PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Μετατροπή ταμπούρα σε δίσκους
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Οκτ 2005, 01:58:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
Εγω επιμενω οτι δεν ειναι λογικο τα πισω να ειναι μεγαλυτερα....Σε καμια στροφη μπορει να ψαχνεσαι ασχημα..... Confused
Ελπιζω να εχω αδικο... Rolling eyes


K'εγω συνφωνω, η λογικη λεει πως τα μπροστα ειναι παντα μεγαλητερα αφου κατα το φρεναρισμα η μετατοπιση βαρους γινετε προς τα μπροστα αρα ο μπροστινος αξωνας δεχεται μεγαλητερη φορτηση και θελει περισσοτερη δηναμη πεδησης απ'τον πισω.
Αν πρακτικα εχει διαφορα ομως δεν ξερω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Οκτ 2005, 08:49:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι δεν διαφωνω αλλα αν προσεξατε στη φωτο ειναι οι απλες δαγκανες πισω δεν εβαλα π.χ. πισω τετραπιστονες και κρατησα τις μπροστα μαμα Wink η κατανωμη εχει γινει σωστα, εξαλλου τα φρενα σε ολα τα αυτοκινητα ειναι 75% μπροστα και 25% πισω αν δεν κανω λαθος οι μπροστα δαγκανες ειναι 2πιστονες οι πισω ομως οχι τα μπροστα τακακια ειναι μεγαλυτερα απο τα πισω ο δισκος μπορει να ειναι λιγο πιο μεγαλος αλλα σε πλατος που πιανει το τακακι ειναι μικροτερος απο τον μπροστα (με αυτο το τελευταιο δεν ξερω αν με καταλαβατε τι ακριβως γραψω)


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Οκτ 2005, 15:14:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η διάμετρος και των πίσω και τοω μπροστά είναι ίδια 247mm. Απλά οι πίσω σου φαίνονται μεγαλύτεροι γιατί έχουν στιν πίσω πλευρά τους κάτι σαν κάλυμα (το δαχτυλίδι που φαίνεται στην φωτό) και ίσως γιαυό σου φαίνοντα μεγαλύτεροι. Όλα τα 206 ακόμα και το RC πίσω έχουν δίσκους 247mm, όχι μεγαλύτερους. Για την επιφάνεια που πατάει το τακάκι νομίζω ότι είναι η ίδια με τα μπροστά. Οι δαγκάνες μπροστά είναι μονοπίστονες, απλά είναι μεγαλύτερες από τις πίσω.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Οκτ 2005, 16:01:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aυτο το τελευταιο νομιζω ειναι και το σωστο Exclamation


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Οκτ 2005, 21:47:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok θα συμφωνησω με τον Κυριακο.


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Ιαν 2006, 10:25:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bakclima έγραψε:
Σημερα φορεσα τον αξονα απο 16αρι 16v ολα λειτουργουν αψογα μαζι και το ABS και ειδα διαφορα στα φρενα Wink

Πόσο σου είχε στοιχίσει η όλη μετατροπή? Αν Θυμάσαι γράψε αναλυτικά τις τιμές.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2006, 10:18:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bakclima έγραψε:
να με παλι!!!! ειχα σημερα χρονο απο την δουλεια μου και ειπα να παω στην lion μια βολτα να τους ρωτησω για πισω δισκοφρενα.ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑΜΠΟΥΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ:
ψαλιδια 119x2=238
γεφυρα 374
ραβδοι στρεψ. 44x2=88
κεντρικος 51
δισκοι (σετ) 56
τακακια (σετ) 35
δαγκανες 268x2=536
βασεις 68x2=136
ΣΥΝΟΛΟ 1514
Φ.Π.Α. 273
ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 1787
χωρις εργατικα και δεν ξερουν τι θα γινει με το ABS Evil Evil Evil ολοκληρη lion δεν ξερει τι θα γινει με το ABS και ποιος πρεπει να ξερει ρε μαστορα;εγω που ειμαι ψυκτικος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PoLiThS έγραψε:
Ψαλίδια ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
αξονας ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
ραβδοι στρεψεως ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
κεντρικος ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ
κτλ κτλ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ

Μουαγιε χρειαζεσαι
Πειρρο ψαλιδιου χρειαζεσαι
δισκους τακακια χρειαζεσαι (αν δεν βρεις μεταχειρισμενα)


Μην ξεχναμε.. φορεσα δισκόφρενα πριν 4,5 ολοκληρα χρόνια

Touristas έγραψε:
bakclima έγραψε:
Επισεις εμενα μου ειπαν πως θα χρειαστει να αλλαχθουν 2πυρροι 2 ρουλεμαν οι 2 καινουριες δαγκανες 2 βασεις οι 2 δισκοι και τα τακακια.Αν καποιος ξερει οτι πρεπει να αλλαχθει και τιποτα αλλο ας το γραψει να το γνωριζουμε.

Σας είπε κανείς ότι το RC έχει πιο μεγάλα φρένα πίσω??


