PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αύξανοντας τα πιστόνια! (τετραπίστονα φρένα)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nasoss 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) GTI

Ένταξη: 26 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Φεβ 2005, 22:49:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
1000 ευρω +/- τα τετραπιστονα
ρε σπυρο πολυ φτινα μου φενονται,μιμπος ειναι β διαλογη?και αν τελικα ειναι ο.κ.,που μπορω να τα βρω?


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Φεβ 2005, 01:28:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν υπάρχει μόνο ένα κιτ... εξαρτάται πιο δίσκο θα βάλεις, με ποιά τακάκια, ποιά σωληνάκια, αν θα έχει χαρακιές, τρύπες, ροζ βούλες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Φεβ 2007, 02:38:51    Θέμα δημοσίευσης: Αυξανοντας τα πιστονια! (τετραπιστονα φρενα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανοιγω αυτο το τοπικ για να συζηταμε εμπειριες αποριες εντυπωσεις απο κιτ τετραπιστονων φρενων που οδηγησαμε τοποθετησαμε σκεφτηκαμε να τοποθετησουμε κλπ στα πεζουδια μας!

Σημερα τοποθετησα το κιτ τετραπιστονων φρενων της AP Racing στο αυτοκινητο μου.
Το κιτ περιλαμβανει:
- 4 πιστονες δαγκανες
- δισκους 270 χιλιοστων
- τακακια ferodo ds 4003

Συνολικο κοστος αγορας 1200 ευρω.

Αρχηκα να αναφερω οτι δεν τοποθετησα το κιτ με τους δισκους που ειχε,αλλα με δισκους 266 απο πεζω 206.
Ο λογος γιατι αυτοι οι δισκοι τοποθετουνται στα μουαγιε που δινει η Peugeot Sport τα οποια χρειαζονται αλλα ημιαξονια για να τοποθετηθουν,σε καθε αλλη περιπτωση επιβαλλεται η τοποθετηση προσθηκων στους δισκους πραγμα που προτιμησα να αποφυγω μιας και υπηρχε περιπτωση οι προσθηκες να ραγισουν τους δισκους των οποιων το κοστος δεν ειναι καθολου αμελητεο (400 ευρω).Ετσι οι δισκοι της AP εμειναν προσωρινα
στην ακρη και πιστευω οτι θα τοποθετηθουν στις αρχες του καλοκαιριου οπως πρεπει μαζι με τα μουαγιε της Peugeot Sport αλλα ημιαξονια και αλλο κιβωτιο οπως υπολογιζω.
Πηγαινοντας στην πραξη, απο το πρωτο πατημα του μεσαιου πενταλ καταλαβαινεις οτι "αυτο που πατας" δεν εχει καμια μα καμια σχεση με τα εργοστασιακα ακομη και με καλα υλικα τριβης φρενα, ή μεγαλυτεης διαμετρου οπως 266 ή 283 χιλιοστων.
Το πενταλ εχει γινει πολυ πιο ωραιο σε αισθηση και σε νορμαλ φρεναρισματα δεν χρειαζεται "να ασχολεισαι πολυ μαζι του",ενα γλυκο πατημα αρκει για να επιβραδυνει σωστα το αυτοκινητο.
Επειδη ακομη στρωνω δεν μπορω να εχω εντυπωσεις απο τσαρουχωματα αλλα πιστευω σε μια το πολυ δυο μερες να εχω!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Φεβ 2007, 05:08:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεγειεεεες!

καλα "g" επιβραδυνσης !




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Φεβ 2007, 17:25:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεγειά σου Ελευθέριε.
Καλά φρεναρίσματα.
Πολύ σωστό βήμα βελτίωσης του 106 Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Φεβ 2007, 09:11:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb Left
Ακούγεται κοινότυπο, αλλά τώρα να κοιτάς πιο συχνά το μεσαίο σου καθρέφτη... Laughing




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Φεβ 2007, 09:19:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/01022007.jpg







...................................................................................................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Φεβ 2007, 11:31:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ σκέφτομαι να βάλω τα brembo του τρίλιτρου αλλά με φοβίσει το γεγονός ότι ίσως να θέλει ρύθμιση μετά και το abs/esp.

Εάν θέλει, ξέρει κανε΄ςι αν ρυθμίζεται έυκολα τα παραπάνω συστήματα ή τελικ΄αδεν θα συνεργάζονται σωστά με τα φρένα και θα έχω κάνει μια τρύπα στο νερό ΄;;;


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Φεβ 2007, 11:35:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια χαρά θα συνεργάζονται... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Φεβ 2007, 11:38:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mια χαρουλα μπαινουν... Wink


(Εγω απλως δεν μπορω να οδηγησω αμαξι αν δεν εχει 4πιστονα... Thumb right )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Φεβ 2007, 12:24:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 10:30:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεγεια σου!!!!!
εγω παντως που μιλησα και με τον Αρη για τα rc οι τετραπιστονες τις brembo θελει πολυ δουλεια να μπουν Crying or Very sad , οποτε εβαλα τον Γκαγκασταθη να ψαξει να βρει αν μπαινουν του rc groupA ή του rcc χωρις βεβαια προσθηκες, ημιαξονια, αλλες ζαντες κ.τ.λ.


