PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εγκρισεις υπουργειου μεταφορων για αλλαγη κινητηρων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 09:26:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συνέχεια από εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=245152#245152

εκ της MOD team
MEMsound


Touristas έγραψε:
Μπορεί να δηλωθεί κανονικά.
Την αρχή και το τρέξιμο τα έκανε πρώτα ο Poliths που είχε το δικό του με μοτέρ από rallye.



eγω παλι λεω οτι δεν μπορει θεωρητικα
και ο πολιτης αν το ειχε καταφερει θα ηταν επειδη ηταν μεσα στα πραγματα και καποια λαμογια εκανε

ο τυπος κινητηρα του 106 δεν εχει φορεθει ποτε σε 206
αρα απαγορευεται να μπει
θελει ειδικη εγκριση απο τη μαμα λαιον οτι ειναι δυνατο να γινει η μετατροπη και να μπει αυτο το μοτερ στο ταδε αμαξωμα...
πως τη πηρε ο πολιτης αυτο το χαρτι????

το θεμα ειναι αλλο....ξερουν στο ελληνικο οτι αυτο το μοτερ δε μπηκε ποτε σε 206????????? αφου 1.6 ειναι και το ενα και το αλλο με σχεδον ιδιο αριθμο κινητηρα...ενα δυο ψηφια αλλαζουν Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ippokratis (ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) 2000

Ένταξη: 22 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 15:39:35    Θέμα δημοσίευσης: Δήλωση μετατροπής Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μοτέρ δηλώνεται εύκολα. Πήγα στο υπουργείο και ρώτησα.
Θέλει χαρτί από το κτεο του ελληνικού (περνάει μια πίστα για καυσαέρια, είτε με γρηγορόσημο είτε κανόνικα περνάει), ενα παράβολο και δήλωση από μηχανολόγο μηχανικό (εγώ είμαι αυτός) για την μετατροπή. Δεν το έχω δηλώσει για τον απλούστατο λόγο οτι κάποιος μπορεί να το θέλει αδήλωτο (μικρότερο ποσό ασφάλισης, το τέλος κυκλοφορίας είναι το ίδιο)

Όσο για το αν υπάρχουν και άλλα δηλωμένα δείτε εδώ για όλες τις μάρκες:

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=567&id=&tid=567

Αν ξέρετε κανέναν που ψάχνει πείτε του.


ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 17:47:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σα μηχανολογος θα ηξερες τοτε οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΥΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΕ ΑΜΑΞΩΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ
το μοτερ του 106 που εχει κωδικο TU5J4 δεν εχει μπει ποτε σε 206
αρα θεωρητικα ειναι παρανομο.
στο 206 1.6 εμπαινε το TU5JP4
η διαδικασια που ξερω εγω ειναι οτι πας στη πεζο ελλαδος-λαιον και ζητας ενα χαρτι σαν εγκριση τυπο οτι μπορει να μπει αυτο το μοτερ πανω στο αμαξωμα σου που περιγραφεται με ενα αναλογο κωδικο στον αριθμο πλαισιου

τωρα θα μου πεις ενα P ειναι...και προκυπτει το ερωτημα κατω στο ελληνικο τα ξερουν αυτα? τι παιζει??δεχονται μια βεβαιωση μηχανολογου??απο οσο ηξερα οχι.

ειλικρινα αν το εχεις ψαξεις παραπανω και εχεις βρει ινφο θα ηταν πολυ εδνιαφερον καθως υπαρχουν αρκετα παιδια και με 206 και με 306 που εχουν βαλει μοτερ απο ραλλυ και ψαχνουν κατα καιρους τροπο να το δηλωσουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ippokratis (ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) 2000

Ένταξη: 22 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 18:54:06    Θέμα δημοσίευσης: Το πράγμα είναι πολύ απλό και εύκολο! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξάδερφε αφ'ενός είσαι επιθετικός, αφ'ετέρου δεν διάβασες το link που σου εστειλα.

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=567&id=&tid=567

Μπες εκεί που λέει peugeot και δες οτι μετατροπή peugeot υπάρχει δηλωμένη.

Επίσης στην πρώτη σελίδα λέει:
"Επισημαίνεται ότι τα ανωτέρω πιστοποιητικά έχουν ισχύ, για όλες τις όμοιες περιπτώσεις αλλαγών κινητήρων και διασκευών, που αφορούν τον αυτό τύπο κινητήρα και αυτοκινήτου."

Για την μετατροπή μου ο αριθμός πρακτικού είναι : 952/8-10-04
με έγκριση τύπου 7302/214. Αφορά αλλαγή κινητήρα 2*KFX σε NFX (του rally ή TU5J4 όπως έγραψες εσύ τον κωδικό του εργοστασίου).

