PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - 18'' ζαντες για 206?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 09:26:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οφσετ οχι κατω απο 25 θα σου κοσκινιζει πολυ το τιμονι με τοσα αλογα (torque steer το λενε)

ποσο θα φουσκωσει το αμαξι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 10:52:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργη μην ξεφύγεις πάνω από 17"... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 17:36:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα φουσκωθει τουλαχιστον 4 ποντους! Εννοεις το οffset της ζαντας; Και να ηθελα κατω απο 25 δεν βγαινουν!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 19:22:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποιες ζάντες εχεις σκοπό να βάλεις?
4 πόντους θα φουσκώσει το κάθε φτερό? τωρα εχεις τα μικρά ή τα φουσκωτά φτερά?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 22:33:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω αποφασισει ακομα σε σχεδιο τελικα γιατι μου βρηκαν και αλλα σχεδια! Το αμαξι θα φουσκωσει 4 ποντους απο καθε πλευρα. Τα φτερα ειναι τα μη φουσκωτα! Τωρα πια κοιταω και 17αρες αλλα παντα 7,5*17!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 22:47:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) έγραψε:
Δεν εχω αποφασισει ακομα σε σχεδιο τελικα γιατι μου βρηκαν και αλλα σχεδια! Το αμαξι θα φουσκωσει 4 ποντους απο καθε πλευρα. Τα φτερα ειναι τα μη φουσκωτα! Τωρα πια κοιταω και 17αρες αλλα παντα 7,5*17!



http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11692&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Γιωργη νομιζω αξιζουν ενα βλεφαρο τουλαχιστον.

Τα υπολοιπα στο καφε... Cool



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 23:05:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρά αξίζουν αλλά εκτός του ότι είναι 7,0 x 17", δεν ξέρω αν θα μπορεί να τις βγάλει 4 πόντους παρά έξω μιας που έχουν και offset ακριβώς για μαμά 206 με τα XS/GTi κλπ. φτερά...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 20:01:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Που εισαι ρε Πανο δεν περασες!!!

Αν ηταν 7,5*17 θα ειχαμε μιλησει ηδη ρε Σταυρακα! Αλλα για τον λογο που τις θελω δεν μου κανουν προς το παρον! Αν αλλαξει κατι τα λεμε!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 20:20:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη μιλαμε για μη φουσκωτα φτερα με προσθηκες απο πανω στυλ ecosse?
tote θα θελει δρακουλιες και στραβωμα απο μεσα φτερο και δε ξερω αν θα το αντεχει για 7.5 οριακο

εγω προτεινω 7χ17 με τογιο 888 για να παταει... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 22:24:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατι σαν αυτο:



η, αυτο:






Έχει επεξεργασθεί από τον/την GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) στις Τετ 13 Φεβ 2008, 23:31:23, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 22:50:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ανοιγουν τα λινκ Γιωργη. Laughing



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 23:32:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τωρα; Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2008, 00:57:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδή με τα μαμα απλά φτερα + εξτρα φρυδια και "χτήσιμο" από πάνω με πολυεστέρα?

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην βρήσκουν μέσα... οι 7,5...

για να κάνεις κάτι τέτοιο θες υποχρεωτικά ετοιμο κιτ με φουσκωμένα φτερά
και εαν αυτά μπαίνουν εξτρα πάνω στα μαμά φτερά τότε τα μαμα θα πρέπει να κοπούν.

η μαμα 6χ15 ΕΤ 27 σιδερενια ζάντα τωμ 206 από το μουαγιέ προς τα εξω ειναι 49,2 mm
η 7,5χ18 αν ειχε ΕΤ 27 θα ηταν 68,25mm = το εξω χείλος της 68,25-49,2 = 19,05mm πιο εξω απ την μαμα 15άρα.

για να βγει αντί για 19,05mm θέλουμε να βγει 4cm = 40mm τότε θα πρέπει να εχει ΕΤ 6... (ή να την κάνεις με προσθηκες να εχει τότσο...)

