:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α οκ
θυμόμουν λάθος.Embarassed

απλά του 406 ΚΟΜΠΛΕ (=δαγκάνες+τακάκια+δίσκους 300+mm που είναι ακριβότεροι από τους 283....) κάνουν 830ε και δεν θέλουν πλακάκι και μπορούμε να τους βρούμε και με εκπτωση...

ΑΡΚΕΙ να βρεθεί λύση τοποθέτησής τους (αν υπάρχει) χωρίς χρήση αποστάτη (ή έστω λεπτού αποστάτη μέχρι 1cm αν και έτσι πάλι ανεβαίνει το κόστος λόγω αποστατών και μακρητερων μπουλονιών...) για να μην χρειαστεί να ψάχνουμε για ζάντες ή έστω να δούμε με τι ζάντες μπορούμε να τις βάλουμε...

=μπέρδεμα...

Κάτι μου λέει ότι με τις λευκές τις δικές μου θα μπαίνουν (λεπτές ακτίνες και Offset 25) αλλά και με 15άρες με Offset ~16 για 106...

Που θα βρούμε μια ρημάδα 406ο δαγκάνα να την φορέσουμε σε ένα 206 με 283 να δούμε ακριβώς τι γίνεται με τις ζάντες...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 14:28:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ζαμπονιαρη μανθο η δαγκαν που δινει στο κιτ της η μπρεμπο στα 283 σετ της δεν ειναι ιδια με τη δαγκανα που δινει η πεζο στο 406 κουπε...

αυτο ποτε θα το καταλαβεις?

και αυτες οι δαγκανες της μπρεμπο πιθανοτατα λογω του ορθιου αποστατη-πλακακιου που εχει και του φαρδους της να μη θελει τιποτα για να μπει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 14:41:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ζαμπονιαρη μανθο η δαγκαν που δινει στο κιτ της η μπρεμπο στα 283 σετ της δεν ειναι ιδια με τη δαγκανα που δινει η πεζο στο 406 κουπε...

αυτο ποτε θα το καταλαβεις?

ρε με δουλευεις???
Εγώ τι σε ρώτησα:
MEMsound έγραψε:
Για ποιες brembo από όλες λες?

Απλές brembo που θα χρειαστούν πλακάκι για να μπουν ή για αυτές του 406?

= ξέρω ότι είναι διαφορετικές.

volvos έγραψε:
και αυτες οι δαγκανες της μπρεμπο πιθανοτατα λογω του ορθιου αποστατη-πλακακιου που εχει και του φαρδους της να μη θελει τιποτα για να μπει


Στου Αρη ήθελε το πλακάκι...
πόσο πάει το σύνολο σε λεφτά.
Όταν λέω σύνολο εννοώ:
2 Δαγκάνες για 283mm
+σετ τακακια
+ 2 δισκόπλακες 283
+2 πλακακια

γιατί το σετ του 406 μαζί με 283 το παίρνουμε κάτω από 700ε. (αρκεί να μπορούμε να το βάλουμε...)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2007, 16:46:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) έγραψε:
Εγω εχω παρει τα brembo με τους 305 δισκους αλλα δεν τα εχω βαλει ακομα! δοκιμασα στην 16αρα αλλα θελει προσθηκες, οποτε τα αφησα οταν θα μπει η 18αρα! Καποιος τα ειχε βαλει μου φαινεται αυτα τα φρενα; Εντυπωσεις; Wink

Εγω τα εχω βαλει και στα 2 206 μου...
Πολυ καλα ειναι,αλλα οντως θελουν αποστατες ή να φτιαξεις καταληλα πλακακια σε μηχανουργειο... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2007, 11:37:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://atlasteam.gr/eshop/catalog/product_info.php?manufacturers_id=35&products_id=536
Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2007, 12:13:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.....ALLOY WHEEL INCHES DIAMETER THAT WILL BE USED FOR THIS GALFER KIT. (ex. 7x16 or 7.5x17 etc.)..... Crying or Very sad


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 09:34:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
.....ALLOY WHEEL INCHES DIAMETER THAT WILL BE USED FOR THIS GALFER KIT. (ex. 7x16 or 7.5x17 etc.)..... Crying or Very sad


o kouzman pos ta φοραγε σε 15αρα τα 292?οεο??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Μάρ 2007, 10:54:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

283 ητανε το κιτακι...
Το ιδιο ακριβως εχει βαλει ενα φιλαρακι στο starlet του (glanza) και μαλιστα απο το ιδιο μαγαζι-μηχανικο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Timour21 (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 GTI-6

Ένταξη: 28 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Απρ 2007, 15:28:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά οι συγκεκριμένες δαγκάνες έχουνε μπει και σε 306 και σε 106 (σε 206 δεν γνωρίζω) και μέσα απο 15άρες (δυστυχώς όχι τις μαμά speedline) πχ OZ Superleggeras χωρίς την παραμικρή μετατροπή-πατέντα.
Επίσης δεν έχει νόημα να αγοραστούν καινούριες στα 860 ευρώ (!!!!) αφού με 350 ευρώ το πολύ θα τις βρείτε στο αγγλικό ebay.
Kάποιοι τις βάζουνε και με τις δισκόπλακες του RC αλλά παρατηρήθηκε απίστευτο τρίξιμο κατα το φρενάρισμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2007, 17:03:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεσα στην εβδομαδα θα εχω νεα απο γκαγκασταθη για το σετ απο το rc groupA Cool δηλαδη αν μπει, ποσο εχει κ.τ.λ.


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάϊ 2007, 17:23:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ακομα καμια απαντηση απο τον Ντινο Crying or Very sad


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάϊ 2007, 17:31:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τιμες ρε συ εχει στα σαιτ...
αν δεις ειναι ιδιο το σετ για rcc-rc A...

εγω ισως να κοιταγα το κιτ του 206 xs.A
ειναι με δαγκανες αλκον 292...αλλα θα βρεις πιο ευκολα μετα μαλλον ανταλλακτικα (τακακια κλπ) αφου ειναι αρκετα διαδεδομενο...

το rc το κιτ ρε γα**το δεν εχουν κανενα στοιχειο και αυτο καπως με φοβιζει...

παντως στα 1400 που θα κινηθεις παιζουν καλα και απεξω σετ...
(εχει βαλει 1-2 ο f1pilot-παναγιωτης) με ελαφρυτερες ακομα δαγκανες και εξισου καλη αποδοση... θα εχει λιγο ψαξιμο στα πλακακια της δαγκανας ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Επόμενη
Σελίδα 3 από 35

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1881s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on