PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εγκρισεις υπουργειου μεταφορων για αλλαγη κινητηρων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 15:58:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PAIDIA ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

το αμαξι για να δηλωθει στο υπουργειο μεταφορων πρεπει να εχει μια εγκριση τυπου-ρυπων που εκδιδεται απο το κακ στο ελληνικο (εκει εκανα διπλωματικη μην επιμενετε)

αν το αμαξι σου και ο κινητηρας σου πριν μετα εχουν ξαναπερασει απο εκει σου δινουν ενα χαρτι οτι εχει εκδοθει εγκριση τυπου και με αυτο και ολα τα υπολοιπα που λετε πας στο υπουργειο και κλπ κλπ κλπ

τωρα το τι γινεται στο υπουργειο δε το ξερω
στο κακ ομως δε τους ενδιαφερει τιποτα απο οσα λετε
μονο ο τυπος κινητηρα πριν μετα και ο τυπος αμαξωματος.
αυτα για την εγκριση που παιρνεις απο εκει ...

ανδρεα τελικα εσυ το δηλωσες ολα οκ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Δεν έχω τίποτα!! τι καλααά :)

Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 359
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 16:24:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
PAIDIA ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

το αμαξι για να δηλωθει στο υπουργειο μεταφορων πρεπει να εχει μια εγκριση τυπου-ρυπων που εκδιδεται απο το κακ στο ελληνικο (εκει εκανα διπλωματικη μην επιμενετε)

αν το αμαξι σου και ο κινητηρας σου πριν μετα εχουν ξαναπερασει απο εκει σου δινουν ενα χαρτι οτι εχει εκδοθει εγκριση τυπου και με αυτο και ολα τα υπολοιπα που λετε πας στο υπουργειο και κλπ κλπ κλπ

τωρα το τι γινεται στο υπουργειο δε το ξερω
στο κακ ομως δε τους ενδιαφερει τιποτα απο οσα λετε
μονο ο τυπος κινητηρα πριν μετα και ο τυπος αμαξωματος.
αυτα για την εγκριση που παιρνεις απο εκει ...

ανδρεα τελικα εσυ το δηλωσες ολα οκ?


Πανο το ενα χαρτι που θελει ειναι απο το κτεο αλλα δεν φτανει μονο αυτο για να σου αλλαξει το υπουργειο την αδεια.Θελει και αλλα χαρτια/διαδικασιες και στα 2 απο αυτα υπαρχει προβλημα , αν θες πχ να βαλεις rallye moter σε 206. (Γι αυτο δεν μιλαμε τοση ωρα?)
1)ο τεχνολογος να υπογραψει γι αυτο. (χλωμο εκτος και αν τον χρυσοπληρωσεις. τα 150 ειναι η νομιμη ταριφα)
2) το χαρτι απο την PEUGEOT οτι βγαινει ο τυπος του αμαξωματος 206 με το μοτερ που θελεις να βαλεις. Και για το rallye moter δεν δινουν για 206 τετοιο χαρτι

Το ξερω και απο 2 φιλους που δοκιμασαν να δηλωσουν αυτη την μετατροπη και εκαναν μια τρυπα στο νερο διοτι δεν μπορουσαν να παρουν
αυτο το χαρτι απο την peugeot.

Για το δικο μου παναγιωτη το δηλωσα κανονικα , πηρα την αδεια 7/6/2007
και 9/6/2007 κλαταρε το λαστιχο και καρφωθηκα στο κρασπεδο.Ετσι δεν ειχα προλαβει να κανω την μικτη ασφαλεια και το πεταξα.

