PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επαθλο Ασφάλτινων Ράλλυ Σπριντ Νοτίου Ελλάδος
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fotis-84 (fotis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 EN/2

Ένταξη: 01 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 260

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2007, 23:20:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για οσους δεν καταλαβαν εχει καθυστερηση ο ηχος,το τονιζω για να μην αδικησουμε τον συνοδηγο...

Idea

πολλα συγχαρητηρια στα τεσσερα παιδια μας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 00:02:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ευσημα και απο εμενα.....sory που δεν ηρθα αλλα απο παρασκευη ψηνομουν στον πυρετο!!!!Ευχομαι τα καλυτερα στουs επομενουs αγωνεs!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 02:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπράβο για το φετινό ξεκίνημα, ωραίο και το βιντεο. πολύ πατημένη ειδική..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BadSpud! (Spiros) - (Π.R.T.)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 Rallye 1600cc 16v (Τούμπανο)

Ένταξη: 23 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 393
Τόπος: 6' απο Παντού!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 09:28:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχω λόγια...
Πρώτη φορά έζησα εναν αγώνα απο μέσα!
Η εμπειρία πολυ δυνατή... δεν συγκρίνετε!!!!

Είχα να ρίξω πολύ καιρό τέτοιο γέλιο με ολα τα παιδιά. Το ευχαριστιθήκαμε ολοι πάρα πολύ και οι μέσα και οι έξω.

Σας ευχαρισώ όλους για τα καλά σας λόγια Smile
Ο Νικος τρομερός πάρα πολυ καλός.... με εμένα δεν ειμαι ευχαριστιμένος... Mad Evil




Τελικά πολύ γρήγορο το κόκκινο (Ν προς Ε) για να καταλάβεις πόσο γρήγορο είναι…

Είναι λίγο πίσω μου (Ν προς Α)!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 14:40:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν...
Να σας ανεβάσω 3 videakια.....

Beep-beep 2ο πέρασμα

Beep-beep 1o πέρασμα...

Και βέβαια Lef205...


Επίσης...

ο Mem προσπαθώντας να ρυθμίσει την ψηφιακή...

τρείς γνώριμες φιγούρες....

Και 2 άσχετες απο τον αγώνα......τις οποίες έβγαλα το απογευματάκι φεύγοντας απο το service park...αλλά μου άρεσαν.....

Νο1...

&

Νο2...

Αυτά απο εμένα.....
Ανεβάστε και εσείς ρέ......



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 15:36:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kataρχην συγχαρητηρια στα παιδια... και οσους τους στηριζουν και τους δινουν τη δυνατοτητα να κανουν το ονειρο πολλων πραγματικοτητα!

την ταχυτητα την εχουν...οι λεπτομεριες τους λειπουν πλεον Wink

επισης ενα εχω να πω...
ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΑΠΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 16:30:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρώτ' απ' όλα να πω συγχαρητήρια στα παιδιά που έτρεξαν και "κυνήγησαν\ούν" το όνειρό τους!
ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα σημασία έχει ότι ευχαριστηθήκατε τον αγώνα Wink

στα highlights τώρα Very happy
το φαγητό φυσικά! κρίμα μόνο που μας πήρε η ώρα και δεν καθίσαμε και στην καφετέρια δίπλα με την καταπληκτική θέα...

η ανάβαση στα Τρίκαλα Κορινθίας και το κυνηγητό του Μάνθου με τον Καπετάνιο vinman! Μάνθο η νύφη απλά τα σπάει Cool Twisted evil

η Ιλιάνα! μα τι πίνεις? τρομερό κέφι, τρομέρή ενέργεια, πολύ γέλιο! Laughing Laughing

πάντα τέτοια παιδιά! πάντα τέτοια!
Clapping



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 18:04:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγχαρητήρια στα παιδιά...ο lef πιο ώριμος από ποτέ...
Περάσαμε πολύ όμορφα...
Φθάσαμε με τον Παναγιώτη με το υπουργικό volvo , υπουργική ώρα..
είχε και καλό καιρό, αντέ και εις άλλα με υγεία.