Ντίζες χειρόφρενου , σωληνάκια φρένων για τις δαγκάνες και κατανεμητή αν δεν έχει θέλει οπωσδήποτε.

Επειδή έχω μπερδευτεί, μπορεί κάποιος να πει σίγουρα τι χρειάζεται για να βάλω δισκόφρενα πίσω? Έχω 206 1.4 ΧΤ 8v μοντέλο 2000.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2006, 13:12:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελεις αξονα απο 206 1.4 16V ή απο 1.6 (ιδια με το 2λιτρο) οπως επισης δαγκανες κτλ κτλ...
Υπολογιζε γυρω στο 700αρι με εργατικα.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2006, 14:44:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
θελεις αξονα απο 206 1.4 16V ή απο 1.6 (ιδια με το 2λιτρο) οπως επισης δαγκανες κτλ κτλ...
Υπολογιζε γυρω στο 700αρι με εργατικα.


Kαταρχας οι αξονες δεν ειναι ιδιοι, εχουν διαφορες στις ραβδους.
Αν δεν τον απασχολουν οι ραβδοι γιατι να παρει ολοκληρο αξονα?Μπορει να παρει μονο τα ακρα και αυτο που θα του χρειαστει σαν εξτρα ειναι οι ντιζες του χειροφρενου γιατι αυτες που ταιριαζουν σε δισκοφρενα ειναι μακρυτερες.

ΥΓ Μητσακο φυσαει ραλλισιος αερας λεει? Whistling


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2006, 19:19:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειχε βαλει ο bakclima πισω δισκοφρενα και για του λογου το αληθες ηταν απο 16αρι ο αξονας του!γιαυτο και το ειπα. και του ειχε βγει γυρω στα 700 ευρω γιαυτο και το εγραψα.

τωρα οσο για τον αερα...φυσαει και παραφυσαει, ολα καλα να πανε να τελειωσω, και μαιο το πολυ ιουνιο, θα σε πρηζω για μοντιφες!! Cool

οχι θα το αφηνα εγω το κολλημα μου να περασει ετσι!!


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Φεβ 2006, 22:38:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
ειχε βαλει ο bakclima πισω δισκοφρενα και για του λογου το αληθες ηταν απο 16αρι ο αξονας του!γιαυτο και το ειπα. και του ειχε βγει γυρω στα 700 ευρω γιαυτο και το εγραψα.

τωρα οσο για τον αερα...φυσαει και παραφυσαει, ολα καλα να πανε να τελειωσω, και μαιο το πολυ ιουνιο, θα σε πρηζω για μοντιφες!! Cool

οχι θα το αφηνα εγω το κολλημα μου να περασει ετσι!!


Aπλα ανεφερα οτι δεν χρειαζεται αλλαγη ολοκληρου του αξονα. Wink
Για τιμες δεν γνωριζω! Confused

Υγ δεν θα με πριζεις!Χαρα μου!Ο αδερφος μου σπουδαζε sussex και παρολιγο εμεις οι δυο να ειμασταν συμφοιτητες!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Φεβ 2006, 08:37:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θέλω να αλλάξω όλο τον άξονα. Είναι ρίσκο να βγάλεις τον δικό σου άξονα που δεν έχει πρόβλημα και να βάλεις κάποιον μεταχειρισμένο που δεν ξέρεις τι θα σου βγεί. Θέλω μόνο να αλλάξω τα άκρα. Και ρωτώ αν ξέρει κάποιος ποια κομμάτια του άξονα πρέπει να αλλάξω?
Μάλλον αυτά που αλλάζω είναι: πύρροι, ρουλεμάν, βάσεις, δαγκάνες, δίσκοι, τακάκια, ντίζες χειρόφρενου, σωληνάκια φρένων και κατανεμητή αν δεν έχει.
Αν έχει κάνει κάποιος αυτήν την μετατροπή ας πει τι άλλαξε και αν θυμάται τιμές.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2006, 17:47:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
...Μπορει να παρει μονο τα ακρα και αυτο που θα του χρειαστει σαν εξτρα ειναι οι ντιζες του χειροφρενου γιατι αυτες που ταιριαζουν σε δισκοφρενα ειναι μακρυτερες.

1. Λέγοντας άκρα εννοούμε αυτά που έχω σε κύκλο στην παρακάτω φωτογραφία?
2. Αλλάζοντας δηλαδή αυτό το κομμάτι με άλλο που έχει δισκόφρενα είμαι οκ?
3. Μπορώ να βάλω άκρα από 106 ή υπάρχει διαφορά και θα έχω πρόβλημα?