Τεσπα η ολη διαδικασια μου ειχε παρει 2 μιση μηνες και κοστος με τον ελεγχο κακ μαζι γυρω στα 600+ ευρω


Read the directions, even if you don’t follow them.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Φεβ 2008, 08:56:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικα με αυτο που σας ειπα παραπανω,δεν το ειπα στην τυχη...
Εκανα εξυπηρετηση σε εναν φιλο ο οποιος ειχε 206 1100 και το εκανε 1600 16v (206 μοτερ).
Σε αυτην την περιπτωση δεν χρειαζεται καν να πας στην Peugeot,ουτε στο Ελληνικο καθως η ολη διαδικασια-ελεγχος γινεται στο τοπικο ΚΤΕΟ.

Στην περιπτωση που τοποθετηθει μοτερ 106,ο Αντρεας εχει δικιο.Η Peugeot δεν προκειται να δωσει χαρτι για το μοτερ,κοινως θελει "ταξιδακι" στο Ελληνικο για μετρησεις,εκτος οπως ειπα αν εχει γινει αντιστοιχη διαδικασια απο καποιο αλλο οχημα νωριτερα οποτε ο ελεγχος γινεται στο τοπικο ΚΤΕΟ.

Ο λογος που προανεφερα το 16αρι μοτερ του 206 με τα 90 αλογα πριν,ειναι οτι οταν πηρα στο Ελληνικο για να μαθω περισσοτερες πληροφοριες,μια κυρια που ειναι υπευθυνη για τα παραπανω θεματα μου,σε ενα αλλο ερωτημα για ενα Xsara,μου ειπε το εξης.
Xsara με 110αρι μοτερ δεν υπηρχε στα προ facelift μοτερ(με τον αναλογο κωδικο αμαξωματος δηλαδη).
Και την ρωταω "Τι κανουμε;".
Μου λεει οτι το δηλωνεις σαν 1600αρι-90αρι μοτερ που εμπαινε στο συγκεκριμενο σκαφος,και εκει πανω μετα κανεις οτι θελεις.
Με απλα λογια μου ειπε,καντο μαμα 16αρι με τα 90 και εκει πανω μετα βαλε οτι θελεις,ειτε 106 πραγματα-ειτε 206.

Τωρα εψαξα να ξαναβρω την λιστα απο το site του υπουργειου,αλλα καπου κατι αλλαξαν και δεν τα καταφερα... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Andreas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Δεν έχω τίποτα!! τι καλααά :)

Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 359
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Φεβ 2008, 14:24:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Σχετικα με αυτο που σας ειπα παραπανω,δεν το ειπα στην τυχη...
Εκανα εξυπηρετηση σε εναν φιλο ο οποιος ειχε 206 1100 και το εκανε 1600 16v (206 μοτερ).
Σε αυτην την περιπτωση δεν χρειαζεται καν να πας στην Peugeot,ουτε στο Ελληνικο καθως η ολη διαδικασια-ελεγχος γινεται στο τοπικο ΚΤΕΟ.

Στην περιπτωση που τοποθετηθει μοτερ 106,ο Αντρεας εχει δικιο.Η Peugeot δεν προκειται να δωσει χαρτι για το μοτερ,κοινως θελει "ταξιδακι" στο Ελληνικο για μετρησεις,εκτος οπως ειπα αν εχει γινει αντιστοιχη διαδικασια απο καποιο αλλο οχημα νωριτερα οποτε ο ελεγχος γινεται στο τοπικο ΚΤΕΟ.

Ο λογος που προανεφερα το 16αρι μοτερ του 206 με τα 90 αλογα πριν,ειναι οτι οταν πηρα στο Ελληνικο για να μαθω περισσοτερες πληροφοριες,μια κυρια που ειναι υπευθυνη για τα παραπανω θεματα μου,σε ενα αλλο ερωτημα για ενα Xsara,μου ειπε το εξης.
Xsara με 110αρι μοτερ δεν υπηρχε στα προ facelift μοτερ(με τον αναλογο κωδικο αμαξωματος δηλαδη).
Και την ρωταω "Τι κανουμε;".
Μου λεει οτι το δηλωνεις σαν 1600αρι-90αρι μοτερ που εμπαινε στο συγκεκριμενο σκαφος,και εκει πανω μετα κανεις οτι θελεις.
Με απλα λογια μου ειπε,καντο μαμα 16αρι με τα 90 και εκει πανω μετα βαλε οτι θελεις,ειτε 106 πραγματα-ειτε 206.