υ.γ ευχαριστώ τον παναγιώτη για την βόλτα




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 21:28:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=11944&race_id=0 Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 11:44:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα κατσω να αναλυσω το πως τα περασα, σε γενικες γραμμες ωραια...
Πιο πολυ ομως θελω να πω ενα μεγαλο και πραγματικο ευχαριστω σε οοοοολα τα παιδια που ηρθανε Blush Cheers Thumbs Up Bomb Nod Turn-l Big wink Mr. Green Blush
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 12:29:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ολα ΑΨΟΓΑ!
Καταρχας ενα μεγαλο ευχαριστω στον Αρη που μας φιλοξενησε και που καθησε στο δεξι μπακετ του αυτοκινητου μου!
Απο αυτοκινητιστικης σκοπιας μεχρι το Σαββατο το βραδυ "βιδωναμε" και στρωναμε λαστιχα πραγμα που δειχνει οτι σε ενα αγωνιστικο αυτοκινητο ακομη και να ασχολεισαι 6 μηνες πριν τον αγωνα παντα κατι θα συμβει την τελευταια στιγμη.
Η Κυριακη ομως αποζημιωσε τους κοπους μας.
Το αυτοκινητο αψογο απο αναρτηση, φρενα και ολοφρεσκα λαστιχα εδειξε προθυμο να μας κανει ολα τα χατηρια, πραγμα που ηρεμησε και εμενα και τον Αρη με μοναδικο "προβλημα" το κοκαλωμα των φρενων που μας στοιχισε σε δευτερολεπτα στο πρωτο σκελος μιας και ηταν αδυνατο να πιστεψω οτι σε μια ευθεια 200 μετρων μπορει να κοκαλωσει το αυτοκινητο στο 199 μετρο Shocked με αποτελεσμα να φρεναρω πιο νωρις.
Ο Αρης αψογος, μου διεψευσε ολους τους φοβους οτι μπορει να χαθει στα γραπτα του ακομη και στο τελευταιο -απαιτητικο για τους συνοδηγους- κομματι της διαδρομης, ηταν παντα σωστος σε οτι διαβαζε.

Τελος θα ηθελα να ευχαριστησω τα παιδια που που χαραμησαν τη μοναδικη μερα ξεκουρασης που εχουν και τραβηχτηκαν μεχρι την Κορινθο για να μας εμψυχωσουν,ηταν τοσα πολλα που καποιους "αναγκαστηκα" να τους χαιρεταω την ωρα που ειμασταν μεσα στην ειδικη! Laughing Laughing Laughing
Να ξερετε οτι με ανακουφησε η παρουσια σας!

Υγ.Για δευτερη φορα μετα την περισυνη συνοδηγηση στην Αμφικλεια μπορω να πω οτι η λεξη αγχος δεν υπηρχε στο λεξιλογιο μου την Κυριακη!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 12:37:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ

Πως αλλιώς μπορείς να περιγράψεις ένα από τα καλύτερα Σ/Κ της μέχρι τωρα ζωής σου? Μπορεί έως τώρα να είχα την ευκαιρία να συμμετάσχω σε κάποιους αγώνες, ανάμεσα τους και πρωταθληματικά 2ημερα ράλλυ, όμως σε κανένα δεν διασκέδασα τόσο πολύ και δεν χόρτασα οδήγηση....
Παρά τα 8 χλμ του κάθε σκέλους, ο αγώνας ήταν η υπέρτατη δισκέδαση...
Από την παρασκευή το απόγευμα που φυγαμε από Αθήνα μέχρι την Δευτέρα που επέστραψα σπίτι ήταν τελεια. Από την "βροχή χαρτοπετσέτας" στην εθνική οδό, μέχρι και την κουραστική αλλαγή ελλαστικών το Σάββατο βράδυ, όλα ήταν ομορφα....

Όλα αρχισαν (για το πλήρωμά μας) πριν απο περίπου 1μιση μήνα όπου μου ήρθε η ιδέα να πω στον Badspud να τρέξουμε μαζί.... Τι το ήθελα; Δεν ήθελε και πολύ για να πει το ΝΑΙ.... Τελικά το αποφασίσαμε και προβήκαμε σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες (lisence, κρανη ρουχα, παρακολούθηση σεμιναρίων κλπ) και τελικά όλα ήταν έτοιμα (δυστηχως την τελευταία στιγμή!!!) για να τρέξουμε.... Παρασκευή βράδυ αναχωρούμε με κατεύθυνση προς Ξυλόκαστρο. Ραντεβού με Λευτέρη Ιλιανα Αρη και Κατερίνα στα Διόδια της Ελευσίνας... Ξεκινήσαμε και με ρυθμούς πιο αργούς και από την καθυστέρηση φτάνουμε τελικά Ξυλόκαστρο.. Καρφί για φαι (κοκορα λεμονάτο) και υπνο για να ανταποκριθούμε στην επόμενη, κουραστική μέρα....
Ξημερώνει Σάββατο λοιπον και αφού φάγαμε τα κρουασανάκια από τον διάσημο φουρνο (!) και αφου ηρθε ο Γιαννης μετα της συνοδού του, ξεκινήσαμε για Τ.Ε. και για μερικά τελευταία περάσματα.