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Μάρ 2006, 00:19:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ειχα βαλει στο παλιο μου 206 (14 8v) πισω αξονα με δισκοφρενα απο 2.0 gti!!!
Αν θες να αλλαξεις μονο τα ακρα γινεται αλλα πολυ μα παρα πολυ δυσκολα και κανενας δεν θα παρει την ευθηνη!
Εγω ο αξονας που φορουσα ειχε 3000χιλιομετρα και τον εβαλα ολοκληρο μαζι με περαστηκα 700ευρω. το gti ειχε τρακαρει μπροστα και το ειχε δωσει για παλιοσιδερα.
Γνωμη μου ψαξε βρες ενα αξονα σε καλη κατασταση και αλλαξε τον ΟΛΟ και για την δικα σου ασφαλεια!!! ασε που μετα το 206 σου θα γινει πιο παιχνιδιαρικο στις στροφες Wink


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BadSpud! (Spiros) - (Π.R.T.)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 Rallye 1600cc 16v (Τούμπανο)

Ένταξη: 23 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 393
Τόπος: 6' απο Παντού!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2006, 20:20:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερώτηση:
1. Ο Κατανεμητής δεν χρειάζεται αλλαγή? Γιατί όταν έψαχνα για εμένα μου είπαν να βάλω και κατανεμητή από GTI
2. Το χειρόφρενο θα πιάνει τόσο καλά όσο με τα ταμπούρα?
3. Και λογικά ούτε ABS θα έχω έτσι δεν είναι? Αφού δεν θα είναι γραμμένο τίποτα στον εγκέφαλο...




Τελικά πολύ γρήγορο το κόκκινο (Ν προς Ε) για να καταλάβεις πόσο γρήγορο είναι…

Είναι λίγο πίσω μου (Ν προς Α)!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Μάϊ 2006, 11:44:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σπύρο ....
3) ABS φυσικά και δέν θα έχεις,αφού για να έχεις ABS χρειάζεσαι και τον εγκέφαλο του ,αλλά και άρκετά άλλα παρελκόμενα.
2) Το χειρόφρενο θα είναι ελάχιστα χειρότερο(θεωρητικά πάντα,γιατί πρακτικά εγώ δέν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά.)
1) Ο κατανεμητής δέν νομίζω να θέλει αλλαγή ,αλλά ρύθμισμα.

Αυτά απο εμένα.



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Μάϊ 2006, 12:50:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σταύρο ο bakclima είχε κανονικά ABS και πίσω μετά την αλλαγή έξονα.
Tο ότι ο σπύρος δεν θα έχει ABS είναι γιατί το αυτοκίνητο του δεν έχει ABS από την μάνα του? γιατί δεν ξέρω κιόλας αν έχει ή όχι. (σόρρυ αν παρανόησα Rolling eyes )


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
smpokos (γιωργος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 24 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 136
Τόπος: SALONIKA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάϊ 2006, 18:38:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο οτι ξερω ρε παιδια οταν εχεις πισω ταμπουρα δεν εχεις abs στον πισω αξονα. μπορεις να βαλεις ομως αξονα με abs ειτε απλα τους δισκους χωρις abs. απλα πρεπει να γινει σωστη κατανομη μπρος-πισω των φρενων.


MPAMPA MIN TREXEIS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάϊ 2006, 11:50:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
Σταύρο ο bakclima είχε κανονικά ABS και πίσω μετά την αλλαγή έξονα.
Tο ότι ο σπύρος δεν θα έχει ABS είναι γιατί το αυτοκίνητο του δεν έχει ABS από την μάνα του? γιατί δεν ξέρω κιόλας αν έχει ή όχι. (σόρρυ αν παρανόησα Rolling eyes )


Δημήτρη όπως το είπες ,λογικά ακούγεται ότι του Γιώργου θα είχε και πρίν την μετατροπή ABS άρα απλά κούμπωσαν οι αισθητηρες.
Τώρα στα Xsi λίγα είναι αυτά που είχαν ABS (και του Σπύρου δέν θυμάμαι να εχει)αλλά ακόμα και άν έχει δέν ξέρω άν θα ταίριαζαν οι αισθητήρες...γιατί είναι διαφορετική η γενιά του ABS.
Αυτά απο εμένα , άς απαντησει και κανάς Αργύρης.... Whistling Whistling



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάϊ 2006, 12:03:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:

Δημήτρη όπως το είπες ,λογικά ακούγεται ότι του Γιώργου θα είχε και πρίν την μετατροπή ABS άρα απλά κούμπωσαν οι αισθητηρες.
Τώρα στα Xsi λίγα είναι αυτά που είχαν ABS (και του Σπύρου δέν θυμάμαι να εχει)αλλά ακόμα και άν έχει δέν ξέρω άν θα ταίριαζαν οι αισθητήρες...γιατί είναι διαφορετική η γενιά του ABS.


ναι ναι είχε και απλά κούμπωσαν οι αισθητήρες. το Xsi μπορεί να βάλει άξονα από 206? υποθέτω (αν και δεν γνωρίζω) ότι δεν θα ταιριάζει. πιθανότατα από ραλλύ αλλά εκεί έρχεται το θέμα της γενιάς του ABS.
Rolling eyes


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 7 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1575s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on