Όσο για το τι μηχανολόγος μηχανικός είμαι δεν υπάρχει λόγος να το ειρωνεύεσαι. Δεν ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να βάλεις άλλον κινητήρα, όπως πολύ καλά ξέρω . Άλλωστε υπάρχει ήδη έγκριση από άλλον για την μετατροπή αυτή που έκανα. Απλά, όταν δεν υπάρχει ήδη καταχωρημένη τέτοια μετατροπή χρειάζεται ένας μηχανικός του πολυτεχνείου που θα σου βάλει την σφραγίδα ότι δεν θα σκοτωθείς με αυτά που έχεις κάνει στο αμάξι...

Αυτά.


ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dont_Panic (Kwstas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 12 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 19:30:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκτος απο ολα τα παραπανω...θα πρεπει το μοτερ να εχει αποδιξη και στιχεια αγορας (αυτο ενοουσα) οταν ελεγα αν μπορει να δηλοθει.
Γιατι οπως γνωριζουμε...κυκλοφορουν πολα μοτερ χωρις νουμερα (κλεμενα) ...που φυσικα δεν μπορουν να δηλωθουν
Επισης τι μοντελο ειναι το 206?


4200 gia strosimo

Στην ασφαλτο ερωτευτικα τα γκαζια
και η ασπρη η γραμη παει στραβα

Τα φρενα μου ουρλιαζουν στα σκοταδια
τα φωτα μου τρομαζουν την πλαγια

pull over the taper...!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 19:36:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ιπποκράτη εσύ δεν ξέρεις...ο βολβος ειναι του ΕΜΠ... Razz Razz Razz


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
sectorakos2001 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 19:46:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες μιας και ειμαστε ΟΦ ΤΟΠΙΚ εγω εχω ενα c2 1.4 με μοτερ 1.6 110πσ !

μπορω να το δυλωσω ???? αν ναι ξερει καποιος τον τροπο και το κοστος ?????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
philip_vts (φιλιππος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


saxo 1.4 vts

Ένταξη: 12 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 20:35:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λογικα μπορεις να το δηλωσεις ανετα μιας και το c2 βγαινει με κινητηρα 1600 και 110 αλογα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sectorakos2001 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 21:06:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει κανεις την καλοσυνη να μου πει πως και τη χρειαζομαι για να γινει αυτο ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 23:18:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν σε ειρωνευτηκα καθολου για αυτο και εγραψα στο τελος να μας πεις τι εκανες μπας και βγει μια ακρη

οποτε απο τη στιγμη που εχει περασει η εγκριση σου σε nfx χωρις κανενας να πει τιποτα για πλαισια κλπ κλπ ειμαστε οκ οπως ειναι οκ και καποια παιδια απο εδω μεσα που εχουν 306 μετατροπη σε 1.6 16ν απο 1.4(λεωνιδας γαρ) ηταν τελευταιο στη λιστα

οποτε συμφωνα με αυτα που λες παρακαμπεται η εγκριση που ηξερα εγω παλιοτερα οτι χρειαζεται απο την ιδια την αντιπροσωπεια και τους αρκει μια βεβαιωση μηχανολογου εμπ ασχετα με το τι ειναι η μηχανη???
δηλαδη αν εγω βαλω χαγιαμπουσα μοτερ και μου το υπογραψει μηχανολγος εμπ ειμαι οκ? αυτο ειναι ενδιαφερον γιατι ετσι εξηγειται πως ξεκολλησε και το θεμα ενος κατεραμ Wink
παραλογο τελειως αλλα αμα το εχεις κανει παει να πει οτι περναει!

αρα το δικο σου ειναι περασμενο κανονικα με εγκριση τυπου αλλα χρειαζεσαι μια βεβαιωση μηχανολογου για να το δηλωσεις στο υπουργειο?
ειμαστε σιγουροι οτι στο υπουργειο δε κολλανε με αριθμους κινητηρων?

επισης ποσο σου εχουν ζητησει για αυτη τη βεβαιωση του μηχανολογου?



υ.γ. σεκτορ εσυ δε δηλωνεις τιποτα αν δε βρεις πρωτα τιμολογια αγορας του μοτερ...οταν τα βρεις μετα ειναι απλα τα πραγματα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 00:40:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τακη φερε μου την πεμπτη στη λεσχη σε ενα χαρτι μια υπογραφη σου.... Wink Wink Wink


www.apr.gr

Bacci,γαϊδουρια,εκκεντροφόροι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Andreas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Δεν έχω τίποτα!! τι καλααά :)

Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 359
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 02:42:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορει να δηλωθει επιμενω...