Εδώ θα ήθελα να ευχαριστήσω δημοσίως τον Γιάννη ο οποιος πολύ ευγενικά μας παραχώρησε το πολύ δυνατό 106 του για να κάνουμε τα τελευταια μας περασματα. Ευχαριστούμε πολύ Γιαννάκη! (Παρεπιμπτώντως το αμάξι είναι τρελή δύναμη και αρκετά καλά στημένο. Ελλατηριάκια αν αλλάξει και ένα μπλοκέ, και θα κλάψει πολύς κοσμος...)

Αφού κάναμε και τα τελευταί περάσματα πήγαμε για Τ.Ε. όπου έκαναν το αμάξι φύλο και φτερό.... (που λέει ο λόγος)

Περάσαμε και απο εκεί και πάλι πίσω ξυλόκαστρο για φαι....
Αν και τα παιδια (λεφ-αρης) πήγαν για στρώσιμο ελλαστικών και δεν ακολούθησαν για φαι..
Αυτή την φορά σνίτσελ αλλα κρεμ.. το οποίο έτρωγα άλλο 1 για πλάκα......

Μετα το φαι πήγα και μια βολτίτσα μεχρι το κιατο για βενζίνη και μετα πάλι σπίτι για ξεκούραση και νωρίς υπνο...
Αμ δε..... Μόλις γύρισα θυμήθηκα ότι με δρομίσια λάστιχα 5ετίας και ξεραμένα όσο δεν πάει άλλο, άντε να φτάσουμε μέχρι το πρώτο γεφυράκι..... Μετά θα μας έψαχναν... Οπότε έπρεπε να γίνει η δέουσα αλλαγή ελλαστικών και προετοιμασια....

Εκείνη την στιγμή ήρθαν και Μανθος-Σταυρος με το λευκό undercover-street racing-urban legend-τα ραβω ολα-206 Laughing Laughing
και ο μηχανικός του λευτερη... Επομένως το πρόγραμμα είχε αλλαγή ελλαστικών και για τα 2 αμάξια......

Αφού τελειώσαμε πήγαμε για φαι (πίτσες) και μετά αφού εγώ με τον Σπύρο λεφ και ιλιανα δεν αντέχαμε άλλο πήγαμε για ύπνο.... Από εκεί και πέρα η τύχη του υπόλοιπου team αγνοείται..... Laughing Και αφου γυρίστηκε ένα σύντομο (uncut) videακι με προταγωνιστες λεφ-ιλιανα πεσαμε για υπνο...

Επιτέλους Κυριακή πρωι.....
Σηκωνόμαστε, ετοιμαζόμαστε και είμαστε ετοιμοπόλεμοι.... Αναχώρηση για Κορινθο, προς τα μαγευτικά Αθικια.....
Φτάνουμε, τοποθέτηση κάμερας από τον υπεύθυνο βιντεοσκοπησης memsound (η μαλλον memvideo!!!) και καθάρισμα παρ-μπριζ απο τον bob τον μαστορα ή αλλιώς κατα κόσμο Ιλιάνα......

Και φέυγουμε για εκκίνηση.... Βλέπω τον Σπύρο να είναι κάπως σφιγμένος και προσπαθώ να τον ηρεμίσω..... Συνέχεια με ρωτάει:
-Δεν έχεις άγχος;
-Όχι . Γιατι να έχω; Μια γρήγορη βόλτα θα κάνουμε. Και να χαθεις δεν έγινε τιποτα. Απόλαυσε την διαδρομή...

Η αλήθεια είναι ότι επιλέξαμε για πρώτο αγώνα μια πολύ απαιτητική διαδρομή για συνοδηγούς..... με πολύ γρήγορες και απανοτές στροφές και πολλά χασίματα.....