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 13:41:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικο σου μπαινουν οπως ειναι οι AP Racing 285 mm .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 14:19:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

exei ενα ωραιοτατο σετακι η πεζο σπορτ ap
290 που χωραει και σε15αρες για το xs το οποιο νομιζω οτι ειναι σχεδον ιδιο και για rc (exei Ιδια διασταση δισκοπλακας) και βγαινει πιο φτηνα απο του rc gr.N κανα 1300αρακι αν θυμαμαι....

και δε θελει 1000% τιποτα απο μουαγιε προσθηκες κλπ κλπ....

το εχω συζητησει στο παρελθον με ντινο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 15:08:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
exei ενα ωραιοτατο σετακι η πεζο σπορτ ap
290 που χωραει και σε15αρες για το xs το οποιο νομιζω οτι ειναι σχεδον ιδιο και για rc (exei Ιδια διασταση δισκοπλακας) και βγαινει πιο φτηνα απο του rc gr.N κανα 1300αρακι αν θυμαμαι....

και δε θελει 1000% τιποτα απο μουαγιε προσθηκες κλπ κλπ....

το εχω συζητησει στο παρελθον με ντινο

ψηλε αυτο το κιτακι λεω και εγω. Wink
Απλα δεν εχει 1300,εχει 2200 αλλα υπαρχει και αλλη ακρη αν ενδιαφερεσαι γιωργο.
Σε 15αρες χωραει σε συγκεκριμενο τυπο ζαντων αλλα αφου φοραει 17αρες δεν θα εχει κανενα προβλημα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 16:52:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

koykoy...

πωπωπωπω

μπηκα στο σαιτ της μπουτικ να δω τιμες και εχει ενα βιντεο ανεβασει του πανιζι με το σ2000....μιλαμε για αρρωστια.............


λοιπον
206 xs
κωδικος 216703
δισκος 292χ22...
τιμη 1435 κομπλε το σετ

206 rc A - rcc
cr19703-00
δισκος αγνωστος
τιμη 1230...

τελικα αναποδα τα θυμομουν...

μπακλιμα ενα μαιλ στο γαλλο να σου πει διαστασεις δισκου στο δευτερο κιτ...

επισης σημειωσε οτι ο γαλλος αλλαζει τρομπα Cool

amplificater 200mm - 100ευρω
meitr cylinder frein principal 25.4mm - 69ευρω

το δευτερο δεν ειναι η τρομπα λογικα ?
γιατι σκεφτομαι να τσιμπησω μια Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Timour21 (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 GTI-6

Ένταξη: 28 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 11:39:43    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυξανοντας τα πιστονια! (τετραπιστονα φρενα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:

Σημερα τοποθετησα το κιτ τετραπιστονων φρενων της AP Racing στο αυτοκινητο μου.
Το κιτ περιλαμβανει:
- 4 πιστονες δαγκανες
- δισκους 270 χιλιοστων
- τακακια ferodo ds 4003

Συνολικο κοστος αγορας 1200 ευρω.


Μάλλον σε αυτό αναφέρεται ο Λευτέρης, για όσους έχουν άκρες Αγγλία μπορούν να το πάρουν λίγο ποιο φτηνά.
http://cgi.ebay.co.uk/Citroen-Sport-AP-Racing-4-Pot-Calipers-Discs_W0QQitemZ300088866435QQihZ020QQcategoryZ23013QQtcZphotoQQcmdZViewItem
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 11:46:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ta ds που δεν ειναι στη τιμη του σετ εχουν κανα 170αρι....
οποτε ιδια και πιο ακριβα απο ντινο ειναι η τιμη...


επισης να τονιστει οτι ενα απο τα μεγαλυτερα συν αυτων των φρενων γενικως και ειδικως ειναι οτι οι δαγκανες τους ειναι παναλαφρες και αρα μειωνεται αισθητα το αναρτωμενο βαρος της αναρτησης...

για να καταλαβετε η τετραπιστονη δαγκανα του λευτερη ηταν αισθητα πιο βαρια στο χαρι απο τη δικια μου 283 Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 11:52:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
για να καταλαβετε η τετραπιστονη δαγκανα του λευτερη ηταν αισθητα πιο βαρια στο χαρι απο τη δικια μου 283 Evil


Question Question Question Question Question Question Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2007, 09:22:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω εχω παρει τα brembo με τους 305 δισκους αλλα δεν τα εχω βαλει ακομα! δοκιμασα στην 16αρα αλλα θελει προσθηκες, οποτε τα αφησα οταν θα μπει η 18αρα! Καποιος τα ειχε βαλει μου φαινεται αυτα τα φρενα; Εντυπωσεις; Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Επόμενη
Σελίδα 2 από 35

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3455s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on