Τωρα εψαξα να ξαναβρω την λιστα απο το site του υπουργειου,αλλα καπου κατι αλλαξαν και δεν τα καταφερα... Confused


Δεν θελει χαρτι απο την Peugeot μονο στην περιπτωση που αφορα τον ιδιο τυπο αμαξωματος 206 πχ , και δεν υπερβαινει το 25% ο νεος κινητηρας που θα βαλεις συμφωνα με αυτον που εχεις.
Δηλαδη μετατροπες τυπου απο 1400 σε 1600 η απο 1100 σε 1400.
Τωρα μετατροπες απο 1100 σε 1600 η απο 1400 σε 2000 χρειαζετε χαρτι απο την peugeot, το οποιο το παιρνεις ανετα χωρις προβληματα.

Αυτα Smile


Read the directions, even if you don’t follow them.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ippokratis (ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) 2000

Ένταξη: 22 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Φεβ 2008, 15:08:11    Θέμα δημοσίευσης: Συνέχεια των παραπάνω Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκει που εχω φτάσει εγω μέχρι στιγμής είναι στο υπουργείο συγκοινωνιών ανατολικής αττικής όπου μου είπαν όσα ανέφερα. Περνάει από το ΚΤΕΟ Ελληνικού για καυσαέρια, χρειάζεται μια δήλωση απο μηχανολόγο μηχανικό, πας στο υπουργείο, ερχεται ο κυριούλης και με ένα μολυβάκι αποτυπώνει τα νούμερα του μοτέρ και σου δίνει την άδεια. Στο Ελληνικό μπορεί να σου σηκώσουν το μοτέρ για να δουν τα χτυπημένα νουμερα πάνω του. Αυτά ξέρω χωρίς να έχω πάει στο ελληνικό. Εκτός αυτού, για αρκετές μετατροπές που φαίνονται στο link που είχα βάλει, υπάρχει προηγούμενο. Οπότε γιατί να μην πάρω άδεια και γω. Υπάρχει προδεδικασμένο. Απόδειξη αγοράς και εγκατάστασης του συγκεκριμένου μοτέρ με τάδε νούμερα έχω.
Βολβέ δεν το έχω δηλώσει ακόμα γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να το δώσω δηλωμένο. Τα ασφάλιστρα αυξάνονται και αν άκουσες στις χθεσινές ειδήσεις θα ανεβούν και άλλο.
Όταν λες εάν κολλάνε με αριθμούς κινητήρων στο υπουργείο τι εννοείς ?
Μηχανολόγο δεν ψάχνω. Είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός και όπως γνωρίζεις έχουμε άδεια απεριόριστης ισχύος και εγώ για τα μηχανολογικά, και εσύ για τα ηλεκτρολογικά. Για την πιάτσα και ειδικά την βιομηχανία είμαστε ηλεκτρολόγοι-μηχανολόγοι μηχανικοί.
Τώρα για χαγιαμπούσα δεν ξέρω.... :)


ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Φεβ 2008, 15:16:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ιππκρατη μη το συζητας καθολου.
αν μπορεις να το δηλωσεις ΚΑΝΤΟ ΤΩΡΑ.
αποκλειεται να το δωσεις ετσι.

συν οτι αν ο υποψηφιος πελατης το παει σε μηχανικο η πρωτη ατακα του μηχανικου θα ειναι φιλαρακο το μοτερ που εχεις βαλει δε δηλωνεται μπλα μπλα μπλα...
υπαρχει ηδη παιδι σε παρομοια κατασταση με σενα που παλευει μηνες να το δωσει και δε μπορει (με ραλλυ μοτερ σε 1.4)

παντως αυτα που λεει ο αντρεας ειναι στο τελικο σταδιο πριν παρεις την αδεια και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι ετσι οπως τα λεει καθως και εγω τα ιδια ηξερα τοσο καιρο απλα οχι με τοση ακριβεια...
εκτος αν εχεις καποιον αετονυχη μεσα στο υποργειο που μπορει να παρακαμψει κατι.......