υ.γ. μεταξυ των 2 το 2ο ειναι σαφώς πιο αρμονικό στα φουσκώματα φτερά απ το 1ο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2008, 18:45:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοεις οτι οταν θα πεσει σε λακκουβα και δουλεψε ιτο αμορτισερ θα βρει στο φτερο; Μπροστα ειναι αδυνατον αν γινει αυτο λογο της αναρτησης!
Πισω τωρα ισχυει αυτο που λες! Θα επρεπε να κοψω το φρερο η να το λυγισω με καποιο τροπο! Το εχω σκεφτει και αυτο και εχω βαλει ελατηρια και πισω (κουφο;) αναγκαστηκα βεβαια γιατι σε καθε ανοιγμα της μεγαλης πιεσης με συνοδηγο το αμαξι τερματιζε τις μπουκαλες πισω και εβρισκε! Οποτε τωρα ειμαι κομπλε γιατι σε καμια περιπτωσει δεν θα εκοβα το αμαξι!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2008, 19:11:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing
ελατήρια και πίσω?!?!?!?
καλά και γιατί δεν εβαλες πιο χοντρές ραβδους στρέψης?
το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες από πλευρά "καθίσματος" χωρίς να κάνεις όλες αυτές τις πατέντες για να στηρίξεις πίσω τα ελατήρια...

με την ευκαιρία πως τα εβαλες?
εχεις φωτογραφία?
πως συμπεριφέρεται το αμάξι μετα την τοποθέτησή τους
τι ελατήρια εβαλες?
τι ανάρτηση εχεις εμπρός? (και πίσω αμορτισερ?)

λίγες ερωτησούλες... Laughing

υ.γ. οχι απαράιτητα σε λακούβα αλλά και σε στρίψιμο με ανωμαλία στο δρόμο πχ στην εθνική με καμια 100άρα χιλιόμετρα κλπ κλπ, θεωρώ ότι με 7,5χ18 η αποστάσεις από τα φτερά θα ειναι πολύ μικρές... κυρίως πίσω αλλά και μπροστά....


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2008, 19:27:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Laughing
ελατήρια και πίσω?!?!?!?
καλά και γιατί δεν εβαλες πιο χοντρές ραβδους στρέψης?
το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες από πλευρά "καθίσματος" χωρίς να κάνεις όλες αυτές τις πατέντες για να στηρίξεις πίσω τα ελατήρια...

με την ευκαιρία πως τα εβαλες?
εχεις φωτογραφία?
πως συμπεριφέρεται το αμάξι μετα την τοποθέτησή τους
τι ελατήρια εβαλες?
τι ανάρτηση εχεις εμπρός? (και πίσω αμορτισερ?)

λίγες ερωτησούλες... Laughing

υ.γ. οχι απαράιτητα σε λακούβα αλλά και σε στρίψιμο με ανωμαλία στο δρόμο πχ στην εθνική με καμια 100άρα χιλιόμετρα κλπ κλπ, θεωρώ ότι με 7,5χ18 η αποστάσεις από τα φτερά θα ειναι πολύ μικρές... κυρίως πίσω αλλά και μπροστά....


Πιστευω οτι οι ραβδοι δεν θα ειχαν το αποτελεσμα που εχει τωρα! Παντετα δεν εγινε καμια εκτος απο το κοψιμο των ελατηριων γιατι το αμαξι ειχε σηκωθει σαν καγκουρη! Φαντασου το σαν ενα στενο ελατηριο το οποιο ξεκιναει να δουλευει οταν φορτωσεις το αμαξι, βγαινει κομπλε απο την apex και ονομαζονται ελατηρια υποβοηθησης!
Φωτο θα βαλω αυριο!
Το αμαξι εχει γινει πιο στιβαρο και λιγο πιο παιχνιδιαρικο χωρις να σε φοβιζει! Μου αρεσει αρκετα!
Το αμαξι φοραει μπρος πισω kw varI!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2008, 20:02:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πού/πώς στηρίχτηκε το ελατήριο πίσω; Shocked


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2008, 20:53:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυριο θα βαλω φωτο!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Φεβ 2008, 20:30:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αυριο ηρθε! Αυτα ειναι τα ελατηρια:





Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Φεβ 2008, 20:39:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αχ Ελλάδα... τί άλλο θα δούμε...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1426s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on