Φτάνουμε εκκίνηση.... Ο Σπύρος να είναι στην τσίτα... Να χαιρετάει όλο τον κόσμο και να λέει τα δικά του.... Ότι να'ναι.... Laughing Laughing Laughing

Και φτάνουμε στην γραμμη της εκκίνησης. Δυο λεπτά μέχρι να φύγουμε...
Τότε καταλαβαίνει ο Σπύρος ότι είμαστε ετοιμοι να φύγουμε...
Εκεί βλέπουμε και τον Μιχάλη. Μετά από έναν σύντομο χαιρετισμό ετοιμαζόμαστε.... Σφίγγουμε ζώνες και κράνη και περιμένουμε....
10...9...8...7...6...5...4...3...2...1... ΠΑΜΕΕΕΕ.
Ξεκινάμε και από τα πρώτα μέτρα καταλαβαίνω ότι κάθε ίχνος φόβου και άγχους έχει φύγει από τον Σπύρο... "Και 100, προσοχή φρενα για 5 Αριστερή φυλαγμένη....." Και ξαφνικά βλέπω ένα 106 κουρνιασμένο πάνω σε ένα δέντρο... Ψιλοφοβήθηκα και έκοψα αρκετά... Νευρίασα που έχασα χρόνο και το έβαλα πίσμα να δώσω από εκεί και πέρα τον καλό μου εαυτό.... Έβαλα τα μάτια καρφί στον δρόμο και το μόνο που ήταν μέσα στο κέφάλι μου ήταν οι οδηγίες του Σπύρου και ο ήχος της μηχανής.... Φτάνουμε στο πατημένο κομμάτι με τις αλλεπάλληλες στροφές και νιώθω το αμάξι κάπως διαφορετικό μετά την αλλαγή ανάρησης και φοβάμαι να το πάω τέρμα.... Το παλεύω να το πάω κάπως γοργά αλλά φοβάμαι... Και φτάνουμε στην πρώτη αλλαγή πορείας.... Πολύς κόσμος και κάποια γίδια να περπατάνε πάνω στον δρόμο... Αφού πέρασα τον καθρεφτη μου περίπου 10 εκατοστά από τα χέρια τους πιστεύω να μην το ξανακάνουν.........
Συνεχίζουμε αρκετά κρατημένα... Φτάνουμε στο "φονικό εσάκι" του αγώνα... Περνάμε αργά σχετικά.... "Και 100 6 αριστερή πατημένη και σε 6 δεξια και 6 αριστερη περναει και 100 δεξια καμπη χάνετε τερμα αριστερα...." Και πάω εγώ σαν κύριος να περάσω από αριστερά και νιώθω το αμάξι στον αέρα... "Παναγία μου" σκέφτομαι.... Είναι κάπως φρικτό να πηδάει εκεί που δεν το περιμένεις........ συνεχίζουμε και φτάνουμε στην δέυτερη αλλαγή πορείας... Από εκεί και για 1000 μετρα ακόμα ήταν το αγαπημένο κομμάτι της ειδικής.... Είχα πει ότι θα πάω γρήγορα εκεί... Γκαζι με δεξί, φρένο με αριστερό και το αμάξι να πλασάρετι όπως ποτέ ξανα.... Απλά εκεί κατάλαβα τι δυνατότητες έχει το αμάξι αν δεν το φοβάσαι..... Και τελικά πήγαμε γρήγορα... Ούτε τα παιδιά που καθόντουσαν δεν μπόρεσα να δω.... Και συνεχίζουμε σε γρήγορο τεμπο μέχρι τον τερματισμό..... "χανεται κεντρο και 30 6δεξια πατημενη και τερμα."
Τερματίζουμε και είμαι μέσα στην τρελή χαρα.... Αν και δεν είχαμε πάει πολύ γρήγορα, στο τελευταίο κομμάτι είχαμε πάει πολύ γρήγορα.. Ο Σπύρος ψιλοαπογοητευμένος γιατί χάθηκε στο τελυταίο (πολύ δύσκολο για συνοδηγούς) κομμάτι. Του λέω ότι δεν πειράζει και ότι έχουμε πάει πολύ καλά... Και βλέπω χρόνο... 5,10.22. Πολύ αξιόλογος χρόνος, μπροστά από κάποια αυτοκίνητα μεγαλυτερων κλάσεων.... Ευχαριστημένοι φεύγουμε για το σερβις... Λίγη βενζίνη μόνο και ξανά στην εκκίνηση.... Όλα μέχρι στιγμής είναι τελεια....