και ξερουμε ολοι οτι οταν φτασεις στο τελικο σταδιο να παρεις την αδεια παντα και κατι τις προκυπτει που δεν το ειχες υπολογισει ...
κλασικο ελληνικο δημοσιο!


υ.γ. και το ξαναλεω και για ιππκρατη και για στελιο
στο κακ ελληνικου μπορεις να πας οτι αμαξι θες.
ακομα και πεζο με μοτερ χαγιαμπουσα. δε τους απασχολει τι θα πας αλλα να ειναι οκ με χαρτια μηχανολγου οτι εχει γινει η εγκατασταση σωστα και μετρανε ρυπους ενω ελεγχουν γενικα τη μετατροπη. αν ειναι να στο κοψει καποιος θα ειναι στο υπουργειο στο τελικο σταδιο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
french lover (Λευτερης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ZX 2.0 16v 167hp

Ένταξη: 27 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 01:58:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια να ρωτησω ,επειδη βλεπω οτι καποιοι εχουν ασχοληθει ιδιαιτερα...Τον τελευταιο καιρο εχω ριξει αρκετο τρεξιμο για να δηλωσω κι εγω την μετροπη σε διλιτρο..Απο την Citroen Hellas μου λενε εμεις δεν δινουμε κανενα χαρτι,μονο την εγκριση τυπου του ΖΧ του διλιτρου μπορουμε να δωσουμε που φαινεται οτι εβγαινε το ΖΧ με μοτερ RFS ,την οποια και πηρα...Τιμολογια αγορας και τοποθετησης εχω και απο καυσαερια ειμαι μια χαρα...Ο μηχανικος μου μου ειπε να μου ετοιμασει και την μηχανολογικη μελετη.Ειμαι ΟΚ με αυτα καθως πουθενα δεν μπορω να βγαλω μια ακρη...?Δεν εχει ξαναδηλωθει τετοια μετατροπη και ειμαι ο πρωτος...Παιζει να με κοψουν και για ποιο λογο...?Επισης,αν με σταματησουν οι ''μπλε'' και μου ανοιξουν καπο κανει μπαμ το ατιμο...Ποιες ειναι οι επιπτωσεις...?Οπως και να εχει θα το δηλωσω αλλα ανησυχω για το τι γινεται αν με πιασουν μεχρι να το τελειωσω το ζητημα...Ευχαριστω προκαταβολικα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teo106 16v 2001 (θεοφιλος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106 1600 16v 2001

Ένταξη: 15 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 167
Τόπος: κερκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιαν 2010, 20:23:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα.αποφασισα και εγω μετα απο 2 χρονια που εχω κανει τη μετατροπη σε 16v,να το δηλωσω.ειχα ακουσει οτι αυτη η δηλωση διεκπεραιωνεται απο τα κεπ και ετσι εστειλα ατομο δικο μου σημερα να ρωτησει,ποια ειναι τα εγγραφα που χρειαζονται για τη δηλωση,και του ειπαν (στο κεπ)οτι δεν γινεται παρα μονο στο γραφειο συγκοινωνιων και μεταφορων.ισχυει κατι τετοιο ή απλα δεν ηξερε ο υπαλληλος?α και κατι αλλο,το 106 μου ειναι ενα 1100 με πρωτη αδεια το δευτερο εξαμηνο του `96(οταν εγινε το facelift απο mk1 σε mk2)δηλωνετε το μοτερ 16v του 2001?το τιμολογιο αγορας του το εχω κανονικα.ευχαριστω