Ενα απο τα χαρτια που ζητανε πριν περασει την διαδικασια του ΚΤΕο για ελεγχο ριπων κτλ κτλ , ειναι αν το μοτερ αυτο βγαινει εργοστασιακα στον συγκεκριμενο τυπο αυτοκινητου.Και αυτο το δινει μονο η Peugeot.

Το γνωριζω διοτι το ειχα ψαξει αρκετα το θεμα για την δικη μου μετατροπη.

Τωρα με "ανεπισημο τροπο" δεν γνωριζω αν μπορει να γινει κατι.
Με τις νομιμες διαδικασιες παντως δεν γινεται.


Read the directions, even if you don’t follow them.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 06:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AΚριβώς αυτό που λεει ο αντρέας ισχύει στην περίπτωση τη δική μου και του ηλία...εχουμε μοτερ απο 206 στα 106/σαξο μας,αλλα δεν δηλωνονται,λόγω διαφορετικού euro ρυπων αν δεν απατώμαι...η λύση ειναι απλή Razz Razz Razz


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 08:54:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

esy Και ηλιας ειστε αλλη περιπτωση αφου αν θυμαμαι καλα δε χρειαζεται να το δηλωσετε. εισασταν 1.6 και βαλατε.
θα μου πεις αλλαξαμε τυπο.οκ ποιος θα το δει αυτο? Laughing
ο νεος νομος λεει οτι για ιδιου κυβισμου δε δηλωνεις τιποτα...
οποτε αν εχεις ενα τιμολογιο αγορας και μια βεβαιωση μηχανολογου παντα μαζι σου οτι εχει μπει οκ ολα τοτε πρεπει να ειναι πολυ ψαγμενος(για να καταλαβει οτι απο nfx εβαλες nfu) και τυπικος ο μπατσος για να σε στειλει να το δηλωσεις...


antrea εσυ εισαι απο 1.4 σε διλιτρο νομιμα γιατι δε μπορεις να το δηλωσεις αφου μπαινει το 2.0 κανονικα....εκτος αν κολλησες στο οτι εισαι 5πορτος?? Shocked


στο θεμα μας ιπποκρατη ξερεις τι θα γραφει το χαρτι του μηχανολογου?
μηπως πρεπει να βεβαιωνει αυτο που λενε τα παιδια οτι αυτος ο τυπος κινητηρα μπαινει σε αυτο το αμαξωμα συμφωνα με τις εργοστασιακες προδιαγραφες κλπ κλπ κλπ κλπ

οπως βλεπεις τρεχουν πολλα παιδια οποτε οτι βοηθεια μπορεις να δωσεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 10:22:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
antrea εσυ εισαι απο 1.4 σε διλιτρο νομιμα γιατι δε μπορεις να το δηλωσεις αφου μπαινει το 2.0 κανονικα....εκτος αν κολλησες στο οτι εισαι 5πορτος?? Shocked


αν θυμάμαι καλά εκεί ηταν το "κόλλημα"


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Andreas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Δεν έχω τίποτα!! τι καλααά :)

Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 359
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 11:15:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι δεν ειχα καποιο κολλημα ουσιαστικα...

Εφοσον εμπαινε ο συγκεκριμενος κινητηρας σε 206 δεν ειχα προβλημα
που ηταν 4πορτο.

Απλα μεσα απο ολη αυτη την διαδικασια καταλαβα με σιγουρια οτι αν ηθελα
να βαλω rallye στο 206 μου δεν θα μπορουσα.
Ο τεχνολογος/μηχανολογος που το ειχα συζητησει μου ειπε πως δεν γινεται
μιας και ενα απο τα χαρτια που χρειαζεται ειναι ενα χαρτι οτι ο τυπος του
ταδε κινητηρα βγαινει εργοστασιακα στο 206.
Εφοσον η peugeot δεν εχει βγαλει εργοστασιακα 206 με rallye mοter δεν μπορει να σου δωσει τετοιο πιστοποιητικο.
Ετσι και δεν μπορει να δηλωθει.
Στο κτεο μπορεις να πας οτι θες , εκει δεν σου ζητανε κανενα χαρτι τετοιο.
Αλλα οταν τα μαζεψεις ολα τα χαρτια και το πας στο υπουργειο για την αλλαγη στην αδεια χωρις το συγκεκριμενο χαρτι δεν μπορει να προχωρησει η διαδικασια και μενεις στον ασσο.
(Δεν μιλαω για λαδωμα κτλ κτλ διοτι εχω δοκιμασει μονο με νομιμες διαδικασιες).