Γυρίζουμε εκκίνηση για το 2ο σκέλος. Αποφασισμένοι να πάμε πιο γρήγορα.... Αν και περιμένουμε περίπου μιση ώρα στην εκκίνηση λόγο μιας εξόδου, ξεκινάμε.......
Εγώ έχω πισμώσει να πάω πιο γρήγορα... Το ίδιο και ο Σπύρος.... Συγκεντρωνομαστε και ξεκινάμε..... Πλέον καταλαβαίνω κάποια λάθη από το πρώτο σκέλος και προσπαθώ να τα διορθώνω... Περναω με περισσότερα χλμ κάποιες στροφές..... Πλέον έχω μάθει και το αμάξι... Στις διαδοχικές στροφές περνάμε με ένα γκάζι..... Το αμάξι αρκετά σταθερό. Μερικά γλυστρίματα από την ουρά, τα οποία όμως αντιμετωπίζονταν με μικρές διορθώσεις. Μου άρεσε το παιχνίδισμα της ουρας... Σε κάποιες ανωμαλίες εννιωσα το αμάξι να σηκώνεται για λίγο στις 2...... Τέλεια σκέφτηκα.... συνεχίζουμε γρήγορα.... Περνάμε την πρώτη αλλαγή πορείας και φτάνουμε στην "4αριστερή προσοχη στενευει". Τόσο μανιασμένος ήμουν που την πέρασα με τεταρτη σπασμένη.... Συνεχίζουμε "6αριστερη πατημένη και ξανά 6αριστερή πατημένη και 100 μεινε αριστερα για 5 δεξια περναει και αμεσως ες απο δεξια" Και φτάνουμε στο ες με αρκετά... Ευτυχώς πρόλαβα τα φρένα και περάσαμε χωρίς να πάρουμε μαζί τα λάστιχα που είχαν τοποθε΄τησει οι άνθρωποι της οργάνωσης.... Τα περάσαμε για λίγα εκατοστά.... Και φτάνουμε στο χάσιμο όπου στο προηγούμενο σκέλος είχαμε πηδήξει.... Τι θυμάμαι και προσπαθώ να πάρω όσο περισσότερη φόρα μπορω... Ξαναπηδάμε και συνεχίζουμε πολύ γρήγορα.... Μέχρι που κατάφερα να βάλω και 5η σε 2 σημεία....... Φτανουμε στην 2η αλλαγή πορείας και με την άκρη του ματιού μξου βλέπω τα παιδιά... Του ανάβω φώτα και συνεχίζω.... Πάλι πολύ γ΄ρηγορα στο τελευτάιο κομμάτι... Δουλεύει απίστευτο γκαζόφρενο και πολύ γλύστριμα της ουράς.... Ο Σπύρος δεν χάνεται αυτή την φορά...... Σε μια "4αριστερη στα αμπελια" προσπαθώ να το περάσω γ΄ρηγορα κάνοντας μπούκα,. αλλά στην μπούκα, πατάει σε ένα εξόγκομα και σηκώνεται στις 2 ξανά...... "Έ ρε γλέντια" λέω από μέσα μου.... Συνεχίζουμε αλλά τελικά σε μια διόρθωση που κάναμε στις σημειώσεις μεταξύ πρώτου-δευτερου σκέλους ο σπύρος έχασε ρυθμο και χάθηκε 300 μέτρα πριν το τέλος.... Δεν πειράζει όμως....
Τερματίζουμε και ο Σπύρος να είναι συφιλιασμένος που χάθηκε.
"Δεν πειράζει ρε" του λέω. "έχουμε κατεβάσει τουλάχιστον 10..."
Και βλέπω τον χρόνο... 5,00.22. Έχουμε κατεβάσει ΑΚΡΙΒΩΣ 10 sec. Ούτε δέκατα παρακάτω....
Καταευχαριστημένοι φεύγουμε για P.F.

Εκεί βλέπουμε ότι τελικά είμαστε 9 στην κατηγορία μας....
Το άσχημο της υπόθεσης είναι ότι έχασα την 7 θέση για 25 δέκατα........
Είχα διαφορά στο τέλος 15 δέκατα από τον 8 και ο 8ος άλλα 10 δέκατα από τον 7ο....
Αλλά δεν παραπονιέμαι... Αυτά έχουν οι αγώνες... έχω κερδίσει και εγώ έτσι θέσεις σε αγώνες......
Και έτσι έλειξε ίσως ο καλύτερος αγώνας μέχρι τώρα...

Ο Σπύρος ήταν μια πάρα πολύ καλή επιλογή για τον αγώνα, παρόλο που ξεκκινήσαμε με έναν πολύ δύσκολο αγώνα.......
Σπυράκο για πρώτο αγώνα (και για τον συγκεκριμένο) τα πήγες τέλεια...
Στον επόμενο δεν θα χαθείς πουθενά....