στριβω με γαλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 00:20:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γινεται φιλε και απο τα κεπ...
κοιτα στο σαξο κλαμπ που το συζηταμε... Wink


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teo106 16v 2001 (θεοφιλος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106 1600 16v 2001

Ένταξη: 15 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 167
Τόπος: κερκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 00:36:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οποτε μαλλον δεν ηξερε ο υπαλληλος ή βαριοταν να κοιταξει.τελος παντων θα το κοιταξω σε αλλο κεπ και βλεπουμε.ευχαριστω


στριβω με γαλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 00:45:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=340&id=&tid=340


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 13:25:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου αμα ρωτας για τα "τελη κυκλοφοριας" , δυστυχως δεν μετραει η χρονολογια παραγωγης του μοτερ αλλα η ημερομινια πρωτης αδειας. Sad

Το μονο που θα αλλαξει στην αδεια σου ειναι ο κυβισμός και ο τυπος του μοτερ

Το εψαξα πολυ λογω ανακατασκευης του "παππου" που εχω...

Τωρα αν θα αλλαξει κατι στο μελλον..... μακαρι..... αλλα πολυ χλωμο και αβεβαιο λογω εισπρακτικου χαρακτηρα των "τελων κυκλοφοριας" ... Evil


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
batman-cc (giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 1,6 (16V) (2001)

Ένταξη: 21 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Απρ 2011, 16:28:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδει δε δουλευει το λινκ με της μετατροπές που είδη έχουν γίνει γίνετε να βάλω στο cc μου μοτέρ από rc?θεωρητικά η peugeot έβγαζε το rcc αλλά θα μου δωσουν το απαραίτητο έγραφο από την lion ?


Batman 206 cc as ginei rcc ki as pethanw
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Απρ 2011, 16:50:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι.αλλαξε ο νομος πλεον επιτρεπεται μεχρι 20% αυξηση υποδυναμης


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 01:43:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

batman-cc έγραψε:
επειδει δε δουλευει το λινκ με της μετατροπές που είδη έχουν γίνει γίνετε να βάλω στο cc μου μοτέρ από rc?θεωρητικά η peugeot έβγαζε το rcc αλλά θα μου δωσουν το απαραίτητο έγραφο από την lion ?


ακρως ενδιαφερον cc
ενδεχομενως να μπορεσεις να το δηλώσεις με λιγο παιδεμα και "κοστος" σαν απλό 2λιτρο που και εβγαινε και εντος του οριου +20% ειναι Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
batman-cc (giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 1,6 (16V) (2001)

Ένταξη: 21 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 10:08:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχει τελείως διαφορετικό κωδικό το μοτέρ του απλού δίλιτρου :/ λέω να το κάνω παράνομα να γλιτώνω τέλη κ ασφάλειες αλλά θα μ τα τρώνε στο κτεο και αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του κ δε βρίσκω το κόνε μετα τι θα κάνω ???? :/ δε πάει βήμα λέμε έτσι όπως είναι :'( με πατάνε 14ρια :'( εσείς τ λέτε?


Batman 206 cc as ginei rcc ki as pethanw
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 10:19:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ότι άμα θες κάμπριο και γρήγορο πάρε άλλο.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
batman-cc (giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 1,6 (16V) (2001)

Ένταξη: 21 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 10:23:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τώρα παραγγέλνω μια slk brabus μόλις έρθει εσένα θα πάω πρώτο βόλτα οκ?


Batman 206 cc as ginei rcc ki as pethanw
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 10:24:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είχα την παραμικρή δόση ειρωνείας.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
batman-cc (giorgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 1,6 (16V) (2001)

Ένταξη: 21 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 10:27:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ δεν υπάρχει πρόβλημα Wink αλλά μια ερώτηση off topic εσύ είσαι ευχαριστημένος για 1600 δλδ?


Batman 206 cc as ginei rcc ki as pethanw
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3611s (PHP: 91% - SQL: 9%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on