Την διαδικασια την γνωριζω καλα , οποιος θελει βοηθεια ας μου πει
διοτι ξερω καλα πως ειναι να ψαχνεις στα τυφλα.
[/img]


Read the directions, even if you don’t follow them.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 13:46:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KOITA θεωρητικα αν εχεις γνωστο κανεις οτι θες

ο ανθρωπος που πηρε το μοτερ μου απο το κορσα (που δε προλαβα να βαλω)
διλιτρο ατμοσφαιρα απο καλιμπρα
καταφερε μεσω καλου κονε στην οπελ και πηρε αυτο το χαρτι για να το δηλωσει...

αρα ανδρεα επιβεβαιωνεις αυτο που ελεγα...

το ερωτημα ειναι (αφου απο οσο εχω καταλαβει ο ιπποκρατης δεν εφτασε τοσο μακρυα για να βρεθει μπροστα σε αυτα τα χαρτια) ο πολιτης πως στο διαολο το δηλωσε???


υ.γ.αλεκουκο το χαρτι το θες λευκο εε απλα μια σφραγιδουλα κατω κατω? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Δεν έχω τίποτα!! τι καλααά :)

Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 359
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 14:20:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχα την λιστα με ολες τις μετατροπες peugeot , μαζι και η δικια μου.

Δεν ειχε καμια μεσα , τετοιου τυπου που συζηταμε.

Ολες ηταν π.χ απο 106 1300 rallye σε 1600 , απο 206 1400 σε 1600,
απο 306 1400 σε 2000cc κτλ κτλ κτλ.

Τωρα αν το εκανε το τελευταιο 6μηνο δεν ξερω.

Και αν εχεις γνωστο (δηλαδη δωσεις και κανα φραγκο) και αλλαγη φυλου
στην ταυτοτητα σου κανεις αν θες (ρωτηστε τον sod Razz ).
Εγω μιλαω απλα για τις νομιμες διαδικασιες.


Read the directions, even if you don’t follow them.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 15:18:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρεεεεεε,μην λετε βλακειες ρεεεεε!!! Laughing

Για να σας ξεμπλεξω...
Αν θελετε να κανετε μετατροπη,παιρνετε τηλεφωνο στο ΚΤΕΟ Ελληνικου και δινετε τον τυπο του αυτοκινητου σας.
Θα σας ζητησουν καποιους κωδικους που γραφει επανω η αδεια κυκλοφοριας.
Αν εχει γινει αντιστοιχη μετατροπη,εχει καλως,απλως σας στελνουν τα χαρτια στο τοπικο ΚΤΕΟ και τερμα.
Αν παλι δεν εχει γινει,υπαρχει και αλλος τροπος.

Οσοι ειχαν 1100 ή 1400 206/306 κλπ και εβαλαν μοτερ Rallye,απλα βρισκουν τα νουμερα απο ενα 16αρι 8v μοτερ με τα 90,ιδιο δηλαδη με αυτα που εμπαινε στα προαναφερομενα μοτερ,και δηλωνει εκεινα.

Ο κυβισμος ειναι ιδιος,TU5J δηλαδη και αλλαζουν τα υπολοιπα γραμματα.
Το καλο βεβαια ειναι οτι ο κορμος ειναι σχεδον ολοιδιος που σημαινει οτι αν καποιος θελει να γινει 100% νομιμος και δια της ορθης οδου,απλα παιρνει εναν κορμο 206/306 1600 και βαζει ολα τα πραγματα του 16v πανω σε αυτον.

Τοσο απλο. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Andreas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Δεν έχω τίποτα!! τι καλααά :)

Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 359
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 15:43:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνα με τα λεγομενα σου
a) βλακας - > ο τεχνολογος/μηχανολογος (που ετσι βγαζει το ψωμι του)
b) βλακες - > οι ανθρωποι του υπουργειου (επισης)
c) Βλαμενη - η διαδικασια με τα απαραιτητα χαρτια που μου εδωσαν.
d) 2 φορες βλάκας και εγω που τους πιστεψα και δεν το εκανα ετσι τσακ μπαμ
που λες και εσυ.

Εγω λεω στους ενδιαφερομενους οτι μπορουν να πανε στο περιπτερο της γειτονιας του και να δηλωσουν την μετατροπη , τι κτεο τι χαρτια απο την Peugeot , δεν χρειαζετε τπτ.

Δεν ποσταρω αλλο σε αυτο το τοπικ για ευνοητους λογους (d)
[/img]


Read the directions, even if you don’t follow them.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2461s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on