Τελειώνοντας να πω ένα μεγάλο μπράβο στον λεφ-άρη οι οποίοι έριξαν στον εαυτό τους 15 δευτερα στον χρόνο του πρώτου σκέλους... Πολύ καλα.... Αντε λεφ να μάθεις και τα τετραπίστονα και κάνεις ακόμα πιο κάτω!!!

Επίσης να ευχαριστήσω όλους όσους ήταν εκεί για να μας στηρίξουν....
Τους: Γιάννη με την Ελένη, Μανο(vinman), Χρύσα(xrysaxs), Παναγιώτη(volvo), Μανθο(memsound), Σταύρο(stevon), Δημήτρη(papaki), τον πατέρα μου, που για άλλη μια φορά ήταν εκεί, καθώς και τα pit girls μας....... Laughing Laughing Laughing Laughing

Υ.Γ. Ελπίζω να σδας κούρασα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 12:48:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης να πούμε ένα μεγάλο Ευχαριστώ στον Αρούλη για την φιλοξεία στο σπίτι του.....
Thanks Αρη....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 14:12:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
...Καρφί για φαι (κοκορα λεμονάτο)

Ξημερώνει Σάββατο λοιπον και αφού φάγαμε τα κρουασανάκια από τον διάσημο φουρνο (!) ....

.......
Αφού τελειώσαμε πήγαμε για φαι (πίτσες) ....


ΑΘληταρά μου εσύ!!!!! Laughing Laughing


Πέρα της πλάκας, παιδιά συγχαρητήρια και στους 4! Σημασία πάνω απ'όλα έχει ότι περάσατε τέλεια και το ευχαριστηθήκατε! Πάντα τέτοια και πάντα καλά αποτελέσματα. Τα υπόλοιπα από κοντα.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 14:58:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Road_Runner έγραψε:
...Καρφί για φαι (κοκορα λεμονάτο)

Ξημερώνει Σάββατο λοιπον και αφού φάγαμε τα κρουασανάκια από τον διάσημο φουρνο (!) ....

.......
Αφού τελειώσαμε πήγαμε για φαι (πίτσες) ....


ΑΘληταρά μου εσύ!!!!! Laughing Laughing


Πέρα της πλάκας, παιδιά συγχαρητήρια και στους 4! Σημασία πάνω απ'όλα έχει ότι περάσατε τέλεια και το ευχαριστηθήκατε! Πάντα τέτοια και πάντα καλά αποτελέσματα. Τα υπόλοιπα από κοντα.

Πλακα κανεις?Μετα απο καθε αγωνα ειμαι συνηθως -2 κιλα και σε αυτον ευτυχως που δεν πηρα κιολας!
Προεδρε τρωγανε σα γκαστρωμενες και αυτη και ο μαλλιας και ο Αρης,οπως καταλαβαινεις παρασυρανε και εμενα που ειμαι ως συνηθως αθωος και αμαθος, ουτε ιχνος αθλητικης σκεψης!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 16:59:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παλι καλα που δεν ειχε πιτα παππου κατω.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2007, 18:45:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Παλι καλα που δεν ειχε πιτα παππου κατω.......


Θα τρώγατε και τον παππού... Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2007, 10:21:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχω να καταγγείλω επίσης ότι 2 συγκεκριμένα άτομα έφαγαν 2 κιλά παϊδάκια μόνοι τους, από τα 4 που συνολικά παραγγείλαμε! Shocked Laughing



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάρ 2007, 10:26:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Road_Runner έγραψε:
...Καρφί για φαι (κοκορα λεμονάτο)

Ξημερώνει Σάββατο λοιπον και αφού φάγαμε τα κρουασανάκια από τον διάσημο φουρνο (!) ....

.......
Αφού τελειώσαμε πήγαμε για φαι (πίτσες) ....


ΑΘληταρά μου εσύ!!!!! Laughing Laughing



Laughing Laughing Laughing

που είναι ο pugsang. θυμάμαι πολυυυυ παλία μια ερώτηση.
"- Τι χρειάζεται για να γίνω οδηγός αγώνων αυτοκινήτου ?"
χεχεχεχε

να τι χρειάζεται. γερή μασέλα! Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάρ 2007, 12:35:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ααααααααχαχαχαχαχαχαχαχα
Αυτα ειναι.....
Σωστός ο Νικόλας....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 3 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,18s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on